Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

vikulik
12. čer 2008

Emaso...podla mna si v pohode...dobra vaha na vysku,aspon podla mna 🙂

Jan...fotecky su uzasne...ty si kocica...a tvoj je zlaty jak tam majstruje nad postielkou..to akoby som videla svojho.No ale snazia sa 😉 Ty mas modre ocka? 😉
No tak vlastne ste uz na 98%vybaveny..... 😉 No my asi tak na 5% 😅
Ale este pockam a na bud.mesiac.zacnem poriadne. 🙂

maso
12. čer 2008

no tak ja som asi vynimka potvrdzujuca pravidlo 😀 ... mne totiz tiez byva nanic, ale malokedy zvraciam, avsak tazko sa mi pri tychto stavoch stravuje nejako rozumne ... ale ked to prejde, tak sa znormalizujem ... dufam, ze to priberanie sa spomali ... mne zatial doki nepovedal nic, tak aspon to som rada ... pojdeme na dovolenku, tak budem aspon plavat ... tam by sa to mohlo trochu pozastavit

ale gratulujem, ze ty si na tom tak dobre 🙂 ... trosku zavidim 😉

jankando
12. čer 2008

Viki..no mam take modre, co ich ani nevidno..skor modro sive...sem tam ked vyjde oskar tak je ich vidno.. 😀 😀 segra mi hovori, ze som opeknela, tak ze to bude chlapcek...no vies ako sa vravi nie ze ak opeknies tak to bude chlapcek a ak mas vyrazky a take tak vraj dievcatko ti odobera krasu pre nu.. 😀 😀 no to su len povedacky zien.. 😀 😀
no ja radsej vse uz nakupila, aby sme boli priraveni i keby to na nas malo prist skor.. 😠 coz dufam vydrzime az do konca.. 😉 .....no a vraj sa nema kupovat dopredu..tak radsej chod na to pomalinky. 😉 ja sa inak Viki sama sebe na fotkach vobec nepacim, ale sem tam ked si urobim dobry make up tak sa aj sama vyfotim..a to je ale malokedy.. 😀 😀 vid vcera..hahahaha...
maso......no nemas co...lebo hoci doted som este vela nenabrala, ale ta moja vaha je hruuuzna... 😠 😠 takze nie je co zavidiet.. ☹ ...no teraz hlavne v tehu netreba premyslat nad dietami a vobec...no ale treba sem tam ovocie..jak sa mi dobre radi..uz som jak moja mamca....ta radi mne a ja ze hej, hej a nejem ovocie a ona tiez tak ona radi a tu tlaci nejaky kolacik.. 😀 😀 😀 😀 ..no nie, ale fakt treba nejaky ten vitaminik..ale to nielen v tehu...no ja sa snazim ale ked mito tak nechuti.. 😠 hlavne sa ted neukracujem...papam a papam na co mam chut...dokoca som baby ...neviem ci to tym tehu alebo cim...ale ja inak nemam rada ine masa ako kuracie...tak i z mekacu som len kuracie burgre jedla a ted som ochutnala hovadzie a mnaaamka...john je stastni, ze mi chuti ...hovori, ze to bude chlapcek..kked ja take maso papam.. 😀 😀

maso
12. čer 2008

😀 mne chutia sladke jedla, takze tak, jem aj ovocie a snazim sa aj zeleninu, ale keby som si mala vybrat, tak vyhravaju sisky 😀 velmi rada jem, mam rada aj syry a tam tiez nie je malo tuku 😅
... a radit viem aj ja, to plati aj na mna 🙂 😉 ... planujem zaradit do jedalnicka na ranajky vlocky s mliekom (aj ked tie s prichutou alebo ciny minky alebo nieco take, ale predsa je to asi zdravsie ako roztek s maslo, dzemom a kakao 😀 )

... idem kuknut tvoje fotky 🙂

maso
12. čer 2008

perfektne, ako tvoja polovicka sklada tu postielku 😀 kde v zahranici byvate?

jankando
12. čer 2008

no inak tie vlocky s mliekom....to je vraj veelmi dobre, to mi odporucala moja sestricka...vraj obsahuje to jedlicko vela folic acid..coz sa som ich brala vo forme tabletiek.tu davaju kazdej tehu prve tri mesiace tieto tabletkove vitaminky.. 😉 tak ak ti to chuti tak gratulujem..a mliecko a syry...ved to je najlpesie pre teba i pre babo..pevne kosti, zuby lepsie..to velmi dobre, len ja to nemusim.. 😠
sme v uk....

maso
12. čer 2008

jeeeej, fajn, celkom dobre mi padlo, ked si mi to takto odobrila 🙂 mozno zacnem uz zajtra, mame doma nejake cokoladove vlocky 😀 ... ked si pisala o mase, ja teraz nic masove nevarim, lebo nemozem (ide ma z toho slak trafit, lebo predstava ako teraz narabam so surovym masom je pre mna priserna), ale ked som mimo, tak kludne jedavam masove jedla (minuly vikend u svokrovcov kacicu 😀 ), bravcove skoro vobec, najviac kuracinu a sem-tam hovadzinu (mam rada svieckovu 😀 )
blbe je, ze mam rada pizzu, tak sa snazim jest aspon taku, kde je zeleninka a bez slaninky, klobasy a salamy ... teraz mam chut na francuzske zemiaky 😅

jankando
12. čer 2008

no ta predstava suroveho masa mi aj pred tehu vadila..bleee.. 😠
no ja milujem napr. pizzu ale odkedy som tehu nejak ju vooobec nemusim..a uz mi ani doma ani jedna nechutila ani tuna mi nechuti.tak to dobre.. 😀 ..no francuzaky mam rada i ja..mnaam , tiez bych si dala..len kto mi ich urobi.ja som dost leniva.. 😀 😠

maso
12. čer 2008

vies kolko mam na tie francuzske chut? ... som premyslala, ze poviem svokre, nech ich urobi, ale ked mne najviac chutia take, ake pripravim ja 😀 mozno sa dnes odhodlam, len byvam velmi unavena a navyse mi vecer byva blbo, tak uvidime ...

jankando
12. čer 2008

no ja milujem od mojej mamci..mnaaam...a odomna tiez niekedy chutia..ale tak inak ako od mamci..uz sa tesim az tu pride k nam.. 😵

vikulik
12. čer 2008

ahoj jan...tak pridala som tam nohavky,ale kvalita fotenia mojej web...no hruza 😲
Aspon tak... este potom dolozime cez mobil,alebo fotak...
Inak naozaj si peknucka..to bude chlapcek..ako buk... 😉 no ja dnes papala,rybaci salatik...zmrzku,kolacik.. 😉

jankando
12. čer 2008

mnaaam..ja bych si dala nase pochutiny..ja dnes le ten burger hovadzi zatial a tak rozmyslam co dal..
idem hned hodit kuka.. 😉

jankando
12. čer 2008

no viki.... 😠 ako tak kukam na teba...takj ty vobec nie si bacula..sak mas tam nozky chuducke..len pekne brusko rastie.. 😵 😵 no a nohavicky su super..ja uz tie svoje prve tehu rifle nemozem nosit, bo ma tlacia na brusko..ted nosim len tie letne platene..mam i biele i cierne.. 😉

vikulik
12. čer 2008

Moja jan... no budem sa musiet odfotit,nejak inac 🙂 ja som bacula...no ved pockaj ked popridavame fotecky..uvidis.. 😉 Budem sa snazit poslat este jednu dnes a uvidis.. 😉 No teraz som popapala plny tanier pokrajanej zeleninky..take fajne mnaaaam 🙂
Jan...raz sa stretneme..aj z ratolestami...bolo by fajn...ze?

jankando
12. čer 2008

no urcite..az dojdem na slovac, tak sa ozvem urcite
jooj, viki..tak som tu ojedle pisala, ze mi az zle...nejak som dnes popala..vies aby babco nebolo hladne a mne je nejak nie dobre..tak ako keby mi nie dobre sadlo...jooj, no a zacina ma boliet chrbat... 😠
no budem sa teskat na fota..
a babtko tak raz za cas ma kopne..tak lenovi..asi mi len dava vediet ze nehajka 😵
co vy?

vikulik
12. čer 2008

Ahoj...tak dali sme aspon dve fotecky...aby si videla ze som bambula fajna.. 😀 inac,mne dnes tiez nejak tazko..No asi sa z toho musim vyspinkat.
Ideme hajat,Rony mal mensi uraz v praci..tak ho boli cela rucka..dam mu obkladik..Prsty ma cele fialove,jooj,moj zlaty..az mna to boli 😖
No nase bamba su teraz trochu lenivucke..asi je to pocasim 😀

jankando
12. čer 2008

idem kukat..o chvilku..ooki tak bru nocku..ja musim este pockat na john a povesam pradlo a pojdem teiz do hajan
jooj, tak co robil?tak pofukaj, to prejde.. 😉

vikulik
13. čer 2008

Ahoj jan..tak ako? dnes je chladno a prsi... 😉 a u vas? moj malinky dnes kopka...vau..aj cez den a poriadne,sa tesim..v noci sa ani nepoholl..aspon som sa ani raz nezobudila 🙂
Tak kukla si fotecky?
No a u vas? lenosite?alebo nieco vazne robkate?

jankando
13. čer 2008

Ahoj Viki..
u nas je tiez chladnejsie, ale este neprsi..
fotky som vcera kukla..a si zlata...normlana..ziadna bacula mi neprides..vazne.. 😉 a brusko mas pekne.. 😵 😵
no priatel isiel do prace, dnes nam prisla nova postel, tak si ju uzivam zatial sama... 😀 dnes nic na praci..to zajtra by sme chceli, ale len ak bude teplo..treba nam pokosit vzadu za domov terasku , vycistit bazen, a vseeeetko okolo toho...no moj ide rano do prace tak je to na mojom bratovi .. 😀 😀 ale vidim to tak , ze pospime zajtra vsetci.. 😀
co u vas?

vikulik
13. čer 2008

Ahoj jan...mam 165cm a 80kg...a viac? 😀 tak som bacula..ale nevadi...
No tak nova postel?teda vy sa mate 😉 tak si ju vecer uzite obaja 😀 😅
No tu len prsi a prsi,som unavena...ale vzdy lepsie akoby malo prazit neznesitelne slnko 😉
Tak robotky by u vas aj bolo...mozte vyhlasit brigadu.Priatel prisiel teraz z prace a spinka trochu...ma dost...
No a dnes som trochu pratala izbu a vzdy ked som sa zohla maly mi zabuchal na brusko...taky zlatucky bol...

jankando
13. čer 2008

Nie si..ja maaam viac.. 😠 😀
no asi si ju uzijeme,,,. 😀 heh,, 😀
no moj maly len sem tam mamku kopne, ale stoji to za to..dava mi vediet, ze je v poriadku, len unaveny ..no ma to mat po kom.. 😀 😀
no dufam, ze ta brigada zajtra vyjde..ja som strasne na take veci..a najlepsie sa rozkazuje..asi som to zdedila po tatkovi.. 😀 ale nie..ja rada i pomozem..ted len s lahkymi vecami..tak ak by sa zajtra kosilo, tak budem zbierat travicku.. 😉
no ale nevyzera to nejak ....bracho sa vcera ci predvcerom santil, ze vsetko sa urobi..no dnes uz len potichucko chodi okolo mna...ale ja mu zajtra pripomeniem.... 😀 😀 😀 len dufam, ze nezaprsi.. 😠

vikulik
13. čer 2008

Ahoj jan..tak,tak len opatrne,po trosku,neze budes makat,radsej ty len rozkazuj 😉 Jaj,ze bracek,uz slubil,no len ak dojde na lamanie chleba...uvidis? 😀 asi ako moj...
Ideme teraz na nakup..a este potom napisem... 🙂

jankando
13. čer 2008

oki..tak nakupte nieco mnaaam..dala bych si nieco dobre zo sr.. 😉

vikulik
13. čer 2008

Ahoj jan...tak uz sme doma,no nakupili sme.Zajtra inac robim hubovu polievocku a zemiakove placky..chces?poslem ti... 😉 Tak ti verim ze by si nieco zbodla,take fajne a od mamci...Ze?
Inac,som dolamana,dost som pratala a teraz ma boli krize...
A vy?drahy pride az vecer,co?

jankando
13. čer 2008

no cauko..dnes je piatok, tak drahy je uz doma, boli sme i nakuit uz, bo vodicka mi dosla...a ted uz len odpocivam, ale boli ma chrbat cosi brutalne. 😠
no to bys ani neverila ako sa tesim az mamca pride a co to navari...mnaaam..ti ezemiakove placky by som si dala..
ty si taka kuchraka?
to ja nie.. 😠

vikulik
14. čer 2008

Ahoj...tak uz sa robi polievocka a o chvilu tie placky...tak rada by som ti poslala..Tak dnes som spala do 11-tej 😅 No ale este o druhej rano som nespala..vies co ten moj maly vyvadzal?jaaaj,to bol box..celu noc... 😉 Ale ja sa tesim,len mi je smiesne..ze noci su jeho.Az zo spanku ma jeho kopkanie prebudzalo..sranda.
Tak prajem aby brigadka vysla...a ty robkaj co najmenej... 🙂

jankando
15. čer 2008

Ahoj Viki..no vcera som brata dohnala,ale urobil lennieco malo pred domom a vzadu za domom mame stale junglu... 😠 lebo musime kupit novu stunovu kosacku.. 😠 no a bazen nam tam chudak stal tak dlho neprikryty a stale som kricala na chlapcov , nech ho vypusti, ze ho umyjem a poslem niekomu, lebo tu sa nejak neoplati..no mozno si ho necham..ale ted je tam zbytocne...tak som sa s nimi pohadala a sla som sama..az kym ma nenasli a chudak moj potom s vedrami chodil..si predstav 1 tisic litrov vody..joooj, no ale bola i hadica napojena, ale taka hlupa..tak sa moj namakal a ja mu potom flaskou pomahala,..nakoniec mu prisiel pomoct aj bracho a nejak sme to zvladli..ted sa susil na terase a az vyjde slniecko tak ho pojdem vyluxovat.. 😉
no a moje zlaticko prislo do domu , prezlieklo sa a davaj do premeny izby..vseetky veci mi vyhodil zo skrine, rozobral ju a vyhodili sme ju z izby, lebo nam zbytocne brala vela priestoru..no a pak musel vsetko pratat..chudak..a to som sa s nim este hadala..no divy den vcera som mala..zlaticko moje rano makalo a pak si ani nelahlo..az v noci o asi dvanastej..chudak a rano zaspal do prace..tak rychlo, rychlo behal... ..uz sa nan tesim az pride spat..hned ho do postielky ulozim, nech si odpocine.. 😉
co inak?
moj vcerajsiu noc kopkal a kopkal..mozno bol stastny, ze som pri tatkovi lezala.. 😀 ..uz nie je az tak lenivy.. 😀

vikulik
15. čer 2008

Ahoj jan... takze si nakoniec musela bracha hnat..no jasne typicky chlapi 😀 Bazenik si len nechaj este sa ti zide...Teraz do neho nelez prosim ta,este si ho uzijete neskor. 😉 Juuj,Jan..tak tvoj si zasluzi jednu poriadnu masaz...sa namakal...co?Takze malinky kopkal,co?no moj vcera poriadne daval supy...celu noc daval pocitit..Cez den buvinka a vecer nastupuje na scenu... 😉 No tak ked pride z prace,priprav mu nejake prekvapenicko.. 😉
No a nic si z toho nerob ked niekedy nemas naladu a si nervozna a nadavas...ja robim to iste,niekedy sa bez priciny vykricim na draheho a potom mi je az do placu,tak mi je luto..ze som to riadne prehnala.No ale,moj sa nehneva,verim ze aj tvoj..lebo vedia ze su to hormony...Dnes budete mat oddychovy vecer,vsak?

vikulik
15. čer 2008

a este jan...pridala som nove fotecky...

jankando
15. čer 2008

No viki..dnes bude viac nez oddychovy den..i ked bracho mal ist do mesta kupit tu kosacku a ze pokosia a john , zemu pomoze..no ale zatial nic..ale teraz nieco pocuvam z izby ze asi idu do toho mesta..len ci kupia i tu kosacku a pak ci sa mu bude chciet kosit..ak nie tak nie..uz mi je to jedno...ja sa i tak raz odstahujem a oni tu jak v dzungli budu.. 😠 😠
bazen je uz vypusteny a uz ho nebudeme asi napustat...len ho musim vyumyvat...poride so savom ..lebo vies vsetky tie spinky listove co tam booli..a rozmyslam ci si ho necham alebo ho poslem rodine na dedinku..oni tam maju 4 deticky tak by sa v tom vyblaznili asi viac ako ja..i ked zase john je hotovy do bazenu a plavania..(i ked mu to nejak nejde 😀 ) tak uvidime.. 😉 😉
no a ja mam dnes svalovku a to som vera vazne nic nerobila...ja ju mam asi za johna.. 😠
no a Viki..fotky som obzrela..zlata tam si..konecne som ta poriadne videla na tej fotke s bratrankom..a vobec nie si bacula.ja byt taka, tak som rada..vazne..ja taka niekedy bola...no pak jeden debilny rozchod a prichod do anglcika ma zrujnoval.. 😠 😠 😠 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru