Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

wacinka
4. zář 2009

ty má s tlakem problémy odjakživa? nebo se ti to projevilo až v těhu? protože pokud v těhu, tak po porodě to zase bude určitě v pořádku

saronka
4. zář 2009

od 21. let se léčím..... tak si netroufnu najednou nebrat vůbec nic... dříve jsem brala dost driáky..i 5léků denně, ted beru jen dopegit 3x denně a tlak se překvapivě drží uplně super..

wacinka
4. zář 2009

saronka, tak leda se pak domluvit s lékařem, jaký na to má názor .

adellaide03
4. zář 2009

Saronko když se léčíš na tlak tak určitě chodíš k nějakému internistovi ne tak on Ti určitě poradí co pak brát v kojení. Ale něco rozhodně brát musíš pokud se léčíš s tlakem od jednadvaceti.

saronka
4. zář 2009

no já se ho ptala a on říká že ho můžu brát ale doma jsem koukala na příbal. leták a nějak se mi to nezdálo...
jinak vy prostě po porodu už brát léky nebudete??

wacinka
4. zář 2009

saronka já už ho neberu ani teď brala jsem ho jeden den a tď mám tlak v normě, vypadá to že jsem to měla vysoké asi ze stresu

adellaide03
4. zář 2009

Saronko mě zjistili vyšší tlak minulý rok, ale brala jsem jen půlku takže se uvidí jak se to bude vyvíjet říkal doktor, že mi pak opět dají toho holtra a ukáže se. Protože u mě je problém, že já mám vysoký tlak vždycky u doktorů a doma ho mám většinou v pořádku takže mám zřejmě syndrom bílého pláště.

saronka
4. zář 2009

Ade to chápu..trošku mě štve že mi to nikdo neřekl, jako co dělat pak.. vždy se řešilo co dělat jako než otěhotním a pak v těhotenství..no je fakt, že by se to mohlo srovnat.. no uvidíme..mám jít na KO ke kardiologovi až po šestinedělí ale asi se tam objednám ještě ted ..

adellaide03
4. zář 2009

Jo Sharonko určitě se tam objednej a zeptej se ho. Já to na tom létáku taky četla, že v kojení není vhodný tak snad Ti poradí a uklidní Tě. Já se teda přiznám, že jsem ty přášky co mi doktoři dali před těhu i pak v těhu nejedla protože doma jsem tlaky měla dobré. A taky mě teda naštvalo že to se mnou pořádně neřešili. Co jak bude když budu v těhu. V těhu mi doktorka změnila prášky z cintu na lokren a teď když jsem byla na interním vyšetření se doktor úplně zhrozil co mi to předepsali. No naštěstí jsem je nejedla. Teď ale ten dopegyt raději jím.

saronka
4. zář 2009

no jen doufám, že je vůbec nějaký lék, který se při kojení může brát.. jako určo chci kojit

adellaide03
4. zář 2009

Tak snad ano. Je sice fakt, že prý v kojení je to ještě víc omezenější než v těhu, ale tak snad se aspoň jeden lék najde.

garonka
4. zář 2009

ahojte tehuľky

aj mňa potrapil vysoky tlak no v 12tt mi vyskočil 170/90 a 160/100 ležala som v nemocke brala som dopegyt a teraz beriem Magne B6 tlak sa upravil ale v ďalších mesiacoch mi môže zas stupnuť, lebo lekári nechapali, že mi taky tlak vyskočil na začiatku tehu 😒

adellaide03
4. zář 2009

garonko to teda jo na začátku těhu takový vysoká tlak. To já ho měla na začátku pravě strašně nízký a většinou to tak bývá. Tak snad když bereš ty prášky se tlak bude držet na pěkných hodnotách až do konce těhu. Držím pěstičky.

garonka
4. zář 2009

adellaide

vďaka 😉 ale na tom bolo najlepšie že mňa vôbec nebolela hlava, ciitíla som sa super hups a keď vyskočil ten tlak ani bez odvravania hajde do nemocky 🙂 teraz mam 120/80 a sem tam 130/80 ale prísny kľudový režím žiadne stresy, hádky 😀 a pokym som brala dopegyt mi namerali 80/80 a to som bola ako polomrtva 😀

adellaide03
4. zář 2009

No ono při vysokém tlaku většinou člověk nepociťuje žádné příznaky proto je tak nebezpečný a proto si Tě raději v té nemocnici nechali. Možná to máš jak já. Taky mám vysoký tlak jak už jsem tady psala, ale jen když si ho měřím u doktorů, jinak je v pohodě. 🙂

garonka
4. zář 2009

presne presne ja to volam syndrom bieleho plášťa lebo doma nameram celkom v pohode tlak ale u doktora sa mi zvyši a naposledy čo som bola na poradni som sa načakala 5,5 hod, hladna, smädna a nervozna, o 12tej som sa sama vtrepala dnu a podotykam, že na papieri som bola tretia 😒 skratka sa predbehovali tie čo len prišli a hneď sa šupli dnu. A ktomu všetkemu mam ešte zvyšene pečeňove testy kvôli nim som pod dohľadom hepatologa, v nemocke som ležala 3 týždne, beriem lieky hoci jedny su vitamíny ale mam taky strach o babo aby mu lieky neuškodili, lebo som počula, že lieky ovplyvňuju zdravy vývoj babätka. Každé tehu musí niečo mať. A teba len tlak potrapil?

adellaide03
4. zář 2009

No tak to věřím, že pak si musela mít tlak vysoký. Taky nesnáším tylidi kteří přijdou a já se jdu jen na něco zeptat nebo já jdu předepsat jen recept to bych fakt zabíjela. No moje těhu je celkem pohodové. Akorát když mi dělali triplle testy tak mi vyšlo podezření na downův syndrom takže jsem musela na velký ultrazvuk kde mi zároveň udělali i odběr plodové vody, ale naštěstí je miminko úplně v pořátku. Neboj se já myslím, že pokud bereš prášky a máš to zkonzultováno s lékařem miminku by neměly ublížit. Určitě to bude v pořádtku.

garonka
4. zář 2009

dufam dufam, lieky beriem pod dohľadom no už by som chcela mať pohodove tehotenstvo, lebo mam aj dietu, hocičo jesť nesmiem ale som si povedala, že niečo zle je na niečo dobre, aspoň sa zdravšie stravujem, žiadne vypražane, mastné, sladké. Na triplle testy idem teraz v utorok, som zvedava 🙂 inač viacerým vychadzali pozitívne a mali zdrave babätko. Niektoré tehuľky maju i horšie problemy tak ja som rada, že aspoň mn je trocha ok. Na tlak si niečo brala?

adellaide03
4. zář 2009

No já Ti to řeknu asi tak. Měla jsem brát už před těhu cynt akdyž jsem začala být těhu tak pů lokrenu což mi pak na interním doktro řekl, že jsou úplně blbé prášky. Já jsem je ale stejně ani před tím ani v těhu nebrala protože fakt mám ten syndrom bílého pláště. Byla jsem i na vyšetření jmenuje se holter kdy máš na sobě celý den takový přístroj který ti měří tlak a ty hodnoty byly jen ráno trochu zvýšené a to tehdy když jsem šla od toho doktora takže jsem zase byla nervozní. takže jsem vlastně žádné léky nebrala.
A jak píšeš jsou na tom některé holky daleko hůř když třeba celé těhu musí ležet v nemocnici.
Mě se teď trošku moje těhu zkomplikovalo tím, že jsem si 10.8. zlomila nohu, ale sádru nemám a naštěstí to není tak hrozná zlomenina tak snad to bude dobré a do porodu budu lítat jak laňka.

garonka
4. zář 2009

juj a to čo si robila? že si to noha odniesla? 🙂 mne v nemocke spomínali, ten holterov prístroj ale prednosta mi ho neodporučal, neviem prečo. A veru vysoky tlak je zabijak, som si vypočula že i mozgovu poražku by som dostala, keby som neprišla včas, na interne som nemusela, tlak mi bude kontrolovať moja doktorka, nechcu ma dopovať toľkými liekmi keďže beriem tie na pečeň. A magne B6 je na tlak a beru ho i tehuľky aby im netvrdlo bruško. Jej a pozerám, že ty o chvíľu maš pôrod, nechate sa prekvapiť? budeš rodiť prirodzene? či cisársky? ja jednoznačne cisársky kvôli tlaku.

adellaide03
4. zář 2009

Garonko vidíš to mi nikdo neřekl jak rodit, ale tak co vím hodně holek s vysokým tlakem rodí přirozeně. Já teda navíc ještě měla od narození problémy s očima, ale docela se to zvládlo operacemi tak jsem spíš myslela jestli budu rodit císařem kvůli očím, ale kvůli očím můžu normálně. No ještě se zeptám jak teda rodit.
Co jsem dělala s nohou? Skoro nic blbe jsem šlápla a spadla a bylo to. Nejdřív jsem myslela, že mám natáhlý jen sval nebo vazivo, ale když jsem na to nemohla došlápnout raději jsem zajela na chirurgii a bylo jasno. Teď na to ještě nemůžu šlapat, ale doufám, že od 17.9. kdy jdu na kontrolu to budu moct už pomalu rozhýbávat ať jsem na porod i pak na miminko fit.
A ten císař ti doporučili doktorři nebo sis to tak sama řekla?

garonka
4. zář 2009

ja som chcela prirodzene ale doktori mi dopredu vraveli že pri mojom tlaku je jednoznačne cisár, lebo tlak mi môže vystupiť vyššie, tak len dufam, že sa mi udrží a porodim prirodzene. A je pravda, veľa tehuliek malo pôrod prirodzene i kvôli tlaku.
No hlavne, že nemaš nohu v sadre, a že ani babenku sa nič nestalo.

adellaide03
4. zář 2009

No naštěstí ne. Mám jenom ortézu nesmím na ní došlapovat, ale už jsem si tak nějak zvykla a doufám, že jí brzy budu moct rozcvičovat. Jo naštěstí jsem spadla dobře takže miminko je v pořádku.

blancudlinka
4. zář 2009

no a me ten blbec na te interne rekl ze dopegyt muzu brat i behem kojeni pritom jsem si v letaku precetla ze se musi s kojenim prestat. ☹

garonka
4. zář 2009

blancudlinka

niektore lieky sa môžu brať ale počas kojenia? možno dopegyt nevadí , ja napr. beriem lieky na pečeň a v letaku je napísane že pre nedostatok klinickych udajov sa neodporuča ich užívať v tehotenstve, no som zvedava, či mi hepatolog dobre naordinoval tie vitamíny 😉
aj ja som brala dopegyt ale len týždeň lebo tlak mi upravilo.

adellaide03
4. zář 2009

No ale na tom dopegytu je přímop napsáno že není vhodný při kojení protože se nějaké ty látky nevhodné dostávají do mléka. Taky jsem z toho jelen.

blancudlinka
7. zář 2009

holky od te doby co beru dopegyt jsem desne utahana a pohyby malyho citim daleko min.rikam si ze kdyz ho beru teprve paty den ze si asi telo musi zvyknout ale stejne mam trochu obavy.nemate s tim taky nektera zkusenosti? ☹

garonka
7. zář 2009

blanudlinka

ja som brala dopegyt v nemocke 2x denne, myslím, že len 5 dní potom mi ho vysadili lebo tlak sa upravil, a nikto mi neveril, že ma uspaval neskutočne 🙂 veď ja som ani v noci nepočula spolubyvajucu ako dostala kontrakcie a letela na pôrodnu sálu. Aky maš tlak? veľmi vysoky?

garonka
7. zář 2009

jaj opravujem môj preklep blancudlinka 😉

blancudlinka
7. zář 2009

nez jsem zacala dopegyt brat mela jsem 150/100 ale ted se mi to drzi kolem 125/75.ja jsem taky v noci uplne mrtva.spim jako zabita a pres den jsem jako opila.tak aspon ze nejsem sama.uz jsem si myslela ze se neco deje kdyz jsem z neho tak hrozne unavena.vecer uz me vzdycky uplne pali oci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru