Antibiotika v 1. trim. bez crp testu. Co si o tom myslíte?

i_vet2
27. únor 2020

Ahoj holky, jsem, zmatená, jsem nyní 11tt a trápí mě vodová rýma, zahlenění v krku, při dýchání cítím hleny a je mi z toho na zvracení. Šla jsem dnes ke svojí obvodní doktorce, které jsem řekla v jakém jsem týdnu, ona se jen podívala do krku a prohmatala krk a napsala antibiotika s tím, že se nemám bát, že jsou vhodné i pro těhotné (roxithromycin ratiopharm 150mg). Po cestě domů se mi to rozleželo, že mi vlastně neudělala žádný test, třeba stěr toho hlenu, nebo jsem se dočetla o testu crp? Co si myslíte? brali jste v prvním trimestru antibiotika? Mám jí věřit, nebo se vrátit, že chci nějaký test radši?? Brali jste některá stejná ty antibiotika?? V lékarně mi řekla, že je to na posouzení lékaře, že snad ví, co dělá, ale já nevím jestli ví co dělá :D jsem z toho nervozní. Děkuju za názory.

anniej
27. únor 2020

Já dostala v 1. trimestru taky antibiotika, koukla mi do krku, prohmatala ho... Měla jsem sice angínu, nikdy mi teda na angínu stěr nedělali, ale zkušení doktoři ví snad, co dělaj 😂

lucieevita
27. únor 2020

Také jsem brala ATB. Jednou v prvním a jednou v druhém trimestru. První po stěru z krku , kde mě pálilo a druhý hrozná angína s vysokými teplotami. Určitě je lepší se rychle vyléčit.. snad je zkušená a poznala zánět a ten je pro miminko hodně nebezpečný. Jakykoliv 😕

lv
27. únor 2020

Crp je ukazatel bakterialni infekce, ale ne jediný, lékař pozná kdy atb dát

merope
27. únor 2020

CRP je pro případy, kdy doktor neví. Ale jsou signály, kdy se prostě podíváš a vidíš. Nehledě na to, že tomu prckovi v břiše ta infekce bude nejspíše škodit víc než antibiotika.

olsett
27. únor 2020

Taky jsem atb brala v 11. tydnu na zánět dutin... Ale samozřejmě nechci říct, věř slepě doktorovi, protože já už měla spoustu negativních zkušeností.... :( Ale těch atb samotných myslím, že se bát nemusíš

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru