Sinupret tablety v těhotenství. Máte zkušenost?

bulinka13
24. led 2023

Dobrý den,
jsem 12+1 tt a mám zánět dutin. Paní doktorka mi doporučila Sinupret tablety. V lékárně mi však přípravek vůbec nedoporučili a příbalový leták mě také trošku děsí. Máte někdo zkušenost???
Navíc jsem dostala ATB Amoksiklav se slovy, je na vás zdali je budete brát, rozhodněte se sama, je to na vaši odpovědnost.

jannym
24. led 2023

Mela jsem behem obou tehu antibiotika i jsem uzivala sinupret. Ale me v tehu predepsaly kde co, vzdy kdyz jsem odvypravela udrzivaci leky, ktere jsem nemohla vysadit, tak dr vzdycky jen prohlasil to uz je jedno, kdyz vam k tomu neco pridame…tak nevim, do doby nez jsem je nahlasila tak se vzdy vteli na obrtliku, ze v tehu neni vhodne a co kdyby… a pak uz jen pokrcily rameny…tak nevim… jak si to vykladat

pavulka
24. led 2023

Já brala sinupret na zánět dutin v prosinci. Byla jsem v osmém měsíci, za dva týdny jsem rodila. Antibiotika jsem neměla, brala jsem paralen a k tomu ještě kapala do ucha otobacid na zánět zvukovodu. Jako ta bolest hlavy a čelisti byla tak šílená, že jsem byla rozhodnuta brát cokoliv, ale byla jsem na konci těhotenství. Zkus si zavolat na gynekologii, případně do porodnice, co oni na to. Když jsem byla v porodnici na pozorování před porodem, tak tam s jednou paní třeba řešili, zda jí dát sumatriptan na migrénu a to se mu zdá tedy větší driják, než sinupret.

petramana
24. led 2023

mela jsem v tehu zanet dutin a na to amoksiklav 3 baleni po 8 hodinach... vse ok...

cilkat
25. led 2023

Lékař ve chvíli, kdy vám léky předepisoval/doporučoval, tak věděl, že jste těhotná, že? Ono... lékárníci jsou v tomhle hodně úzkostliví, velmi důrazně vám nedoporučí cokoliv, co nemá atest na to, že se v těhotenství brát smí. Jenže z fytofarmak nemá atest skoro žádné, protože účinné látky jsou často v přírodní, tudíž nedokonale definované, směsi a tak razítko prostě dát nejde.
Zrovna co se Sinupretu týče... ano, těhotenství v ranné fázi stojí prakticky na hlenu a ovlivnění jeho tvorby může vést k potratu, ale... ve 12 tt už to těhotentví bývá vrostlé placentou a už by na tohle tak extra citlivé být nemělo. Takže Sinupretu bych se nebála.

bulinka13
autor
26. led 2023

@cilkat Ono to bylo s paní doktorkou trošku těžší jednání. Samozřejmě, že o mém těhotenství ví, ale z toho důvodu byla velmi nerozhodná. Nejdříve ať začnu ATB brát, poté se zasekla podívala na bříško, řekla že raději ATB dávat nebudeme. Pak stále přemýšlela a nakonec mi napsala recept se slovy, ať se rozhodnu sama, zdali je začnu nebo nezačnu brát. Plus mi navrhla Sinupret. Čekám první miminko a jsem lehce “vyděšenější” to přiznávám, ale reakce paní doktorky mi na jistotě vůbec nepřidala. Nejsem lékař abych se dokázala rozhodnout jaké léky brát. Proto jsem se chtěla raději zeptat na zkušenosti ostatních. 🙂
Velmi děkuji za odpověď.

xxx3d
26. led 2023

když bych si musela vybrat, tak ten sinupret tablety
v té lékárně ti doporučili něco jiného? jakože pro tebe, možná se jich zeptat, nebo zkusit ještě jiného doktora.

bulinka13
autor
26. led 2023

@xxx3d Volala jsem ještě doktorce na gynekologii, ta mi sdělila, že ATB rozhodně ne, ale že neni praktický lékař. Na Sinupret mi bylo řečeno lepší než drátem do oka, ale nevím…
V lékárně na mě také pani koukala jako když neumí do pěti počítat. Na ATB mi řekla, že by je radši nebrala a Sinupret mi taky zakázala.

xxx3d
26. led 2023

@bulinka13 ono je to těžký
sinupret je fantastickej na ty dutiny, jenže ten začátek těhotenství je trochu potíž...
já bych na tvém místě a s tvou obavou asi zkusila vynechat jak atb, ty jsou... prostě ano, pokud to zváží lékař a nasadí je, tak ano, ale pokud ti lékař řekne, že je to na tvoji odpovědnost, tak... to je na pováženou jestli to risknout.
paralen v těhotenství nevadí, ale paralen je především na teploty
a pokud bych na tom byla zle, tak raději ten sinupret v tabletách, než atb

cilkat
26. led 2023

Pokud lékař sám řekne, že na neví a že se máte rozhodnout, rozhodovala bych podle toho, jak moc zle vám je. Pokud jste ve stavu "když většinu dne proležím, tak holt smrkám, ale jinak dobrý" (tj žádná vysoká horečka, výrazné svalové bolesti, dušnost (nedej Bože poruchy srdečního rytmu), můžete normálně spát a pod., tak bych antibiotika neriskovala a prostě to zkusila vyležet. Možná to bude trvat dýl, ale v těhotenství vám odpočinek jen prospěje. Pokud by tam byly komplikace, které samy o sobě mohou plod ovlivnit (horečky přes 38, poruchy dechu nebo tepu), tak bych naopak léky volila jako menší zlo.
Ten Sinupret jsem psala víše, ten bych klidně nasadila i na problémy typu "budí mě v noci kašel"/"ucpe se mi nos, když si lehnu". Na jenom "mám rýmu, ale krom nutnosti mít kapesník mě neobtěžuje", bych nedávala nic.
Drž se ať je brzy dobře.

marilyn74
15. led 2024

Mela jsem ATB v prvnim trimestru nazev si jiz nepamatuji a vse v pohode 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru