Velká cysta v těhotenství. Máte zkušenost?

dee111
21. dub 2009

Ahoj.
Jsem v 6. týdnu a doktor mi kromě gestačního váčku s miminkem našel na ultrazvuku i 6 cm velkou cystu (nejspíš hemoragickou). Máte s tím někdo zkušenosti? Doktor mě upozornil, že musím dávat pozor, aby mi nepraskla... Stalo se to někomu?

martina26
4. kvě 2009

Ahoj
já jsem měla taktéž na začátku těhotenství cystu velkou 13cm. Měla jsem velké bolesti v podbřišku. Nesměla jsem zvedat nic těžkého a celkově se šetřit. Doktoři říkali, že když mne bude cysta bolet, že se musí v 15tt odooperovat. K tomu ale naštěstí nedošlo, protože se mi začala sama ztrácet a tudíž i bolest vymizela. V 17tt jsem už cystu neměla žádnou. Držím palce ať se ti taky vstřebá. 🙂

marie_m
4. kvě 2009

ahojky, mne byla cca v 9tt odstranena dvoukomorova cysta cca 12 cm, protoze me fakt hodne tlacila a trosku se zvetsovala, tak mi u apolinari udelali transvaginalni punkci, tzn ze mi ji odsali spodem, je to asi mesic, pristi pondeli jdu na UTZ, tak snad se mi neudelala znova

pokud mas cystu "jen" 6 cm, tak to dr vetsinou neresi, pokud neroste, tak te budou jen pozorovat, pry kolem 12-14 tt cysty samovolne zmizi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru