Porodnice Hořovice

5 zkušeností

Gynekologicko – porodnické oddělení porodnice Hořovice zajišťuje komplexní péči o ženy s vysokou odborností, citlivý přístup personálu a takřka rodinné prostředí. V rámci tří oddělených jednotek poskytuje porodnici péči na lůžkovém oddělení gynekologie a rizikového těhotenství s 21 lůžky, porodního sálu a oddělení šestinedělí s 22 lůžky. Pro pacientky po císařských řezech a nebo komplikovaných porodech jsou zde k dispozici 3 lůžka intenzivní péče na oddělení šestinedělí. V rámci své péče a služeb pacientkám poskytuje porodnice 3D i 4D ultrazvukové vyšetření, zachycující nitroděložní vývoj dítěte.

Porodnice Hořovice

Porodnické oddělení disponuje třemi porodními boxy a operačním sálem a oddělením šestinedělí. Porodní místnosti jsou moderně vybaveny a zajišťují intimní atmosféru při samotném porodu28. Rodičky mohou využít porodní vanu, žebřiny, žíněnky, vaky, porodní stoličky a nebo moderní polohovatelné lůžko. Každý z personálu se snaží zajistit co největší pohodlí a individuální přístup ke každé rodičce. Přítomnost otce u porodu je v Hořovicích samozřejmostí.

Tým porodnice Hořovice

Primář oddělení

 • MUDr. Klán Aleš

Zástupce primáře

 • MUDr. Pavlů Věra

Vedoucí JIP

 • MUDr. Ševít Jan

Lékaři

 • MUDr. Chudáčková Dana
 • MUDr. Jahelková Švamberková Andrea
 • MUDr. Kadeřábková Veronika
 • MUDr. Křenková Jana
 • MUDr. Lonková Veronika
 • MUDr. Martínková Marta
 • MUDr. Pelikánová Dita
 • MUDr. Pohořelská Marie
 • MUDr. Spoustová Simona
 • MUDr. Závorová Kateřina

Externí lékaři

 • MUDr. Kabrhelová Zuzana
 • MUDr. Kavanová Renata

Vrchní sestra

 • Červenková Blanka

Staniční sestry

 • Kadeřábková Marcela - gynekologie
 • Bc. Fíkarová Pavla - šestinedělí
 • Bc. Puldová Blanka - porodní sály

Předporodní besedy pro budoucí maminky a tatínky

Besedy probíhají každé 1. a 3. pondělí v měsíci od 14,30 hodin. Je na nich probráno co s sebou do porodnice, kdy odjet do porodnice, jak vše v porodnici Hořovice probíhá, atp. Porodník spolu s porodními asistentkami odpovídají během besedy i na různé dotazy a popřípadě, pokud je to možné, zajistí i prohlídku porodních sálů. Není nutné se předem objednávat.
Cena: 150 Kč za osobu
Délka besedy: asi 2,5 hodiny – záleží na počtu dotazů
Kontaktní telefon: 311 542 208
Email: cervenkova@nemocnice-horovice.cz

Porodnice Hořovice

Registrace k porodu

Registrovat se k porodu v hořovické porodnice není nutné ani potřebné. Porodnice pouze doporučuje navštívit po dohodě s jejich gynekologem jejich ambulanci, kde je možné se objednat na tel.číslech 311 542 645, 311 542 655 a 311 542 665 nebo osobně v recepci nemocnice Hořovice.

Co s sebou do porodnice Hořovice?

Maminka

 • občanský průkaz
 • kartička zdravotní pojišťovny
 • těhotenská průkazka
 • oddací list (v případě, že je rodička oddána)
 • dohodu o jménu dítěte vyřízenou na matrice (v případě, že rodička není oddána a chce, aby se dítě jmenovalo po partnerovi)
 • osobní věci a hygienické potřeby (noční košile, mateřské podprsenky, vložky do podprsenky, pantofle)
 • papírové kapesníky
 • hodinky
 • lze vzít i malý nafukovací kruh
 • léky, které rodička dlouhodobě užívá

Pro miminko

 • menší balení plenkových kalhotek, případně vlhčené hygienické ubrousky
 • věci na cestu domů

Na oddělení pro ošetření Vašeho miminka mají maminky k dispozici vše potřebné pro ošetření kůže, jednorázové plenky, oblečky.

Porodnice Hořovice

Kontaktní údaje

Nemocnice Hořovice
NH Hospital, a.s.
K Nemocnici 1106
268 31 Hořovice

Tel: +420 311 542 111
Fax: +420 311 513 444

Recepce (dotazy a objednání):
Tel: +420 311 542 655
Tel: +420 311 542 645
Tel: +420 311 542 665

E-mail: recepce@nemocnice-horovice.cz

Související články

Více o porodnici Hořovice na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice Hořovice
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Hořovice

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Hořovice?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
paolapou
26. led 2017

Skoro 1600 porodů ročně? Jak to asi vypadá...

Hrozný, už nikdy!

Jak jsem nesmyslně remcala na oddělení gynekologie tak teda porod a šestinedělí mě naprosto odzbrojilo.

Že mi porod vyvolají mi slibovali týden, (špatné výsledky krve), když už se uvolnil sál, tak mi ho neúspěšně vyvolávali tři dny, když už jsem se vyřízená ohradila, tak mi lékařem bylo řečeno, že je snad jedno, jestli budu rodit dneska, zítra nebo popozítří :grinning: . Na lékaře a anesteziologa jsem čekala dvě hodiny od doby, kdy syn přestával být " vidět" na monitoru, pak následoval císař, kde ten hulvát lékař poranil synovi sval v obličeji, následky má na celý život, ale vem to čert. Co je horší, po narození přestal dýchat, byl pak na neonatologii.

Šestinedělní sestry přepracované, neprofesionální, neusmějou se, po císaři pravidelná vizita asi jen pro nadstandart. Na neonatologii jsou sestry jako andílci, které přišly na tu šichtu odevzdat svoji duši pro mamky a miminka a i se těšíte na ně, ALE je tam i speciální dvojka "sester", které se v nepřítomnosti lékaře chovají jako hyeny. Ta horší - "L. Kynutá" vede řeči k miminkám s cílem ublížit matkám, teploměry strká do zadečků až po displej, skoro s nimi hází vzteky, že nejedí jak ona si rychle přeje, aby si pak zbytek volna mohla vypisovat na sociálních sítích, to máte strach odejít od toho drobečka, co chudinka je na všech těch hadičkách, málem jsem z téhle osoby přišla o rozum!!! I jiné mamky se ptaly ostatních "hodných" sester, kdy ta příjde do práce.

Tak snad mě někdo už chápe! Šílený, ještě dneska se z toho sbírám...
0 poděkování
julien
7. únor 2016

Naprostá spokojenost

Tak, před týdnem jsem podruhé porodila v Hořovicích. Musím říci, že i když to mám do porodnice 80km, tak se to opět naprosto vyplatilo.

U porodu jsem měla střídání služeb, nejprve Dr. Závorovou a PA Cafourkovou, pak Dr. Křenkovou a PA Žaludovou. Všichni byli naprosto úžasní, hrozně hodní a milí, skvěle radili a pomáhali. Na porodním sále (pokoji) jsem měla k dispozici čaj, vlastní koupelnu, přítmí a spoustu pomůcek k prodýchávání kontrakcí. Všechno probíhalo v naprostém klidu a soukromí, kdokoli vešel dovnitř, tak zaklepal. Co se týče analgezie, dostala jsem nabídnutý epidurál a Entonox, využila jsem Entonox a vřele jej mohu doporučit!

Na šestinedělí dostanete košile, podložky, vložky dle potřeby, tři plíny na miminko a den. Oblečení a mýdlo pro miminko, zavinovačku netřeba. Šestinedělí tvoří buď nadstandardy (sólo pokoje), nebo dvojlůžkáče, vždy s vlastní koupelnou a wc, nově zrekonstruované. K dispozici máte také kojící polštář. S sebou potřebujete akorát plínky navíc, něco na mazání bradavek a něco na mazání zadečku miminka. Všechny sestry, jak novorozenecké, tak šestinedělní, jsou strašně milé, neustále k dispozici, péče je na výborné úrovni.

Kdybych rodila potřetí, což asi nebudu, tak rozhodně opět tam!
0 poděkování
ilonne
3. pro 2014

Kdyby náhodou, volím stejnou porodnici

V Hořovicích jsem absolvovala svůj druhý porod - vyvolávaný vůli GDM na inzulínu. Do poradny jsem chodila od 25 tt k primáři MUDr. Klánovi, primář MUDr. Klán mi i porod vyvolával a rodil mě. Mám naprosto skvělou zkušenost. Ráno zavedena tableta, ve dvě v noci mi praskla voda a malý byl bez dalších zbytečných zásahů na světe v 07.55 hodin. Nástřih minimální, žádné zbytečné kapačky a oxytocin. Porodní asistentky milé a úžasné. Následná péče na šestinedělí skvělá.

Děkuji personálu na gynekologii, porodním i šestinedělí.
Pokud bych se čistě náhodou zbláznila a šla do toho potřetí, tak rozhodně v Hořovicích.
1 poděkování
jenny.kay
12. lis 2013

Spokojenost s volbou

Rodila jsem 2.11. druhou dceru spontánně po prvním císaři. Porod trval od prasknutí vody jen 6 hodin, z toho jsem v porodnici strávila pouhé 4. Rodila mě mladinká paní doktorka Závorová a porodní asistentka Tlachová. Obě prima a profesionální. Bohužel jsem nemohla u porodu kvůli riziku po prvním císaři realizovat vše, co jsem si vysnila, ale nakonec to, k čemu došlo, bylo opravdu odůvodněné a zapotřebí (klasická poloha při tlačení, oxytocin, nástřih - s tím čekala doktorka opravdu do poslední chvíle, kdy už viděla, že jinak to nepůjde). Na šestinedělí pohodlné pokojíčky (oproti šestinedělí v Podolí opravdu paráda, připadala jsem si jak na nadstandardu). Personál příjemný, občas si v některých radách sestry protiřečily, ale člověk to nějak zvládl selským rozumem. Pouze jeden den nás nutily se spolubydlící do "kojícího maratonu", aby nám děti přibraly a mohli nás propustit. Jsem rozhodně ráda, že jsem rodila zrovna v této porodnici. Mám srovnání s Podolím z prvního porodu a Hořovice byly určitě lepší.
1 poděkování
janina3110
9. říj 2013

Opět bych volila stejnou porodnici.

Moje zkušenost je poměrně čerstvá. Péče gynekoložek byla výborná. Porod probíhal 10 hodin. Obě doktorky byly výborné a milé. U porodu jsem měla paní MUDr. Andrea Jahelková Švamberková a primářku MUDr. Věru Pavlů, která nás nakonec císařem zachránila obě.

Jizva je krásná, skoro není vidět. PA Červená. Co se týče porodu naprostá spokojenost.
JIP - všechny sestry milé a opravdu v pohodě. Pomáhaly jak mohly.
Šestinedělí - až na jednu velice nepříjemnou sestru to bylo super.

Tuto porodnice bych volila opět a jedině doporučuji! :)
0 poděkování