Zánět v 11 tt. Jak se léčí a jaké představuje riziko?

nektarine
26. srp 2013

Ahoj, prosím o vaše zkušenosti. Jsem v 11tt a mám šílené svědění zevních rodidel - jistě nějaký zánět. Trvá to už 2 dny a stupňuje se to. Na gynekologii jsem volala a mám přijít zítra, dnes už mě nestihne vzít a raději nemám zkoušet žádné přípravky z lékárny...

monasek84
26. srp 2013

Ahoj, ja to resila pred 14 dny. Dr mi rikal, ze neleceny zanet je problem, ze se muze pres blany prenest dovnitr a muze pak ohrozit dite (drivejsi porod, nutnost preleceni ATB atd). Mela jsem 6-ti denni kuru Cannestenem a pak jeste 3 globule (uz si nepamatuju nazev) a od zacatku tehu beru preventivne 2x tydne pul cipku Gyntimy. Zanet jsem chytla pravdepodobne v bazenu (Gyntimu jsem zrovna vynechala 😒 )

nektarine
autor
26. srp 2013

@monasek84 Díky za info. Jenže ani cannesten a vesměs ani nic jinýho se nesmí právě užívat během prvního trimestru - kam ještě spadám. Tak právě z toho mám strach. Gyntimu neznám, pozjistím si.

monasek84
26. srp 2013

@nektarine tak nezbyva nez vydrzet k dr. Nebo myslim ze zrajici jogurt bys zkusit mohla a vetrat. Drz se a at to brzo prejde 🙂

uztotakbude
26. srp 2013

Já měla teď taky, nejsem těhotná. Ale otřesné svědění vulvy...hlavně kolem malých pysků a poštěváčku. Prostě šílenost. Dle paní doktorky kvasinky, léky mi nezabíraly. Pak mne začalo strašně štípat při čůrání. Tak jsem začala brát brusinkový preparát z lékárny a najednou jsem bez problémů. Vypadá to, že o žádné kvasinky nešlo...spíš něco z močové trubice. Ale tohle je spíše na řešení na gyndě, protože jste těhotná. Jinak člověk může vyzkoušet ledacos....

nektarine
autor
27. srp 2013

Tak jsem dostala krém Dafnegin na kvasinkovou infekci, s tím, že ho mám zavádět 4 dny (vždy na noc, jsou k tomu aplikátory) a prej se mi to bude určitě vracet.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru