Torecan v jiné formě než jsou čípky, dostaly jste?

uztotakbude
29. pro 2014

Ahoj, je tu někdo, kdo dostal na urputné těhotenské nevolnosti Torecan v jiné formě, než jsou čípky? Já je v sobě prostě neudržím....

beruska1889
29. pro 2014

@uztotakbude tak Torecan je i v injekcích a myslím i tabletách, ale jestli se může podávat touto formou v těhotenství to nevím... Asi bych se poptala lékaře a myslím že to může předepsat i praktik tak bych to zkusila tam... 🙂

uztotakbude
autor
29. pro 2014

@beruska1889 No to já vím, že je to i v jiných formách. Jenže moje obvodní má dovolenou a gyndařka taky a pozvala si mne na kontrolu teď na pátek, což je první den po svátcích, kdy ordinuje. Já bych jen chtěla vědět, zda má někdo zkušenost a třeba to bral v tabletkách. Potřebuji nějakou naději. Už tady brečím. Zhubla jsem, mám tenčí nohy, ruce, jsem celá jak z rosolu, dvakrát denně mi padá tlak, až nemůžu dejchat, což je prý taky z nedostatku vody a jídla a psychicky jsem asi už fakt na dně. Jsem strašná, připadám si nemožná a k ničemu. Která ženská na světě nedokáže ani v klidu nosit pod srdíčkem vlastní děcko? 😖

fykyska
29. pro 2014

@uztotakbude HYPEREMESIS GRAVIDARUM nadměrné zvracení u těhotných - mám tu skupinu prožila jsem si to .... Apropo měla jsem čípky.. Později hodně později až tak kolem 5 měsíce orální tabetky to už se zvracelo třeba jen 2x do dne né 10 do hodiny, v začátcích těhotenství infuzní terapie i s torecanem intravenózně - takže jde více možností..NIC NEZABRALO 😀 Ale Hg si člověk musí přetrpět pokud nepřejde do Hyperemesis maligna která bývá ukončována pro ohrožení života matky.Torecan je driák, a v těhotenství se dává jen při těchto silných nevolnostech jinak by se v období těhu a kojení užívat neměl ...

beruska1889
29. pro 2014

@uztotakbude tak ono asi záleží jestli to v těch tabletách v sobě udržíš, pokud pořád zvracíš tak to v tabletách nemá moc smysl, protože to stejně vyhodíš ☹ neboj, bude to dobrý, někomu je prostě na začátku víc blbě, ale určitě to brzo přejde a taky si budeš moct těhotenství užívat... 🙂 neobviňuj se za nic, tohle stejně neovlivníš to je prostě příroda a hormony... Bude líp, držím pěsti ať je co nejdřív dobře 🙂

fykyska
29. pro 2014

@uztotakbude Už už jestli zvracíš víc jak x dní několikrát do hodiny - já zvracela co 5 minut první asi 3 měsíce bléééééé a pak asi do 5 měsíce jen několikrát za den- no prostě asi 12X za hodinu v začátku tak mazej do nemocnice na kapačku...Na zavodnění a infuzní terapii 😉 Hg není prdel

uztotakbude
autor
29. pro 2014

@fykyska No to já bliju tak 5* - 6* denně, jen když mám co prostě. Jinak totiž mám prázdný žaludek a jen se mi strašně navaluje, ale nic ze mne nejde...žaludek už mne bolí jako prase...jakobych měla namožené svaly.... Asi jsi na tom byla ještě hůř jak já. Taky mám i lepší dny, třeba včera a předevčírem jsem blila pokaždé jen jednou a jedla a pila celkem s chutí a v pohodě. Dneska ale blbé, od rána buď bliju, nebo navaluju a to vcelku pořád.

sara84
29. pro 2014

Moje mamka,kdyz cekala me, tj 31 let tom,tak skoncila v nemocnici zhubla 10 kg, a uz ji chteli ukoncit tehotenstvi pro ohrozeni zivota matky, to odmitla a ja tu jsem tu, tak kdyz to zvladli doktori tenkrat,tak dneska urcite taky a ty to zvladnes! Neboj! A jednou to budes dcerce/synovi povidat jako mamka mi,kdyz jsem blila a bylo mi zle 🙂

fykyska
30. pro 2014

@uztotakbude
Ono hůř nebo ne, žádná takováhle sranda není na domácí lečení. Nečekala bych do pátku a vyrazila bych tělu se hodně rychle ztrácejí tekutiny - já si ze začátku myslela, že mám střevní chřipku a pak to šlo rychle - v podstatě od září do prosince jsem nebyla schopná ničeho.Rekord byly 3 snězené piškoty a banán.Ale aspoň to pití - všechno šlo ven ale aspoň se pokusit.. Čeští doktoři to podceňujá ale hyperemesis se lehce přehupuje do neunosného stavu - zhubla jsem 10 kg a kdyžmě převezli do nemocncice na 8x po celém těle mi napichovali žíly. Myslela jsem že to je nejhorší, ale to bylo kolem 8 tt a kolem 14tt jsem myslela že umřu, jen křeče v žaludku, a zvracela jsem žluč. Ještě mi nitrožilně dávali degan ať ti zkusí dát ten...Opravdu to chce změnit prostředí, a hlavně nebrat to na lehkou váhu těhotenské nevolosti se řadí do určitých kategorii a Hyperemesis gravidarum se ještě dá uklidnit a ,,vyléčit" popřípadě zmírnit natolik aby Ti nezklabovalo tělo - pokud se přehupuje do nejhošího selhavají orgány a je nutné ukončit těhu. Musíš byýt pod kontrolou - dneska Ti kde jaké hovado z kliniky řekne TO ZVRACENÍ JE NORMÁLNÍ.. 🙄
https://www.modrykonik.cz/forum/zdravotni-komplikace-v-tehotenstvi/hyperemesis-gravidarum-tezke-nevolnosti-v-tehu/

uztotakbude
autor
30. pro 2014

@fykyska Teď mi gyndařka dala Degan v tabletách, mám si pro něj jít k obvoďačce...prý to raději podchytíme takto...

fykyska
30. pro 2014

@uztotakbude 😉
Zkus jestli zabere, pokud ne do 2-3 dnů vyraž rovnou do nemocnice i bez žádanky. Obdivuju tvojí dr - pokud je ti takhle zle, že ti tu nemocnici ani nenabídla. 🙄 . Samosebou chápu, každá chce být v jiným prostředí. Jen piši z vlastní zkušenosti jak rychle to pak tělo odnáší, proto pořád raději preferuji týden v nemocnici.. 😠 😀 užuž promiň 😀

milmic
30. pro 2014

@uztotakbude
@fykyska Naprosto souhlasím s Fykyskou. Pokud Ti nezabere ten Degan, tak bych nečekala a vyrazila do nemocnice. Kdo zažil nevolnosti v celé kráse, tak ví své a ví, proč doporučuje rovnou nemocnici. 😉

milmic
30. pro 2014

@uztotakbude Tak jak Ti je? Zabírá to trochu?

uztotakbude
autor
6. led 2015

@milmic Včera jsem použila poprvé Degan a nikdy víc. Dostavily se vedlejší účinky. Chlap skoro volal rychlou. No katastrofa, škoda popisovat. Asi nejhorších 5 hodin....opravdu jsem si myslela, že bude po mne. Už si to v životě nevezmu...to musí být dobrý sajrat. To si radši vyzvracím vnitřnosti...

milmic
6. led 2015

@uztotakbude Nepovídej, vážně? Co Ti to udělalo?
Ještě pořád tak urputně zvraacíš nebo už se to lepší?

uztotakbude
autor
6. led 2015

@milmic Celé dopoledne jsem blila, ale tak, že jsem si málem vyzvracela i žaludek. Poprvé za celé těhotenství jsem sáhla po Deganu a on mi způsobil vedlejší účinky. A to tak, že chlap chtěl volat rychlou. Tlak mi klesl, cítila jsem se snad nejslabší v životě. Nohy a ruce byly ledové a jako z rosolu, cukaly mi nohy i ruce a celá jsem se klepala. Předcházel tomu výlet na náměstí pro sirup na kašel. Manžel mne naložil do auta, dojeli jsme na náměstí, chlap vystoupil, šel koupit parkovací lístek, já seděla v autě, když s ním přišel, tak jsem vystoupila, podlomila se mi kolena, chlap mne na poslední chvíli lapl za podpaží, nasoukal do auta a odtáhl domů, na náměstí jsme tedy byli asi dvě minuty a nevyřídili naprosto nic. Z auta do bytu už mne nesl skoro na zádech a chtěl mne vézt do nemocnice, což jsem odmítla. Doma jsem pak asi na třikrát skoro omdlela, musel mne proplesknout, zrušil prohlídku bytu, na kterou jsme měli jít a lítal kolem mne, nutil mne pít, jíst hroznový cukr, pořád otevíral okna a zvedal mi nohy a propleskával mne a tak to šlo asi dvě a půl hodiny, pak jsem na půl hodiny totálně odpadla, usnula a on pořád chodil a šťouchal do mne a zjišťoval, jestli dýchám, no byl dost podělanej strachy. Kolem půl osmé večer, přesně po šesti hodinách od toho, co jsem si Degan vzala jsem se totálně poblila a udělalo se mi lépe. Přísahám, že jsem si po celé odpoledne myslela, že je to konec, že umřu. Před očima totálně bílou mlhu, jako smetana. Degan je pěkné svinstvo. V životě už si nic nevezmu, ani kdybych si měla vyblít všechny vnitřnosti. A musím říct, že ač jsem za miminko opravdu strašně ráda, tak zatím mám pocit, že jsem na horské dráze a nemůžu se nějak vyšvihnout na její vrchol. Vždycky začnu vyjíždět nahoru, ale pak mne to stáhne zase dolů, zhoubnu se v protikopci a tak se tam pořád houpám nahoru a dolu a občas si myslím, že fakt umřu. Včera jsem byla tak slabá, že jsem měla problém i otevřít oči, otočit se na posteli byl problém, prostě šílený stav.

milmic
6. led 2015

@uztotakbude No podle mě jsi už dávno měla být v nemocnici. Myslím, že si dost zahráváš se svým stavem. Promiň za tu upřímnost, ale já omdlívat a někdo mě propleskávat, tak se nechám odvézt doborovlně.
Jen aby sis nezadělala na nějaký problémy....

uztotakbude
autor
6. led 2015

@milmic Bylo to jen z toho blbého léku. Jak přestal účinkovat, udělalo se mi lépe a dneska jsem ok. A zvracím už taky podstatně méně. Jen včera byl blbý den. Ale pak mám dny kdy třeba nezvracím vůbec. Každopádně se to lepší.

milmic
6. led 2015

@uztotakbude Podstatné je, že se to lepší. 😉 Drž se! Snad už to bude jenom a jenom dobré.
Jo a tý placenty se neboj, mě dr. ve 12.týdnu řekla to samé, císařem mě nestrašila, dodala, že se to může vytáhnout. Pak v 16tt mi jiná dr. řekla, že samozřejmě, že je nízko, když je děloha ještě maličká, že to je úplně normální.
Blbý by bylo, kdyby nízko zůstala až do porodu, ale tím se ted vůbec nemusíš trápit. 😉 Držím palce, ať už Ti je lépe.

bartvebartve
5. kvě 2016

Vidíš já degan brala i při nevolnostech při migrénách a nedám na něj dopustit.. pomohl vždy a žádné vedlejší účinky.. teda to by mě ani nenapadlo že někdo může takhle reagovat na něj...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru