Rozšířená dutinka v děloze. Měly jste taky?

lajla
1. led 2010

holky dneska jsem si zajela radeji do nemocnice..a dr nasla v deloze neco jako dutinku, ale ne gestacni vacek...sliznice 12mm, čípek uzavreny 2cm, presne 5plus 0....po tom co mi dr rekl, ze je to mimod tehu jsem docela prekvapena...nevite za jak dlouho je gestacni vacek a mely jste taky prvne nejakou tu dutinku..?

lajla
autor
1. led 2010

Marti ty blaho, tak to opravdu smekam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ja bych to asi ..ne asi, ale urcite nedokazala...i kdyz vim, ze pro mimi jsem toho schopna udelat opravdu hodne...koukam, uz jsi za polovinou...to uz je kousek 😉 🙂 🙂 🙂
snazim se nic si nepripoustet..ale bojim...bojim....ze pokud je to spatne, a ja to podporuji dale utrosem, tak budu muset na cisteni...a mit pauzu ve snazeni..ale pokud bych ho nebrala mela bych jeste sanci, ze na cisteni nebudu muset jit..ale prece vsechno doufam, ze to bude v poradku....jedna vec je, ze podle cipku ovu byla nekdy kolem 10-13..coz je rozptyl, testik jsem si nedelala..a myslim, ze kdybych otehotnela v tuto dobu, tak uz by fakt neco videt byt melo..chjo 😖 i kdyz opravdu pozitivni test jsem mela az tak pred 4-5 dny...

lajla
autor
1. led 2010

nejdříve lze vaginální sondou diagnostikovat nitroděložní těhotenství ve fázi choriové dutinky, resp. gestačního váčku 17.den poté, co se nedostavilo očekávané menstruační krvácení. V té době dosahuje průměru 2-3 mm. Gestační váček v dutině děložní by se měl spolehlivě zobrazit po 32-36 dnech od poslední menstruace .Choriová dutinka se zobrazuje jako kulatá až oválná struktura s hyperechogenním lemem, který odpovídá trofoblastu, umístěná excentricky ve vysoké sliznici dutiny děložní.

toto jsem nasla...a zda se mi to nejake navzajem se vylucujici ☹

martina71
1. led 2010

Klid, nenervuj se zbytecne, nic nikde nehledej po netu. Urcite utros nebude mit vliv na cisteni, bud to tam bude, nebo ne. Je to jen zensky hormon. Jdi radsi koukat na pohadku 🙂 🙂 🙂 Psalo ti to vic holek, ze kazda to mame uplne jinak... 🙂 🙂 Klidek 🙂

martina71
1. led 2010

A jeste neco...ja jsem byla na odberu vajicek a transferu, takze vim presne kdy doslo k oplodneni a teoreticky i k zahnizdeni... chvilku jsem chodila ke 2 ruznym doktorum.... ve vypoctu maji 8 dni rozdil 🙂 ...kazdy psal neco jineho a trval si na tom. V centru to pocitaji od tranferu a doktor v nemocnici od PM.... na ultrazvuku kazdy videl velikost toho jejich terminu....kdyz jsem byla na screaningu, tak treti doktor potvrdil ten termin transferu... tak co ti na to mam rict.... 😀

lajla
autor
1. led 2010

Marti dekuji 😀 😀 😀 a mas pravdu, je zbytecne se nervovat..sice se to dobre rika, ale hure dela..ale je to fakt 😒 dopadne to tak, jak to ma...

martina71
1. led 2010

Ja jsem to taky ze zacatku delala. Hledala ruzne tabulky, hodnoty HCG a nevim ceho vseho. A jedine co bylo, tak jsem se tim vzdy vsim jen tak vynervovala. Mela jsem nizke hodnoty, HCG nerostlo podle tabulek, chodila jsem tajne kazdy druhy den na odber krve a platila si to v laboratori a podivej...ted mi to nizke HCG kope... 🙂 🙂 🙂

k.ate
2. led 2010

lajla - určitě se tolik nenervuj... Já měla loni PM před těhu 29. listopadu, takže podle PM byl termín 5. září, ale podle ultrazvuku byl malej o 2 týdny menší (určenej TP jsme měli 18. září a malej se narodil 15.🙂 ), když jsem šla k té doktorce s tím, že krvácím, rovnou mi řekli, že je to prostě konec, že to těhu je o moc mladší, než by mělo bejt a že už nejspíš samo odchází... I tak mi ta dr. napsala Utrogestan s tím, že kdyby náhodou, tak mrněti pomůžem... A napsala mi ho, i když si myslela, že potrácím 😉 Takže se fakt zkus nestresovat, ten utrogestan brát... Pokud nemáš žádný další problémy, tak si myslim, že je to stanovisko doktora fakt unáhlený.... 😉

marti - mě zas těhu, který minulej rok 8. ledna končilo potratem, leží v postýlce a spinká 😀 Oni ti doktoři prostě nemaj vždycky pravdu... my jsme podle nich s manžou správně ani přirozenou cestou neměli mít mimi 😕 Ale ten náš bojovník to všem ukázal 😀

eloana
2. led 2010

Ahoj holky
lajla -dej vedet v pondeli🙂
Jinak musim rici , ze jeste pred tehu to jsou starosti -pac nam to neslo, tak i ted ---- nejdrive -tehu testy ,jestli silej tak jak maji( v cervnu jsme mela pzitivni testy a v finale nic z toho) pak jestli bude srdicko, pak jestli to do 12tt vydrzi -plasila jsem toxoplazmozou , ted me cekaji jeste jedny testy pak utz
Kdyz to clovek vezme muze se stat cokoli kdykoli. Pak kdyz to je na svet clovek se o to klidne muze bat porad -nikdy clovek nevi co se muze ci nemuze stat
ja porad neco resim a pak se tim i zbytecne nervuji ---- tak jsem si rekla co se ma stat to se stane a snazim se to tak brat🙂
drzim pesti to dapadne 🙂

lajla
autor
2. led 2010

holky moc moc dekuji...snazim se na to nemyslet..opravdu jste mi dodaly hodne energie a pozitivity..utros jsem si zase naordinovala🙂 ale pondelka se docela bojim, bojim..uz aby to bylo za mnou🙂 nekrvacim..nic...jen me obcas zapicha v deloze nabo vajecniku, jednou sem jednou tam, chvili to boli, chvili ne..ale myslim, ze to k tehu patri 🙂
eloan....ten strach je furt..mas pravdu..ja podruhe otehotnela uplne necekane....mam v zasobe 4baliky clostylbegytu, ktere jsem mela brat...ale vyslo to bez🙂

martina71
2. led 2010

Kate, ja to vim, tolik holek ma podobne zkusenosti....jen mi prijde od tech doktoru hrozne neprofesionalni, ze ty tehule takhle zbytecne desej a stresujou. 😒

lajla
autor
5. led 2010

tak ja jsem po pondelni kontrole..rano na krev aby se videlo jestli HCG stoupa nebo ne,odpo na utz..prisla jsem a dr..no tak jste tady aby se vyloucilo mimod, nebo neprosperujici nitrod. ze pry hcg ma stoupat dvakrat za dva dny..no a u me to pry tak neni...tak se svleknete..tak uz jsem tak nejak sklicena vylezla na tu kozu a on boli? boli? mezitim mi tlacil na vajecnik, hlavne ten levy, protoze pry jsem otehotnela z neho..a minule byl nejaky zvetseny..a ted rika, aaaa on se nam nejak zmensil...tak se na to podivame... kouka do delohy a aaaaaa copak to tu vidim? noooo to mam radost)) vidite? tak toto je gestacni vacek..tam ten prstenec je zloutkovy vacek a toto to ztlustene je embryonalni tecka mam Vam to jeste vysvetlit? tak to mam opravdu ale opravdu radost..embryjko jeste ani neslo zmerit, ale hlavne ze neco v deloze je)))))) pry jsem mu udelala ohromnou radost no po pravde on mi taky))) a otehotnela jsem nekdy mezi 16-20.12, takze pozdeji nez se myslelo..no a ja koza jsem o tyden drive, kdyz jsem myslela, ze mam ovu, jela za pritelem do Olomouce z Ostravy na 4dny abych si to pojistila..a pritom jsem mohla lezet hezky doma a jeste jsem k tomu na ceste z Olmiku nabourala, coz nas stalo 40litru ale mam radost)))
jen rano...delala jsem si tehu test, jsem fakt blazen a ta prvni carka normalka byla slabsi nez minule, ale zase tlustci((( tak uz se zase bojim

martina71
6. led 2010

Ahojky Lajlo! No tak co jsem ti rikala!!! A prestan se desit tim HGG. Pokud jsi otehotnela nekdy pred svatky tak na tlustici na testu mas jeste opravdu hodne casu. Ja jsem byla na odberu vajicek 24.8. a silna carka tam byla az nekdy kolem 18.9. Do te doby se mi akorat stinovala silneji carka. Chodila jsem aktivne na odbery krva do laboratore a jen jsem se nervovala ze mi neroste HCG podle tabulek. Kazde tri dny se ma nasobit. No u mne ani nahodou. Bylo to tak jednou za 4 dny a byla jsem z toho pekne nervozni. A ted se mi to nizke HCG pekne mrska v brisku. Tak ma rada zni...vybodni se na tabulky, nic nikde nehledej na netu a bud v klidu. Koukej zobat utrogestan a hlavne klidek!!! 🙂 🙂 🙂 a velka gratulace!! 🙂 🙂 🙂

k.ate
9. led 2010

lajla - no vidíš 🙂 tak to moooco gratulujem 🙂 oni vždycky straš... 😕

la_cheri__2
14. led 2010

Ahojky všem...mám podobný problém dnes u dr na UZ byla vidět jen dutinka podle PM byhc měla být 6+5 ms mám pravidelnou le kdy byla ovulka to netuším ale tuším že kekonci tkaže těhu je maldší....dr se neznepokojil,ale já ano aby bylo vše ok minulý týden tam neviděl ještě vůbec nic.Dneska mi vzal krev,měřil pánev,...za 14 dní jdu zas a dá mi prý průkazku...bojíms e aby vše bylo v pořádku u prvního syna byla srdeční akce v 6+2

eloana
14. led 2010

ahoj-ja-mela--srdicko-6plus2-ale-dle-utz-jsem-byla-7plus-0---------------ale-tyden-pred-byla-taky-jen-dutinka-rozjelo-se-to-az-potom.jestli-mas-mladsi-tehu-nemusi-tam-byt-srdicko-videt

la_cheri__2
14. led 2010

takže to je všechno v pořádku jen je prostě těhu mladší?tka to jsem moc ráda🙂doufám že za ty 2 týdny už to bude vše jak má

ivhuska76
25. dub 2016

Holky tak radost byla asi předčasná, 😞na ultrazvuku dvě dutinky jedna v pořádku, ale na špatném místě kde nepřežije prý a ta druhá na správném místě, ale oválná s hyperechogenim lemem, to prý není dobré. Jsem 4+2 a týden zase čekat co dál.... tak tohle mi vzalo všechny síly: -(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru