Microlife bezkontaktní teploměr s dětským designem delfína NC 400

Nový Microlife bezkontaktní teploměr NC 400, kromě spolehlivosti, přesnosti a snadné manipulaci umožňuje příjemné a neinvazivní měření tělesné teploty bez dotyku s pacientem. Unikátní design delfína byl speciálně vyvinut s cílem zpříjemnit měření teploty u dětí.

VIDEO: Hledáte kvalitní a bezpečný teploměr nebo inhalátor pro dítě? Představujeme produkty Microlife!

Teploměr Microlife NC 400 je kvalitní přístroj vyrobený na základě nejnovějších technologií a testovaný dle mezinárodních norem. Je určen k pravidelnému měření a sledování teploty lidského těla. Při každém měření poskytuje stabilní údaj neovlivněný teplotou okolí. Přístroj se při každém zapnutí automaticky otestuje, čím vždy zaručí přesné měření. Teploměr Microlife byl klinicky testován a bylo prokázáno, že je při použití v souladu s návodem přesný a bezpečný. Teploměr je doporučený lékaři. Součástí je ochranná kapsa pro bezpečné uskladnění teploměru.

Vlastnosti

3-sekundové měření

Rychlé a snadné měření teploty bez dotyku s pacientem.

Modrý světelný louč

Modrý LED světelný louč označuje správnou oblast měření a vzdálenost. Pro snadné použití v noci.

Světelný alarm horečky – Silent Glow™ technologie

Zeleně podsvícený displej: do 37,4 °C Červeně podsvícený displej: teplota 37,5 °C a vyšší

Multifunkční

Měření tělesné teploty na čele, teploty předmětů a okolí za pár sekund.

Paměť pro 30 naměřených hodnot

Paměť pro posledních 30 naměřených hodnot uložených s datem a časem.

Ovládání zvukové signalizace (zapnutí/vypnutí)

Tichý noční režim pro noční měření.

Kde koupím Microlife bezkontaktní teploměr s dětským designem delfína NC 400?

#test_microlife

Hodnocení a zkušenosti s Microlife bezkontaktním teploměrem s dětským designem delfína NC 400

Máš zkušenost s Microlife bezkontaktním teploměrem s dětským designem delfína NC 400?
verca5505  12. říj 2023 Ověřená recenze

Bezkontaktní teploměr

Za mě super pomocník, který usnadní měření, i ve spánku. Myslela jsem, že měření nebude kdovijak přesně, ale velmi mě překvapilo a zkoušela jsem ze začátku teploměry dva - tento a klasický a opravdu vždy výsledek byl plus-mínus stejný.
  • bezkontaktní měření
  • barevná a zvuková signalizace
  • Design ve tvaru delfína se dětem velice libil
  • paměť na 30 měření včetně datumu i času
  • Možnost změřit dítě i ve spánku
  • Nutno vždy asi 3x restartovat než se nastartuje (nevím, zda máme vadný kus?)
  • Cena
  • Senzor dost oslňuje, pokud se netrefím na čelíčko
janysevka  11. říj 2023 Ověřená recenze

Pomocník při ohřívání mlíčka i během nemoci

Teploměr jsme měli možnost vyzkoušet v "plném nasazení" a tedy nejen k měření teploty vody k přípravě UM, ale také během nemoci naší nejmladší dcerky. Ocenila jsem možnost vypnout zvuk teploměru, když jsem musela dcerce měřit teplotu uprostřed noci. Červené podsvícení displeje jasně ukazovalo zvýšenou teplotu. Jasné modré světlo ale bylo spíše rušivé a měla jsem tendenci dceři zakrývat oči, protože jsem měla strach, že ji světlem probudím a oslepím. Teploměr se dobře drží, vzhled delfína je hravý a naše straší dcerka s ním ráda měří teplotu vody, když si sama připravuje mlíčko.
  • možnost vypnout zvuk
  • světelné rozlišení normální teploty i zvýšené teploty/horečky
  • mód měření povrchu a teploty
  • oslepující modré světlo
tratatundra  10. říj 2023 Ověřená recenze

Měření teploty bez slz

Přiznávám, byla jsem skeptická. Nicméně, vidina toho, že měření teplot bude příjemným zážitkem mě dostala. Sympatického delfínka jsme si u nás doma oblíbili a vyzkoušeli jsme si ho na vlastní kůži všichni, jelikož k nám dorazil ve správné chvíli.

Bezkontaktní, rychlý a praktický. Takový je tento teploměr. Ovládání je zcela intuitivní, nicméně, je potřeba sundat čidla dříve, než začnete měřit. 🤦‍♀️ Teplotu povrchů i lidského těla změříte v °C i °F. Je ale potřeba měřit přesně podle návodu. Odchylka mezi měřením delfínkem a rtuťovým teploměrem byla minimální. Ale pouze v případě, že jsme měřili správně.

V případě zvýšené teploty dá teploměr o tomto vědět zvukovým efektem a červenou barvou.

Oceňuji i paměť, která uloží 30 naměřených hodnot a tak se dá pěkně vývoj teplot odsledovat.
  • bezkontaktní měření
  • snadné, rychlé měření
  • barevná a zvuková signalizace
  • možnost vypnutí zvukové signalizace
  • povedený design ve tvaru delfína
  • paměť na 30 měření včetně datumu i času
  • cena
oplatecka  8. říj 2023 Ověřená recenze

Bezkontaktní teploměr Microlife ve tvaru delfína

Testování bezkontaktního teploměru Microlife NC 400 přišlo v tu nejvhodnější chvíli. Postupně během několika dní onemocněly všechny moje tři děti, třeťák, předškolačka a rok a půl staré batole. Teploměr tedy dostal "skvělou" příležitost předvést se v tom nejlepším světle a byl v pohotovosti ve dne i v noci.
Jako první děti zaujal design teploměru ve tvaru roztomilého delfínka. S pomocí zvířecího kamaráda bylo měření teploty opravdu snadné, rychlé a ze strany dětí hlavně dobrovolné. Zejména předškolačka se na každé použití teploměru vyloženě těšila, vyžadovala kontrolní měření i několikrát do hodiny, a přes den jí bavilo pozorovat modré led světlo, které označuje správnou vzdálenost a oblast měření. V noci jí však modré světlo rušilo, vadilo jí, že je poměrně ostré a výrazné.
Teploměr padne velmi dobře do ruky, jeho ovládání je poměrně jednoduché a intuitivní, přesto doporučuji přečíst si návod, aby bylo měření teploty co možná nejpřesnější. Samotné měření trvá velmi krátkou dobu. Velikou výhodou je barevné i zvukové rozlišení teploty. Teplota do hodnoty 37,4°C je doprovázena krátkým zvukovým signálem a zeleně podbarveným displejem. Vyšší hodnota teploty od 37,5°C je doprovázena varovným signálem a červeně podbarveným displejem. Zvukový signál lze v případě potřeby vypnout, což jsem ocenila hlavně při nočním měření, abych děti nevzbudila.
Součástí sady je praktický pytlík k uložení teploměru, takže je teploměr ideální i na cesty.
Děkujeme za možnost testování, teploměr Microlife NC 400 zůstane i nadále našim pomocníkem při boji s nemocemi.
  • snadné, rychlé a bezkontaktní měření
  • barevná a zvuková signalizace naměřené teploty
  • možnost vypnutí zvukové signalizace
  • velmi povedený design ve tvaru delfína
  • paměť na posledních 30 měření
  • výrazné a ostré modré světlo
hanica83  8. říj 2023 Ověřená recenze

Testování bezkontaktního teploměru Microlife NC 400

Kluci byli v minulém školním roce nemocní opravdu často a měření teploty klasickým teploměrem bylo někdy náročné. Hlavně u mladšího syna (3 roky), ten dokázal při měření pěkně vyvádět. O nočním buzení, i když se mu vždy snažím spíše vyhnout, ani nemluvě. Nic z toho už ale nebyl problém díky bezkontaktnímu teploměru Microlife NC 400. Měří rychle a pokud se používá správně, tak k mému velkému překvapení i přesně. Doporučuji přečíst návod, i když je používání velmi snadné a v podstatě lze ovládat intuitivně. Oba syny pár dní po doručení teploměru skolila nějaká viróza, takže jsme měřili o sto šest. Hned je zaujal design delfínka a měření bylo úplně v klidu. Spíš se hádali kdo bude první a měřili se i navzájem 🙂👍
Protože bezkontaktním teploměrům zrovna dvakrát nedůvěřuji a zatím jsem s nimi neměla dobré zkušenosti, pokaždé jsem přeměřila na různých místech a ještě klasickým teploměrem. A opravdu, rozdíl tohoto bezkontaktního a klasického byl max 0,2 °C. Jediné, co bych za nás zmínila, že přesněji než na čele, jsem teplotu naměřila z boku na krčku (pokud se čelíčko potí, dítě je v pohybu, přijdete z venku atd, je prostě "ochlazené").
Je také potřeba, aby se dodržela vzdálenost a dítě (nebo ruka s teploměrem), nebylo v pohybu. Ale měření je rychlé, takže to nebývá problém.

Super je také možnost vypnutí zvukové signalizace doměření ( hlavně v noci), kterou skvěle zastoupí signalizace světelná. Za mě další velké plus - světelná signalizaci zvýšené teploty - displej se při naměření teploty 37,5 a vyšší rozsvítí červeně, jinak zeleně. Člověk tak má i v šeru ihned jasnou informací, zda je teplota zvýšená, nebo ne. Pro mě by byla top ještě rozdílná signalizace horečky (např.37,5 a víc oranžově, 39 a víc červeně).Oba moji synové totiž snáší horečku dobře, a protože jde o obranný mechanismus těla, srážím, až když leze přes těch 39°C. O to pak zase měřím častěji, abych si ohlídala nějaký prudký nárůst. Ale to bych už moc vymýšlela 🙂

Další plus je možnost přepnutí na měření povrchů, což je stoprocentně velmi užitečné pro maminky malých miminek - měření vody ve vaničce, umělého mléka, příkrmů atd. Stejně tak paměť na posledních 30! měření.

Když shrnu naši zkušenost, můžu tento bezkontaktní teploměr, k mému velkému překvapení, rozhodně doporučit. Děti s měřením nemají žádný problém, naopak je baví, měření je rychlé a přesné, jen to chce dostat trošku do ruky a vyzkoušet. Bezkontaktní teploměr je hygienický a hlavně odpadá noční buzení 👌.

Určitě budu s čistým svědomím doporučovat dál.
  • Rychlost měření
  • Přesnost měření při dodržení správného postupu
  • Možnost vypnutí zvukové signalizace
  • Světelná signalizace konce měření s barevným rozlišením zvýšené teploty (37,5 °C a vyšší červeně, jinak zeleně)
  • Modré světlo - názorně vidím, kde měřím
  • Možnost přepnutí na měření povrchů
  • Pěkný design delfínka
  • Jednoduché ovládání
  • Paměť na 30 měření (datum a čas) - kontrola vývoje teploty
  • Krytka čidla
  • Modré světlo je dosti výrazné (v noci, dítě tam může koukat)
  • Pro přesné měření se nesmí dítě ani ruka s teploměrem hýbat
jerrabina  8. říj 2023 Ověřená recenze

Velmi šikovný delfínek

Hned v úvodu doporučím přečíst si opravdu návod, přestože samotné měření je příjemně intuitivní i pro dítě. Návod je moc hezky zpracovaný včetně specifik samotného měření teploty, které platí pro úplně všechny teploměry a důležitá je i údržba teploměru.
Jako nereálné vnímám vzdálenost 3,3 m od mobilního telefonu nebo jiných elektromagnetických přístrojů - v dnešních panelakovych domácnostech s množstvím podobných přístrojů je to minimálně velice obtížné.
Design delfínka je pro děti atraktivní, dcera (5 let) poté co změřila teplotu celé rodině chtěla měřit ještě všechno okolo. Až jsme jí teploměr museli vzít, že to není hračka. Také se ještě nestalo, že by si s ním nechtěla nechat teplotu změřit, jako s předchozím teploměrem. Jediná nevýhoda designu je, že kryt je čumák, takže při měření není delfín kompletní. Ale dětem to asi nevadilo.
Když už zmiňuji kryt, je příjemné, že je magnetický. Ještě lepší by ale bylo, kdyby měl provázek spojený se samotným teploměrem, už jsme ho stihli jednou hledat (a z nějakého důvodu našli v prázdné postýlce miminka, když jsme do ní miminko vraceli 🤷‍♀️, nejspíš proto, že zrovna ta zodpovědnost měřit byla svěřena dceři. Ale krom toho to jinak zvládla výborně 🙂)
Nejvíce jsme testovali až v tomto týdnu, jsme nemocní téměř všichni až na tátu. Díky tomu se velmi hodila paměť. 30 záznamů s možností uložení času (na to jsem ještě nepřišla jak udělat, ale to je spíš o tom, že jsem neměla čas to zkusit. Moje dítě když je nemocné, je dost extrémní a předtím jsem to kvůli dalším, důležitějším povinnostem pořád odkladala. Ale v návodu to je popsáno krok po kroku a asi dobře.) K dokonalosti už by chyběla jen možnost označit nějakým symbolem různé členy rodiny, ale to už bych asi chtěla moc, už takhle je to velký nadstandard.
Trochu nepříjemné je to ostré modré světlo, které miminku při měření na malém čelíčku svítí trochu do očí. A při náhlém pohybu dítěte (v rámci kůže, nemyslím teď uhnutí úplně pryč) je méně přesný než ten předchozí co jsme měli. Což se starším dítětem s ADHD a s miminkem kterému teploměr svítí do očí je někdy náročné. Starší stačí připomenout, miminku to člověk nevysvětlí. Ale někdy se nechal, problém nastával spíše v přítmí.
Také jsem trochu rozčarovaná z toho, že v návodu píšou měřit uprostřed čela, ale tam nám prostě moc nefungoval co se uznávaných hodnot kdy už je člověk nemocný týká. Očividně horkému dítěti změřil na čele maximálně 37,1 a na pohmat dítě pálilo. Někdy. Někdy ne. Výsledky více odpovídající pohmatu (při každém měření) byly na stranách čela (kde měří i moje doktorka, nejspíše se stejnou zkušeností, se všemi podobnými teploměry), ale pokud se měří stejně jako uprostřed čela, tak tam to zase nadměřuje opět stejně jako ostatní teploměry). Ale po odpočtu (ještě nevím kolik) je to asi o něco přesnější než uprostřed čela. Také s měřením občas manžel ani dcera nemají úplně dobré výsledky, manžel někdy měří daleko a dcera někdy neudrží ruku bez pohybu. V principu je měření jednoduché, ale udělat to správně je celá věda :-)
Když teploměr srovnám s dvěma předchozími bezkontaktními teploměry co jsme měli, první mi vyhovoval, protože měl možnost měření v uchu a to bylo příjemně přesné ve srovnání s tím jak jsem se i cítila. Nebyl ale vhodný pro děti, které mají menší uši a na čele moc dobře neměřil. Pro děti tedy vyhrál na celé čáře delfínek.
Druhý teploměr také nebyl špatný, i na čele, ale senzor měl hluboko a jak už nám tam zapadla nějaká nečistota, nepodařilo se nám ho vyčistit. Z hlediska čištění (a z toho pramenící životnosti) je tedy delfinek také mnohem lepší.
Když to shrnu, nic dokonalého asi neexistuje, ale i tak, oblíbili jsme si ho celá rodina, má více výhod, než nevýhod. A to se počítá :)
  • Magnetický kryt
  • Pěkný design lákavý pro děti
  • Přesnost při správném způsobu měření
  • Příjemný na držení
  • Paměť 30 měření a čas
  • Senzor dostupný k vyčištění (lihem)
  • Přesnost měření příliš náchylná na pohyb nebo vzdálenost, asi víc než u jiných značek
  • Modré světlo zaměřování je trochu ostré
  • Kryt není spojen s teploměrem, lze ho ztratit. A je to čumák delfína, který je sundávací.
bohhana  8. říj 2023 Ověřená recenze

Příjemná zkušenost s infračerveným teploměrem pro děti

Teploměr jsem testovala přes 3 týdny, a to nejen při měření tělesné teploty (dospělých osob i kojence), ale i teploty koupele a ohřívaného příkrmu.

Vizuálně je tento teploměr moc pěkný, dítě zaujme a při měření nerozptyluje.

Měření probíhá rychle a díky tomu lze, v případě podezření na nesprávnou hodnotu, poměrně rychle opakovat. Lze ho provádět i u spícího dítěte (ale za předpokladu, že na čele nemá vlasy, není zpocené, a pod. jak je uvedeno v návodu, který doporučuji nastudovat, ačkoli je ovládání jednoduché a intuitivní). Měření je hygienické - lze během chvíle změřit několik osob bez nutnosti umývání - a to právě díky bezkontaktnímu měření.

Kvůli alarmům existují dva módy měření - režim měření tělesné teploty (ikonka čela) a režim měření teploty objektu (ikonka domeček). Teploměr se nasměruje na střed čela (resp. měřeného objektu), vzdálenost by neměla být větší než 5 centimetrů. Akusticky i vizuálně upozorní na vysokou, ale i nízkou tělesnou teplotu, resp. teplotu okolí. Pro každý mód jsou jiné teploty alarmu, proto je dobré správně nastavit (automaticky se nastavuje na měření tělesné teploty). Přístroj uchovává posledních 30 naměřených hodnot.

Přístroj umožňuje měření nejen ve stupních Celsia, ale i Fahrenheita, je napájen dvěma 1,5V AAA bateriemi, což oceňuji s ohledem na dostupnost baterií (nemám moc v oblibě přístroje na speciální druhy baterií).

Součástí je ochranná kapsa pro bezpečné uskladnění teploměru.

Na přístroj poskytuje výrobce záruku 5 lět.

Teploměr se mi osvědčil na kontrolu teploty ve vaničce, ohřívaného příkrmu, i pro měření tělesné teploty. V době testování nikdo nebyl nemocný, ale během růstu zoubků jsme zvýšenu teplotu teploměrem zaznamenali.

Testovanému přístroji na rozdíl od jiného (konkurenčního) bezdotykového teploměru po testování věřím a nebojím se ho doporučit. Domnívám se, že je to užitečný dárek např. pro rodinu s prvním miminkem.

Cena na internetu je poměrně různá (většinou kolem 1000 Kč, ale našla jsem i nižší cenu), ale s ohledem na velmi dobrou funkčnost, vhodnost u dětí a délku záruky zcela adekvátní.
  • rychlost měření
  • zvukové alarmy (lze i vypnout)
  • barevný alarm
  • velmi rychlé měření (možnost opakovat)
  • krásný design
  • měření v °C i °F
  • jednoduché ovládání
  • pro aplikace, které nejsou uvedeny v návodu, teploměr není vhodný (např. měření teploty horké vody, ačkoli rozsah teploměr má do 99 °C)
vlaxyz  8. říj 2023 Ověřená recenze

Microlife NC 400 bezkontaktní teploměr digitální

S žádným bezkontaktním teploměrem jsem neměla dobré zkušenosti. V naší domácnosti se vyzkoušely 3 různé značky a všechny zklamaly. Teploměr Microlife ale opravdu překvapil. Od prvního dne jej mám několikrát denně v ruce. Pro naši smůlu jsme jej mohli otestovat i na nemocných dětech. Měří spolehlivě a rychle. Žádné noční buzení, jen pár vteřin ve spánku. Teploměr používám i na každodenní měření vody ve vaničce pro naši nejmenší nebo na měření teploty vody na umělé mléko. Jsme naprosto spokojeni a rozhodně u téhle značky zůstaneme.
  • Žádné noční buzení jako u lihového teploměru
  • Přesné výsledky do pár vteřin
  • Dobrý tvar
  • Díky designu je měření pro děti radost
  • Měření okolní teploty
  • Pytlíček na uložení
mamikajuli  8. říj 2023 Ověřená recenze

S delfínkem se stoná snáz 🐬

Se třemi dětmi už jsem dětských teploměrů vyzkoušela celkem dost, ale většinou mě ty digitální úplně nepřesvědčily. Proto jsem byla na tento v designu delfína opravdu zvědavá a můžu říct, že je jednoznačně nejlepší, jaký jsme kdy měli.
Velmi snadno se ovládá, měření je rychlé a hlavně delfínek je pro děti takový milý kamarád a není to měření teploty boj, jako s klasickým teploměrem.
Jako další velkou výhodu vidím to, že dítě změřím rychle během spánku, kdežto s klasickým teploměrem se často během měření probudilo.
Vyzkoušela jsem ho třeba i na měření teploty mléka nebo vody a tato funkce je také super👍
(6 fotek)
  • design delfinka je moc milý, děti daleko lépe spolupracují
  • rychlé měření i během spánku
  • snadné ovládání
  • změří i teplotu např. mléka
  • praktické pouzdro na uschování
luciska82  8. říj 2023 Ověřená recenze

Microlife bezkontaktní teploměr s dětským designem delfína NC 400

Doma jsme doposud měli teploměr jen klasický. S tímto pomocníkem nám odpadl dohled nad držením teploměru u starších (aby jim teploměr nevypadl z podpaží) a měření teploty v zadečku u naší mimi slečny (určitě to není nic příjemného).
U teploměru jsme vyzkoušeli pouze nižší teploty. Děti byly zdravé jako rybičky. Jen nejmenší rostou zoubky, takže občas jsme ulovili i zvýšenou teplotu. Moc se mi zamlouvá barevné i zvukové rozlišení teploty pod ( zelené světlo, krátký zvukový signál) a nad 37,5 (červené světlo s varovné pípání). Zvukový signál lze vypnout, aby nevzbudil spícího pacienta.
Abych vyzkoušela vyšší teplotu, změřila jsem chladnoucí čaj. Jistě by se dalo využít na měření teploty příkrmů, uvařených tekutin (v našem případě čaj) i vody při koupání.
Teploměru bych vytkla jen agresivnější modré světlo při měření. I když našim klukům se naopak líbí a potřebovali by teploměry dva, aby mohli bojovat laserovými meči 😂.
Naše holčička zase ocenila magnetický kryt teploměru. Teploměr zavřela a otevřela snad milionkrát 😂
(8 fotek)
  • Hezký design
  • Příjemné držení teploměru
  • Jednoduchost a rychlost měření
  • Barevné a zvukové rozlišení teploty pod a nad 37,5
  • Paměť na posledních 30 měření
  • Magnetický kryt teploměru
  • Sáček na bezpečné uložení teploměru
  • Agresivnější modré světlo při měření

Microlife teploměr ve tvaru delfína

Ještě donedávna jsem používala klasický teploměr a měřila syna přes zadeček, teď používáme bezkontaktní teploměr a je to pro oba příjemná změna. Zprvu bylo složitejší nastavení ( alespoň pro mě ), občas se mi stává, že teploměr ukáže špatnou teplotu, když syn nesedí v klidu, jinak jsme moc spokojení a rádi doporučíme dál.
  • Bezkontaktní měření
  • Modré svetýlko
  • Špatné měření když je dítě v pohybu

Více než jen designový kousek

Teploměr je produkt, který nesmí chybět v žádné rodině. V té s malými dětmi obzvláště. Musí být spolehlivý, přesný a pokud se k tomu přidá i dětskému oku lahodící design, je to velké plus. A přesně takový je bezkontaktní teploměr Microlife ve tvaru delfína.

Teploměr se ovládá intuitivně. Bez potřeby přečíst si návod jsem přišla na způsob, jak teplotu změřit, jak si prohlédnout paměť s naměřenými hodnotami, vypnout zvuk, přepnout mezi měřením tělesné teploty a teploty povrchů, zda mezi stupni Celsia nebo Fahrenheita. Přesto určitě doporučuji pořádně si prostudovat návod k použití. Nachází se v něm ta nejpodstatnější informace, a to, jak teplotu měřit tak, aby bylo měření přesné.

My jsme teploměr měli možnost vyzkoušet v plném nasazení, jelikož si mé děti přinesly domů z kolektivu tzv. sedmou nemoc. Bezdotykové teploměry jsou opravdu velmi dobrý vynález. Představa, že nemusím dítě budit v noci při každém měření teploty, které je už tak dost mrzuté z nemoci, je lákavá. Podstatné je, aby teploměr měřil přesně. Musím se přiznat, že jsem zpočátku byla k teploměru skeptická. Jeden bezdotykový teploměr jsem už doma měla, který jsem si koupila přibližně před 10 lety, kdy jsem se stala mámou. Tehdy mě přesvědčila ke koupi představa rychlého, pohodlného a hlavně bezkontaktního měření teploty. Avšak realita ukázala, že hodnoty naměřené v konečníku s těmi, které naměřil můj tehdejší teploměr, se diametrálně odlišovaly. A tak jsme teploměr používali jen pro orientační měření. Pokud zachytil zvýšenou teplotu, věděla jsem, že ta v konečníku bude určitě vyšší. Dítě jsem tedy vzbudila, teplotu změřila a následně řešila případné podávání léků. Pokud nenaměřil zvýšenou teplotu, věděla jsem, že to není až tak špatné a zatím dítě můžu nechat spát. Našla jsem si svůj systém a způsob využití, ale popravdě, bylo to na míle vzdálené tomu, co teploměr sliboval.

K testování Microlife teploměru jsem tedy přistupovala mírně předpojatě, ale o to víc jsem byla mile překvapena. Odchylky v měření digitálním teploměrem v konečníku a bezkontaktním teploměrem Microlife byly minimální a „delfínek“ odvedl pokaždé velmi dobrou práci! Zpočátku jsem prověřovala téměř každé měření, především pokud zasvítil displej červeně, ale postupem času jsem zjistila, že se na něj můžu skutečně spolehnout.

Oceňuji možnost vypnout zvukovou signalizaci, která by mohla dítě zbytečně vzbudit. Že je teplota odměřená, zjistíte i bez zvuku velmi jednoduše. Rozsvícením displeje zeleně nebo červeně, podle výšky naměřené teploty. Je to praktický detail, který především ve tmě vyšle jasný signál, že má dítě zvýšenou teplotu. Měří opravdu rychle a tak je vhodný i pro malé neposedné děti. Paměť ukazuje 30 posledních naměřených hodnot se záznamem času a data a tak lze prakticky sledovat odchylky v teplotě, jak rychle dítěti teplota stoupá či klesá.

Za zmínku stojí také režim měření teploty povrchů. Pro novopečené rodiče praktický pomocník například při dělání umělého mléka, kde je důležité pro zachování živin nepřekročit určitou teplotu nebo i při koupání miminka ke zjištění teploty vody.

Za redakci Modrého koníka můžeme teploměr doporučit. Je kvalitní, přesný, s krásným designem, který ocení nejen děti. Velmi dobře se drží, má intuitivní ovládání a líbí se nám také ochranná kapsa, která je součástí balení.
(5 fotek)
  • Přesné měření
  • Rychlé měření
  • Minimální odchylky v naměřené teplotě v porovnání s měřením v konečníku
  • Měří nejen tělesnou teplotu, ale také povrchy či teplotu okolí
  • Modrý paprsek označuje správnou oblast měření a vzdálenost
  • Zaznamenává až 30 naměřených hodnot v paměti
  • Možnost vypnout zvukovou signalizaci
  • Obsahuje světelný alarm horečky
  • Měřicí snímač je chráněn před znehodnocením krytem
  • Přibalená ochranná kapsa
  • Pokud má dítě zpocené čelo, je třeba ho otřít, jinak může naměřit nižší teplotu
maminakarol  6. říj 2023 Ověřená recenze

Teploměr, nezbytný pomocník 👏

Začal nový školní rok a s tím rýma, kašel a teploty...
Teploměr má pěkný design, vypadá jako delfín 🐬. Velkou výhodou je, že teploměr je bezkontaktní. Deti jsi strašně rády nechali změřit teplotu. Můžu měřit i večer aniž bych vzbudila dceru. A že jsme měřili poslední dva týdny každý den. Protože ani nám se nevyhnuli bacily... 🤒Teploměr má svou paměť do které se ukládá posledních 30 měření a to i s časem a datumem, které lze nastavit. Výhodou je, že s ním lze měřit i vodu třeba v kojenecké láhvi což ocení každá nová maminka. Teploměr také upozorňuje na téměř vybitou baterii, takže vás už nikdy nezaskočí vybitý baterky. 👏🔋 Kryt baterií má dětskou pojistku, takže se k ní děti nedostanou. Popravdě i já jsem měla trochu potíže 😄
Jinak pro mě je tento teploměr strašně super a můžu ho doporučit 💪🌡️.
  • Bezkontaktní 🌡️
  • Měření vody 💧
  • Pevný kryt baterií
hawah  5. říj 2023 Ověřená recenze

Testování microlife

Na první pohled zaujme určitě krásný design delfínka, kde super vychytávkou je krytka na měřící čidlo - ta je na magnetku a nehrozí tak opotřebení při častém používání. Naštěstí pro nás se dětem v téměř celém testovacím období vyhnuly nemoci, takže jsme testovali jen běžnou teplotu tak pro jistotu a teploměr ji ukazoval správně. I při vyzkoušení na teplé vodě obstál jen s drobnými odchylkami. Na konci jsem ale onemocněla já, včetně horečky, takže jsem mohla vyzkoušet i měření vyšších teplot. Tady mě ale zaskočilo, že teploměr ukazoval klidně o stupeň, stupeň a půl více, než jsem asi měla - pro jistotu jsem ještě měřila klasikou a jiným bezkontaktním… Chce to určitě dostat trochu “do ruky” a vychytat správnou vzdálenost. Pomocníkem je modré světýlko, které ukazuje na měřenou oblast. Hodnotu zobrazuje celkem rychle, jen je na mě delší prodleva mezi opakovaným měřením. Ukazatelem zvýšené teploty nad 37,4 je pak zčervenání displeje a zvuková signalizace, která jde ovšem i vypnout.
Celkově hodnotím pozitivně a je to dobrý pomocník pro rychlou kontrolu teploty, ikdyž asi nebude úplně přesný. Uvidíme při další horečce.
(7 fotek)
  • Design
  • Krytka s magnetkou
  • Zčervenání displeje při zvýšené teplotě
  • Možnost vypnutí zvukové signalizace
  • Paměť měření
  • Delší prodleva mezi opakovaným měřením
kveta1  5. říj 2023 Ověřená recenze

Microlife bezkontaktní teploměr delfínek

Na tento bezkontaktní teploměr jsem byla velmi zvědavá, protože kdysi jsme měli od jiné značky, ale ten už je rozbitý.
K mé radosti je tento teploměr ještě lepší než ten co jsme kdysi měli. Jednak je fakt super, že vidíte přesně kde měříte, díky modrému světlu. Přijde mi i fajn magnetická vychytávka v podobně hlavy delfínka, tudíž se na tu přední část co měří nepráší. Navíc k němu je i praktický pytlík na ukládání, když zrovna není potřeba. Ten jsme zatím nevyužili, protože děti onemocněli po sobě, tak se teploměr stále používá. Když dítě nemělo teplotu svítí displej zeleně a když mělo svítil červeně a tedy upozornil na vyšší teplotu. Nejvíce jsem ocenila tu jeho rychlost měření, opravdu za 3 sekundy byl syn změřený, což je u malého batolete super, když nechce zrovna držet. Navíc si ho syn i zamiloval a na měření se dokonce těšil. Musím říct, že se také velmi dobře drží v ruce, díky svému tvaru. Má pamět na 30 posledních naměřených teplot. Navíc zvuk lze vypnout a tedy v noci dítě změřit i když spinká, což je úplně top. Prostě nemám na něm vůbec co vytknout.
(10 fotek)
  • zvukový signál lze vypnout, když dítě spí
  • tvar teploměru, velmi dobře se drží
  • displej, který mění barvu dle teploty dítěte
  • rychlost měření
  • pytlíček pro uložení teploměru
  • ukládání posledních 30 měřených teplot
nikous621  4. říj 2023 Ověřená recenze

Testování microlife

Teploměr má krásný design delfínka a je rychlý a přesný. Teploměr padne dobře do ruky. Měření teploty je snadné, má paměť pro posledních 30 naměřených teplot a u toho velké plus s datem a časem. Podsvícení displeje - zeleně podsvícený displej je do 37,4°C a teplota vyšší 37,5°C svítí červeně. Modrý LED světýlko ukazuje správné místo měření, je super že jde změřit i čaj, káva,...
  • ● design
  • ● zvuková signalizace
  • ● dobře se drží
  • ● modrý LED světýlko
  • ● rychlé a snadné měření teploty
  • ● paměť pro posledních 30 naměřených hodnot uložených s datem a časem
  • ● zeleně podsvícený displej: do 37,4 °C Červeně podsvícený displej: teplota 37,5 °C a vyšší
  • ● obal na teploměr
  • ● zvukový signál, ale lze vypnout
rotoprdka  4. říj 2023 Ověřená recenze

Microlife teploměr delfínek

Syna trápí zuby a s nimi se u nás pojí bohužel i teplota. A tentokrát tomu nebylo jinak. Běžně měřím teplotu dětským teplomerem do zadečku.
Po změření teploty v zadečku a odečtení, jsem vždy preměřila delfinkem. Obvykle se teplota lišila o 0,5 stupně.
Což ale oproti ostatním teplomerům není vůbec špatné.
Takže za mě co se týče samotného měřeni a jeho přesnosti, víc než uspokojujicí ☺️
Musím říct, že byl obrovským pomocníkem hlavně v noci, kdy jsem syna kontrolovala zatím co spinkal. Tady sem ovšem našla i jednu nevýhodu teploměru a to je pípnuti na konci měřeni, které je v noci dost hlasité, obzvlášť když má mimčo lehké spaní. Malého to vzbudilo asi 2x, ale pokaždé zabral, takže zase takový problém to pro někoho nebude.

Přes den synovi trošku trvalo než si zvyknul na modré svetýlko, ale po pár minutách hraní s teploměrem pochopil, že mu svetýlko neublíží 😀
Co je veliké plus je delfín jako tvar teploměru. Syn si chtěl a teplomerem později pořad hrát 😀. Velké plus za mě ještě je magnetická krytka teploměru, jde nasadit i dětem ☺️.

Za nás tedy doporučujeme.
  • Delfinek - zvířátko teploměr
  • Magnetická krytka
  • Kvalita měření
  • Praktická taštička na teploměr
  • Hlasité pipnuti na konci měření
  • Silnější modré světlo
1 člověk považuje za užitečné
amsetka  4. říj 2023 Ověřená recenze

Pomocník při nemoci

Maminky, taky bojujete s dětmi, když jim měříte teplotu? Já donedávna také 🙈 Díky testování se mi dostal do ruky designový bezkontaktní teploměr od microlife, se kterým jde všechno snáze🙃 🙏🏻
Ovládání je jednoduché, prostě zapnete start, počkáte na zvukový signál a jdete na to (cca 5 cm od čelíčka a zmáčknout start). Samotné měření je velmi rychlé. Pokud je vše v pořádku, obrazovka zezelená, když detekuje horečku, tak upozorní alarmem a obrazovka zčervená. Na teploměru se mi líbí, ze kromě teploty těla dokáže měřit i okolní teploty (využívám při přípravě UM)👏🏻❤️.
Díky tomuto teploměru, v podobě delfínka, je měření pro naše dítě atraktivnější a větší zábava. 👶🏻🤭
  • Jednoduché ovládání
  • Svítící displej
  • Během noci se dá zapnout tichý režim.
  • Výrazné modré světlo během měření
kraftinka  3. říj 2023 Ověřená recenze

Nepostradatelný pomocník

Nebudu To obkecávat, aby se to vůbec někomu chtělo číst 😅.

Teploměr microlife delfínek🐬 přišel ve chvíli kdy starší syn hned onemocněl ve školce, mladší miminko bylo na prvním očkování a sousedka si rozšlápla rtuťák a neměla jak měřit teplotu synovi. Takže otestováno maximálně 😁

Než jsem stihla přečíst návod, syn intuitivně vzal teploměr a měřil absolutně vše co se mu dostalo pod ruku 😅, do teď si důležitě měří čaj nebo kakao.
Musím opravdu uznat, krom krásného designu delfínka, je teploměr rychlý a hlavně opravdu měří perfektně i když se ho snažím nachytat a měřit xkrát po sobě (náš starý teploměr se netrefil i o 2 stupně)

Perfektní je i světelná signalizace, kdy svítí zeleně a nebo červeně při překročení teploty37,5 což je ideál při nočním rozespalém kontrolnim měření. Super je i že lze vypnout zvuk na noc a tím pádem si pacienta nevzbudíte.

Oceňuji i paměť pro 30 měření, bezdotykovost i tvar delfínka, který se dobře drží.

Takže za sebe rozhodně doporučuji a určitě doporučím dále ❤️
  • Rychlost
  • Spolehlivost
  • Vzhled
  • Jednoduchá manipulace
  • Vypnutí zvuku
  • Světelné odlišení teploty
  • Magnetická krytka, která by se mohla stratit
jana31990  3. říj 2023 Ověřená recenze

Testování bezkontaktního teploměru

Měla jsem možnost otestovat bezkontaktní teploměr od značky Microlife. Netrvalo to dlouho a tento teploměr byl můj nejlepší kamarád. Jelikož starší dcerka byla pouze týden ve školce a lehla nám s teplotami a aby toho nebylo málo, tak v zápětí i ostatní 2 děti. Jako velkou výhodu musím říct, že měření je opravdu rychlé a bezproblémové. Další šikovná věc je, že teploměr sám upozorní na teplotu s tím, že displej se zbarví do červena. Další super funkce je, že ukládá až 30 posledních měření s datumem a časem. Jediná nevýhoda se kterou jsem se setkala v noci, je výrazné modré světlo při měření. Obzvlášť naše nejmladší 6m dcerka byla většinou skoro okamžitě vzhůru. Jinak až na tuto drobnost mohu tento teploměr doporučit.
  • Rychlé měření
  • Zvukový signál na konci měření
  • Při teplotě červený displej
  • Perfektně tvarovaný akorát do ruky
  • Modré světlo při měření
esmska  3. říj 2023 Ověřená recenze

Zábavné měření

S teploměrem jsem byla moc spokojená, ačkoliv k bezkontaktním jsem trochu nedůvěřivá, tak tenhle měří perfektně, zkoušela jsem přeměřovat pro jistotu i jiným.
Moc se mi líbí barevné rozlišení, kdy bez teploty je displej zelený a s teplotou červený. Lze měřit teplotu tělesnou, ale také třeba čaj, vodu ve vaně, pokrm.
Teploměr také zaznamená několik posledních měření, krásný design už je jen takový bonus ❤️.
Moc dobře se drží a je k němu i pouzdro.
Teplotu ukazuje okamžitě během pár sekund, takže jde krásně bez buzení změřit spící dítě 😊.
U nás spokojenost, holky jsou z delfínka nadšené a na každé měření se těší 😊
(5 fotek)
  • Krásný design
  • Zvuková signalizace
  • Barevné rozlišení
  • Uložené poslední měření
  • Dobře se drží

Testování s Microlife bezkontaktním teploměrem

Teploměr mě mile překvapil. Měli jsme již pár kousku jiných značek, ale zklamaly, neměřili přesně. Nakonec jsem zůstala u klasického skleněného teploměru, měření ale trvalo moc dlouho a naměřena teplota se špatně střepávala. Naopak, s Microlife bezkontaktním teploměrem je měření rychlovka, žádné otravování v noci, skvěle padne do ruky. Měli jsme možnost testovat na synovi, ten prodělal nachlazení s teplotami. Dcerka se zatím drží, ale je fakt že to teprve přijde, ve školce zatím nebyla, měli jsme volno. Takže ano, tento teploměr ráda doporučuji ❤️❤️❤️. Opravdu měří pokaždé stejnou teplotu, i při opakovaném měření, je přesný.
  • Tvar
  • Cestovní obal
  • Přesnost
  • Rychlost
lamakrelka  3. říj 2023 Ověřená recenze

Bezkonkurenční rychlost měření

Bezkontaktní teploměr jsme začali používat když měl syn z ničeho nic horečku, takže první dny jsme měřili nepřetržitě. Teploměr nabízí možnost vybrat buď měření tělesné teploty nebo teplotu okolí. Měří velice rychle. Pokud je teplota nad 37.5°C upozorní tím, že zčervená displej, pokud je v pořádku, displej je zelený. Teploměr doporučuji všemi deseti. Doposud jsme měřili teplotu rektálně a čekali i minutu, než jsme znali výsledek, nyní máme za pár vteřin změřeno. Také nemohu opomenout design, který se líbí nejen mě 🙂
  • Barevná signalizace teploty
  • Design
  • Ovládání
bruneta35  2. říj 2023 Ověřená recenze

Delfínek, aneb měření je zábava 🐬

S testováním jsme začali nadšeně hned první den. Vzhledem k lákavému a na první pohled bytelnému designu jsem neodolala a Jaromírkovi hned po vybalení teploměr půjčila. Teta mu ukázala, co to dělá a on hned začal nadšeně měřit vše okolo...Židle, trávu, tetu, babičku, sebe i pejska. Hned co usnul jsem se teploměru zmocnila já, pročetla návod a čtení skončila s nadšením, jak jednoduché jeho použití je. Vzhledem k tomu, že Jaromírka zrovna trápil průjem a bylo nám lékařkou doporučeno průběžně kontrolovat, zda se nepřidala teplota, přišlo testování v pravou chvíli. Takže hned první noc jsme Delfínka nasadili do ostré akce. Vzhledem k tomu, že v tu dobu jsem ještě neměla porovnání, dala jsem na svůj instinkt, dlaň a ještě nepoznaného Delfínka a noc probíhala poměrně klidně. Potom jsme testovali dál, ve zdraví, spíš jen kontrolní teploty. Ale pak se "poštěstilo" a se zhoršeným počasím přišla viróza. Když malý začal v postýlce výrazně chrápat, změřili jsme teplotu. Delfínek začal červeným světlem signalizovat teplotu 38,2. Vzhledem k tomu, že se Jaromírek stejně vzbudil, přeměřili jsme teplotu i v zadečku, zde 38.8, takže po odečtu 38.3, což byl oproti Delfínkovi jen nepatrný rozdíl. Dál byly rozdíly při dodržení postupu měření minimální. Praktická je také taštička pro uložení teploměru. Později jsme teploměr odzkoušeli i při měření čaje a vody ve vaně, fungoval bezvadně, takže se s námi teď delfínek podívá na každou dovolenou.
  • • Krásný a bytelný design
  • • Je nutné naučit se správný postup měření
  • • Není voděodolný
hance89  2. říj 2023 Ověřená recenze

Naše testování

Teploměr jsme měli možnost vyzkoušet hned na obou dětech. Dcera onemocněla nějakou virózou a syn týden po ní dostal také horečky. Takže jsme hned vytáhli našeho nového pomocníka. Teploměr dobře padne do ruky, po zapnutí je možnost v paměti zjistit až 30 záznamu naměřené teploty, displej svítí podle toho jaká je teplota. Pokud je teplota do 37,5 svítí zeleně, pokud je teplota vyšší už svítí červeně. Což se mi hodně líbilo. Výhodou je, že se nemusí přikládat na kůži stačí přidržet 5cm od těla.
Pro mě byla celkem nevýhoda, že teploměr při dokončení měření pípa, což mi při noční kontrole nemocného syna vzbudilo.
  • Dobře padne do ruky
  • Svítící displej podle naměřené teploty
  • Není třeba přikládat na kůži
  • Tlačítko pro start měření a zároveň na vypnutí
  • Pípání po dokončení měření (spící dítě může vzbudit)