Elektronika

Dnes je elektronika neodmyslitelnou součástí našich domácností. Koupě elektrických spotřebičů či multimediálních zařízení se neobejde bez důsledného nastudování funkcí, parametrů a doporučení. Předtím, než se rozhodnete investovat do nového užitečného pomocníka nebo do elektroniky určené pro zábavu, zkontrolujte, zda váš výběr odpovídá vašim požadavkům. Díky našim důvěryhodným recenzím se nemusíte bát, že koupíte zajíce v pytli.

Hodnocení a zkušenosti s elektronikou

Máš zkušenost s elektronikou?

Přenosný reproduktor GoGEN DÉČKO TRIO

lucie7411  26. lis 2023 Ověřená recenze

Skvělá "Vrtulka"

Tohle testování bylo u nás velmi úspěšné. Děti jsou z reproduktoru nadšené. "Vrtulku" využíváme opravdu hodně, děti rády tančí a zpívají. Je super, že ho můžeme vzít kamkoliv s sebou. Využíváme jej i na pouštění pohádek na dobrou noc 😊 Děti jsou nadšené i z barevnosti reproduktoru, mají rádi Déčko. Takže tenhle design je pro děti krásný a zaujme je. Děkujeme za možnost testování 😊

andabubua  26. lis 2023 Ověřená recenze

Mikrofon s reproduktorem GoGEN DÉČKO

Tento mikrofon je skvělá zábava pro všechny zpěváky a zpěvačky. Slouží jako mikrofon a reproduktor. Dá se propojit s mobilem nebo tabletem přes Bluetooth. Tato funkce u nás jednoznačně vyhrála. Má vstup také na Micro SD kartu, USB a výstup pro sluchátka. Děti si mohou pustit oblíbenou písničku a zpívat hity jako opravdoví zpěváci. Mikrofon je vybaven funkcí echo - ozvěna a také kouzelným hlasem. S touto funkcí se umí zabavit nejen děti, ale také dospěláci. Nabíjení je přes kabel a pozitivem je také velmi slušná výdrž baterie. Je to skvělá hračka pro celou rodinu. Vřele doporučuji.

Sluchátka GoGEN Vrtulka z Déčka

verka009  25. lis 2023 Ověřená recenze

Super sluchátka

Sluchátka, které mi dorazili 13.11 používáme do teď. Syn má 5 let a rad se kouká na tabletu na pohádky nebo hraje hry. Tím že to občas ruší ostatní členy rodiny jsou sluchátka u nás na 1. Místě. Syn si je nemůže vynachválit. Vždyť když jde koukat už si pro ne běží 😀😊 takže za mě doporučuji. Jsou krásné barevné takže zaujmou děti na první pohled.

Budík s nočním světlem GoGEN DÉČKO

Dcera je z budíku nadšená a maminka spokojená :)

Od září máme doma prvňačku, ale takovou, co si ráda ráno přispí a buzení nikdy nebylo snadné. Už od září posloucháme, že potřebuje budík, jenže jsme nemohli vybrat ten pravý.
Budík Gogen je moc pěkný, zajímavý a je skvělý, že má zabudované noční světlo, takže večer dceři svítí než usne. Oceňuji, že hodiny lze vypnout (režim TR) ale zároveň při dotyku se rozsvítí, takže v noci stačí jen sáhnout a je to vlastně i taková lampička. Moc se mi líbí, že noční světlo jde ztlumit a budík si tuto intenzitu světla pamatuje. Nastavit lze 3 časy buzení, nám zatím stačí jeden, na víkend pak vypíname. Jen se dvěma stisky přepne On/Off. Je stabilní, nepřeklápí se a přitom je lehký, dcera se ho naučila ovládat hned. Nastavení jsem měla dle návodu snad za 5 minut, návod je snadný a dobře srozumitelý. Psát na displeji "Lo", tedy že chce nabít, začal cca 11. den (ráno budí - někdy opakovaně, chvíli svítí večer, je v režimu TR, takže čas nesvítí stále, ale při doteku), ale tento údaj bude určitě odvislý od zaplých funkcí.

CD přehrávač s karaoke GoGEN DÉČKO

happik01  20. lis 2023 Ověřená recenze

Super přehrávač GoGEN

Naše testování dopadlo na jedničku. CD přehrávač zkoušela celá rodina. Hlavní účinkující byl ale náš syn Ondra (5 let) a ten je z přehrávače nadšený nejvíce. Dokonce s ním chodí už i spát. Přehrávač je skvělý jak na pouštění písniček, tak i pohádek, například na dobrou noc. Má skvělý zvuk a je jednoduchý na ovládání. Můžeme jen doporučit. Ježíškovi píšeme ještě o sluchátka a vypadá to i na budík pro dceru 😄.

Mikrofon s reproduktorem GoGEN DÉČKO

Jedním z hlavních lákadel tohoto mikrofonu je jeho všestrannost

Jako maminka dvou malých zpěváčků musím říct, že mikrofon GoGEN je opravdu skvělým přírůstkem do naší domácnosti. Jeho bezdrátové provedení znamená znamená, že moje děti mohou zpívat a tančit bez jakýchkoliv omezení, což je pro ně obrovská zábava.

Jedním z hlavních lákadel tohoto mikrofonu je jeho všestrannost. Skvělé je, že funguje jako mikrofon a zároveň jako bluetooth reproduktor. Díky tomu mohou mé děti zpívat karaoke s libovolným hudebním doprovodem. Bluetooth připojení je snadné a stabilní.

Stačilo spárovat mobil nebo tablet a děti si pouštěly své oblíbené hity, do kterých zpívaly jako o život.

Možnost přehrávat hudbu z MicroSD karty nebo USB flash disku je fajn, nicméně u nás ji tolik nevyužíváme. Bohatě si vystačíme s bluetooth.

Další skvělou vlastností, která mě překvapila, je kouzelná změna hlasu. Můj syn si zamiloval zpívání s různými hlasovými efekty a ozvěnou. Je to nejen zábava pro děti, ale i pro dospělé - na rodinných večírcích to vždycky rozproudí zábavu. Narozeninová karaoke show se šmoulími hlasy byla obří zábava pro všechny.

Co se týče výdrže baterie, 15 hodin je více než dostatečných pro jakoukoliv párty nebo zpívání doma. Navíc se snadno nabíjí USB-C kabelem, což je velké plus. Při hudebních a interaktivních hračkách mě vždy bolelo mé ekologické srdce. Díky vestavěné dobíjecí baterii mi starost s dokupováním baterií odpadá.

Celkově hodnotím mikrofon GoGEN jako vynikající volbu pro rodiny s dětmi, které milují zpívání a tancování. Je to skvělý způsob, jak podpořit kreativitu a hudební zájmy dětí, a zároveň to přináší spoustu zábavy pro celou rodinu.

P.S.: Pokud by vás z toho zpěvu ale rozbolela hlava, k mikrofonu lze připojit sluchátka. 😬

Sluchátka GoGEN Vrtulka z Déčka

Skvělé k Albi tužce

Sluchátka máme už dlouho, kupovala jsem v obou barvách k Albi tužce - proto jsem ráda, že mají konektor jack a do budoucna je využijeme třeba i k mobilu s bluetooth. Jsou betelné a dobře nastavitelné - dám je na hlavu jak já, coby dospělá, tak i 6letá.

CD přehrávač s karaoke GoGEN DÉČKO

mlynkova85  30. říj 2023

Dcery vysněný dárek

Musím uznat že za nás opravdu super. Dcera si přehrává CD nebo připojí mobil a do toho zpívá Dá se zapojit do zásuvky nebo použít baterie. Mikrofón má sice slabiny ale pro dětskou věkovou kategorii super.

Hybridní sušička LG RC81U2AV3W

hnhn  23. říj 2023 Ověřená recenze

Porucha

Sušičku mám 4 roky. Je to super pomocnik dokud funguje. Nyní po 4 letech je podle servisu potřeba vyčistit samočistící kondenzator (3500Kc) nebo nové tepelné čerpadlo (10 tis)

verca5505  12. říj 2023 Ověřená recenze

Bezkontaktní teploměr

Za mě super pomocník, který usnadní měření, i ve spánku. Myslela jsem, že měření nebude kdovijak přesně, ale velmi mě překvapilo a zkoušela jsem ze začátku teploměry dva - tento a klasický a opravdu vždy výsledek byl plus-mínus stejný.

janysevka  11. říj 2023 Ověřená recenze

Pomocník při ohřívání mlíčka i během nemoci

Teploměr jsme měli možnost vyzkoušet v "plném nasazení" a tedy nejen k měření teploty vody k přípravě UM, ale také během nemoci naší nejmladší dcerky. Ocenila jsem možnost vypnout zvuk teploměru, když jsem musela dcerce měřit teplotu uprostřed noci. Červené podsvícení displeje jasně ukazovalo zvýšenou teplotu. Jasné modré světlo ale bylo spíše rušivé a měla jsem tendenci dceři zakrývat oči, protože jsem měla strach, že ji světlem probudím a oslepím. Teploměr se dobře drží, vzhled delfína je hravý a naše straší dcerka s ním ráda měří teplotu vody, když si sama připravuje mlíčko.

tratatundra  10. říj 2023 Ověřená recenze

Měření teploty bez slz

Přiznávám, byla jsem skeptická. Nicméně, vidina toho, že měření teplot bude příjemným zážitkem mě dostala. Sympatického delfínka jsme si u nás doma oblíbili a vyzkoušeli jsme si ho na vlastní kůži všichni, jelikož k nám dorazil ve správné chvíli.

Bezkontaktní, rychlý a praktický. Takový je tento teploměr. Ovládání je zcela intuitivní, nicméně, je potřeba sundat čidla dříve, než začnete měřit. 🤦‍♀️ Teplotu povrchů i lidského těla změříte v °C i °F. Je ale potřeba měřit přesně podle návodu. Odchylka mezi měřením delfínkem a rtuťovým teploměrem byla minimální. Ale pouze v případě, že jsme měřili správně.

V případě zvýšené teploty dá teploměr o tomto vědět zvukovým efektem a červenou barvou.

Oceňuji i paměť, která uloží 30 naměřených hodnot a tak se dá pěkně vývoj teplot odsledovat.

oplatecka  8. říj 2023 Ověřená recenze

Bezkontaktní teploměr Microlife ve tvaru delfína

Testování bezkontaktního teploměru Microlife NC 400 přišlo v tu nejvhodnější chvíli. Postupně během několika dní onemocněly všechny moje tři děti, třeťák, předškolačka a rok a půl staré batole. Teploměr tedy dostal "skvělou" příležitost předvést se v tom nejlepším světle a byl v pohotovosti ve dne i v noci.
Jako první děti zaujal design teploměru ve tvaru roztomilého delfínka. S pomocí zvířecího kamaráda bylo měření teploty opravdu snadné, rychlé a ze strany dětí hlavně dobrovolné. Zejména předškolačka se na každé použití teploměru vyloženě těšila, vyžadovala kontrolní měření i několikrát do hodiny, a přes den jí bavilo pozorovat modré led světlo, které označuje správnou vzdálenost a oblast měření. V noci jí však modré světlo rušilo, vadilo jí, že je poměrně ostré a výrazné.
Teploměr padne velmi dobře do ruky, jeho ovládání je poměrně jednoduché a intuitivní, přesto doporučuji přečíst si návod, aby bylo měření teploty co možná nejpřesnější. Samotné měření trvá velmi krátkou dobu. Velikou výhodou je barevné i zvukové rozlišení teploty. Teplota do hodnoty 37,4°C je doprovázena krátkým zvukovým signálem a zeleně podbarveným displejem. Vyšší hodnota teploty od 37,5°C je doprovázena varovným signálem a červeně podbarveným displejem. Zvukový signál lze v případě potřeby vypnout, což jsem ocenila hlavně při nočním měření, abych děti nevzbudila.
Součástí sady je praktický pytlík k uložení teploměru, takže je teploměr ideální i na cesty.
Děkujeme za možnost testování, teploměr Microlife NC 400 zůstane i nadále našim pomocníkem při boji s nemocemi.

hanica83  8. říj 2023 Ověřená recenze

Testování bezkontaktního teploměru Microlife NC 400

Kluci byli v minulém školním roce nemocní opravdu často a měření teploty klasickým teploměrem bylo někdy náročné. Hlavně u mladšího syna (3 roky), ten dokázal při měření pěkně vyvádět. O nočním buzení, i když se mu vždy snažím spíše vyhnout, ani nemluvě. Nic z toho už ale nebyl problém díky bezkontaktnímu teploměru Microlife NC 400. Měří rychle a pokud se používá správně, tak k mému velkému překvapení i přesně. Doporučuji přečíst návod, i když je používání velmi snadné a v podstatě lze ovládat intuitivně. Oba syny pár dní po doručení teploměru skolila nějaká viróza, takže jsme měřili o sto šest. Hned je zaujal design delfínka a měření bylo úplně v klidu. Spíš se hádali kdo bude první a měřili se i navzájem 🙂👍
Protože bezkontaktním teploměrům zrovna dvakrát nedůvěřuji a zatím jsem s nimi neměla dobré zkušenosti, pokaždé jsem přeměřila na různých místech a ještě klasickým teploměrem. A opravdu, rozdíl tohoto bezkontaktního a klasického byl max 0,2 °C. Jediné, co bych za nás zmínila, že přesněji než na čele, jsem teplotu naměřila z boku na krčku (pokud se čelíčko potí, dítě je v pohybu, přijdete z venku atd, je prostě "ochlazené").
Je také potřeba, aby se dodržela vzdálenost a dítě (nebo ruka s teploměrem), nebylo v pohybu. Ale měření je rychlé, takže to nebývá problém.

Super je také možnost vypnutí zvukové signalizace doměření ( hlavně v noci), kterou skvěle zastoupí signalizace světelná. Za mě další velké plus - světelná signalizaci zvýšené teploty - displej se při naměření teploty 37,5 a vyšší rozsvítí červeně, jinak zeleně. Člověk tak má i v šeru ihned jasnou informací, zda je teplota zvýšená, nebo ne. Pro mě by byla top ještě rozdílná signalizace horečky (např.37,5 a víc oranžově, 39 a víc červeně).Oba moji synové totiž snáší horečku dobře, a protože jde o obranný mechanismus těla, srážím, až když leze přes těch 39°C. O to pak zase měřím častěji, abych si ohlídala nějaký prudký nárůst. Ale to bych už moc vymýšlela 🙂

Další plus je možnost přepnutí na měření povrchů, což je stoprocentně velmi užitečné pro maminky malých miminek - měření vody ve vaničce, umělého mléka, příkrmů atd. Stejně tak paměť na posledních 30! měření.

Když shrnu naši zkušenost, můžu tento bezkontaktní teploměr, k mému velkému překvapení, rozhodně doporučit. Děti s měřením nemají žádný problém, naopak je baví, měření je rychlé a přesné, jen to chce dostat trošku do ruky a vyzkoušet. Bezkontaktní teploměr je hygienický a hlavně odpadá noční buzení 👌.

Určitě budu s čistým svědomím doporučovat dál.

jerrabina  8. říj 2023 Ověřená recenze

Velmi šikovný delfínek

Hned v úvodu doporučím přečíst si opravdu návod, přestože samotné měření je příjemně intuitivní i pro dítě. Návod je moc hezky zpracovaný včetně specifik samotného měření teploty, které platí pro úplně všechny teploměry a důležitá je i údržba teploměru.
Jako nereálné vnímám vzdálenost 3,3 m od mobilního telefonu nebo jiných elektromagnetických přístrojů - v dnešních panelakovych domácnostech s množstvím podobných přístrojů je to minimálně velice obtížné.
Design delfínka je pro děti atraktivní, dcera (5 let) poté co změřila teplotu celé rodině chtěla měřit ještě všechno okolo. Až jsme jí teploměr museli vzít, že to není hračka. Také se ještě nestalo, že by si s ním nechtěla nechat teplotu změřit, jako s předchozím teploměrem. Jediná nevýhoda designu je, že kryt je čumák, takže při měření není delfín kompletní. Ale dětem to asi nevadilo.
Když už zmiňuji kryt, je příjemné, že je magnetický. Ještě lepší by ale bylo, kdyby měl provázek spojený se samotným teploměrem, už jsme ho stihli jednou hledat (a z nějakého důvodu našli v prázdné postýlce miminka, když jsme do ní miminko vraceli 🤷‍♀️, nejspíš proto, že zrovna ta zodpovědnost měřit byla svěřena dceři. Ale krom toho to jinak zvládla výborně 🙂)
Nejvíce jsme testovali až v tomto týdnu, jsme nemocní téměř všichni až na tátu. Díky tomu se velmi hodila paměť. 30 záznamů s možností uložení času (na to jsem ještě nepřišla jak udělat, ale to je spíš o tom, že jsem neměla čas to zkusit. Moje dítě když je nemocné, je dost extrémní a předtím jsem to kvůli dalším, důležitějším povinnostem pořád odkladala. Ale v návodu to je popsáno krok po kroku a asi dobře.) K dokonalosti už by chyběla jen možnost označit nějakým symbolem různé členy rodiny, ale to už bych asi chtěla moc, už takhle je to velký nadstandard.
Trochu nepříjemné je to ostré modré světlo, které miminku při měření na malém čelíčku svítí trochu do očí. A při náhlém pohybu dítěte (v rámci kůže, nemyslím teď uhnutí úplně pryč) je méně přesný než ten předchozí co jsme měli. Což se starším dítětem s ADHD a s miminkem kterému teploměr svítí do očí je někdy náročné. Starší stačí připomenout, miminku to člověk nevysvětlí. Ale někdy se nechal, problém nastával spíše v přítmí.
Také jsem trochu rozčarovaná z toho, že v návodu píšou měřit uprostřed čela, ale tam nám prostě moc nefungoval co se uznávaných hodnot kdy už je člověk nemocný týká. Očividně horkému dítěti změřil na čele maximálně 37,1 a na pohmat dítě pálilo. Někdy. Někdy ne. Výsledky více odpovídající pohmatu (při každém měření) byly na stranách čela (kde měří i moje doktorka, nejspíše se stejnou zkušeností, se všemi podobnými teploměry), ale pokud se měří stejně jako uprostřed čela, tak tam to zase nadměřuje opět stejně jako ostatní teploměry). Ale po odpočtu (ještě nevím kolik) je to asi o něco přesnější než uprostřed čela. Také s měřením občas manžel ani dcera nemají úplně dobré výsledky, manžel někdy měří daleko a dcera někdy neudrží ruku bez pohybu. V principu je měření jednoduché, ale udělat to správně je celá věda :-)
Když teploměr srovnám s dvěma předchozími bezkontaktními teploměry co jsme měli, první mi vyhovoval, protože měl možnost měření v uchu a to bylo příjemně přesné ve srovnání s tím jak jsem se i cítila. Nebyl ale vhodný pro děti, které mají menší uši a na čele moc dobře neměřil. Pro děti tedy vyhrál na celé čáře delfínek.
Druhý teploměr také nebyl špatný, i na čele, ale senzor měl hluboko a jak už nám tam zapadla nějaká nečistota, nepodařilo se nám ho vyčistit. Z hlediska čištění (a z toho pramenící životnosti) je tedy delfinek také mnohem lepší.
Když to shrnu, nic dokonalého asi neexistuje, ale i tak, oblíbili jsme si ho celá rodina, má více výhod, než nevýhod. A to se počítá :)

bohhana  8. říj 2023 Ověřená recenze

Příjemná zkušenost s infračerveným teploměrem pro děti

Teploměr jsem testovala přes 3 týdny, a to nejen při měření tělesné teploty (dospělých osob i kojence), ale i teploty koupele a ohřívaného příkrmu.

Vizuálně je tento teploměr moc pěkný, dítě zaujme a při měření nerozptyluje.

Měření probíhá rychle a díky tomu lze, v případě podezření na nesprávnou hodnotu, poměrně rychle opakovat. Lze ho provádět i u spícího dítěte (ale za předpokladu, že na čele nemá vlasy, není zpocené, a pod. jak je uvedeno v návodu, který doporučuji nastudovat, ačkoli je ovládání jednoduché a intuitivní). Měření je hygienické - lze během chvíle změřit několik osob bez nutnosti umývání - a to právě díky bezkontaktnímu měření.

Kvůli alarmům existují dva módy měření - režim měření tělesné teploty (ikonka čela) a režim měření teploty objektu (ikonka domeček). Teploměr se nasměruje na střed čela (resp. měřeného objektu), vzdálenost by neměla být větší než 5 centimetrů. Akusticky i vizuálně upozorní na vysokou, ale i nízkou tělesnou teplotu, resp. teplotu okolí. Pro každý mód jsou jiné teploty alarmu, proto je dobré správně nastavit (automaticky se nastavuje na měření tělesné teploty). Přístroj uchovává posledních 30 naměřených hodnot.

Přístroj umožňuje měření nejen ve stupních Celsia, ale i Fahrenheita, je napájen dvěma 1,5V AAA bateriemi, což oceňuji s ohledem na dostupnost baterií (nemám moc v oblibě přístroje na speciální druhy baterií).

Součástí je ochranná kapsa pro bezpečné uskladnění teploměru.

Na přístroj poskytuje výrobce záruku 5 lět.

Teploměr se mi osvědčil na kontrolu teploty ve vaničce, ohřívaného příkrmu, i pro měření tělesné teploty. V době testování nikdo nebyl nemocný, ale během růstu zoubků jsme zvýšenu teplotu teploměrem zaznamenali.

Testovanému přístroji na rozdíl od jiného (konkurenčního) bezdotykového teploměru po testování věřím a nebojím se ho doporučit. Domnívám se, že je to užitečný dárek např. pro rodinu s prvním miminkem.

Cena na internetu je poměrně různá (většinou kolem 1000 Kč, ale našla jsem i nižší cenu), ale s ohledem na velmi dobrou funkčnost, vhodnost u dětí a délku záruky zcela adekvátní.

vlaxyz  8. říj 2023 Ověřená recenze

Microlife NC 400 bezkontaktní teploměr digitální

S žádným bezkontaktním teploměrem jsem neměla dobré zkušenosti. V naší domácnosti se vyzkoušely 3 různé značky a všechny zklamaly. Teploměr Microlife ale opravdu překvapil. Od prvního dne jej mám několikrát denně v ruce. Pro naši smůlu jsme jej mohli otestovat i na nemocných dětech. Měří spolehlivě a rychle. Žádné noční buzení, jen pár vteřin ve spánku. Teploměr používám i na každodenní měření vody ve vaničce pro naši nejmenší nebo na měření teploty vody na umělé mléko. Jsme naprosto spokojeni a rozhodně u téhle značky zůstaneme.

mamikajuli  8. říj 2023 Ověřená recenze

S delfínkem se stoná snáz 🐬

Se třemi dětmi už jsem dětských teploměrů vyzkoušela celkem dost, ale většinou mě ty digitální úplně nepřesvědčily. Proto jsem byla na tento v designu delfína opravdu zvědavá a můžu říct, že je jednoznačně nejlepší, jaký jsme kdy měli.
Velmi snadno se ovládá, měření je rychlé a hlavně delfínek je pro děti takový milý kamarád a není to měření teploty boj, jako s klasickým teploměrem.
Jako další velkou výhodu vidím to, že dítě změřím rychle během spánku, kdežto s klasickým teploměrem se často během měření probudilo.
Vyzkoušela jsem ho třeba i na měření teploty mléka nebo vody a tato funkce je také super👍

luciska82  8. říj 2023 Ověřená recenze

Microlife bezkontaktní teploměr s dětským designem delfína NC 400

Doma jsme doposud měli teploměr jen klasický. S tímto pomocníkem nám odpadl dohled nad držením teploměru u starších (aby jim teploměr nevypadl z podpaží) a měření teploty v zadečku u naší mimi slečny (určitě to není nic příjemného).
U teploměru jsme vyzkoušeli pouze nižší teploty. Děti byly zdravé jako rybičky. Jen nejmenší rostou zoubky, takže občas jsme ulovili i zvýšenou teplotu. Moc se mi zamlouvá barevné i zvukové rozlišení teploty pod ( zelené světlo, krátký zvukový signál) a nad 37,5 (červené světlo s varovné pípání). Zvukový signál lze vypnout, aby nevzbudil spícího pacienta.
Abych vyzkoušela vyšší teplotu, změřila jsem chladnoucí čaj. Jistě by se dalo využít na měření teploty příkrmů, uvařených tekutin (v našem případě čaj) i vody při koupání.
Teploměru bych vytkla jen agresivnější modré světlo při měření. I když našim klukům se naopak líbí a potřebovali by teploměry dva, aby mohli bojovat laserovými meči 😂.
Naše holčička zase ocenila magnetický kryt teploměru. Teploměr zavřela a otevřela snad milionkrát 😂

Microlife bezkontaktní teploměr s dětským designem delfína NC 400

Microlife teploměr ve tvaru delfína

Ještě donedávna jsem používala klasický teploměr a měřila syna přes zadeček, teď používáme bezkontaktní teploměr a je to pro oba příjemná změna. Zprvu bylo složitejší nastavení ( alespoň pro mě ), občas se mi stává, že teploměr ukáže špatnou teplotu, když syn nesedí v klidu, jinak jsme moc spokojení a rádi doporučíme dál.