Plod je opozdeny o 3-4tt ve 30tt - zlepší se to?

kkacenkkast
13. pro 2018

Dobry vecer maminky, s ohledem na situaci kazdy den velmi tezko usinam a tak se chci s Vama poradit probrat toto tema. Cekam holcicku a cele tehotenstvi je takřka bez problemu, 1. i 2. Screening byl v poradku, šok Vsak nastal ve 30tt kdy mi lekar sdělil, ze me miminko je velmi male, ze odpovida zhruba na 27tt a odhadem vazi 1020g.
Ja sama jsem drobecek 155cm stihla a otec 181cm. Jen lekar me postrasil, ze pokud dite nevyzivuje placenta ze mi vyvolají porod drive. Zatim jsem jela průtoky v poradku. Stalo se to nektere z Vas?

sudylichozrout
14. pro 2018

@kkacenkkast ano, stalo. Konecny rozdil byl 5 tydnu, dcera se narodila ve 40+4 spontanne s mirami 46 cm a 2,5 kg. Prutoky byly vzdy ok, placenta tez. Dnes jsou ji dva a pul a ma lehounce pres deset kilo, jinak je uplne zdrava a sikovna 🙂 Nedeste se, vase dcerka bude po vas 🙂

sudylichozrout
14. pro 2018

@kkacenkkast jeste dodam, ze nyni meri 83 cm. Proste mrnava a hubena po mne. Lekari maji svoje tabulky, kdyz dite neodpovida, plasi. Mnohdy zbytecne. Ja si s dcerkou fakt uzila sve, ty odhady se lisily od prumeru snad uz v osmem tydnu tehotenstvi. A po porodu jsem prvni pulrok jen behala z vystreni na vysetreni. Az antropolozka tomu udelala pritrz, kdyz mi potvrdila, ze je naprosto normalni, ze mam male dite, kdyz ja merim 160 cm a manzel 176 cm. A oba jsme stihi.
Kdyz jsem nastupovala do prvni tridy dva mesice pred sedmymi narozeninami, mela jsem 16 kg. To mivaji nektere deti ve ctyrech letech.

preiba
14. pro 2018

Moje holčička je cca o dva týdny mladší, nikdo to neřeší. 🙂 Můj syn byl zase o dva týdny napřed a narodil se velký... Takže ono je to jedno asi 🙂 tabulky

mku
14. pro 2018

Ja jsem kolem toho 30tt zacala resit to same. Kazdy tyden kontrola prutoku a nikdy jsem nevedela, zda jeste pujdu domu nebo uz rodit... nakonec mi porod vyvolavali na 37+0 prave kvuli hypotrofnimu plodu... nastesti doktor trval na neustalem napojeni na monitor, aby vedeli jak se malemu dari... protoze pri druhe kontrakci mu zacali selhavat srdecni ozvi a skoncili jsme akutnim cisarem (mel pupecni snuru kolem krku). Maly se narodil 2080g a 45cm. Pet dni byl na intermediarnim oddeleni na detskem, pak uz jsme byli tri dny spolu na nedonosencich a pousteli nas domu. Synek je do ted (skoro 17m) drobek, ma jen 8kg a 75cm, ale je uplne zdravy 🙂
Kdybys neco chtela vedet klidne napis sz 🙂 a drz se, doktori jsou dneska uz hodne opatrni a urcite vse dobre dopadne!
Kam chodis na sledovani?

merope
14. pro 2018

My máme v rodině opačný případ - o nedostatečné výživě se vědělo už od začátku, chyběla jedna z vyživujících tepen. Celou dobu doktoři uklidňovali maminku, že vše bude ok, že to dítě doroste. Porodní váha přes 4 kila, na konci šestinedělí přes 6 kilo. Takže ne vždycky musí být dobře i ten odhad.

mku
14. pro 2018

@merope me treba odhadli PV naprosto presne... lisili se o 30g

merope
14. pro 2018

@mku Však oni to asi většinou plus-minus odhadnou, ale může se to i výrazně lišit. Takže pokud je vše ostatní v pořádku, není potřeba panikařit jenom proto, že odhad je nízký 🙂.

hermij
16. pro 2018

@kkacenkkast Káťo, jak jste mívala dlouhé cykly? Doktoři velmi často špatně předvídají ovulaci. Vidí vyzrálý folikul při kontrole a už si myslí, že bude za den ovu a ona může být až za dýl. Záleží, jak jste se před početím sledovala. Tudíž může být mimčo zcela zdravé a v normálním vývoji, jen je mladší, než si ti doktoři původně mysleli :-/

nabellucinka
17. pro 2018

Nas doktori,taky strasily ze maly bude nedoseny,ze je malicky podle utz. Tyden jsem lezela v nemocnici pred porodem,se spatny tlakem a ze je jeste brzo, ze mame jeste dva tydny cas. Nakonec to skoncilo akutnim cisarem a zijistily,ze maly je plne donoseny 40+5 a podle doktoru mel byt tak 38 tyden. Byl hubenour,ale zase dlouhy,to ma po manzelovy

journals
19. pro 2018

Jsem na tom hodně podobně - v prvním i druhém trimestru mrňousek odpovídal, naopak byl i větší. Od 30. týdne váha hodně stagnuje a jezdíme na kontroly každý týden do porodnice kvůli špatným průtokům. Ve 30. tt jsme na tom byli hodně podobně jako vy.
Taky jsem malá, stejná výška, takže u mě nikdo obra ani nečeká, ale kvůli těm průtokům se miminko hlídá. Nezbývá než pozitivně věřit, že všechno dobře dopadne. A i kdyby museli porod vyvolávat, je fajn, že to miminka už venku zvládnou 🙂 Asi bych se tím nestresovala víc, než je nezbyteně nutné, protože to je to poslední, co miminko potřebuje 🙂

klea81
19. pro 2018

2 týdny se dají tolerovat, 4 je dost, dítě může strádat a pak je vyvolání jediná možnost

dzejn002
19. pro 2018

@kkacenkkast Ve druhém těhotenství byl skřítek od 30tt velikostně na velmi nízkém percentilu. Kontroly co 14 dní, průtoky v pořádku, percentil stále klesal. Odhad byl miminko v termínu max 2,5 kg. A 5 dní po termínu se nám narodil zdravý chlapeček s váhou 3820 g. Kamarádka čekala miminko 14 dní po nás. Malá se narodila o 6 týdnů dřív (sama od sebe) s vahou pouze 1680 g s tím, že velikostně zaostávala asi od 26 tt. I tak to krásně zvládla a je zdravá.

kkacenkkast
autor
19. pro 2018

Ja musim rict ze jsme na svatky zatim doma 🥰 mala zacala papat, za 14dni pribrala 400g takze stale je je to drobecek a odhad j taky velmi nízká porodní váha, ale roste a to je nejdůležitější 🥰

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru