V 33tt má miminko 1760 g

lumixii
1. bře 2016

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, dnes jsem byla u dr. na běžné kontrole a odběrech, při ultrazvuku mě dr. vyděsil. Prý je miminko malé, a neroste, jak by mělo. Zkontroloval průtoky a ty byli v pořádku. Příští týden mám znovu kontrolu, a pokud miminko "nedohoní" váhu, budu muset do nemocnice.
Když jsem koukala na net, a občas našla nějaké příspěvky, tak se mi zase nezdá, že by mimi bylo až tak moc malé.
Nemáte někdo podobnou zkušenost?

lumixii
autor
8. bře 2016

@bonavoxa Děkuji za povzbuzení. Já jen doufám že bude vse v pořádku.

kabul
8. bře 2016

@lumixii taky držím palce, na druhou stranu budete pod kontrolou. Nejsem odborník, ale přijde mi zvláštní ze jen kvůli váze máte jít pro jistotu do nemocnice. My měli stejnou váhu v rtuť - takže tomu fakt nerozumim

kabul
8. bře 2016

Překlep 34tt

brokovich
14. bře 2016

Syn mel ve 30 tt 1300 g a za měsíc už měl 2800 g, takže bych nepanikarila. 😉

deniskaka
14. bře 2016

@kabul
@lumixii také jsem mela menší miminko. V 32tt mela 1200g, v 35tt 1550g, nakonec jsem rodila 38+5 holčičku s 2185g (den předtím odhad 2180g), váhový ji vady odhadovali dobře 😉 mela zpoždění růstu, jelikož část placenty byla nekroticka. Hrozí dřívější porod, jelikož většinou miminko je méně vyživovací a důvodu k tomu růstu muže byt spousta, ale pokud se neznají, tak je ta hospitalizace lepší. Mé hospitalizováno jen na 24h na podání kortikoidy v 35tt kdyby se narodila dříve, ale docházelo jsem co 2 dny na monitoring a utz s průtoky. Den před přirozenym porodem se uvažovalo o možnosti vyvolání ptz se začalo dilatovat srdce z důvodu nedostatku výživy, ale nebylo to nic vázne ho naštěstí.

lumixii
autor
14. bře 2016

Já už lezim v nemocnici. 🙂

lucykal
15. bře 2016

@kabul taky si myslím, že pokud jsou v pořádku průtoky a placenta je divná hospitalizace.

daasenka85
15. bře 2016

Mně hrozil předčasný porod kvůli zkrácenému hrdlu a ve 34.tt už mě nikdo z nemocnice nepustil, jelikož malá vážila ve 34+0 1.900 g. Taky se jim to zdálo málo. Narodila se s 2.300 g ve 37+1 kvůli tomu vyvolávaně. Byla v pořádku, jen trochu ochablá, což přičítám lékům Gynipral na udržení těhu. Kámošky dcera měla to samé při normoš váze.. Dodnes je drobná (na délku, baculatá je dost)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru