Vnější hemeroid ve třetím trimestru. Co pomáhá?

markytkynka
12. kvě 2022

Ahoj 😶
Tak se mi poprvé v životě udělal hemeroid...nikdy jsem na ně netrpěla... zácpu jsem neměla a stejně mi vylezl... proč netuším.. každopádně se den ode dne zvětšuje 😔 .. ještě předevčírem měl velikost hrášku, dneska už je to pořádná fazole a teda pekelně to píchá a svědí...s chůzí mám dost problém.. mažu to už týden dubovou kůrou, ale vůbec to nepomáhá... Jsem ve 33tt těhotenství a do porodu to potřebuju za každou cenu pořádně zaléčit.. Poradíte něco, co mohu v těhu, a opravdu to rychle a účinně pomáhá???
Děkuju..

ajja87
12. kvě 2022

Mast Factu nebo Preparion... V lekarne by ti něco poradili... Me v první tehu pomohla ta mast Factu u druhého tehu nepomoblo absolutně nic a po porodu jsem ho měla teda velky snad jak svestku, bylo to šílený, myslím, že nejdyl jsem po porodu bolesti trpěla jem diky tomu hemeroidu. Každopádně jsem ho stejně nezalecila úplně a dodnes(rok od porodu) tam mám stejně velikost hrášku.tim tě ale nechci strašit, přeji, ať se zahojí

nikol125
12. kvě 2022

No, mela jsem to podobne dubova kura mi na to docela pomahala, ale myslim ze do porodu to nevylecis tim ze se miminko zvetsuje a proste to vsude tlaci. Budu drzet palce at aspon po porodu to zmizi, ja to nikdy nemela nejak bolestive po porodu mi dali cipky a ted jsem od porodu rok a trictvrte a nezmizlo to uplne, je to mensi ale podle me uz to ani nezmizne. Mazu furt masti Faktu, ta mi zabrala nejvic nevim jestli se ale v tehu muze, vzdy nekdy vyleze vic tak namazu a zachvili se ulevi, ale taky furt cekam ze to nekdy zmizne uplne a nic😔

ajja87
12. kvě 2022

@nikol125 factu mi pri prvnim tehu dala normalne doktorka, ale v lekarne mi ho pri druhem nedali a v porodnici při kojení mi ho dali taky, i cipky

nikol125
12. kvě 2022

@ajja87 Jj, ja v tehu jsem to s nikym neresila tim ze jsem vedela ze je to bezne, a zabirala mi docela ta dubovka a po porodu jak rikas tak me cipky taky dali v nemocnici 😊 jen vim ze jsem cetla v pribalovem letaku ze tehotne po porade s doktorem tak jsem nevedela jak presne to je

inssomnia
12. kvě 2022

@markytkynka au :( já mám od prvního porodu taky hrášek. Udržuju to mastí Hemostop a hrozně mi vyhovuje. Choť si stěžuje, že pálí a používá proktis. Trochu se bojím, co to bude dělat dál, jsem teď 19tt.

vhanka
12. kvě 2022

Zajít si k doktorovi,já to řešila na chirurgii,pak přímo proktolog. Byli na to zvyklí, těhotná jsem tam nebyla první a rozhodně pomohli víc než x týdnů to mazat.

vejuu98
13. kvě 2022

@markytkynka ahojky.Předem se omlouvám.Nechci tě strašit,jen píšu svůj názor a radu.Vůbec bych se nebála a zajela si na chiru to říznout,abys měla klid.Takhle se zbytečně budeš trápit nejen fyzicky,ale i psychicky Nečekala bych až něco zabere.Vzhledem k tomu,že dítě už je dost velké a vyvíjí tlak na spodní část,tak k otékajícím nožkám se budou i ty hemeroidy zvětšovat. Při porodu navíc vyvíjíš ještě větší tlak na spodní část a po porodu by to mohlo být ještě horší.Taky by se mohlo stát,že by ti mohl prasknout a hrozí tam riziko zanesení infekce.Pokud se ti stále zvětšuje,tak na mastičky,kůry ani jiné podobné bych nevsázela.Ale jestli se ti nikam už nechce,tak sice po porodu si ještě hodně užiješ,ale časem jak už to tam nebude nic tlačit se postupně bude hojit(pokud s tím nic jiného nestane). Každopádně držím palečky,aby jsi to měla co nejvíc v pořádku a vše dobře dopadlo 🌹

markytkynka
autor
13. kvě 2022

Děkuju moc všem 🥰 ...dnes je ten hajzl zase o kus větší 😢😡...koupila jsem si v lékárně mastičku a čípky a zkusím to teď týden léčit tím... když se to nezlepší, holt zajdu k obvoďákovi a nechám si napsat ještě Detralex... A když ani to nepomůže, tak posledního května jdu na gyndu, tak mi když tak vypíše žádanku na chirurgii no 🙈 ..z čehož teda nadšená nejsem 😥 ..ale co se dá dělat, když to bude horší a horší..

vhanka
13. kvě 2022

@markytkynka žádanka na chirurgii někdy není třeba a jak píší nademnou nečekala bych. Navíc se to může tvářit jak hemeroidy a přitom to být něco jiného,takže mastičky co jste si koupila vám nemusí vůbec zabrat. Tudíž do sebe budete dávat zbytečně nějaké látky. Což je v těhotenství nežádoucí jak nikdy.
Klidně si zajdte na pohotovost, říznou vám to a bude klid.

inssomnia
13. kvě 2022

@vhanka a nebude s tím říznutím problém při porodu? Aby se to neroztrhlo zas...

markytkynka
autor
13. kvě 2022

@vhanka ...hemeroid poznám 😁
A s tímto na pohotovost.. 😏 ..to fakt ne...

vhanka
14. kvě 2022

@markytkynka psala jste, jak to potřebujete vyléčit a jak to dělá problém. A čím víc bude vyhrezlejsi tím bude hůř i ta léčba. Sama jsem to řešila. Ale zřejmě víte nakonec vše líp. Neměla jste se teda ptát na radu.

vhanka
14. kvě 2022

@inssomnia mě to řezali a problém to nebyl, hlavně nebylo jiné řešení. Úleva byla okamžitě,byla jsem za to ráda.

markytkynka
autor
14. kvě 2022

@vhanka ... nevím vše nejlíp..se zase můžete uklidnit s tím rejpáním. Ale napohotovost s hemeroidem! Pohotovost je pro akutní případy, které nepočkají! A přijít tam s heneroidem a být doktor, tak se vyhodím ... protože mezitím co by vyšetřovali mě s "akutním" problémem, by třeba někdo čekal na opravdu akutní pomoc... Sanitku si volat nemám? ... jasně, že hemeroid bolí - to už tak bývá... Nevím co je tak hrozného na tom se zeptat, co komu doopravdy hned pomáhalo za přípravky, než jít dlouhou cestou zkoušení co zabírá, protože léků je fakt hodně.... A zázraky na počkání ty masti a čípky taky neumí...sama jsem psala, že když to nepomůže, tak na chirurgii zajdu, ale se žádankou a v normální pracovní dobu! A jak tady někdo psal, že je sto krát lepší si to nechat říznout, než se mazat mastí, co se v těhu může, tak asi jak pro koho... Myslím, že mast je mnohem menší zlo pro mimi, jak můj šílený stres z nemocnic + stres z bolestivého zákroku...
Hezký den.

markytkynka
autor
27. kvě 2022

...jen takový edit..
Byla jsem nakonec na vyhlášené proktologii, strávila jsem v čekárně 5 hodin, v ordinaci jsem se cítila nesmírně trapně, že mám někde vystrkovat prdel! A vše úplně zbytečně... Vnější hemeroidy se v těhotenství běžně neřežou, pokud to není totálně akutní!! Dostala jsem jen radu, že to mám mazat jakoukoli dostupnou mastí a doufat že zmizí a jinak prý musím prostě vydržet do porodu, že po něm to bude nejspíš stejně ještě horší a že to vyřešíme chirurgicky až po něm... Ještě jsem si vyprosila detralex a šla naštvaná domů, že jsem se do toho nechala uvrtat a nezůstala jsem u doporučení na mastičku 🙈 ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru