Zvýšená glykémie - NT screening, máte zkušenost?

veru11
27. dub 2017

Máte některá zkušenost se zvýšenou hodnotou glykémie v prvním trimestru, zjištěnou při odběrech krve v rámci screeningu?
Jaký byl další postup?

johnirvingfan
27. dub 2017

@veru11
Osobni zkušenost nemám, ale bud se vezme kontrolní nebo Te posle do diabetky. Jinak je tu diskuze, ktera je o tehotenske cukrovce a určíte ti tam poradi.

j.a.n.i
27. dub 2017

@veru11 Měla by se opakovat a pokud bude opět zvýšená, tak dia poradny. Pokud ne, tak nevím, jestli to nechají být nebo budou chtít dělat zátěžový test už teď a případně druhý v klasickém termínu.

veru11
autor
27. dub 2017

Dekuji holky

janablizka
27. dub 2017

Může se jednat o těhotenskou cukrovku je určitě třeba jít na vyšetření.Chce to dodržovat dietu a hodně pohybu.

luska__
27. dub 2017

@veru11 Ja měla 5,6 před tehu a v 9tt 5,01 ale cítím , ze ted asi to bude uz výš.
Bez sladkyho nejsem schopna fungovat 😢

johnirvingfan
28. dub 2017

5.01 ještě není ale vyšší hodnota. Pokud nemyslíte 5.1, to je hranice. 5.6 u netehotne nevím, tam se ty hodnoty liší.

jipe
28. dub 2017

@veru11 já měla 5.1 nebo 5.3, už si to nepamatuju, dr. mě nahnala na OGTT (i proto, že máme v rodině cukrovku), tam vše ok. Bylo to zřejmě způsobené dietní chybou - večeřela jsem den před odběrem hodně pozdě. OGTT ve standardním termínu taky ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru