Nevolnosti - Torecan tablety. Máte zkušenost?

anet_98
18. dub 2020

Ahoj holky,

Uz 14 dnů trpím hroznými nevolnostmi a doktor mi předepsal torecan čípky. V lékárně mi bylo řečeno, že jsou prý dlouhodobě nedostupné, tak mi dali tablety, že je zde dávka látky stejná.

Všude jsem se dočetla, že se toto v těhotenství nedoporučuje. Máte zkušenosti?

vendes
18. dub 2020

Měla jsem čípky, ale nikdy jsem nepoužila. Radši jsem to vydržela (zvracela jsem třeba 20 za den) při představě čípku. Kdybyste kvůli nevolnostem musela být hospitalizována, dají vám do infuze stejnou látku jako je v Torecanu. I u čípků píšou, že by se v těhotenství neměly užívat.

jjasmina
18. dub 2020

Přesně jak píše
@vendes , hele já si to prožila až do 7. měsíce, prostě vydržet to, ono se to pak trochu zlepší 🙂 Nic jsem nebrala

anniej
18. dub 2020

Ta nevolnost tě nepustí snad skoro celý těhotenství. Proto je to jinej stav, občas ti může být dobře, ale beztak přijde buď pálení žáhy, nafouknutí, průjem... Taky jsem nic nebrala, mam 3 týdny do porodu a ta nevolnost mě přepadává i teď. Jediný co mi pomáhalo v 1. trimestru, kdy to bylo fakt nesnesitelný, zvracela jsem i při pohledu na kartáček, každý čištění zubů bylo zlo, tak jíst lehce (koneckonců je lepší celkově v těhotenství jíst lehce 🤣🤣), po malých soustech a z lékárny GraviPop lízátka 😂😂😂 nevim, jestli to fakt funguje, ale já na tom přežívala...
Tak ať je líp 🍀

jjasmina
18. dub 2020

@anniej jj po čištění zubů bylo hned jasný , co bude následovat😅

veritanas
18. dub 2020

No, já měla tablety kvůli něčemu jinému a popravdě bych si je v těhotenství rozhodně nevzala..

klea81
18. dub 2020

Přečetla jsem si složení a nepoužívala jsem raději vůbec. Zase tak zle mi nebylo.

janalov
18. dub 2020

S Torecanem nemám osobní zkušenost, ale užívala jsem občas tyto zázvorové tabletky https://www.drmax.cz/antimetil-tbl-30?gclid=EAI... Jsou naprosto bezpečné i pro těhotné, jak je uvedeno i v popisu. Nemyslím si, že by ses měla trápit za každou cenu a "prostě to vydržet" jen proto, že jsi těhotná, ale zkusila bych spíše hledat jiné způsoby, jak si ulevit. Někdy stačí drobnosti - ihned po probuzení sníst něco malého (ikdyby třeba 5 piškotů), studená cola, zázvorové tabletky/lízátka, jíst častěji a méně, v určité časy, zkusit vynechat některé potraviny, které ti třeba teď nesedí atd. Snad najdeš něco, co ti pomůže a uleví ✊

anet_98
autor
18. dub 2020

@janalov
@anniej
Dneska jsem 13. týden a je to furt to samé. Nejhorší je, že piškoty nepomáhají a to čištění zubů je taky boj 🙈 je to každý den jak na houpačce a někdy mi je blbe ráno a jsou i dny kdy proležím v posteli do odpoledne protože vyhodím ven i oběd. Už jsem úplně vyčerpaná a mám 5 kg dole 😪
O lízátkách jsem slyšela, ale ze zázvoru bych se tuplem po.. 🤢

jjasmina
18. dub 2020

@anet_98 já tě nepotěším, já zvracela dlouho... a s 1. trimestrem to u mě neskončilo.. musíte vydržet, zase jsem to brala jako dobré znamení. já ležela a spala a spala..

travnulee
18. dub 2020

@anet_98 abych řekla pravdu tak já lituji, že jsem si ty léky nenechala v druhým těhotenství napsat. Mám teď totiž totálně zničený zuby. Asi tři měsíce jsem to zvladla tak jednou denně trochu přejet, vydržela jsem pár sekund s kartackem v puse než vše letělo ven. Rady typu, po každém zvracení si vyčistit zuby , to bych se asi ublila k smrti...No a pak teda řešit kojení plus ošetřování zubů a léky...taky bomba. U mě kombinace bliti několikrát denně plus špatná hygiena má fakt blbý důsledky, teď ještě kvůli korone musím čekat hodně dlouho na dentalni mikroskop, modlim se, abych úplně nepřišla o nějaké zuby ..pokud si nejsi jistá s léky zavolej doktorce, podle mě by ti poradili i kdyby si crnkla do porodnice...

konik4525
18. dub 2020

Pokud v sobě udrzis vodu a sem tam něco snís (každý to má jinak , ja jedla suchou rýží), tak bych do těch prášku asi spis nesla, až by bylo nejhůř a hrozila by nemocnice, tak bych to zkusila. Mně dali pri dehydrataci jen ambulantně 2 kapacky ve 2 dnech a strašně to pomohlo, najednou mi bylo dobré , ale až po té druhé, bohužel za týden to bylo zpět , pak jsem už svolila k hospitalizaci, tam mi dávali už léky na nevolnost, zlepšilo se to, ale to jsem klidně mohla brát i doma, nemocnice mi nedělala dobře tak jsem stejně za 2 dny byla doma a bez prášků (nic mi nenapsali 🙂) a už jsem to pretrpela, tyto nejhorší nevolnosti skončily v cca 14.tydnu a pak pohoda, zhubla jsem 8 kg a v den porodu jsem je teprv měla zpět

drep
18. dub 2020

Dneska by měla být první volba u těhotenských nevolností inhibitor protonové pumpy, například pantoprazol. Až při jeho neefektivitě se přidává antiemetikum, např . Torecan. Event. Degan, ale ten bych si zase kvůli psychomimetickým účinkům nevzala já, strašně na ně působí.

barmil
18. dub 2020

@anet_98 mela jsem predepsane cipky, ale brala jen v krizi nejvetsi, prisla jsem si po nich oblbla a urcite bych je nebrala, kdyz musis ridit a do prace atd.
Koupila jsem si v lekarne Antimetil, zazvorove tabletky na nevolnost pro tehotne, deti, atd.
Brala jsem jen, kdyz jsem musela jet dlouho autem, jinak bych ani nemohla ridit.

lynette
18. dub 2020

Pokud zvracite opravdu tak, že v sobě neudržíte jídlo, ani velmi málo. Torecan určitě zkuste. Myslela jsem si, že pomůže, ale nezabral. Kamarádce ano a vcelku měla i pohodové těhotenství. Já jsem bohužel ten případ s diagnózou hypermesis gravidarum, a těhotenství je mazec, ale dá se. Prožila jsem u dvou dětí pár týdnů na infuzích. Opravdu, zkuste si dát ten torecan, protože oslabení vašeho těla je větší nebezpečí i pro dítě.

jako_mala_holka
18. dub 2020

Ja mela na zacatku asi dva az tri mesice hrozne nevolnosti, cokoliv jsem snedla, letelo ven, kdyz uz litala i voda, musela jsem na kapacky... nepomahalo absolutne nic, ty rady jako lizatka, jist po troskach, antimetil,... haha, to bylo snad jeste horsi, proste kdyz je to fakt zle, tak tyhle veci jsou jak sranda... komu to pomaha, tak nema tucha 😝 nikomu to tedy nepreju, to ne, fuj... mela jsem napsany i omeprazol na zaludek, ale nic... takze torecan me zachranoval, mela jsem brat 3 denne, snazila jsem se tedy co nejmin, protoze ani po nem mi nebylo fajn, byla jsem oblbla... ale s torecanem jsem zvracela treba jen 2x denne, jinak jsem jen spala, kyblik u postele 😀 taky jsem z toho nemela dobry pocit, to do sebe cpat, ale nedalo se, kdyz v sobe clovek neudrzi absolutne nic, tak to skodi vic... jinak tedy radim, nikdy si necistit zuby hned po zvraceni, spis jen vyplachnout pusu, jinak si odrovnate zuby...ted je mi taky jeste obcas spatne, kdyz mi neco smrdi nebo se nenajim,... ale to uz se da vydrzet v pohode, zvracim minimalne... a uz to nejak doklepu
Tak drzim palce, at ti Torecan pomuze a at to zvladnes 🙂

lilian2111
18. dub 2020

Pomáhal mi antimetil, cucculine homeo 🙂

Bylo mi zle do porodu 😁

travnulee
19. dub 2020

@jako_mala_holka já si třeba pusu po zvracení nezvladla ani vyplachnout, jaký koliv nový podmět v ústech mě hned nadávil a zuby přesto zničené...

jako_mala_holka
19. dub 2020

@travnulee muze se stat, ale tim cistenim hned po zvraceni tomu clovek prece jen mechanicky dost napomuze... holt je to kyselina, uz to nejak pusobi... mozna zalezi i na stavu zubu nebo i na tom, jestli pusu vyplachnes ci ne, ze aspon omezis pusobeni zaludecnich stav, nevim... ja zvracela hodne a zuby mam ok, ale je fakt, ze je mam dost odolne cely zivot, nastesti

cilkat
19. dub 2020

Já koncem 13 tt zvracela z únavy (spíš večer, zhoršovalo se to jakoukoliv činnosti). Torecan jsem zkoušela a výsledek ten, že jsem zvracela "bez předchozího varování", takže jsem s ním dost rychle přestala. Co celkem pomáhalo, byla Míša zmrzlina.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru