Porodnice Nymburk

Porodnice Nymburk se zaměřuje na fyziologické porodnictví u žen, které dosáhly alespoň 35. týdne těhotenství. Celé oddělení prošlo nedávno kompletní rekonstrukcí. Nabízí tak moderní vybavení a příjemné prostředí. Cílem je poskytnout vám rodinné prostředí s individuálním přístupem.

Porodnice vám nabízí balíček Porodnice Plus. Jeho součástí je účast na předporodních kurzech pro vás i doprovod, prohlídka porodních sálů, edukace doprovázející osoby, samostatný pokoj pro rodičku a doprovod, aromaterapii, hydroterapii, epidurální anestezii v první době porodní a občerstvení.

Před porodem

Prohlídka porodnice
Předporodní kurzy
Vlastní porodní plán
Baby friendly nemocnice
Oddělení rizikového a patologického těhotenství
Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Vybavení a možnosti porodnice

Standardní porodní sály/boxy
Nadstandardní porodní sály/boxy a boxy
Standardní pokoje pro šestinedělí
Nadstandardní pokoje pro šestinedělí
Doprovod k porodu
Možnost ubytování doprovázející osoby
Zamluvení konkrétního porodníka/operatéra/asistenta

První, druhá a třetí doba porodní

Volba polohy při porodu
Volný pohyb po oddělení při porodu
Epidurální anestezie
Jiné prostředky proti bolesti
Císařský řez
Dotepání pupečníku

Novorozenec

Perinatologické centrum
Bonding při porodu
Rooming-in systém
Laktační poradna při šestinedělí
Dokrmování umělým mlékem v případě potřeby

Prohlídka porodnice

Prohlídka porodnice je součástí předporodních kurzů nebo balíčku Porodnice Plus.

Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

K porodu v porodnici se registrujte cca 1 měsíc před termínem porodu. Registrační formulář najdete ZDE v sekci Registrace k porodu. Aktuální informace můžete sledovat ZDE.

Předporodní kurzy

Jsou určené od 30. týdne těhotenství. Kurz6 je rozdělen do 4 částí, kde se dozvíte vše naší porodnici, průběhu fyziologického porodu, průběhu nefyziologického porodu a péči o novorozence. Koná se vždy ve čtvrtek od 16 do 17 hodin v budově F v nemocnici Nymburk. Přihlásit se můžete u hlavní koordinátorky porodní asistentky Jany Hackelové, telefonicky na +420 603 761 967 nebo e-mailem na janahackelova@seznam.cz. Do emailové přihlášky uveďte vaše jméno, příjmení, emailový a telefonický kontakt a aktuální týden těhotenství.

Individuální setkání párů s porodní asistentkou je určené pro ty z vás, které upřednostňují individuální přístup. Dozvíte se všechny podstatné informace, dostanete prostor pro dotazy a podíváte se na porodní sál. Délka setkání je od 1,5 - 2,5 hodiny. Přihlásit se můžete u hlavní koordinátorky porodní asistentky Jany Hackelové, telefonicky na +420 603 761 967.

Porodní sály

Porodní sál je koncipován jako samostatné porodní boxy tak, aby vám poskytovaly co největší míru soukromí. Porodní sál je také vybaven různými pomůckami, které vám pomohou lépe snášet bolest - gymnastické míče, sprcha a nebo například vana.

Standardní pokoje

Všechny pokoje jsou vybavené tak, aby umožnily kompletní rooming in systém. Návštěvní hodiny jsou od 13 do 17 hodin. Po dohodě s personálem je možné přijímat návštěvy i jinak.

Nadstandardní pokoje

Dva nadstandardní pokoje jsou navíc vybavené lednicí a televizí. Samozřejmostí je kompletní vybavení rooming in. V době od 8 do 21 hodin můžete přijímat návštěvy. Pokoj si můžete rezervovat na telefonním čísle +420 325 505 253. Vaší rezervaci se pokusí vyjít vstříc, přesto však se vytíženost řídí aktuální situací.

Doprovod k porodu

Doprovod k porodu137 je vítaný.

Epidurální anestezie

Epidurální anestezie22 jako forma tlumení bolesti je k dispozici.

Bonding po porodu

Bonding33 po porodu je samozřejmostí, pokud ho umožňuje zdravotní stav váš i vašeho miminka.

Co si přinést do porodnice

Doklady:

 • občanský průkaz,
 • kartička zdravotní pojišťovny,
 • těhotenská průkazka a výsledky všech vyšetření během těhotenství,
 • oddací list,
 • dotazník na jméno dítěte.

Hygienické potřeby:

 • hygienické potřeby podle zvyku (zubní pasta, kartáček, mýdlo, hřeben, sprchový gel),
 • porodnické vložky,
 • 6 ks vložek do podprsenky,
 • jednorázové síťované kalhotky 5ks.

Oblečení:

 • 2 ručníky, osušku,
 • podprsenky pro kojící maminku,
 • vlastní noční košile – vhodná ke kojení,
 • bavlněné spodní prádlo,
 • omyvatelné pantofle na přezutí.

Může se hodit:

 • časopis, kniha, fotoaparát,
 • čaj pro kojící maminky,
 • nafukovací plavací kruh – pro pohodlnější sezení po porodu,
 • léky, které trvale užíváte.

Pro miminko:

 • balení jednorázových plen,
 • vlhčené ubrousky,
 • ponožky pro novorozence – 2 páry,
 • 5 ks textilních plen – na obklady prsou při nástupu laktace.

Poplatky spojené s porodem

SlužbaSuma (CZK)
Individuální setkání párů s porodní asistentkou 1 000 Kč/setkání
Balíček Porodnice Plus600 Kč
Entonox 400 Kč/jednotka
Nadstandardní pokoj na oddělení šestinedělí 600 Kč/noc
Ubytování doprovodu na nadstandardním pokoji 400 Kč/noc

Adresa porodnice

Boleslavská 425,
288 01 Nymburk

Kontakty

Primář: MUDr. Jan Havlík,

Vedoucí sestra: Lenka Komárková,

Ostatní kontakty

Oficiální stránky porodnice

Kde co najít v porodnici

Příjem budova A2. patro
Ambulance budova A2. patro
CTG vyšetření budova A2. patro
Porodní sálybudova A2. patro
Operační sály budova A2. patro
Oddělení šestinedělí budova A2. patro
Primář klinikybudova A2. patro

Použité zdroje

 1. http://www.nemnbk.cz/oddeleni/luzkova-pece/gynekologicko-porodnicke-oddeleni-porodnice/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s porodnicí Nymburk

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Nymburk?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
cabadajovimah  3. led 2016

Krásné podruhé

V porodnici jsem rodila naše druhé dítku. Dcera se narodila 25.12.2015 a byl to neskutečný zážitek. Musím porodnici moc pochválit, poležela jsem si tam víkend před porodem, nepodcenili žádnou možnou komplikaci, pohlídali si mě i malou na 100 %.

Samotný porod byla rychlovka, PA Bláhová byla skvělá, konečně jsem neměla pocit, že jsem jen zvíře, které má splnit svůj úkol a je jedno v jakém stavu z toho vyjde. Porod byl veden tak, abych dopadla jako rodička s co nejmenším poraněním (neměla jsme žádné). PA naslouchala mým přáním a potřebám. Kdybych náhodou byla potřetí těhotná, bude to má jasná volba.
3 lidé považují za užitečné
legifer  23. pro 2015

Nymburská porodnice jedině + !!!

5.7.2015 ve 3.23 hodin se nám v nymburské porodnici narodila naše Kristýnka 3420 g a 50 cm - (rodila jsem zde i před 12-ti a 7 a půl lety). Spokojenost veliká. Sestry, jak dětské tak pro nás maminky, úžasné.

Můj porod byl komplikovaný. Celý ho vedla porodní asistentka Pýchová , která mě i na sále odrodila. Snažila se mi maximálně pomoci s úlevou, bolestí. Byla vždy k ruce i s milými povzbuzujícími slovy. Poté šití dokončil MUDr - teď nevím jméno, ale řekla bych, že jeho řeč zněla více slovensky. Po celou dobu mi byl ohromnou oporou a pomocí i můj partner. ;-)

Nymburská porodnice za mě a Kristýnku: jen pozitiva :-)
1 člověk považuje za užitečné
michelle848410  21. zář 2015

Chválím porodnici Nymburk

V nymburské porodnice jsem rodila letos v srpnu a naprostá spokojenost. Chválím všechny porodní asistentky a také MUDr. Malínskou, která mé holčičce pomohla na svět.

Pokud budu čekat druhé dítě, tak nebudu váhat ani chviličku a půjdu rodit opět tam. Je tam skvělá atmosféra, člověk se nemusí bát na cokoliv zeptat a je to tam útulné. Prostě jako doma. :)

Jediné, co mě mrzelo, byly sestřičky na novorozeneckém oddělení, a to v tom, že každá podávala jiné informace, jak kojit a jak o dítě pečovat a člověk, který má první miminko je z toho potom zmatený. Také péče, jak miminko koupat atd. mi byla vysvětlena tak rychle, že jsem nestíhala vstřebávat informace. To se ale stává v každé porodnici a jinak také spokojenost.
ladyhacek  3. dub 2015

Spokojenost

Nymburskou porodnici můžu doporučit.

Všichni milý, příjemní a vstřícní. Já nejsem náročná, takže ani na stravu si nestěžuji a bylo skvělé, že i po večeři jste si mohly vzít housku s máslem, která byla na chodbě k dispozici, než je někdo snědl. :-)

Měla jsme vyvolávaný porod. První tableta moc nezabrala (pouze mě otevřela o jeden prst, takže celkově 2 prsty) a tu druhou mi druhý den ráno zavedl primář. No, zavádění mě dost bolelo, takže jsem i nějak cítila, že to zabere. Pokud by se mi kontrakce nerozjely, tak za 2 hodiny zavedou další, ale za hodinu se mi rozjely a za další 4,5 hoďky byl malý na světě. :-)

Celému týmu moc děkuji. Bohužel si nepamatuji jméno porodní asistentky, co mě rodila, ale byla skvělá. Jediné menší mínus byly košile. Rodila jsem v sobotu, a tak nějak došlo prádlo a já měla zrovna dost blbou, že na kojení jsem se musela celá vysvléknout. Ale přivezli mi z domova, protože já blbec si vzala teplou a to nešlo. Všude je teplo, takže jsme větrali i několikrát za den.

Příště jednoznačně zase Nymburk!!!!
bielamacka  8. pro 2014

Porod v Nymburce - 1.12. 2014 - Doporučuji :-)

V porodnici Nymburk jsem se poprvé ocitla už ve 36tt, kdy jsem měla poslíčky a malá se tak strašně mlela, že jsem nemohla skoro chodit. Tehdy si mě tam nechali na dva dny a jejich skvělá péče mě přesvědčila, že chci rodit jedině tady. Všichni byli neskutečně milí, hodní, pozorní, sestřičky se chodily každou chvíli ptát, jestli něco nepotřebujeme apod. V žádné jiné nemocnici jsem nezažila nic podobného.

Potom jsem tam začala chodit i do prenatální poradny a ve 40tt jsem byla pořád totálně uzavřená a ultrazvuk odhadl, že miminko by mohlo mít už přes 4100 g a že by mi porod tedy vyvolali kvůli velkému plodu. Podle monitorů i vyšetření nic nenasvědčovalo tomu, že bych měla v dohledné době rodit. Nastoupila jsem tam tedy ve čtvrtek ráno a začali s indukcí (zavádění tablet prostaglandinu), ale bohužel to na mě první dva dny vůbec neúčinkovalo. Třetí den se čípek konečně otevřel a čtvrtý den to vypadalo, že začnu rodit - otevřela jsem se na 3 cm a na monitoru začaly být kontrakce, ale bohužel se to celé zastavilo a zase jsem se zavřela!!!!!

V pondělí jsem tedy měla jít na císařský řez. Zákrok prováděli MUDr. Ladislav Muška a MUDr. Miroslava Sládková. Oba jsem potkávala na poradně i potom v porodnici a stejně jako zbytek personálu oba milí, korektní, profesionální. Na sál jsem šla v pondělí kolem osmé a naše Maruška se narodila v 8:22. Na sále byli všichni na 1000000% profesionální, milí, moc mě uklidňovali a vtipkovali - což dost ulevilo mojí nervozitě. Měla jsem domluvenou epidurální anestezii a manžel se mnou mohl na sále být. Je to dost divný pocit, být při vědomí a přitom vědět, že se vám někdo hrabe v břiše. Malou mi hned potom dali podržet a dokonce mě i manžela s ní hned vyfotili. Měla 3930 g a 50 cm.

Po zákroku okolo mě lítal snad veškerý personál porodnice, sestřičky mi dávaly prostředky na bolest, přinesly mi druhou deku, protože mi byla zima atd. A potom mě po zbytek dne neustále chodily kontrolovat. Malou mi dětské sestry přinesly tak do půl hodiny po zákroku, abych ji přiložila. Na další dny jsem si zaplatila nadstandard a ten je tam tedy fakt krásný a člověk má pocit jako na hotelu. Opět se každou chvíli chodil někdo ptát, jestli něco nepotřebuju, jestli nemám dotaz ohledně miminka apod. Dětské sestry nám ukazovaly přebalování, koupání, kojení, všechno dopodrobna, nikdo se nezlobil, když je člověk pořád zahrnoval dotazy. Příjemné byly jak porodní asistentky, tak sestry na šestinedělí. Když se mi po císaři nemohlo rozjet kojení, tak mi sestřičky chodily udílet rady, půjčily mi odsávačku a moc mě uklidňovaly.

Jediné, co bylo pihou na kráse, bylo tamní jídlo. Domnívám se, že i vězni dostávají menší šlichty. :-D Takže si asi budete hodně posílat rodinu pro něco normálního k jídlu, abyste neumřely. :-D

Jinak doporučuji nezapomenout si s sebou vlastní intimní mýdlo (já ho zapomněla a volně k dispozici nebylo), župan (mně byla často zima, kor když jsem lítala na monitory), síťované kalhotky a vzala bych si i svoje gynekologické vložky - ty jejich mi krajně nevyhovovaly, vždycky ze za krátkou dobu v rozkroku zcuchtaly a nebyly k ničemu.
ppavlas  6. pro 2013

Porodnici Nymburk doporučuju

Rodila jsem 26.11. 2013 a nymburskou porodnici všem doporučuji.

Porod vedla Mudr. Kozderová, jako prvorodička jsem samozřejmě nevěděla moc o tom, co a kdy bude následovat a tak mi pomohlo, že jsem byla o všem, co se bude dít, předem informována a taky mě uklidnilo, že už během té první doby porodní Vás doktorka průběžně kontoluje. Takže nepřiběhne až na poslední fázi porodu, jak je tomu v některých porodnicích zvykem.

Celkově už před porodem byl pečlivý přístup – tj. kontrolují všechny nestandartní ukazatele a dělají další testy, aby vyloučili všechny možné komplikace. Celkově si myslím, že kdo má strach rodit v malé nemocnici a rozhoduje se mezi Prahou nebo malou nemocnicí Nymburk, zvolila bych Nymburk. Právě protože je to malá nemocnice a nemůžou si dovolit díky tomu nic podcenit, jsou mnohem pečlivější než ve velkých nemocnicích v Praze, kde jakékoliv lehce zvýšené hodnoty přejdou, poněvadž není čas lámat si hlavu.

Jinak super přístup Mudr. Kozderové a porodní asistentky Skalické, které vedly porod. Budete v dobrých rukách, tak žádný strach:-)
Ještě bych zmínila dětskou sestru p. Veselou, která si dala tu práci a strávila se mnou dost času, aby mě naučila pořádně kojit. Taky obrovská výhoda nymburské porodnice oproti velkým nemocnicím v Praze. Tam by nikdo neměl čas, se Vám takhle věnovat.
2 lidé považují za užitečné
miru001  7. lis 2013

Doporučuji :-)

Rodila jsem zde dceru 24.9.2011 a na nic si nemohu stěžovat. Prostory útulné, sály pěkné - nová křesla, pokoje dostačující - na nadstandartu vlastní sociální zázemí, televize, lednice, rychlovarka......

Péče - porodní asistentka pro mě absolutní anděl - úžasná, lékaři a další personál usměvaví, vstřícní. Na nikoho si nemohu ani stěžovat co se týče péče v šestinedělí, opravdu jsem tam byla moc spokojená a příště rodím opět v Nymburce :-)

Doporučuji vzít si své látkové pleny (ublinknutí atd) a vložky do podprsenky, zavinovačku mi pak manžel ještě vezl (asi jich měli málo).
1 člověk považuje za užitečné
miryp  22. říj 2013

Zkušenost s porodnicí v Nymburce

Rozhodla jsem se naši dceru přivést na svět v porodnici v Nymburce.

Od 36tt jsem chodila do poradny v nemocnici, abych si zvykla na místní prostředí a lékaře. U dalšího těhotenství bych zůstala v péči svého gynekologa až do 39tt, protože ten objednává na přesný čas a člověk tam netráví půl dne. V nemocnici se často stávalo, že jsem byla jediná na poradnu, ale protože se o ordinaci dělilo více lékařů, čekala jsem třeba i hodinu dvě, než jsem poradnu absolvovala.

Na konci 41tt mi při utz zjistili nedostatek plodové vody. Paní doktorka zvažovala hospitalizaci, ale pan doktor, který udělal kontrolní utz mě poslal domů s tím, že tělo určitě rozjede porod samo, když tam miminko nemá vhodné podmínky a doporučil nám přirozenou preindukci. Na poradnu jsem měla přijít po víkendu, pokud bych do té doby neporodila. Porod o víkendu neproběhl, tudíž jsem v pondělí dorazila na poradnu, kde jsme se s paní doktorkou dohodly, že následující den nastoupím na indukci.

Do porodnice jsem nastoupila v sedm ráno, ve 41tt+2d. Porodní asistentka semnou vyplnila porodopis, udělala mi monitor a následně mi pan primář s paní doktorkou vysvětlili postup při indukci a zavedli mi první tabletu. Další tabletu mi zavedli o dvě hodiny později. Porod se rozběhl až odpoledne, kdy už s ním nikdo nepočítal. V průběhu první doby porodní se o mě starala porodní asistentka, paní Skalická, se svou kolegyní (bohužel její jméno si nepamatuji) - obě dámy byly úžasné, neměly to semnou zrovna jednoduché :-) Samotný porod pak vedla paní doktorka Kozderová - úžasná mladá dáma, která svou práci dělá s nadšením a troufám si říct, že i s láskou k těm malým tvorečkům. Nemohla jsem si přát pro porod lepší personál :-) Bohužel v důsledku nedostatku plodové vody byla Emma po porodu celá od smolky a měla jí i plný žaludek. Pediatr se bál infekce, tudíž malou častěji kontroloval a dělal jí různá vyšetření. Naštěstí vše se zdálo a i nadále zdá být v pořádku. Pediatr se podivoval nad tím, proč jsem rodila až čtyři dny po zjištění nedostatku plodové vody :-(

Péče na šestinedělí byla úžasná, sestřičky byly ochotné poradit se vším, na co jsem si vzpomněla. I poporodní péče o mě byla skvělá.

Zkrátka, vše bylo úžasné, až na rozhodnutí lékaře, který mě při nedostatku plodovky nechal odjet domů, malá tak byla zbytečně dlouho vystavena smolce. Ale beru to jako selhání jednoho konkrétního lékaře, nikoliv nemocnice jako takové.

Takže já bych zde klidně rodila znovu, jen bych naléhala, aby mi při kontrole dělali utz a pokud by byl opět problém s plodovkou, trvala bych na okamžitém zásahu.
mailli  31. kvě 2013

Dva porody v Nymburce

Obě naše holky se narodily v nymburské porodnici.
Eliščin příchod na svět byl naprosto bezproblémový (červen 2010) - příjezd do areálu nemocnice cca ve 2 hod v noci a malá byla na světě přesně ve 2:43 hod. Obě sestřičky, které měly službu, byly milé a díky jejich přístupu jsem byla i já v klidu. Pan primář dorazil k porodu na poslední chvíli, ale kdo měl tušit, že prvorodička to zvládne tak rychle, že? Na památku jsem si "odnesla" 3 stehy, o kterých jsem ani nevěděla. Na oddělení šestinedělí byly sestřičky velmi pozorné a ochotné s čímkoliv pomoci. Měla jsem problémy s kojením, takže se mnou opravdu měly hodně práce, ale nikdy mi žádná nedala najevo, že bych je obtěžovala.
Štěpánka (květen 2013) přišla na svět ještě rychleji - do areálu nemocnice jsme přijeli v 1 hod a na světlo světa malá vykoukla v 1:34 hod. Tentokrát to pan doktor ani nestihl a přišel si už jen trošku "vyšívat" - 2 stehy (malá šla na svět hlavičkou a ručičkou zároveň). Přístup sestřiček opět skvělý. Na oddělení šestinedělí jsem se trochu bála, že mě sestřičky budou brát jako "znalou věci" a už se mi věnovat nebudou. Ale mýlila jsem se. Opět jsem se setkala s milým přístupem a sestřičky se mě ptaly, jestli si to a to pamatuji a nebo jestli to chci znovu vysvětlit či ukázat. Opět jsem měla problémy s kojením a opět se mi sestřičky snažily pomoci, jak jen to šlo.
Napadá mě, co s sebou mít NEMUSÍTE:
- noční košile (Ve sprchách je stále dostatek erárních košilí, což pro mě bylo fajn - nemusela jsem mít strach, že si zamažu svoji. Nejsou nijak fešácké a občas chybí u krku knoflík, ale svůj účel splní dostatečně.)
- menstruační vložky (Ve sprchách i na toaletách je jich skutečně velká zásoba volně k dispozici. Takže pokud nechcete používat nějaké speciální, tak si je pošetřete na doma, kde se vám nějakou dobu budou hodit.)

Po mých zkušenostech s nymburskou porodnicí mohu říci, že ji mohu jen a jen doporučit! :-)
1 člověk považuje za užitečné