Špatné hodnoty cukru v těhotenství

market9391
15. srp 2016

Byla jsem na ogtt a hodnoty na lačno jsou 5,22 po 1 hodině 10,55 a po dvou hodinách 10,76 byla jsem poslána do dia poradny a už vím, že vyfasuji jídelníček a přístroj na měření, ale bojím se že si budu muset dávat inzulín je to vážně tak hrozné mé hodnoty? Jaké máte zkušenosti? 4
Mám docela obavy?

nika
15. srp 2016

@market9391

koukni sem https://www.modrykonik.cz/forum/zdravotni-komplikace-v-tehotenstvi/tehotenska-cukrovka-rady-tipy-a-diskuze-2/ je tu spousta rad.

uvidíš co dieta, neházej flintu do žita, zdraví je důležitější než diskonfort maminky

tery_s
15. srp 2016

@market9391 Ahoj, hrozné úplně ne, ale vyšší ano. Určitě to bude vhodné na dietu, omezit sladké, cukry, atd. Jídelníček nebo příručka v dia poradně ti pomůže. Na aplikaci inzulinu to nebude, určitě tě budou více sledovat, resp. si budeš dělat kontroly a když se to zlepší tím stravováním a omezením cukrů, bude to dobré. Potom se to hlídá během porodu a i po porodu, protože u více než poloviny případů se z těhotenské cukrovky vyvine DM 2. typu, což je cukrovka v dospělosti, většinou léčena tabletami. Je to moc informací, taky o tom nevím vše a moc zkušeností s tím nemám, jen co jsem byla ve zdravotnictví. Uvidíš, vše ti vysvětlí v dia poradně 🙂

koncita
15. srp 2016

@market9391 neboj se, začneš s dietou, budeš se průběžně měřit a podle výsledků a tendencí glykemií to buďto zvládneš dietou nebo ne, ale to se teprve uvidí...hlavně si prosím najdi diabetologii, kde se specializují na těhotenskou cukrovku! Bez toho to vůbec nemá cenu, na obyčejné dia tomu totiž moc nerozumí...a pojď do diskuze viz výše zmíněnou, tam se dozvíš úplně všechno 🙂
dopředu můžeš pročíst taky tehotenskacukrovka.cz 😉

market9391
autor
15. srp 2016

Komfort v těhotenství opravdu neřeším, už od začátku těhotenství trpím hroznými nevolnostmi takže v sobě toho moc neudržím, dá se říct že nic. Spíš řeším miminko, aby bylo v pořádku. A právě si nedokážu představit ten jídelníček, když ve mně málo co zůstane a většina potravin mi smrdí ☹

werumka
15. srp 2016

@market9391 Tady byl hlavně blbě provedený celý ten test. Při téhle lačné Ti vůbec neměli dát vypít roztok, zbytečně Ti tak zatížili metabolismus, který už má rozjetou cukrovku. Je nějaké jídlo, které sníš? Udržíš v sobě? Pečivo, mléko...?
Až dostaneš glukometr, uvidíš, jak na tom jsou glykémie během dne. Neboj se, budeš pod kontrolou, nic se nestane Tobě ani miminku 😉

23363
15. srp 2016

Neboj te se, oni na vás budou dávat pozor i na miminko. Já měla tu cukrovku, poslední měsíc s inzulínem a není to tak hrozné, jak to vypadá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru