Porod - Video

Natočit si porod na video a později se na tyto okamžiky zrození nového života dívat se svým partnerem může být stále stejně silným zážitkem jako v den samotného porodu29, kdy váš partner a nebo jiný doprovod u porodu137 tento záznam pořizoval.

Video porodu, v rámci přípravy na vlastní porod27, může také být jak pro těhotnou ženu1, tak pro jejího partnera vhodnou možností seznámení se s jeho průběhem. Shlédnutí takového videa může mít dobrý, ale i špatný vliv na psychiku ženy i muže, protože budou dopředu vědět, co je čeká, jak porod probíhá, co za komplikace mohou v jeho průběhu nastat, jak se daná situace lékařem řeší apod. Je tak na každého zvážení, v případě doprovodu, zda po shlédnutí takového videa svou účast u porodu mít bude a nebo ne. Pro některé rodičky1 je však takový doprovod velkou podporou a je vhodné účast zvážit stejně, jako shlédnutí videa o porodu.

Protože video o porodu může v některých lidech vyvolat i nepříjemné pocity, je vhodné zvážit sledování videa předem. Není tedy možné jednoznačně říci, že zhlédnutí videa bude mít pouze pozitivní vliv na ženu i muže.

Více o Videu porodu na modrykonik.cz

Hodnocení a zkušenosti s videem o porodu

Máš zkušenost s videem o porodu?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
chloe86  11. dub 2016

Porody na internetu

Já jsem skoukla pár videí při prvním těhu, ale moje porody nakonec byly zdlouhavé a stejně oba skončily sekcí, takže i kdybych chtěla, stejně by nebylo co natáčet.

U Mikuláška manžela nepustili ani do předsálí, bojovali o synův život, a když ho donesli, byl už v peřince a spinkal s tím, že byl hodně unavený. Až po druhém porodu jsem se dozvěděla, že nám málem umřel. To nám pro jistotu zapomněli říct. A u Pepíčka máme fotečky jak mu píší číslo na bříško. Plakal, moc se mu to nelíbilo. ;-) Dodnes nemá rád, když se s ním manipuluje, prostě osobnost od narození. :-D

Ale máme hodně fotek z porodnice, když chodily návštěvy, hlavně tatínek a babička. ;-)
kalkulantka  10. dub 2016

Kameru jsem manželovi zakázala vyndavat

Když jsem balila tašku do porodnice, byla v ní samozřejmě i kamera. Manžel se ptal, jestli má natáčet, ale to jsem mu striktně zakázala.
Když přišla ta chvíle a doktorka zahlásila "máte zdravou holčičku", tak jsem mu hned poručila, "Dělej, toč to!". :-D Kamera byla ale někde na dně tašky - naštěstí byl po ruce foťák.

Máme video od chvíle, kdy mi doktorka položila dceru ještě od krve na břicho, takže opravdu hned po porodu a je to opravdu nádherné video a jsem ráda, že ho mám. Když na něj zpětně koukám, ještě mi tečou slzy, jak moc emotivní okamžik to pro nás byl. :-)

Celý porod bych ale natočený mít nechtěla a ani útržky z toho "utrpení". Stejně tak bych na žádné video nekoukala dopředu, být prvorodička. Každý porod je zcela jiný a akorát by to mohlo nastávající maminku vyděsit.
adenka84  5. led 2016

Porod ne. Vše po porodu ano.

Porod natočený nemám.

Děti přišly na svět sekcí, a to by manžel určitě natáčet ani nechtěl. Popravdě bych se na to ani dívat nechtěla, ale ošetření po porodu a mazleníčko s novým členem rodiny ano. To je pěkná památka a velice emotivní.
kachenkaa  3. srp 2015

Svůj porod bych vidět nechtěla

Když jsem byla na zdrávce měla jsem možnost jít se podívat k porodu. Zážitek velmi silný. Pak, když jsem otěhotněla, tak jsem si pár videií na internetu našla a shlédla, ale představa, že bych si tak někdy sedla v obýváku a s manželem jsme si pustili můj porod? NIKDY! A že bych to pustila někomu druhému? Ani vlastní mamce. :-) Každopádně proti gustu... ;-)
lenik.n  9. dub 2015

Porod je pro mě intimní záležitost

U porodu jsem chtěla mít intimní prostředí, co nejméně lidí a představa, že tam okolo pobíhá manžel a točí mě, je dost děsivá. Nedovedu si představit, při jaké příležitosti bych si toto video pustila. Já bych třeba nepotřebovala vidět, jak mě moje máma rodí. Tak jako jsem si na sál nezvala publikum, tak stejně si ho "nebudu zvát" prostřednictvím kamery. Za mě fakt ne.
3 lidé považují za užitečné
rozzaarka  9. dub 2015

Video ani za nic

Kameru jsme s sebou do porodnice ani nebrali. Porod je sice jedna z nejpřirozenějších věcí v životě, ale jedna z nejhezčích rozhodně ne. Neměla bych potřebu vidět se buď v bolestech nebo úplně vyřízená po porodu, záběry přímo "z akce" asi netřeba zmiňovat. :-)
3 lidé považují za užitečné
liska06  12. únor 2015

Shlédnutí video-porodu na Yutube

Porody mne zajímaly už při prvním těhotenství, tak jsem se rozhodla zjistit o porodu co nejvíce, jaký je většinou průběh. No a že jsem jich na Youtube shlédla dost, tak ani jeden porod neskončil stejně jako na videu. Vždy jsem musela mít něco extra.

Takže za mě je to uklidnění, protože jsem se vůbec, díky těm videím, nebála svého porodu, ale zase na druhou stranu možná zbytečné, možná ne.

Většinou Vaš porod dopadne jináč, než jste mohly kdekoliv vidět a slyšet. To samé narozená miminka, žádné jiné než to Vaše nebude pro Vás tak nádherné jako právě ten Váš voňaý uzlíček.
2 lidé považují za užitečné
terezka2611  20. srp 2013

Sledování porodu na internetu

Taky jsem před třetím porodem byla zvědavá ,jak to vůbec vidí ti jiní, co tam jsou a jsem ráda, že jsem na internetu viděla to, co jsem už třikrát zažila a vůbec jsem se nebála, i když v podvědomí asi malinko jo ;-) Smekám před těmi maminkami! Já bych asi video na sále nechtěla :-D
1 člověk považuje za užitečné
romcovaklarka  2. srp 2013

Nechtěla jsem to vidět

I když jsem povaha šťouravá a před každou plánovanou akcí si o ní ráda zjistím co nejvíce informací, odolala jsem a rozhodla jsem se, že videozáznam porodu radši vidět nechci. A teď zpětně už mě to ani moc nezajímá. No a protože si "tam" nevidím, tak teď vlastně můj manžel ví, jak takový porod vypadá, a já to nevím :-D
mokysa  30. črc 2013

Sledování porodu na internetu

My koukáme s manželem na videa oba. Na netu jsem většinou nenarazila na nějaký děsivý porod Ať víme, do čeho jdeme! ;-) Ani manžela ani mě to nestresuje, je mi jasné, že porod nebude nic příjemného...s tím se hold musí počítat.
2 lidé považují za užitečné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce