Alfamino

Alfamino je, stejně jako Neocate2 a Humana1 Sineall, kojenecká mléčná výživa (umělé mléko49) vyrobená z volných aminokyselin, je určeno pro děti alergické na bílkovinu kravského mléka (BKM), děti trpící multiproteinovou alergií6 (reagující na více potravin), děti se syndromem krátkého střeva a při malabsorbci při přechodu z parenterální na enterální výživu. Snesou ho i silní alergici na BKM, protože se při výrobě kravské mléko vůbec nepoužívá. Neobsahuje mléčný cukr - laktózu, je tedy vhodné i při intoleranci laktózy3. Má specifickou chuť a aroma (může být specifikována jako nahořklá nebo syrečkovitá). Alfamino vyrábí společnost Nestlé.

Umělé mléko Alfamino by mělo být použito jako náhrada za mateřské mléko7 pouze tehdy, pokud se kojení i přes dodržování správné techniky kojení5 a pomoc laktační poradkyně10 nedaří, dítě se nedaří ani při eliminační dietě kojící maminky stabilizovat nebo žena nemůže kojit ze zdravotních či jiných důvodů, a to po důkladném zvážení negativních důsledků nekojení na zdraví dítěte i matky.. Přirozeným a fyziologickým způsobem výživy kojenců je kojení70. Mateřské mléko je přizpůsobeno konkrétnímu kojenci a jeho potřebám, jeho složení se mění podle věku dítěte a jeho zdravotního stavu, ročních období, denní doby i během jednoho kojení. Při přípravě umělého mléka3 je třeba dodržovat hygienická pravidla. V případě nutnosti je k dokrmování kojených dětí umělým mlékem ideální používat suplementor4 (laktační pomůcku), protože nekazí techniku kojení.

Alfamino

Cena Alfamino

Běžná prodejní cena Alfamino bez lékařského předpisu je pro dlouhodobější používání příliš vysoká. Může ho předepsat specializovaný lékař (gastroenterolog, alergolog) nebo jím pověřený jiný lékař (praktický lékař pro děti a dorost), Alfamino pro diagnostickou eliminační dietu (2 balení) může předepsat i přímo praktický lékař pro děti a dorost. Cena (doplatek) je pak stejná jako za běžné umělé mléko. Prodává se pouze 400g balení.

Složení Alfamino

Určeno pro děti od narození.

 • aminokyseliny (L-arginin, L-aspartát, L-lysinacetát, L-leucin, L-prolin, L-glutamin, L-valin, glycin, L-isoleucin, L-threonin, L-serin, L-fenylalanin, L-tyrosin, L-hystidin, L-alanin, L-cystin, L-tryptofan, hořečnatá sůl kyseliny asparagové, L-methionin)
 • směs rostlinných olejů (slunečnicový olej s vysokým obsahem kyseliny olejové, řepkový olej, slunečnicový olej, esterifikovaný palmový olej), triglyceridy (tuky) se středně dlouhými řetězci
 • glukózový sirup, bramborový škrob
 • minerální látky (glycerol fosforečnan vápenatý, chlorid draselný, citrát vápenatý, citrát sodný, citrát draselný, fosforečnan sodný, oxid hořečnatý, síran železnatý, síran zinečnatý, síran měďnatý, jodid draselný, síran manganatý, selenan sodný)
 • vitamíny (A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, C, D3, E, H, K1, kyselina listová37, myo inositol, bitartrát cholinu)
 • emulgátor (estery mono- a diglyceridů mastných kyselin s kyselinou citronovou)
 • regulátor kyselosti kyselina citronová
 • taurin
 • L-karnitin

Více o Alfamino na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. https://www.nestlehealthscience.cz/cz
 2. http://www.sukl.cz/modules/medication/detail.php?code=0033747&tab=prices

Hodnocení a zkušenosti s Alfamino

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s Alfamino?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost

Přihlas se do těhotenského newsletteru