Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

allinka79
4. pro 2009

ahojte akurat som sa chcela opytat co je to vysokytlak... mam obcas 140/70....

sunysara
4. pro 2009

Ahoj Alli já bych to taky chtěla vědět, ale asi nám tu nikdo neporadí. ☹

allinka79
4. pro 2009

pri porode zistim, ci s tym je problem alebo nie... 🙂

sunysara
4. pro 2009

No třeba to zjistíš dřív 😀 já jsem z toho včerejšího měření hodně vylekaná navíc jsme 28tt tak se bojím no.

allinka79
4. pro 2009

28tt? a v profile mas ze snazilka...
neboj, keby to bolo zled, tak ta viac slduju, resp. si ta nechaju v nemocnici... takze to take zle nebude

sunysara
4. pro 2009

Ali já vím ale nechci to zakřiknout víš tak to tam mám. proto se bojím.

allinka79
4. pro 2009

jaaaj... a preco sa bojis, ak smiem vediet?

sunysara
4. pro 2009

No o malýho. dr mě poslal na internu, že se mi blbě dýchá a mám trochu otoky a zvýšený tep a ten tlak říkal že je normální prý je to hlavně kvůli tomu dýchání ale já myslím že jak mám skříplý záda u lopatky že je to i tím no nevím.

allinka79
4. pro 2009

hmm.... neboj... bude to ok. Stavaju sa aj nhorsie veci, a dopad ne to ok... by som sa mohla bat aj ja... vlastne sa aj bojim, ale neriesim to..

sunysara
4. pro 2009

No jo já vím že se bojí každá máma to chápu, jenže prdolka je ještě moc malinká u mě nato aby jimohli třeba zachránit víš? tak se fakt bojím no ale dr ví co dělá doufám teda.

allinka79
4. pro 2009

to nemusia ani moju... ale na to nemozeme mysliet. Vsetko bude v poriadku, uvidis... u mna asi skor (kedze som uz otvorena, ale je na to este skoro), u teba neskor... ale treba mysliet pozitivne...

pavlazabka
4. pro 2009

Holky, já jsem ke konci těhotenství měla běžně 140/70 i víc a v poradně to vůbec neřešili, prý v pořádku. Jednou jsem zhysterčila já, když jsem si během dne naměřila několikrát ten horní okolo 150-160. V porodnici to zkontrolovali, tlak byl ukázkový, holt mi špatně měřil tlakoměr. U těch 160 se už tak klidně netvářili, ale do té doby jim ty hodnoty kolem 140 přišly ok.

sunysara
4. pro 2009

Ali snad to bude všechno v pořádku, koukám že budete mít holčičku. třeba to stihnete ještě na vánoce 😀

Ahoj Pavli, no já měla včera 143 ns 82 a dr mi řekl že dobrý vždycky jsem mívala 112 na 76 a ted tohle ale snad ví co dělá, jen se mi špatně dýchá tak mě poslal na internu jestli není něco se srdíčkem ale na ekg sjem byla před měsícem a tam bylo vše ok tak nevím. a já jsem teprv 28tt takže konec těhu ještě ne

allinka79
4. pro 2009

porodit urcite, a snad aj prist domov 🙂 to by bolo uzasne...

sunysara
4. pro 2009

Ali noto jo, ty jo to už máš fakt za pár, bojíš se porodu?? já právě že vůbec jsem asi divná. 😀

allinka79
4. pro 2009

vobec sa porodom v mojej hlave nezapodievam. Neviem preco. Lekar vravi ze to u mna bude rychle... ktovie ci mi stihnu pichnut epiduralku... 🙂
a ci za par... este stale som dost pred terminom, a musim vydrzat. Len sa bojim, ze nezistzim, ze to je uz tu... 🙂

sunysara
4. pro 2009

Tak to jsem říkala taky že to asi nepoznám ale neboj asi instinkt. 🙂 tak jo ještě tak 14 dní vydržte a bude to ok. 😀

allinka79
4. pro 2009

to sa mi zda dost vela... no uvidime

sunysara
4. pro 2009

jo až tak jo? tak třeba bude chtít malá na svět malo dřív a půjdete domů na svátky.

mia81
4. pro 2009

ahojte takze ak mate tlak 140/90 je to zacinajuci vysoky tlak a ak k tomu mate bolesti hlavy,opuchy noh,ruk alebo tvare a bielkovinu v moci budu vam nasadene lieky to je dopegyt,magne B6(a budete sledovane alebo rovno hospitalizovane v nemoc.).Ak mate zvyseny tlak budete sledovane internistom.

sunysara
4. pro 2009

Ahoj Mio, děkujemem moc za info. já bílkovinu měla minule a ted už ji tam nemám, otoky jen trochu nohou. a tlak 143 ns 82. hlava mě nebolí jen když málo piju. tak nevímjeslti se mám začít bát.

mia81
4. pro 2009

neviem ci mas tlakomer (klasicky ten je presnejsi)ak nie najdi si vo svojom okoli niekoho kto by ti meral alebo si kup,vela oddychuj ,nestresuj sa ,kup si magne B6.143/82 nie je az taky vysoky (hlavny je ten druhy),ale nikdy nevies kedy ti moze vybehnut.

Pri prvom synovi som v 5mes. mala tlak 130/90 a pobolievala ma hlava moja obvod. doktorka nasadila lieky ,ale vdaka dr. intern. sa mi maly narod. v 33tt.Co jeden dr. zanedbal druhy museli zachranovat.Nechcem ta strasit ,ale vysoky tlak je velmi nebezpecny v ohrozeni je nielen matka ale aj dieta(predcasne porody).Ja som mala 2 predcasne por. v 33tt.Ten prvy bol najhorsi ,ale maly je nastastie v poriadku. pri strednom synovi som mala najväcsi tlak 140/100 takze len vysoky tlak a bol donoseny.

a v ktorom tyzd. tehu si ?

sunysara
4. pro 2009

Jsem v 28tt, a dr mi řekl že je tlak v pořádku tak nevím, zda mu mám věřit.

allinka79
4. pro 2009

moc mam negativny, opuchy ziadne... magnezko mam 8 denne... 🙂

mia81
4. pro 2009

a mavas skor vyssi tlak alebo nizsi ?je tazko posudit ci mu mas verit alebo nie .Ja som svojmu verila a moj a zivot synceka visel na vlasku(viac som k nemu nesla a ked som rozmyslala nad dalsim tehu nasla som si dr. o ktorej som vedela ,ze jej mozem doverovat a ktora sa bude snazit moje tehotenstvo udrzat co najdlhsie).

1. maj doma tlakomer keby ta bolela hlava hned si odmeraj tlak a ak by si ho mala 140/100 kludne chod na pohot.
2.uzivaj magneB6 uskodit ti to nemoze a ani dietatku
3.musis pit dostatocne mnozstvo vody(spominala si ,ze ta pobolieva ked pijes malo vody)tak ako kazda tehulka
4.nestresuj sa ,vela oddychuj

28tt sa rodia deticky ,ale potom su dlho v inkub.(ale myslim ze tvoj pripad to zatial chvalabohu neni ,ale davaj si na seba pozor) a hrozi im vela komplikacii takze kazdy doktor ti povie ,ze kazdy den co je dietatko v brusku je pren len prinosom a kazda tehulka ,ktora ma nejake komplik. je stastna ked sa jej podari dietatko co najdlhsie donosit.Najlepsie je ked je dietatko donosene a to je 37tt.

nechcem ta strasit ,ale radsej ist k dr. 10xzbytocne ako potom lutovat ,ze si nesla

sunysara
4. pro 2009

Mia já měla dycky u něj za těhu 112 na 76 až včera mi to vyskočilo protože jsem se klepala o malýho tak asi i proto nevím no.

jinak tlakomer nemáme já bych se asi zbláznila a furt měřila. vody piju už hodně protože se bojím no. a stresuju se celý těhu tak nevím no. jááá se bojím. moc.

mia81
4. pro 2009

mozes mat aj syndrom bieleho plasta(to je ked sa bojis dr.)ja viem ,ze sa bojis mne pomahalo (aspon ciastocne)ked som si v kalendari vyskrtavala dni(pri 2-3synovi).

teraz idem z drobcami sa pozriet na mikulasa ,ale ak by si chcela nieco este vediet napis neskor ti odpisem,zatial sa drzkaj

sunysara
4. pro 2009

Mia moc děkuju snad to bude dobrý no, já přemýšlím že vpondělí ještě půjdu k obvodákovi si nechat změřit ten tlak.

allinka79
4. pro 2009

mia, 37tt ukonceny ci prebiehajuci je to uz ok? ako to je?

pavlazabka
4. pro 2009

Sunysara, pokud se pořád držela na těch nizkých hodnotách, tak bych to taky připisovala tomu strachu. Já měla jednou vysokou při kontrole tu nižší hodnotu, tak mi řekli, že mě za chvíli přeměří znova, To jsem došla na kontrolu do porodnice s tím, že mi moje gynekoložka řekla, že jsem ve 33.tt otevřená na porod a mám jen ležet. Když mě prohlídli pak v porodnici a doktor řekl, že jsem zcela v normálu a byl to jen poplach a můžu si zbytek těhotenství užívat, tak hodnota tlaku naměřěná po téhle zprávě byla najednou výstavní 🙂 A tlakoměr domů moc nedoporučuji, mě akorát ukázkově vystresoval, a to měřil špatně, protože se mu asi vybíjeli baterky (vysvětlení z porodnice).
Allinka, mně řekli, že když se udržím do 37.tt (pro ně to je 36.tt+), tak uř je mímo za vodou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru