Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

anettak
18. dub 2017

@lavendis Ahojky ano jen se přidej, tady se můžeš i pěkně vypovídat 🙂 Však jen se vyplač, mě to třeba strašně pomohlo, dostala jsem to ze sebe a teď už je to dobré, občas mám také slzy v očích ale čas vše urovná. S přítelem jsme se rozhodli že se budeme snažit hned po první MS, teď mi končí druhá, rozhodla jsem se že si pořídim OVU testíky, tak uvidím, ještě jsem je nepoužívala.

Začít znovu se snaženíčkem je na toto téma mnoho názorů, já si myslím že hodně záleží na tobě jak se cítíš, ty sama přeci víš jak ti je a jak se cítíš, prostě až budeš v poho tak bych se začala opět snažit 🙂

Přeji mnoho sil a vytoužené // čárky 🙂

dada61
10. kvě 2017

Ahoj holky,taky se pripadavam..v unoru jsem byla na revizi (7tt,zamlkle),s potratem jsem se tak nejak vcelku vyporadala,a rikala jsem si,ted uz bude lip..ale cekala jsem cele sestinedeli na porevizni menstruaci..ta nakonec prisla 45. den od revize.Konecne jsme se mohli zacit snazit (doktor nam to povolil),...jenze dalsi menstruace ne a ne prijit,testy negativni,ted jsem opet 45. den od prvni menstruace..zatim zadne znamky,ze by mela menstr. prijit..uz me to cekani nebavi...pochopim i ze hned nemusim otehotnet ale proc nenaskocila menstruace tak jak mela?Driv jsem s tim zadne problemy nemela..Vim ze je nas tu vic co nam nenaskocil cyklus hned?Nevim jestli jsem psala srozumitelne...vsem nam tady drzim palecky at nam to priste vyjde..to cekani je vazne stresujici...

simi1510
10. kvě 2017

@dada61 Ono se zkus hodit hlavně do klidu, čím víc se člověk stresuje tím, tím spíš ta ms nakonec nepřijde. Nehledě na to, že tělu trvá, než se s tím nějak vypořádá, než se dá komplet dohromady a tak. Držím moc moc palce, ať přijde. Kdyby ne, tak raději k doktorovi, ať se podívá, kde je chyba. Já od revize hrozně moc lítala v cyklech. Ale po 7 měsících se doufám konečně zadařilo.

trilien
10. kvě 2017

@dada61 myslím, že je to psychické. mne zistila Dr. ZT v 10.TT začiatkom novembra a tiež mám odvtedy celé mesiace problémy, ktorými som nikdy netrpela.

dada61
11. kvě 2017

Simi to ti moc drzim palecky a ted to urcite dobre dopadne.
Trilien a co se po revizi pokazilo?Cyklus?
Uz aby to bylo vsechno za nami 🙂

trilien
11. kvě 2017

@dada61, úprime, mne sa pokazila hlava. 🙂 Dnes som už zase bola u Dr.. Najprv som bola presvedčená, že mám mykózu-stery negatívne. Potom som si vsugerovala, že mam kondylomata. (samozrejme, že nemám.) Dr bola od januára presvedčená, že mám anovulačné cykly, tak som 3 mesiace chodila na folikulometriu. Krvné testy ukázali, že normálne ovulujem, ale v 16-20 deň cyklu. V 10. deň cyklu pri folikulometrii u mňa nie je vidieť dominantný folikul. (Dnes v 12. deň ho už bolo vidieť) Okrem toho som chodila k praktickej lekárke so šialenými príznakmi různych ochorení, takže ma otestovala na pľúcne chlamydie, boreliózu, HIV, ... všetko negatívne- výsledná diagnóza popotratový stres.

dada61
12. kvě 2017

Tak to me mrzi Trilien,asi je vazne potreba dat se do klidu..i kdyz ja bych rekla,ze docela v klidu jsem,moc na to nemyslim,teplotu ani ovulku si nemerim..Ale kdyz menstruace neprichazi tak se na to myslet musi....clovek by nerekl jaky muzou nastat problemy...

trilien
12. kvě 2017

@dada61 jj súhlasím. Psychika pracuje, aj keď si človek hovorí, že všetko je v pohode. My sme o tehotenstve nikomu v rodine nehovorili, takže nik nevie čo sa stalo, takže manželova rodina do mňa tlačí, že kedy bude konečne dieťa. Pri poslednej návšteve u rodičov, si ho vzali zvlášť a už išli po ňom štýlom otázok, že či tie deti vôbec chceme. A to nikomu na pohode nepridá.

lencak80
22. srp 2017

Chtela bych se zeptat jak revize probiha...jak dlouho to trva a jak se citite po ni? Mela bych nastoupit pristi pondeli.

krachken
22. srp 2017

@lencak80 Samotný zákrok trvá tuším půl hodiny, jestli si dobře pamatuju. A po čtyřech hodinách jsem mohla domů. Po zákroku jsem se cítila po fyzické stránce dobře. Narkózu snáším dobře, jen trochu bolel podbřišek, ale menstruační bolesti jsou u mě daleko horší, takže žádná hrůza. Psychika na tom byla hůř. Na revizi jsem byla dvakrát.

pajuska17
22. srp 2017

@lencak80 zákrok trvá 5-10 minut, kde ti vyčistí dělohu. .. já už byla po 20 minutách vzhůru a za 3 hodiny sem šla domů. Měla sem bolesti podbřišku, ale dostala léky na bolest a už bylo fajn. Druhý den po zákroku už sem ani nešpinila a po fyzické stránce mi bylo dobře. Po psychické stránce to bylo horší celé šestinedělí.

lencak80
22. srp 2017

Dekuji za odpovedi...myslim ze psychicky na tom budu takw mizerne. Vlastne jsem uz ted. Ale takovy je zivot. Rikal mi doktor ze mam pocitat s tim..ze si me tam nechaji pres noc. Tak uvidime.

pajuska17
23. srp 2017

@lencak80 proč přes noc? V kolik jdeš na zákrok? Neboj bude líp 🙂 po první ms se mi ulevilo, že se můžeme začít znovu snažit

majlka001
23. srp 2017

@lencak80 já když jsem byla na revizi, tak jsem při zákroku hodně krvácela, takže jsem tam zůstala dokonce 3 dny. Od pondělka(zákrok) do středy, ale už je to asi rok a půl a za cca měsíc budu rodit kluka, takže hlavu vzhůru. Příroda ví co dělá a asi bylo něco špatne ;)

verusch
23. srp 2017

Ja jsem byla na revizi v unoru ve 2 jsem prijela na gynet o pul 3 sla na sal protoze bylo hodne lidi a pred 4 jsem šla domu cekala jsem ze se zadaří hned a b9huzel ne

vaporetka
23. srp 2017

Na revizi jsem byla v prosinci minuly rok, prijela jsem rano na lacno do Podoli, dostala jsem kapacku cca hodku cekala na pokoji v andilkovi a ve stahovacich poncochach az prijdu na radu - cca hodka, samotny zakrok cca 15 min, okolo 9 rano a po 14 si pro me mohl prijet manzel. Bolesti jsem mela treti den po zakroku, jinak spis slabost a psychika :-/

A pak letos v dubnu na dovce se nam podarilo otehotnet znovu. Dnes jsem v 5.mesici, tak snad mame vse zle uz za sebou. Drzim vam palce!!!

lencak80
24. srp 2017

Holky dekuji....mela jsem jit uz dnes...ale vcera jsme heli jeste na dovcu a kluci se tesili..tak jsme to nechali na pondeli. Je to mazec...kdyz vim co me ceka. Hlavne nemam rada narkozu a kdyz si predstavim jak tam lezim s nohama nahore a jsem mimo vedomi...tak to je mazec. Tady v nemocnici si nas nechavaji pres noc kvuli krvaceni...kdyby nahodou.

legelata
24. srp 2017

@lencak80 Ahojky, když nebudou komplikace, měli by tě pustit ještě ten den domů. Přijedeš na sál, dají tě na gynek. křeslo (noghy nahoru), uspí tě, pak už neví nic. Mně to dělali pod utz asi 45 minut, protže to nešlo a placenta byla přirostlá, jinak méně. Já jsem pak po probuzení hodně zvracela, ale nemusí to být. I když jsem měla komplikovanou kyretáž a musím teď ještě na opravu, tak mě ještě ten den pustili. Po týdnu jdeš na kontrolu kde zkontrolují případná rezidua.

Já už jsme byla dvakrát a řekla bych, že je to vážně jednoduchý zákrok. Lepší než si nechat rezidua vevnitř a riskovat srůsty apod (i když kyretáž taky neni bez rizik, samozřejmě). Držím palce ať je to brzy za tebou ❤

lencak80
25. srp 2017

Holky...jeste jsem se chtela zeptat jestli jste zustaly doma nebo jste chodily do prace? Jsem osvc a selam fyzicky...masaze...tak jestli je lepsi zustat nejakou dobu doma nebo do prace muzu?

vaporetka
25. srp 2017

@lencak80 zustala jsem doma na dva dny plus vikend. Narkoza je preci jen zasah..tak je dobry si odpocinout

pajuska17
25. srp 2017

@lencak80 Zůstala sem doma asi týden, doktor mi to i doporučil. Že by se člověk neměl namáhat a hlavně jak komu sedne narkóza.

lavendis
8. zář 2017

Ahoj holky. Po delší době se ozývám s novinkami a povzbuzením❤. Letos v dubnu jsem v 8. týdnu prodělala zamlklé těhotenství a následnou revizi. Mám zakloněnou dělohu, takže mi rekonvalescence trvala o trochu déle, měla jsem tam stále nějaká rezidua, která ze mě odcházela. Bylo to hodně náročný, slzavý a bolestivý období. Doktorka nám řekla, že máme alespoň 3 MS počkat a pak se můžeme začít znovu snažit. První MS přišla po 31 dnech. Počkali jsme 1 cyklus a druhý už nepřišel. Z prvního tulení jsem otěhotněla. A to jsme si rok předtím nedávali soustavně pozor a nic🙂 Dostala jsem sice káravými pohledy vynadáno a ze začátku jsem měla strašný strach, jestli to opravdu nebylo moc brzo. Aktuálně jsem v 16. týdnu. Takže teorii, že po potratu je jako pohnojíno, s radostí potvrzuji 🙂

nellynnnka
31. říj 2017

@llenka_li
Dobry den chcem sa spytat ... ta kontrolna ciarka na teste .. sa obiavila
Po akej dobe ?...
Mne totiz vysiel pozitivny .. test bez kontrolnej ciarky...
A az Po rozobrati ...
Sa obiavila ... aj kontrolna ciarka a tycinkove testy su negativne tu su fotky prva fotka je hned po testovani... bez kontrolnej... a ten isty test .. ale .... .vecer je ta druha fotka dakujem za odpoved. 🙂

llenka_li
1. lis 2017

@nellynnnka projde mi divné, ze při takhle silné carce by se neukazalo nic na tycinkovem 10 testu. Nezbývá než testovat dal..případně si zajit na krev jako samoplatce. Ale tohle vypadá dobre. Mne se čárky objevily hned obe...ale tu testovací jsem neměla tak silnou.

charlottelotta
5. únor 2018

Ahoj děvčata,
obnovuji téma. 14.12. jsem byla na revizi a zatím nepřišla ms, na začátku ledna jsem byla na kontrole a doktorka říkala, že přijde tak do 3 týdnů a že pak mám přijít na kontrolu a kdyby něco, tak se objednat. Za jak dlouho vám přišla ms? Upřímně je mi jasné, že když tam teď poběžím, dostanu vyvolávačku a do toho se mi zrovna úplně nechce:(

aaa
29. bře 2018

Ahoj, obnovuji téma. Jsem desátý den po revizi, je možné, že už přišla MS? Po zákroku jsem krvácela minimálně ještě v nemocnici, pak už jen lehké špinění a včera jsem začala trochu krvácet. Nevím, jestli to přikládat ještě k revizi nebo je to už MS. Na kontrole před dvěma dny bylo vše v pořádku.

bamimi
20. dub 2018

Dobry vecer, obnovuji tema.
Minuly tyden ve stredu jsem byla na revizi v 11tt, doktor rikal ze to mam brat jako prvni den MS a za cca mesic by mela prijit dalsi MS.Krvaceni po revizi bylo slabe, posledni dva temer zadne.
Dnes jsem zacala krvacet opet silneji krvacet, je to normalni?Mam za sebou sice jeste 2 potraty ale ty byly az ve 21tt.a 22tt a to jsem mela cele sestinedeli mirne spineni.To silnejsi krvaceni me prave trosku vylekalo.Nemate nektera podobnou zkusenost a zda to je normalni.

Dekuji za odpovedi.

janapetrvalska
20. dub 2018

@bamimi co je silne pro tebe? ja mam bezne ms silnou tak ze mam ty big big always nocni na pul hod , po revizi to bylo obdobne nic extra, jen kdyz se uvolnil vetsi kus sliznice tak chvilkove to bylo ze ani vlozka nestacila ale to bylo max 10min ... standartni je ze cisteni je trosku silnejsi nez bezna ms co mas

aaa
20. dub 2018

@bamimi Ja to mela podobne. Po revizi jen lehke spineni, desaty den najednou silnejsi krvaceni. Trvalo dva dny a od te doby nic. Zrejme se docistovala deloha nebo za to mohla porevizni kontrola na gynde, na ktere jsem byla den predtim.

veronikanel
20. dub 2018

Ahoj.Jsem po 5ti potratech,z toho 3revize.Dvakrát mi fyzicky nebylo nic.Krvácela jsem v normě,klasické ms bolesti...Při třetí revizi ale komplikace nastalo.Resp.po ní.Když jsem došla domů,spustila se krev tak,že jsem i přes džíny nechávala krvavé stopy.Byt jak po masakru.Ráno ale ani kapka.Pak začali bolesti.Byla jsem srab a nikam jsem nešla.Ovšem po týdnu už jsem myslela,že umřu.Když jsem dorazila v předklonu na gyn a svlékla se,najednou ze mě vypadla sraženina vel.cherry rajčete.Závěr?Zánět dělohy.
Po všech těch problémech,potratech a revizích jsem už ztratila naději,že bych prcka donosila.Navíc mám již postiženého syna a tak jsem nevěřila ve zdravé a hlavně narozené dítě.
Dnes jsem 24tt a vše je v pořádku.
Vím,že je ti hrozně a že tyhle řeči pro tebe teď nic neznamenají,natož aby pomohli,ale věř,že až přijde správný čas,miminko přijde❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru