Tvrdnutí břicha ve 32. týdnu

lucie252
19. čer 2019

Holky, chci se zeptat, jak casto vam tvrdne v tehotenstvi bricho. Ja jsem ve 32. tydnu a mam pocit, ze mi bricho tvrdne v jednom kuse, ale hlavne, kdyz lezim...mam velke davky magnesia, jinak zadne jine komplikace, ale doktor mi kvuli tvrdnuti naridil klid, cipek je dostatecne dlouhy a neotviram se. Je duvod se bat? Jeste k tomu tvrdnuti, jak byste to popsaly? Mam pocit, ze mi vzdycky na par sekund ztvrdne bricho a je jako kamen, neprovazi to zadne bolesti, ale prijemne to rozhodne neni, je to hlavne kolem pupiku, treba uplne v podbrisku mi neprijde, ze ho mam tak tvrde...Nemuze to byt treba tim, ze se maly natlaci na stenu bricha nebo je to opravdu tvrdnuti bricha? :(

malinkaelinka
19. čer 2019

Já jsem 31 tt, tvrdnutí zatím žádné. Jen se mi občas u pupíku vyboulí hlavička a to je pak to místo tvrdé jako šutr, ale je to fakt ta hlavička, dá se krásně nahmatat 🙂 občas mi celá pravá půlka břicha vyjede nahoru, jak se tam ta hlavička cpe, pak se to zase urovná 🙂

odula
19. čer 2019

@lucie252 mě tvrdlo břicho neustále. Drazdiva deloha. Nemá to žádnej vliv na dítě. Pokud se neoteviras ,tak ani na průběh těhotenství. Na to magnesko dej pozor. Vysad ho včas (cca 36 tt) at neprenasis.

lucie252
autor
20. čer 2019

Moc dekuji za uklidneni. 😊

lucie252
autor
20. čer 2019

A je pravda, ze kdyz bricho tvrdne, tak si na nej clovek nema sahat? Nevite proc? Me to naopak nuti ho pohladit... :(

karol1996
20. čer 2019

@lucie252 prý to nějak stimuluje ty kontrakce :D ale já sahala.. :D byla jsem otevřena na dva prsty od 32tt a malá se narodila ve 38tt :D

astyna88
20. čer 2019

Ja jsem s tim taky bojovala, pak v 37.tt po tydenni odtoku plodovky i porodila. Syn byl nejaky zrychleny, asi mu prislo tech 40tt zbytecne moc 😀 taky jsem.brala magnezko,docela hodne,me to nepomohlo. Trnulo i 20x denne.

bugsbunny7
22. čer 2019

@odula magnezko se má vysadit v 35tt a v 36tt začít pít maliník. Sama mám vysoké dávky magnezka kvůli tvrdnuti břicha, zkrácenému čípku a malá je natlačená hlavou na porodních cestách. Jsem také ve 32tt

bugsbunny7
22. čer 2019

@lucie252 hlazení bříška právě zvyšuje tvrdnutí. Já třeba od dr mám zakázáno hladit ale nejde tk uhlídat vždy. Kamarádka ležela v nemocnici a tak ji to taky zakázali že to nabádá dělohu býti aktivní 🤔🤔

krasna_neznama86
22. čer 2019

@odula ja ho vynechala v 36 tt (na genetice rekli uz nebrat, muj gyn naopak brat dal) a rodila jsem 36+6, takze u me to takovy vliv nemelo

krasna_neznama86
22. čer 2019

@astyna88 mela jsem to dost podobne

odula
22. čer 2019

@krasna_neznama86 já vysadila 37 a rodila jsem asi tak 41+3 nebo tak nějak 😱😁

krasna_neznama86
22. čer 2019

@odula asi dost individualni (jako vsechno) a co dr to nazor 😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru