Těhotenská cukrovka v druhém těhotenství. Byla horší než v prvním?

pexi
23. dub 2021

Ahoj, máte někdo zkušenosti s těhotenskou cukrovkou v druhém těhotenství (pokud byla i v prvním)? Byla horší nežv prvním? Chystám se na test, ale jsem víceméně smířená s tím, že asi bude. V prvním jsem měla jen dietu, je šance, že to bude zase tak?

janinasm
23. dub 2021

@pexi Mám. Při prvním těhotenství jsem cukrovku měla. Držela jsem přísnou dietu a vyhnula se tak lékům, dodržovala absolutně přísný režim, ale bylo to teda příšerný, protože já mám jídlo prostě hrozně ráda. Můžu říct, že mi ta dieta zkazila těhotenství..ale co se dalo dělat...... Při druhém těhotenství cukrovka diagnostikovama nebyla.😀 A to jsem byla naprosto smířená s tím, že ji mít budu zase, protože jsem už byla starší, tlustéjší, více stresu, nevyspala atd..... Nevím jak to, ale test dopadl dobře. Takže to hned nevzdávej. Podruhy ji mít vůbec nemusíš!

pexi
autor
23. dub 2021

@janinasm to by bylo super 😇 ale moc s tím nepočítám radši 😅

janinasm
23. dub 2021

@pexi přeju ti ať ji nemáš!😀 kdy jdeš na test? Napiš pak jak jsi dopadla!

cilkat
23. dub 2021

Já teda v druhým měla cukrovku horší (byla jsem na glukophase), ale myslím, že to bylo spíš naturelem dítěte. Prvorozený je hubená hardova panenka, druhorozený je festovni buldozer, který si prostě už "uvnitř" zjevně bral víc.

lentilkah
23. dub 2021

Mam cukrovku podruhe, ale jsem teprve ve 31tt, tak nemuzu uplne srovnavat. Zatim +- stejny prubeh, snad to i tentokrat ukociruju jen dietou.

pexi
autor
23. dub 2021

@janinasm díky, teprve se budu objednávat. Dneska jsem si byla při žádanku. Dám vědět 😉

pexi
autor
23. dub 2021

@cilkat tak to doufám, že nebude podle velikosti a naturelu. Prvorozená je od prvních chvil drobek. Váhové odhady měla vždy menší a stále je spíš štíhlejší. Je to taková jemná slečna. Tak abych nebyla až moc překvapená 😅

pexi
autor
23. dub 2021

@lentilkah držím pěsti, ať to jde dobře.

sebinka123
23. dub 2021

Ja jsem měla ve 3 a 4 těhu cukrovku. Neřekla bych, že byla horší. +- stejné. Obě těhotenství na dietě. Spíš u toho posledního jsem nebyla tak vystresla, protože už jsem věděla, co mě čeká, jaká jsou omezení, jak se co počítá a taky přibližně, jak na jaké jídlo a v danou dobu reaguji. Když tak ale přemýšlím, tak možná u syna jsem se musela omezovat daleko víc než u dcery. Syn mel ale velké nároky celé těhotenství a i pi porodu to nebyl úplně med. S dcerou v pohodě pořád. Je to miminko za odměnu. Držím pěsti, třeba nakonec cukrovka nebude 🍀🍀🍀

pexi
autor
6. kvě 2021

Tak přidávám čerstvé zprávy, bohužel ji zase mám... no alespoň už to není takový šok jako minule. Snad nebude horší

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru