Vyvolávaný porod?

5. bře 2024

Ahoj,
jsem 34+1 tt a budu mít dle všeho malé miminko. No sama jsem drobná/hodně štíhlá a dědičně to mám dané i po mamce, která měla predikce v 8. měsící pod 2kg a pak se narodil 3.2 kg brácha…
Veškeré screeningy mám v pořádku, až na ten růstový.
Prcek váží cca 1850 g. Ale průtoky, placenta, úplně vše je v pohodě.. jen je prostě drobek.
Takže jezdím 2x týdně na kontroly průtoků, které jsou stále v normě.
Doktorka se zmiňovala o vyvolávání porodu, ale že se uvidí jak se to bude dále vyvíjet.
Mě se ale úplně příčí slyšet o vyvolávání porodu, prcek je prostě jen menší, ale daří se mu dle všeho dobře. Vezme si co potřebuje.
Já se cítím až moc dobře, úplně normálně. Nemám žádné otoky. Pohyby cítím pravidelné, prostě vše v pořádku.
Měli jste některá také podobný “problém”?
Rozhodně chci jezdit na kontroly dále , kvůli těm průtokům a placentě… ale dokud bude vše stále ok .. mé přání je vyčkat na spontánní porod.

trilien
5. bře 2024

Ano

janches
5. bře 2024

Ahoj, já jsem měla vyvolávané 3 porody. Poslední v 38+0 z důvodu nevyživující placenty a malá měla růstovou restrikci. Vážila 2400g, což nakonec nebylo tak hrozné. Ale jezdila jsem také každý týden na kontroly průtoku, měření atd. a po pravdě jsem už z toho byla tak na nervy, že jsem se už těšila, až bude vše za námi. Za mě vyvolavany porod nemusí být automaticky špatný. Třeba ten můj třetí byl krásný ❤️ i zde platí, že je to hodně o hlavě.

autor
5. bře 2024

@janches Ano, děkuji za zpětnou vazbu. Jak říkáš, je to o hlavě.. já si stále myslím a cítím, že je malému dobře a dokud fungují průtoky a placenta dobře, tak se soustředím na běžný porod, že to tak půjde. Jen prostě nejede podle tabulek. Ikdyž to ostatně ani já ne celý život 🙂

martt
5. bře 2024

Ja jsem u staršího syna měla vyvolávaný porod(kvuli jinemu problemu) a u mladšího spontání porod. U mne byl daleko lepší a rychlejší ten vyvolávaný i když se nejdříve přemýšlelo o císaři . Takže toho vyvolavaneho porodu bych se úplně nebála , samozřejmě pokud cítíš, že je vše v pořádku tak se nenech do ničeho tlačit. Ale pokud by došlo na vyvolávání tak se ničeho neboj.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru