Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

vejik85
23. kvě 2016

@denousek Mě poslední 4 dny vychází super lačná (snad se to udrží) po tom, když fakt pár minut před spaním sním celý plánek chleba se s Lučinou nebo s jogurtem.. Vždy jsem 2.večeři jedla dřív, ale nic a fakt až když ji jím v jedenáct a jdu hned spát, tak mám lačnou pod 5

denousek
23. kvě 2016

@vejik85 ale ja chodim spat v 10 a taky si třeba v 10 něco dam :( ale nepomaha to... mozna volim blby potraviny nevim...budto jojurt belej s mysli neb chleba se šunkou... mliko... a nic nepomohlo. ikdyz se v noci napiju mlika... tak nic... ale zkusim se rano zmerit dřív... a taky litam v noci čurat tak dyz jdu 3x tak pak mam hlad i v noci takze mozna když budu litat na wc tak do neceho taky kousnout

pe_ma
23. kvě 2016

@denousek ta lačná je alchymie a popravdě moje noční vstávání na to vliv nemá, já mám noci, kdy chodím každou hodinu...spíš sem fakt zjistila, že musím jít spát s vyšším cukrem, jak jdu spát a mám 6, tak ráno špatné, ale jak mám večer 7, tak ráno lepší a fakt mi nejvíc sedí ta kaše s 2 jahodama, půlkou merunky, nebo včera sem měla lžičku lesního ovoce...tu kaši vyzkoušej, já sem tomu taky nevěřila...na snídani je to třeba velká katastrofa, ale na druhou večeři hotovej zázrak 🙂

denousek
23. kvě 2016

@pe_ma a jaka kaše prosim??
tak ja zkusim i třeba jablko před spaním taky mi to nedo radil... musim ještě chvili zkouset no... ale jako když jsem spala celou noc tak to tak vysoke nebylo....

pe_ma
23. kvě 2016

@denousek mám tuhle https://eshop.myfoodmarket.cz/ryzova-cerealni-k... mají i u nás v tescu 🙂
ovoce je podle mě blbost, to jde rychle do krve a rychle vyprchá, ale zkusit to můžeš, třeba to na tebe bude platit 🙂

denousek
23. kvě 2016

@pe_ma moc dekuju za tip je tam primo psane velmi vhodna pro diabetiky 🙂 je to primo ona?zkusim objednat...není nač čekat

denousek
23. kvě 2016

@pe_ma jinak pises že je blbost ovoce ale ty si ho taky davas k te kaši píšeš...

pe_ma
23. kvě 2016

@denousek jj, přímo tuhle mám 🙂 mám i lahodnou, ale ta mi nechutná :(
no ono je rozdíl 150g jabka, což máš 20g sacharidů a 2 malé jahody, což bude tak 2g sacharidů? mám to tam jen na "oslazení" ptž samotná, nebo jen se skořicí mi nechutná

denousek
23. kvě 2016

@pe_ma tak dekuji zkusim objednat je jich tam vic ale tahle ma nejlepší popis 🙂

pe_ma
23. kvě 2016

@denousek zkus 🙂 nevím, jak to mají s dovozem, já je ted kupuju v tescu, nebo skoro každá zdravá výživa je má 🙂

denousek
23. kvě 2016

@pe_ma jo ja vemu zitra pres net postou nez bych se nekam dostala byla bych po porodu, 😀 zbodla jsem bily jogurt a uz lezim v postely

pe_ma
24. kvě 2016

no tak dneska asi dan za včerejší krásné hodnoty a špatná lačná :( měla sem 5,6...večer sem holt šla spát s nižším cukrem, no :( a to sem překvapivě i dneska celkem spala...

annna79
24. kvě 2016

Tak dnes hodnoty ok
Lačná 5,0( bez druhé većeře) po hodině 7,0 do jedla jsem druhou půlku snídaně a po další hodině 5,8

vejik85
24. kvě 2016

@pe_ma já dneska taky hrůza a děs... Ale je fakt, že jsem skoro vůbec nespala, tak příšerně mě bolela hlava, že mě to skoro každou hodinu budilo, takže i přes vyšší cukr večer, mě nic nezachránilo... Ráno 5.7... Pak jsem teda znovu usnula a teprv teď chystám snídani, tak to čekám další hrůzu 🙄 holt není každý den posvícení 😆

pe_ma
24. kvě 2016

@vejik85 jj, přesně, nejde mít vše každý den ok 🙂
no já právě po dlooouhé době spala, ale u mě nějak efekt spánku nepoznám, spíš toho jídla...ale tak co no, děláme, co můžeme, tj hlavní 🙂

denousek
24. kvě 2016

Holky co bych dala za to aby 5,7byla moje ,, horsi,, hodnota,ja po vcerejsi lacne 6;5 dneska 5,8 a jsem rada za to 😀 ale ve dve v noci jsem sla na wc a na malinkou svacu,uvidime co ta objednana kase,asi budu muset jit neco vzdy v noci snist ale jak budu za chvili vypadat netusim

annna79
24. kvě 2016

@denousek určitě nějak moc nepřibereš.já během 14 zhubla 1kg tak za poslední měsíc nic nepřibrala.

denousek
24. kvě 2016

@annna79 no snad mas pravdu . . .

Jinak uvidim co dal do utery do velkeho uzv to necham a pak pripadne cinknu na dia jestli mohu dojet na odber lacny . . .jako nemuzu to nechat az do 24,6 rada bych jeste kontrolu mezi tim ze zily je to smerodane . . .

pe_ma
24. kvě 2016

@denousek přibírání se fakt neboj, já od začátku jen hubnu, zarazilo se to na konci února, od té doby sem měla váhu stejnou a ted v pátek po 2 týdnech mínus 3kg, ale mě je to jedno, klidně at přiberu 20kg, hl, když bude miminko v pořádku!

denousek
24. kvě 2016

@pe_ma j j at je hlavne ok to je jasne 😊

denousek
24. kvě 2016

HURAAAAAAAAAAAAAAAAAA

stránky tehotenskacukrovka.cz už jdou!!!

martinka8338
24. kvě 2016

Ahojte,tak kontrola dobře,dnes první ktg a měření odpovídá 36 tt a váha cca 2600g,čípek už skoro nemám tak to může být kdykoliv 🙂

zuhra
24. kvě 2016

Ja se hlasim, ze lacne nejak držíme pod normou nebo max do 5,6, nicmene glykovany hemoglobin 38, tzn konstantní narůst, tlak 140/80, také konstantní narůst, dnes poslední stadamet a do patku rodime, budu 40. Tt🙂

annna79
24. kvě 2016

@zuhra držím palce a už bych chtěla takýýý

zuhra
24. kvě 2016

Dekuju holky🙂

pe_ma
24. kvě 2016

@zuhra tyyy jo, už to máš za pár! tak držím palce a dej pak vědět!

terka_37
24. kvě 2016

@zuhra drzim palce,at vse probiha hladce🙂

pe_ma
24. kvě 2016

sem hrozná :( zase mám jogurt s kakaem a sladidlem

zuhra
24. kvě 2016

@pe_ma ja se nepriznala, ale vcera jsem mela dort. Tak prvni sladky po velikonocich

vejik85
24. kvě 2016

@zuhra
@pe_ma holky, já sladké teda nic, ale občas si musím dát loka Coly Zero... Jinak nejsem schopná fungovat ☹ ... A to občas začíná být stále častěji ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru