Zastydlá rýma v těhotenství

katakin
12. bře 2010

"Zastydlá" rýma v těhotenství - jak na ni? Jsem na začátku 15.tt a jsem již potřetí nemocná. Mudr říká, že tohle mimi neohrozí,tak doufám. Potřebovala bych teď poradit, co na rýmu, která neteče.Už mě hrozně bolí hlava - asi dutiny.Mudr mi poradila cibuli do nosu a pak se napařovat nad hrncem s vodou se solí. Nic nepomáhá. Klasické léky samozřejmě nemůžu.Poradíte někdo? Navíc mě dost škrábe v krku,ale to by se dalo zvládnout... Děkuji moc 😉

tulanek
12. bře 2010

Ahoj Katakin,co Vincentka ve spreji,to tehule myslim muzou a je to zazracny sprej 🙂 a muzes si ji i ohrat a inhalovat,ze je v tom sul,tak opravdu pomaha...

jaaty
12. bře 2010

skús sa ožarovať biolampou 😉

la_cheri__2
12. bře 2010

Ahojky já mám rýmu od začátku těhu 😖 takovou tu co nic nevysmrkám ale nos je plný a nemůžu dýchat:(nepomáhá mi nic a že jsem toho vyzkoušela pomáhá mi jedině Olynth:( tka zkusím teda tu vincentku a vuidíme už mě to pěkně štve

tulanek
12. bře 2010

La cheri,ja jsem mela do tehu neustale rymu,alergickou,protivnou a strikala jsem vsechno mozny na ulevu,ale pak kdyz jsem vedela,ze uz nemuzu,parkrat jsem strikla Vincentku a je na dobro po ryme 🙂 moc preju,at ti taky pomuze!!!! 🙂

katakin
autor
12. bře 2010

Ja prave Vincentku sttrikam, jak muzu, ale nic, proste mam nos zalehly a hlava me boli cim dal vic. Zkusim ji jeste tedy inhalovat, jestli to pomuze 😉

tulanek
12. bře 2010

A jejejej,tak to je potom poradna potvora ta ryma teda....Tak at zabere inhalace alespon 🙂

maajaa1
12. bře 2010

ahoj, taky mam od začátku těhu rýmu.Přes den je to dobrý, ale v noci sípu jak čajová konvice.Strašně ucpanej nos.V těhotenským kurzu mi poradily mořskou sůl ve spreji, tak jsem si dneska koupila PHYSIOMER - je to roztok soli.Jenže se v letáčku nikde nezmiňujou o těhotných.Tak nevim...V lékárně jsem sice zdůraznila, že jsem těhotná, ale jak to nemám černé na bílém, jsem nervóza 😨 Moje doky je teď celej tejden pryč.Nemáte s tím nějaké zkušenosti?
Maajaa

paxies
12. bře 2010

Ahoj maajaa naštěstí rýmu nemám, ale možná odpověď na svoji otázku najdeš na porodnice cz, kde píšou, že je možné je v těhotenství užívat http://www.porodnice.cz/node/22047
http://www.porodnice.cz/node/43407

🙂

monkula
12. bře 2010

Aj ja som počas druhého tehotenstva trpela nádchou, neviem ,či sa u vás v Čechách dá kúpiť Pinosol, ale mne to pomohlo, je to len z byliniek a éterických olejov, nos to uvoľní a tie oleje nos zvlhčia..
Ale odporúčam dať si do úst trošku vody a tú zhltnúť v momente, keď si kvapnete kvapky, sú dosť nepríjemné v hrdle 😅

maajaa1
12. bře 2010

díky Paxies

danu
12. bře 2010
collette
12. bře 2010

Holky, nesmějte se, ale já jsem v této situaci na sobě vyzkoušela odsávačku, co jsme koupili pro malého (Baby Vac). Nejdřív Vincentku, nahřát a pak odsát. To byl humus, co šlo ven 😝 A hlavně v době léčby nosit něco na čele (čelenku, čepici staženou do očí), aby dutiny opakovaně neprochládaly. Já v čelence i spala. Děsně sexy 😝 , ale pomohlo 😉

adeden
12. bře 2010

Ahojky, také mne to potrápilo ... Užívala jsem homeopatika a nakonec mi v lékárně poradili ještě SINUPRET .. Prý je přírodní a těhotné ho mohou užívat ..

brisilda
12. bře 2010

kocky taka podobna tema tu uz je inak vela zien odporuca olynth a ja sa k nim pridavam tiez ma potrapila nadcha cezden sa to dalo zvladnut lebo som dychala ustami ale akonahle prisla noc bol to boj o zivot lapala som po dychu k tomu strach ze sa zadusim no hroza tlak my vyskocil rapidne hore tak nebola ina moznost ako skusit to co som mala po ruke morske vody nezaberali ☹ pinosol obsahuje aromaticke oleje co mne nerobi dobre tak som si dala destky nasivin 😉 a ten pomohol 🙂 samozrejeme ze som si dala detsku davku iba raz na dalsiu noc som to zopakovala a na tretie som si dala olynth lebo som mala podrazdenu slizncu a mozem povedet ze stacilo za cele ochorenie kvapkat 3 krat detsku davku a bolo po nadche ale inak uzivala som aj bioparox lokalne antibiotika ktore mi dala doktorka

brisilda
12. bře 2010

inak na hrdlo je dobry septosen a kvapky ako olynth a nasivin sa neodporucaju nakolko neni dokazane aky to ma ucinok na plod 😝 takze uzivanie tychto liekov treba iba po dobrom zvazeni 😒 ja som nemala na vyber no siahla som po detskej lekarnicke 😉

brisilda
12. bře 2010

alebo septisan? akosi sa mi to uz pletie 😀

divoska
19. bře 2010

colette nahodou to je paradny napad, ja este kupenu teda ziadnu nemam ale aspon ta nebolela hlava z fukania. ak ma este stihne chytit choroba /co dufam ze uz fakt ze ne/ tak vyskusam 🙂)))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru