Autosedačky Römer

    8 zkušeností

Britax-Römer
Společnost Britax Römer vznikla v roce 1978, kdy se spojil italský Britax a německý Römer. Současná značky má 9 výrobních závodů po celém světě. Svou výrobu zaměřují na kočárky, dětské sedačky na jízdní kola10, ale také Autosedačky Römer a autosedačky Britax.

V roce 1997 vyvinula společnost spolu se společností Volkswagen systém Römer-ISOFIX, který umožňoval připevnění autosedačky ke konstrukci auta. Jako první získala společnost v roce 1981 evropskou normu pro testování a schvalování dětských autosedaček10 s označením ECE R44. Společnost Britax Römer je držitelem více než 30 patentů, které umožňují autosedačkám Römer nebo Britax dlouhodobě vítězit v nezávislých odborných spotřebitelských testech autosedaček.

Autosedačka Römer - Skupina 0+ (0 - 13 kg)

Tato bezpečná, komfortní a praktická autosedačka je určená pro novorozence7 a kojence do 13 kg. Nazývá se tzv. vajíčko a vždy se poutá proti směru jízdy. Je možné ji připoutat samostatně pomocí bezpečnostního pásu vozidla. Autosedačku lze umístit také vepředu na sedadlo spolujezdce, podmínkou je ale vypnutí airbagu pro toto sedadlo. Pro větší bezpečnost a praktičnost se vyrábějí základny pro autosedačky. Základna se nechává připoutaná na sedadle auta a dětská autosedačka Römer se na tuto základnu pouze nacvakne. Základny se vyrábějí buď pro připevňování bezpečnostním pásem vozidla a nebo pro systém ISOFIX. Autosedačky je také možné připevňovat pomocí adaptérů na vybrané typy kočarků Britax, které disponují systémem Clic&Go. Děti jsou v sedačkách poutány pomocí 5-ti bodového bezpečnostního pásu, který je možno nastavit pomocí jedné ruky.

Autosedačky disponují certifikátem TUV, který umožňuje používání autosedaček také během cestování letadlem1. V případě bočního nárazu je dítě chráněno měkkou, hlubokou a tvarovanou bočnicí. Zesílené je také polstrování pro dětskou páteř. Pro pohodlní dítěte má opěrka hlavy polstrování s vestavěným polštářem. Opěrka hlavy je výškově nastavitelná, stejně jako bezpečnostní pás. Díky zaoblené spodní části autosedačky je ji možno využít i jako houpačku. Autosedačky Römer v kategorii 0+ jsou vybaveny stříškou, která chrání dítě před sluníčkem nebo deštěm. Madlo pro rodiče je nastavitelné do 3 poloh. Rozměry autosedaček Römer v kategorii 0+ jsou(DxŠxV) 57 cm x 44 cm x 65 cm.

Römer Baby Safe

 • Römer Baby-Safe plus - autosedačku je možno vybrat ze 4 různých barev - černá, modrá, červená a fialová. Váha autosedačky je 4,2 kg.
 • Römer Baby-Safe plus II- díky UV filtru 50+ chrání stříška dítě také před slunečními paprsky. Polstrovaný potah lze z autosedačky sundat a vyprat. Váha autosedačky je 3,9 kg.
 • Römer Baby-Safe plus SHR II - váha autosedačky je 3,9 kg.

Autosedačka Römer - Skupina 0+ & 1 (0 - 18 kg)

Autosedačky Römer patřící do skupiny 0+ a také 1 slouží dětem od narození7 do zhruba 4 let věku. Sedačka se pro děti do 13 kg poutá proti směru jízdy, po překročení hranice 13 kilogramů je možno sedačku umístit po směru jízdy a dítěti tak poskytnout lepší výhled během jízdy autem. Novorozencům je k dispozici speciální vložka, která jim poskytuje větší pohodlí a bezpečí. Autosedačky jsou vybaveny systémem Click & Safe, který zvukovým signálem poskytne rodiči jistotu, že je sedačka bezpečně připoutána. Sedačku je možno sklápět do několika poloh a zajistit tak dítěti větší pohodlí během spánku6. Měkké polstrování se nachází po celé autosedačce a také na bočnicích, čímž je dítě zajištěná větší bezpečnost v případě bočního nárazu. Potah je možno rychle sundat bez nutnosti vyndávat bezpečnostní pás.

Děti jsou v autosedačkách poutány 5-ti bodovým bezpečnostním pásem, který je pro jejich větší pohodlí polstrovaný a je také jednoduše nastavitelný podle výšky dítěte. V případě nehody zabezpečují dítě v případném pohybu vpřed. Pro větší pohodlí dítěte je jim k dispozici také břišní polštářek.

Autosedačky Römer

 • Römer Dualfix - sedačku připevnit na isofixovou základnu. Se sedačkou je možno otáčet o 360°, což umožňuje snadnější usazování dítěte do sedačky nebo při pohybu sedačky po směru nebo proti směru jízdy.
 • Römer First Class plus - autosedačka Römer First Class plus se připevňuje pomocí 3-bodového bezpečnostního pásu, který se nachází v automobilu. Připoutat je možno sedačky dvěma způsoby, což umožňuje připoutat autosedačku i v autech s kratšími pásy. Díky nízké hmotnosti (7,5 kg) je se sedačkou snadná manipulace. V případě nárazu je dítě omezeno v pohybu v autosedačce. Pomocí pružinové mechaniky je zajištěna správná instalace autosedačky. Základna autosedačky je tenčí a tím se lépe umisťuje na sedačky automobilů, které jsou vytvarované.
 • Römer Maxi-Fix II - sedačku je možno připevnit v automobile také pomoc ISOFIXU. Tato autosedačka má podpůrnou opěrku nohou. Přidržovače pásů usnadňují rodičům usazování a poutání dítěte do sedačky, pásy tak nepřekáží.

Autosedačky Römer - Skupina 1 (9 - 18 kg)

Autosedačka Römer ve skupině 1 je určena pro děti od 9 do 18 kg, což odpovídá věku dítěte od 9 měsíce1 do 4 let. Pro správný motorický vývoj dítěte8 je důležité, aby už samostatně sedělo. Mají vlastní 5-ti bodové bezpečnostní pásy pro upevnění dítěte, vždy se poutají po směru jízdy. Vyrábějí se buď pro upevňování bezpečnostním pásem (Eclipse, King plus) nebo systémem Isofix (Duo, Safefix). Autosedačky Römer Duo a Römer Safefix plus je možné upevnit oběma způsoby, Römer Safefix TT je možné upevnit pouze systémem Isofix. Výroba autosedaček probíhá podle evropské normy ECE R44/04.

Autosedačky Römer

 • Römer Duo plus - má třetí kotvící pás
 • Römer Eclipse
 • Römer King II
 • Römer King II ATS
 • Römer King II LS
 • Römer Safefix - pro lepší stabilitu má autosedačka Römer Safefix podporu pro nohy
 • Römer Trifix - disponuje špičkovým systémem V-Tether, který absorbuje energii v případě nehody, má třetí kotvící pás
 • Römer Versafix - má třetí kotvící pás

Autosedačky Römer

Video (ENG): Autosedačka Römer Britax King Plus 9 - 18kg

Autosedačky Römer - Skupina 1 -2 (9 - 25 kg)

Autosedačka Römer má široké využití, jak pro kojence od 9 měsíců, tak i pro batolata2 nebo předškoláky. Děti tento typ autosedačky opouštějí ve věku 6 let nebo jakmile dosáhnou hmotnosti 25 kilogramů. Pro větší bezpečnost kojenců je možno autosedačku umístit také proti směru jízdy. Děti jsou v autosedačkách poutány 5-ti bodovým bezpečnostním pásem. Autosedačky se do automobilu poutají pomocí 3 bodového bezpečnostního pásu.

 • Römer Max-Way - autosedačka je určena dětem od 9 měsíců do 6 let. Je ji možno připevnit na sedadlo automobilu po směru i proti směru jízdy. Konstrukce autosedačky umožňuje její rychlé naklápění a nastavení včetně hlavové opěrky a bezpečnostního pásu. Autosedačka Römer Max-Way má několik naklápěcích poloh.
 • Römer Multi-Tech II - autosedačku je možno používat od 9 měsíců věku dítěte a je možno autosedačku připevnit také proti směru jízdy. Pro děti starší se sedačka umisťuje po směru jízdy a slouží jim až do 6 let. Měkké a hluboké polstrování včetně bočnic zajišťuje dítěti ochranu také v případě bočního nárazu. Nastavitelná je také opěrka hlavy do různých výšek podle toho, jak dítě roste1. Tato autosedačka má zabudovanou podpěrku nohou a zamykání pásu.

Autosedačka Römer

Autosedačky Römer - Skupina 1 - 2 - 3 (9 - 36 kg)

Autosedačky Römer ve skupině 1, 2 i 3 rostou spolu s dítětem. Je možno je použít od 9 měsíců, kdy děti již samostatně sedí až do věku 12 let3, kdy děti dosahují hmotnosti 36 kg. Autosedačky je možno poutat pouze po směru jízdy a mají také několik naklápěcích poloh, které zajišťují dětem lepší pohodlí v případě spánku.

 • Römer Advansafix do 25 kg chrání dítě 5-ti bodový bezpečnostní pás, poté je dítě připoutáno běžným bezpečnostním pásem, který se nachází v automobilu. Sedačku je možno připevnit také pomocí isofixu.
 • Römer Evolva 1-2-3 plus má systém Clic & Safe, který zajistí bezpečné upevnění autosedačky na sedadlo v automobilu. Zvukový signál také ujistí rodiče o bezpečném připevnění autosedačky.

Autosedačka Römer

Autosedačky Römer - Skupina 2 - 3 (15 - 36 kg)

Autosedačka Römer ve skupině 2 až 3 je určena pro děti od 4 do 12 let, v rozmezí hmotnosti dítěte 15 až 36 kg. Dítě je připoutáno pomocí bezpečnostního pásu vozidla. V této kategorii jsou vyráběny autosedačky s klasickým upevňováním (Kid, Römer Kid plus) nebo s upevňováním systémem Isofix (Kidfix). U autosedaček Römer bez ISOFIXu je možné z autosedačky oddělit podsedák a používat ho samostatně. Autosedačka ve skupině 2 - 3 se umisťuje pouze po směru jízdy. V případě bočního nárazu jsou autosedačky vybaveny systémem XP-PAD, který odvádí až 30 % energie z oblasti krku dítěte.

Autosedačka Römer

 • Römer Adventure
 • Römer Kid II
 • Römer Kid XP
 • Römer Kidfix SL
 • Römer Kidfix SL Sict - SICT - systém, který má nastavitelnou ochranu v případě bočního nárazu.
 • Römer Kidfix XP
 • Römer Kidfix XP Sict - SICT - systém, který má nastavitelnou ochranu v případě bočního nárazu.

Autosedačka Römer

Video: Autosedačka Römer Kid plus SICT 15 - 36 kg (RUS)

Více o autosedačkách Römer na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. http://www.autosedacky-romer.com/
 2. http://www.britax.cz/autosedacky/autosedacky

Nejnovější články

Hodnocení a zkušenosti s autosedačkami Römer

Máš zkušenost s autosedačkami Römer?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
Nejnovější hodnocení
slunea  27. srp 2021

Max Way Plus

Máme protisměrnou Max Way Plus, aktuálně pro 5letého syna.
Sedačka je do 25 kg, ale je relativně úsporná na místo (ve své kategorii). Je možné ji pro úsporu místa přirazit k opěradlu nebo dát na okraj sedadla a vytvořit místo pro nohy (nebo cokoliv mezi tím).
Pro menší děti (pokud má sloužit jako pokračovací po vajíčku) je třeba dokoupit zmenšovací vložku, sedačka se dodává bez ní.
Jedinou nevýhodu vidím ve složitějším poutání, fixační pásky se hůř utahují, pomáhá nejdřív nastavit pásky a potom dotahovat autopás, ale bojuji s tím, abych měla sedačku upevněnou rovně. Ale nedělám to často, při častějším poutání bych se to časem naučila. Ale drží pak jako přibitá (oproti některým na isofix).
 • Protisměr do 25 kg.
 • V kategorii protisměrných do 25 kg málo náročná na místo.
 • Možnost zvolit si lepší potah, ve kterém se dítě méně potí.
 • Připoutaná dobře drží, nekýve se.
 • V kategorii protisměrných do 25 kg nejlevnější.
 • Složitější instalace sedačky.
narnell  27. srp 2021

Britax Römer Dualfix

Se sedačkou jsme velmi spokojeni. Odvozila již dvě děti, má spoustu bezpečnostních prvků. Velice oceňuji rotační funkci díky níž se dobře dítě do sedačky upoutá.
Jen si nejsem jistá, zda by se do ní vešlo vyšší dítě, na čtyřleté dítě už určitě není, přestože by nemělo 18 kg. Je poměrně maličká.
 • Lze využít proti směru jízdy i po směru.
 • Díky otáčecí funkci lze dítě jednoduše do sedačky upoutat.
 • Je bezpečná.
 • Pohodlná.
 • Potah lze dobře sundat i dát zpět, když je potřeba vyprat.
 • Má více než jednu polohu.
 • Bezpečnostní noha autosedačky zabere spoustu místa.
 • Nelze sundat potah z popruhů.
 • Vyšší pořizovací cena.
lyc  4. bře 2016

Römer Trifix

Tato autosedačka naprosto splňuje všechny prvky, které jsem od ní požadovala.
- Je bezpečná (viz. výsledky crash testů a ocenění jenž ve své kategorii získala)
- má ISOFIX na kterém jsem trvala
- má možnost ukotvení pásem v kufru (který také využíváme), takže se sedačka ve voze opravdu ani nepohne
- jde mírně polohovat, takže je v ní dcerka v pololehu
- má příjemné polstrování a i pásy nikde neškrtí ani neškrábou
- vše jde dobře a lehce upravovat (nastavení hlavové opěrky i pásů).

Jsme s touto sedačkou velmi spokojeni. :-)
1 člověk považuje za užitečné
salme  1. bře 2016

King Plus a Kidfix

Naprostá spokojenost :-)
cervenejablko  9. únor 2015

Safe Plus II

Za mě spokojenost, vybrala jsem si tuto autosedačku, protože Romer obstává v testech bezpečnosti a taky protože máme kočárek Britax a sedačka na něj parádně sedí.
Nemám zkušenost s jinými značkami, ale co mě třeba překvapilo, byla váha. Sedačka je sama o sobě těžká a když do ní vložím malou, tak mi opravdu síly stačí tak tak na odnesení do auta. :-N Tak si myslím, že asi nebude "fórová" a v případě nějaké nehody mi můj poklad ochrání.
mor48tko  14. lis 2014

Vajíčko

Máme vajíčko Römer baby safe (0-18kg). Je to sice starší verze, ale jsme s ní moc spokojení. Byla nám doporučená kamarádkou, a to z důvodu, že v testech ADAC dopadla velice dobře. Nám osobně se ta vajíčka, která se prodávají ke kočárkům, zdála taková "fórová". Někoho možná odrazuje vyšší cena, ale já bych neměnila. Je robustní, malý je krásně chráněn. Ve spodní části (jakoby pod nožičkama) je malá plastová přihrádka, kam se vejde malý balíček vlhčených ubrousků a jedna plínka. ;-)
1 člověk považuje za užitečné
sonik05  12. pro 2013

Römer King TS plus - spokojenost

Tuto autosedačku měla dcera od 1 do 4 let a byla jsem s ní spokojená. Díky systému přichycení pásu do její zadní části konstrukce byla připevněna opravdu pevně. Nijak se na sedadle vozidla nekývala.
Občas jen zlobilo otevírání, aby byla možnost ji nainstalovat či vyndat, ale nakonec se vždy povedlo. Kdybych neměla v autě isofix, určitě bych ji pořídila znovu.
V crash testu ADAC obstála výborně, proto jsem si ji také pořídila.
1 člověk považuje za užitečné
migaska  12. pro 2013

Spokojenost

U nás s oběma veliká spokojenost!
1 člověk považuje za užitečné