Prenascan hradí MVČR

kkosticka
13. srp 2018

holky nevíte jestli při špatném screeningu hradí prenascan MVČR? Vim ze VZP ano ale u te moji nevim. Děkuji za info pokud někdo víte 😉

misakri
13. srp 2018

@kkosticka prenascan se nehradí snad žádnou pojišťovnou,ne..
Já byla na genetice a jelikož jsem měla pod 1:500,měla jsem zdarma panorama test,což je asi hodně podobné

terry1512
13. srp 2018

Kamarádka měla z NT riziko 1:2 a dr nedoporučil odběr plodové vody kvůli krvácení a odchlípnutí plodových obalů.
Doporučil prenascan a pojišťovna jo proplatila. Kámoška je u VZP.
Musí to být určitě na žádost akreditovaného pracoviště. A být vyloučena jiná možnost testování.

lussinka88
13. srp 2018

@misakri myslím, že je to hrazený pojištovnou od 1:300...

misakri
Autor odpověď smazal
Zobraz
kkosticka
autor
14. srp 2018

@misakri vim právě tady o holkach na konikovi co ho kvůli špatným prvním výsledkům měli hrazeny VZP a i jsem to vygooglila...ale s MVČR zkušenost nemam ....a protože mi je 41 mám obavy ze mi testy co ted budou nevyjdou úplně OK...tak premyslim jestli neprejit k VZP když ta to hradí v těchto situacích ptze MVČR nehradi už skoro nic 😶

elwe
14. srp 2018

@kkosticka on ten přechod mezi pojišťovnami je dost na dlouho (Byla bys u VZP nejdřív v lednu, možná ještě později) a pochybuju že by ti to zpětně proplatili, když jsi byla u jiné

lussinka88
14. srp 2018

@misakri ja jsem si panoramu platila pred rokem a pred mesicem - ta zadnou pojistovnou hrazena neni. Jinak myslim ze kazda pojistovna to ma jinak nektera plati NIPS od rizika 1:300 jine neproplaci zadny test. Proplaci se snad jen prenascan ktery patri mezi mene spolehlive

misakri
Autor odpověď smazal
Zobraz
lussinka88
14. srp 2018

@misakri aha, ja si to blbe precetla 😁. Tak jestli jste mela riziko pod 1:500 a neplatila jste tak vam to pojistovna asi hradila. Ja mela riziko mensi 1:1000 ale mela jsem pak nalezy ve 20tt s podezrenim na trizomii 18 -Edwardsuv syndrom, tam je to asi pak jinak... poprve jsem byla vyplasena a ted podruhy uz jsme to nechali udelat jen pro jistotu ikdyz jsem mela stejny nalez.

babanci
17. srp 2018

Moje dcera je pojištěna u 211 a prenascan si platila ze své kapsy. A jsou o tři roky. Dost pochybuji, že by to nějaká proplácela.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru