Těhulky, jaké léky na alergii užíváte?

travnulee
1. kvě 2015

Od mé dr. jsem dostala napsaný Claritin, ale jiná alergoložka mi říkala, že by do Claritinu nešla, ale zvolila ještě starší lék, např. Zyrtec. Lékarnice mi zas pro změnu potvrdila, že Claritin je nejméně tlumící...Tak jsem taková zmatená. Dle příbalových letáků se v těhu nedoporučuje užívat ani jeden, ale bez léků se bohužel pravděpodobně neobejdu. Mám i nosní sprej, ten je v poho, působí jen lokálně, ale mám strach, že nebude stačit....

svoba
1. kvě 2015

Doporucuju roibos caj. Ve velkem. Prirodni antihistiminikum.

sara84
1. kvě 2015

Mela jsem Zodac,cele tehu.zpocatku pulku. Pak uz 2 x pul tabletky a ventolin 🙂

zo_ja
1. kvě 2015

@svoba Fakt jo?

Já bych do těchle sajrajtů nešla. Vždycky mi přišly děsný, a na mě teda nic z toho ani neúčinkovalo. Takže jsem je nejedla nač si ničit játra a všecho když efekt byl nula. Tělo si zvyklo teda před těhotenstvím, ale fakt nevím, jak šíleně zle by mi muselo být, abych tohle jedla těhotná. Natož v I.a II. trim.
Chodíš do práce nebo seš doma? Dle toho bych volila "strategii přežití", za pár dnů/nějaký týden by mělo být z hlediska alergie líp, nebo ne?

svoba
1. kvě 2015

@zo_ja jo, roibos je skvely na alergie. Muz to pije takhle na jare ve velkym. A je to zdravy caj. Pro tehotne jako delany.

sasanka033
1. kvě 2015

@travnulee ahoj, zrovna to resim, jsem 12tt a alergicka bezne nejsem, ale zrejme tehotenstvi mi nejakou alergii rozjelo, od soboty se ruzne po tele osypavam, mizi to a zas se to objevuje a je to nejhorsi v noci a silene to svedi. tuhle jsem mela osypany cely nohy zezadu - od zadku az ke kotnikum a ve ctyri rano se sprchovala ledovou vodou, taby to aspon trochu prestalo svedit. neprisla jsem na to, co je ten alergen a obvodak mi rekl, ze zyrtec mi nedoporucuje, ze opravdu jen v nouzi nejvyssi a napsal mi masticku, ktera ale resi jen to svedeni, ale nepronika do kuze, neresi pricinu. tak se druhy den mazu a nasadila jsem si nejakou dietu, pokud je to treba z jidla a modlim se, aby to brzy preslo.

sasanka033
1. kvě 2015

@svoba muzes mi prosim hodit nejaky odkaz? roibos je sypany caj? moc se v tom nevyznam, jen nejaky link, at vim, co mam zkusit🙂 diky

zo_ja
1. kvě 2015

@svoba Já ho piju, ale vliv na alergii nepociťuju. Zrovna letos jsem ho pila docela dost a pravidelně, a z hlediska alergie letos příšerný.
Jinak ho taky můžu kdykoli, a v těh. dobrej z mnoha důvodů.

svoba
1. kvě 2015

@sasanka033 bejen sypany, ale uz i porcovany.
Treba zde: http://www.oxalis.cz/eshop/rooibos-cerveny?gcli...

svoba
1. kvě 2015

@zo_ja obsahuje zelezo! To tehotne potrebuji. Kvuli redeni krve.a neobsahuje kofein.

zo_ja
1. kvě 2015

@svoba To vím, ale jsou i jiný zdroje, nicméně vliv na alergii nemůžu potvrdit.

zo_ja
1. kvě 2015

@sasanka033 Jestli chodíš kolem obchodu čajem, zajdi si, je buď zelený nebo červený a mají v mnoha směsích taky. Jestli ti bude chutnat poznáš většnou tak, že si čuchneš... Pokud seš těhotná, tak ne všechny směsi jsou ok z hlediska složení, ale většina ano.
A určitě si kup sypaný, v čajovým obchodě. Sáčkový jsou humus kvalitativně jinde.

svoba
1. kvě 2015

@zo_ja jak jsem psala, manzelovi pomaha. Je uz x let bez prasku. Jiste je to individualni

svoba
1. kvě 2015

@katyxq co ty na to?

katyxq
1. kvě 2015

@zo_ja já teď piju rooibos denně - silný, klidně i lžíci sypaného / sáček na deci vody a takhle vypiju tři hrnky, ale jde i víc ... plus na pylovou alergii pomáhá gemmoterapie (tinktury z pupenů břízi týden a pak z černého rybízu) a taky hlavně vysadit mléčné výrobky (a to hlavně ty nazakysané, se zakysanými a hodně tvrdými sýry velmi střídmě nebo vůbec) ze stravy - viz album mojí sestry https://www.modrykonik.cz/blog/alneka/album/s-p...

natali29
1. kvě 2015

já piju roibos a když je to hrozný tak beru rhinallergy, je to homeopatikum, pomáhá mi, ale jen na chvilku, takže bych ho musela jíst jako bombony 🙂

maki73
4. kvě 2015

také astmatička alergička a teď neberu nic, jen homeopatika coccus cacti při přechodu z chladu do tepla a naopak se mi hned spouští rýma, stačí když fouká, ani to nemusí být nějaká výrazná změna teplot, zatím zabírají ale jen na chvíli, co se dá dělat, piju roibos jak píší ostatní, mám jen drobný problém s tím, že není úplně ideální na trávení ve větším množství, takže k tomu aloe na trávení a probiotika hodně jogurtů, vlákniny, málo pečiva atd. no něco za něco, máme doma zyrtek, claritine, analergin, fenistil a ještě další 2 věci, už ani nevím, jak se to jmenuje, většina je dcery (stejně jí to taky nedávám, ačkoli má vše předepsáno, snažíme se co nejvíce vyvarovat léčivům, takže jí také spíše dopujeme přírodně), myslím, že se to dá vydržet, ještě mám mořskou vodu a nějakou tu tinkturu do aromalampy to také není špatné, první bych vyzkoušela přírodní věci, u kterých je jisté, že nemohou miminko nijak ohrozit a až pokud by opravdu bylinky a jiné selhaly, tak bych šla do antihistaminika...ale chce to vyzkoušet 🙂.

lucie255
4. kvě 2015

Mám do nosu rhinocord...... piju roibos, rozpustny vápník a homeopatika.... při dusnosti ventolin

travnulee
autor
5. kvě 2015

děvčata děkuji za příspěvky, nakonec jsem se rozhodla, že pokud možno, tak do antihistaminik nepůjdu. Dám akorát sprej do nosu. Zůstala jsem v pracovní neschopnosti, tak jak bude nejhůř zavřu se doma s čističkou vzduchu. Taky mám v plánu zajet na one brain kineziologii v kombinaci s čínským léčením. Tak uvidíme jestli to zabere. Jinak všem přeji klidné těhotenství 🙂

elielizabeth
5. kvě 2015

@travnulee Je jasné, že pro miminko je lepší nepřijímat různé prášky..., ale chci vás jen uklidnit, že kdyby nebylo zbytí, nemějte vůbec strach. Jsem silná astmatička a v těhotenství se synem se mi stav šíleně zhoršil hned od prvních týdnů, takže jsem celé těhu brala velké množství léků na alergii a na astma. Zodac, pak silnější Xyzal + ventolin + 3 další inhalátory + dvoje tabletky přes den a ještě jedny na noc. Všechno silné léky a narodil se nám zcela zdravý a šikovný syn. Jediné, co bylo jiné než u dcerky, že se narodil o asi 4 týdny dříve, kdy mi praskla voda, ale to bylo tím, že už jsme to oba nemohli vydržet s tím mým dýcháním... a utlumený nebyl on teda vůbec 😀 Držím palce, aby to u vás třeba šlo i bez těch léků 🙂

lucie255
5. kvě 2015

@travnulee jaky sprej do nosu? Na kineziologii jsem taky objednana.... ☺

travnulee
autor
5. kvě 2015

@lucie255 mám předepsaný Rhinocort - ani podle příbalového letáku by neměl vadit. Zatím ho však neberu, mám jen mořskou sůl. U sprejů do nosu se ale prý není třeba obávat, polkneš prý tak minimální množství, že to nemůže ublížit 😉 V tomhle doktorům fakt věřím, jelikož se na tom shodují 😀

travnulee
autor
5. kvě 2015

@elielizabeth díky, asi k tomu zaujmu takový postoj, když mi nic jiného nezbude a budu muset léky užít....

petrinda
5. kvě 2015

@travnulee
lékem 1. volby v těhotenství je Zyrtec a jako 2. Claritine. Méně vhodný (resp. ne moc odskoušený) je Aerius, který jsem brala dříve. Změnila jsem teda na Claritine a v pořádku, bez něj bych byla pořád nemocná a to mi za to nestojí. Méně vhodné jsou právě spreje do nosu, výjimka jsou spreje s kortikoidy (např. Rhinocort), ty jsou ok.

travnulee
autor
6. kvě 2015

@petrinda Kdo ti říkal, že spreje do nosu jsou méně vhodné? Mně 4 doktoři potvrdili, že by třeba Avamys vůbec neměl vadit, je lokální a do organismu se ti dostane jen minimum.

janka662
7. kvě 2015

U nás v práci doporučují Xados. Může se používat v těhotenství 🙂 Též na něj budu přecházet 🙂

michalusenka
7. kvě 2015

@petrinda
@travnulee tak to je mazec 😀 me prave zrusila awamys a tabletky ewofex a dala mi rhinocort 😀 ktery si kapu jednou denne

petrinda
7. kvě 2015

@travnulee
třeba Nasivin, Olynth a podobně, které obsahují látky na stažení cév ve sliznici můřou způsobovat vývojové vady trávicího traktu u plodu - stenózy a podobně. Není to úplně prokázané, ale riziko tam je. Já je radši nepoužívala, při rýmě jen výplachy Vincentkou - ta je zcela bezečná a účinná. A podle potřeby Rhinocort.

lucie255
7. kvě 2015

@petrinda o tom olyntu vam to rekl kdo? Nez mi zabral rhinocord tak jsme si párkrát na noc stříkla olynt a doktorka nic na to neřekla v diskuzích jsem nasla spoustu mamin zavislych na olynt u a podobných látkách a mají zdravé deti

michalusenka
7. kvě 2015

@lucie255 taky ti predepsala doktorka rhinocort?

lucie255
7. kvě 2015

Ano jeste nez jsem byla tehotna.....a říkala ze v trhu ho muzu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru