Těhotenství a porod s vyhřezlou ploténkou, co mě čeká?

Ahoj, chci se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s těhotenství a porodem s vyhřezlou ploténkou? Plánujeme druhé mimi a byla byla mi diagnostikována vyhřezlá ploténka, ještě nevím kolik mm, ale prý je posunutá docela dost. Zřejmě jsem ji měla vyhřezlou už při prvním těhu (měla jsem dlouhodobější problémy se zády), ale nevěděla jsem to. Rodila jsem normálně. V létě jsem byla 4 dny v nemocnici na kapačkách a pak jsem si sama zařídila vyšetření u neurologa, který mi z MR, zjstil právě vyhřezlou ploténku. Co mě případně v těhu a při porodu čeká? Pokud bych se rozhodla pro operaci nebo jiný zákrok (terapie ozonovými injekcemi pod CT a prý ještě něco dalšího), je lepší před těhu nebo až po dalším porodu? Děkuji za všechny reakce.
melis7
27. říj 2012
@ilonne o způsobu porodu by měl rozhodnout neurolog- jestli řezem nebo normálně.Ostatní záleží jak a která ploténka to je.Nejlepší máš,kdyý se poradíš s ním a dala bych na jeho doporučení.
kajalka
27. říj 2012
Pokud ještě těhotná nejsi, proč jako první volba není rehabilitace a cvičení?
ilonneautor
31. říj 2012
@melis7 Díky, jdu tam oříští středu. Včera jsem s ním mluvila a prý nemám řešit kolik ten posun mám, že je vyhřezlá fakt hodně a moje štěstí je, že mám hodně široký páteřní kanál, tak prý než sé rozhodnu co a jak, napíše mi rehabilitace pod odborným vedením.
@kajalka Já už cvičím dva měsíce a teď jak jsem psala, bude mi psát rehabillitace pod odborným vedením.
kajalka
31. říj 2012
@ilonne Nepsala, o rehabce tam není ani slovo. Navštívit doktora, který by ti předepsal cvičení pod dohledem, zabere nula nula nic času. Sama si to můžeš naopak hnojit. Najdi odborníka. Je-li plotna jen posunutá, dá se vrátit tam, kam patří.

Začni psát odpověď...

Odešli