Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
dancamich  5. kvě 2018

Jak jsme k barefoot botkám přišli

Dcera začala chodit v 15-ti měsících, takže jsem první botky pořídila až na sklonku zimy. Koupila jsem teda po pečlivém měření dceřiny nohy kompromisní boty od Copodenieve z Ali, které byly věrnou kopií Livie and Luca. Kompromisní byly proto, že mají mírný drop stejně jako originál. Botky byly nádherně ohebné a vydržely skoro až do léta, kdy jsem pořídila sandálky na styl Nike Sunray, ale ze síťoviny a v prstech širší + kompromisní plátěnky s dostatečným prostorem pro prstíky. Většinu léta jsme chodily stejně bosky, takže jsme botky na sklonku sezóny prodaly. Teď dceři přišly sandály na Camper podrážce a tenisky Skeanie, se kterými je nadmíru spokojená. Takové Feelmaxy mají podobné rozměry, ale dcera je po 5-ti nošeních nechce a musím je poslat dál.

Já nosím zatím Camper, na léto jsem naboso nebo nosím dětské Keen CNX Chandler, které jsou o pár mm širší než dospělácké (paradox - asi se na prahu dospělosti noha smrskne...). Jo a objednáváme přes internet, protože nákup v kamenném obchodě by byl horor...
0 poděkování
trueelune  30. dub 2018

Pekelné nákupy s malou

S Janou je to těžký. Je po mě a nesnáší nakupování. Opravdu už od útlého věku se přiblížíme k obchodu a už začíná divadlo. Je to fakt hrozné, natož v tomhle věku, kdy je potřeba dokupovat jak boty, tak i ostatní oblečení téměř neustále.

Nakonec jsem si zvykla nakupovat na internetu. Baví ji to a vždy si ukazuje, které botičky jí zrovna zaujmou. Jasně, je to dost náhodné, ale je to zábava pro obě a to je to hlavní. :-)
0 poděkování
firstsix  5. zář 2016

Důraz na výběr dětských botiček

Syna, kterému jsou dnes téměř 3 roky jsme nechávali doma chodit bosky dokud nedokončil fázi vývoje chůze. Venku měl vždy velmi kvalitní obuv (tehdy jsem si to myslela). Jako sportovci, vzdělaní v oboru, jsme na výběr bot kladli velký důraz. Takže podpora kotníčku, kvalitní vložka atd..No, samozřejmě, dnes už vím, všechno špatně!

Synovi začal "padat" pravý vnitřní kotník ještě více dovnitř a nožičku vytáčel ven.

Oslovila jsem několik odborníků. V podstatě se shodli. Máte kvalitní boty, ale chtělo by to tenčí podrážku, botičku více ohebnou, aby nožka mohla sama fungovat.

No, koukala jsem jak z jara, nic konkrétního jsem z nich nedostala.
Začala jsem tedy hledat a našla jsem barefoot obuv pro děti. Tato bota splňovala to, co mi bylo řečeno. Velká radost!

Dnes na barefooot boty nedám dopustit. Je skvělé, že boty podporují bosou chůzi, tedy se vracíme zpět k tomu, co je pro nás přirozené (to už dnes vím).
Barefoot boty začala postupně nosit celá naše rodina. Najednou zmizely bolesti zad. Najednou vnímáme při chůzi kontakt každého prstu se zemí. Je to velmi příjemný prožitek. A co víc? Synovi se začala nožka rovnat a kotník se začal navracet zpět tam, kam patří (samozřejmě dále konzultujeme s odborníky).

Je smutné, že jsme se k tomu, co je vlastně přirozené, dostali až s problémem syna. Škoda, že ta cesta nebyla přímá. Škoda, že jsme nebyli lépe informováni. Jsem však ráda, že jsme cestu našli.

Když dám dnes vybrat synovi boty, které si chce obout, tak si vždy vybere barefoot. To je pro mě úžasná zpětná vazba. Děti totiž nejlépe ví, co je pro ně nejlepší! :-)
2 poděkování
elekthra  8. kvě 2016

Boty, to je věda!

Až tady na MK jsme se dozvěděla, že vybrat boty pro dítě je pěkná věda.

Ještě v těhotenství jsem vykoupila obchod Peddy, který rušili a měli výprodej bot - největší chyba, teď je prodávám. :-D

Až když si malý začal stoupat, tak jsem to začala více řešit a našla tu i spoustu skupinek, kde si maminky radí.

Na protest naší rehabilitační malý nosil jen kožené capáčky a případně abs ponožky.
Nejdeme stylem čistě barefoot, ale snažím se o to v rámci finančních možností co nejvíce.
kritéria pro "naše " boty teď jsou:
- ohebnost ve všech směrech (jako když se kroutí prádlo)
-"nedržení" kotníku a opatku
- bez podpatku
- příjemný materiál
- nadměrek
- aby se malý v botě necítil jako v lyžácích nebo sádře :-)

Kde jsem ustoupila?
- vyndávací stélka
- lehce tvarovaná stélka

Nyní nosí celoročky od D.D.Step a překvapivě ucházející boty se dají najít třeba i v HaM, CaA a za skvělé peníze. :-)

Jinak se stejně snažím, aby byl co nejvíce bosky, takže pokud na písku potkáte dítě bez bot, nemusí to být nutně proto, že rodiče na boty nemají. :-D
0 poděkování
mavega  1. únor 2016

Nekupujte boty zbytečně brzy

Manželova maminka pracuje v obchodě s botami, takže jsme měli boty vybrané velmi brzy, snad už kolem desíti měsíců. Jenže jsme nepočítali s tím, že Ondra nebude chodit zrovna brzo a že si na první krůčky počkáme. Nakonec jsme první botky skoro nevyužili, do kočárku nebo do nosítka stejně nebyly moc pohodlné a byly lepší buď větší ponožky nebo takové ty měkké boty pro nechodící děti.

Nakonec začal chodit někdy chvilku po roce, v necelých třinácti měsících. My jsme hned natěšeně investovali do druhých botiček. Nepočítali jsme ale s tím, že se mu nebude prvně moc chtít chodit venku, takže jsme skoro nevyužili ani druhé boty. Nakonec jsme koupili třetí boty, které naštěstí využíváme doteď. Takže určitě doporučuji počkat a s nákupem bot se moc neukvapovat.
0 poděkování
adenka84  5. led 2016

Botičky na dětské nožičky

Naše první botičky byly Pegres, poté Jonap a nyní se stále vracíme námi nej osvědčené značce Fare, ale tedy jen u botiček na ven. Doma máme nejraději botičky značky Befado. Jsou skvělé i do školy. Máme i naše oblíbené obuvnictví se zdravotní obuví v Horšovském Týně. Vždy si vybereme a vždy jsme moc spokojeni.
0 poděkování
klarabrno  4. pro 2014

Litle blue lamb

Vždy jsem chodila ráda bosa, ač jsem netušila nic o "barefootu". Když malá začala stoupat, začala jsem i já řešit, co na ťapky. Na doma byla jasná volba kožených capáčků - neměla jsem na nové, ale kupovala bazarové Minifeet a Capiki, naprosto jsem jim podlehla. Neklouzaly, malá krásně začala chodit. Další věc byla zima. Říkala jsem si, v manduce nepotřebuje a do jara vydržíme. Jenže - Gába chtěla ťapat čím dál víc a já se musela rozhodnout. Tisíc bot, tisíc cen, jedna vyšší než druhá, peněz maličko. K narozeninám jsme tedy posbírali penízky a já objednala Little blue Lamb - nadšení obrovské, prostorné u prstů, měkké, nepromoknou ani ve vodě, jdou srolovat do ruličky, na suchý zip a gumičky, perfektně se obouvají. Malá v nich krásně chodí a k tomu všemu je nadšená, že pískají. Za mě perfektní volba.
5 poděkování
oktarina  7. lis 2014

Capáčky, botičky

S nákupem botiček není kam spěchat. První "botičky" capáčky zn. Capiki a Dadoos jsme kupovali víceméně do kočárku, aby dceři nebyla zima. Jakmile strávila na nohou více času než na kolenou, používali jsme capáčky i pro chůzi v interiéru. Dcera je podzimní a první venkovní boty jsme kupovali až zimní, neměla jsem pocit, ze okamžitě musí na procházku ven.

Výběr vyhrály zimní boty s goretexovou membránou zn. Superfit. Celoroční boty jsme koupili od stejné značky a sandály jsme vybrali zn. Protetika a druhé, rezervní zn. Essi. Do písku jsme koupili plátěné botky zn. Befado - ty jediné na suchý zip, všechny ostatní šněrovací. Dcera má úzkou nohu, a tak je pro nás šněrování praktičtější. Zaujaly mne i zde uvedené Little blue lamb boty.
3 poděkování
maaxina  7. lis 2014

Botičky

Naše první botičky byly ze zdravotních potřeb, značka Santé. Byly to sandálky s pevnou patou na suchý zip, růžovo fialové, dodnes je mám schované. Dcera měla od půl roku 2x sádru kvůli křivé nožce, takže jsme pak dlouho kupovali ve zdravotních potřebách nové boty, aby neměla další problémy. Cena byla tuším kolem 700,- , ale nožka se srovnala a krásně chodí.
0 poděkování
frale  7. lis 2014

První zkušenosti

Juliiny první kroky vyšly na léto. Doma tedy chodila pouze bosa, nebo v ponožkách. Na capkání po městě jsem ji koupila kožené capáčky značky Nolen. Můžu je doporučit, nosila je jako venkovní obuv, opravdu je nešetřila a mám je schované i pro sourozence. Jen je dobré jim po každé procházce očistit podrážku ocelovým kartáčkem (jako taneční obuv).

Když se rozchodila víc - začal podzim, mokro a zima. Koupila jsem botky od Little blue lamb. Jsem s nimi spokojená. Není to tedy přesně to, co bych chtěla - s mýma dospěláckýma bosochochůzovýma botama ahinsashoes se úplně srovnat nedají. Ale je to skvělý kompromis ceny a široké, měkké boty. Moje Julie má dost širokou nohu a vysoký nárt. Tyhle boty jsou z tohoto hlediska skvělé. Jen podrážka je na můj vkus dost vysoká a v patě trochu odpružená. Ale pořád je to to nejlepší, co jsem za rozumnou cenu pro malinké nožičky našla.
1 poděkování
ebetka  5. lis 2014

První botičky

Matýsek dostal první botičky až když uměl skvěle chodit. Do té doby neměl vůbec nic.

Chtěla jsem pro něj boty, které by byly měkké, nekotníčkové, bez podpatku, bez tvarované klenby. Moc se mi líbí koncept chůze na boso, aby nebyla noha uzavřená v tvrdé botě, ale aby se přirozeně formovala sama od sebe. Jenže takové boty jsou těžko k sehnání, navíc má Matýsek velkou nohu (velikost 24) a vysoký nárt, projela jsem spousty internetových stránek, byla v obchodech a hledala to, co chci.

Naštěstí jsem našla a Matýskovy první botičky jsou z Blue Little Lamb ze slovenského eshopu. Tam jsem také koupila zimní boty.
3 poděkování
katyxq  3. lis 2014

Šárčiny botičky

Když si začala Šárka stoupat, doma byla většinou bosa nebo v ponožkách (a je tomu tak doteď), byla zima, venku nechodila, na capání jinde a někdy i doma pak měla kožené capáčky Dadoos, můžu je jen doporučit i místo bačkůrek pro starší. Na jaře jsme pak koupily první boty na ven, Superfit, z toho, co se dá bězně koupit v obchodech, jsem proti nim měla nejméně výhrad (i když by měly být širší v oblasti prstů, jenže takové boty se v běžném sortimentu ani sehnat nedají). Pak měla Santé sandálky, brala jsem je jako kompromis cena/kvalita a teba byly to boty k vzteku, byly moc tuhé, malá v nich měla brzo unavené nohy, chtěla si je furt zouvat. Pak měla podzimní boty Primigi - cenově i kvalitou (ale trochu širší v oblasti prstíků) stejné jako Superfit, zimní Kangaroos, pak na jaře zas Superfit.

Pak jsem dostala tip na slovenskou značku Little blue lamb, snaží se o koncept barefoot, prvně jsem objednala celoročky na suchý zip z řady toddler (a poštovné se nás podělilo víc, takže botky vyšly na příjemných 710 Kč). Nejsou kotníkové (+), dají se vybrat kožené (+), nemají klínek (+) a ani stélka není tvarovaná (+), jsou dost široké v oblasti prstů (velké +) a i když na první ohnutí mi přišly tužší, než jsem čekala, stačilo je párkrát v ruce pohýbat, pokroutit a změkly, ještě víc změkly, jak je malá nosí (takže za měkkost podrážky taky +). Podrážka, i když nemá hrubší vzor, tak díky svému materiálu neklouže (zase +). A Šárka je ráda nosí :-). Sice má užší nožku, přesto i suchým zipem jí jdou na nohu dobře dotáhnout.

Od LBL jsem teď objednala i zimní boty (cena včetně poštovného ze Slovenska 870 Kč, zase se nás spojilo víc maminek), typ podrážky je stejný jako u celoroček. Jsou vyšší, ale kolem kotníků měkké. Zarazilo mě akorát, že to, co na fotce vypadalo jako tkaničky, tak jsou gumičky, ale vyměnit je za obyč tkaničky je minimální investice. Jen lituju, že jsem Little blue lamb neznala dřív, ušetřila bych a Šárka by nosila lepší botky.
20 poděkování
mitote  26. čer 2014

Botičky pro mini nožičky

Pro dcerku je velice těžké sehnat botičky. Má hodně drobnou a úzkou nohu. Většinou by se do nich vlezla na šírku dvakrát. Botičky pokaždé ohýbám, jestli nejsou tvrdé. Ideální je, když mají vyndávací stélku, abych nožičky poměřila. Zatím má dcerka jedny Geox, které jí dobře seděly. Dcera chodí kolem nábytku, docela krásně. Doma chodí naboso, maximálně v ponožkách. Venku má pak botičky, protože se všude plíží kolem zdi a všeho možného a naboso by to nešlo.
2 poděkování