Rovamycine v těhotenství, máte zkušenost?

venkom
23. dub 2014

Ahoj holky,
jdu si k Vám pro radu a Vaše zkušenosti.
Jsem v 19tt a dnes mi doktor- obvoďák napsal antibiotika- ROVAMYCINE. Koukl do krku a řekl, že je tam bakteriální infekce. ATB jsou na 5 dní.
Máte někdo prosím zkušenosti s těmito antibiotiky? V příbalovým letáku, píší, že se smějí brát i v těhotenství, tak je to snad OK.
Ale co mě trápí- není infekce pro mimčo nebezpečná? Na netu jsem nic moc nenašla A mám o prďolku strach :(
Děkuji za každou radu

lv
23. dub 2014

Lepší atb než angina, ta by miminku uškodila víc..já musela brát u obou těhotenství 1x..hlidejte si horečky, ty nedělají miminku dobré.

lucifereeek
23. dub 2014

tak pokud je napsáno na ATB že se smějí brát v těhu, tak bych strach neměla, já jsem musela brát ATB, které se v těhu užívají jen ve velmi vážných případech, probrečela jsem několik dní, dr. mi ale řekl, že se to musí v každém případě musí přeléčit (borelióza) nakonec vše ok. Další dr. mi řekl, že nejhorší je brát atb do 8tt, ale dál je to prý už ok. Infekci přeléčíš včas, tak by se nic mimču stát nemělo. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru