Zvýšené hodnoty ALT a AST v 35. týdnu těhotenství

Hezké odpoledne, při náhodných testech mi zjistili zvýšené jaterní hodnoty ALT a AST. Billirubin, ostatní jaterní hodnoty, moč, výsledky krve, testy na všechny žloutenky....... vše je v pořádku, takže z toho nelze diagnostikovat ani cholestázu, ani preeklampsii, ani jiné jaterní onemocnění. Odpovědí lékařů bylo, že se jedná o projev způsobený těhotenstvím. Jsem bez jakýchkoli dalších příznaků, žádné projevy na kůži, bez svědění, bez zažloutlého bělma, cítím se naprosto v pořádku. Miminko odpovídá velikostí, monitoring je pravidelný. Hodnoty jsou ALT 7,97 AST 3,5. V nemocnici mi nasadili Essential Forte a Flavobion, po kterých se během několika dní očekává snížení těchto hodnot. Pokud nedojde ke snížení, bude se uvažovat o předčasném ukončení těhotenství. V nemocnici mi nedokázali odpovědět, o kolik se testy musí snižovat a v jakém čase nebo naopak při jakých hodnotách by přistupovali ke zkrácení těhotenství. Máte s tím prosím někdo zkušenost? K jakému řešení lékaři přistoupili a jaké byly v tu dobu hodnoty AST a ALT? Děkuji moc!
wasu
31. črc 2013
@biscuittt prosím jak to dopadlo máte odpověď na své otázky?
biscuitttautor
1. srp 2013
Dobrý den, odpovědi nemám, ale mám zdravé miminko, které se narodilo spontálně, bez vyvolání a přirozeným porodem. Mně porodem samotným hodnoty ještě vyskočily, ale opět se srovnaly do normálu.
evgenia77
8. srp 2013
Dobrý den, měla jsem stejnou situaci, také v 35.tydnu. Strávila jsem 8 dni na ryzykovem v Podolí. Jak alt a ast klesli skoro do normy, byla jsem propouštěna, ale opakuiji testy jaterní co týden v prenatalni poradne. Pořad beru Essentiale 3x2, hodnoty jsou v normě. Měla jsem jít na indukce 26.07 ale podařilo se usmirnit játra. Hodně štěstí, ať všechno dobře dopadne.
jennyska
10. zář 2013
Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 😉

Já jsem právě vytvořila článek na téma 35.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 35.tt a vložit ji zde http://www.modrykonik.cz/35-tyden-tehotenstvi/ a nebo také shrnout celý Váš předchozí 2.trimestr zde http://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim http://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-t... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska
ajik123
21. únor 2016
Ahoj, třeba se tu najde někdo, kdo bude pročítat. Tak obnovuji tuto diskuzi svým příspěvkem 🙂 . Já jsem ALT měla nejvyšší 7,5. V nemocnici jsem nebyla, brala jsem léky a hlídala se v rizikové poradně. Nakonec mi těhotenství raději ukončila doktorka ve 36+3 tt, jelikož se mi nemohla vyšetřit žlučová kyselina, která právě může mimču ublížit. Jaterky neukážou jak silnou tu nemoc máte.

Začni psát odpověď...

Odešli