Porodnice Rakovník

Porodnice v Rakovníku spolupracuje s pražskými porodnicemi, aby byla zajištěná kompletní péče o pacientky. Porodnice disponuje 17- ti pokoji pro rodičky1 na porodním oddělení a nově zrekonstruovaným porodním sálem a oddělením šestinedělí. Porodnice je připravena na jakýkoli porod, plánovaně však na porody od 36. týdne těhotenství21.

Porodní sál

Na porodním sále jsou k dispozici 2 porodní pokoje. Každý pokoj je rozdělen na "odpočinkovou zónu" s rozkládací pohovkou pro rodičku a doprovod, křeslem, stolkem, televizí s možností poslechu vlastní relaxační hudby na flashdisku, sedacím pytlem, nafukovacím míčem a podobně. Další zónou je zóna porodní a ošetřovatelská, ve které je umístěno porodní lůžko, žíněnka a ošetřovací lůžko pro novorozence. Oba porodní pokoje jsou vybaveny velmi prostornou sprchou s hydromasážním panelem a WC. V jednom pokoji je navíc umístěna kruhová porodnická vana s objemem 700 litrů, a to k porodům do vody nebo i jen tak, k relaxaci a hydroanalgezii v první době porodní. V druhém pokoji je navíc alternativní porodnický systém pro porody v alternativních polohách11.

Jak probíhá porod v porodnici Rakovník?

Porodnice nabízí porody v klasické poloze, ale i v polohách, které ženám individuálně vyhovují, jako je poloha na žíněnce v kleče, na všech 4, v podřepu, ve vaně, na porodnické stoličce a podobně.

Rodička může přijít v doprovodu137 i několika osob. Může si přivést i svou porodní asistentku (musí mít s nemocnicí uzavřenou smlouvu), která může její porod vést.

K dispozici je rodičkám zatemnění místnosti s intimním osvětlením, aromalampy s vonnými oleji, aj.

Porodnice pracuje s porodními plány31 a vychází rodičkám maximálně vstříc. Např bonding31, dotepání půpečníku, možnost odnesení placenty maminkou z porodnice domů, aj. probíhá na základě přání a dohod.

Oddělení šestinedělí

Na oddělení šestinedělí je samozřejmý pobyt s miminkem na pokoji po celou dobu hospitalizace. K dispozici jsou standardní 2 lůžkové pokoje a 5 nadstandardních pokojů, kde mohou s rodičkami trávit celý pobyt v nemocnici i partneři nebo doprovod maminek.

Porodní asistentky v porodnici Rakovník

Dále porodnice nabízí bezplatně službu osobních porodních asistentek, které, v případě zájmu, s rodičkami již od začátku těhotenství aktivně pracují, individuálně cvičí, radí, pomáhají a učí masáži hráze7, nabízí individuální předporodní kurz, individuální prohlídku oddělení a za hospitalizace v porodnice jsou jejich "ochránkyněmi". Rodičky pak mají možnost nadstandardní služby jako je porod s konkrétní porodní asistentkou, návštěvy u rodičky doma a podobně.

Související články

Více o porodnici Rakovník na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. Oficiální stránky porodnice Rakovník
  2. https://www.facebook.com/porodnicerakovnik
  3. https://web.archive.org/web/20160209204717/http://gynekologicka-ordinace.webnode.cz/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Rakovník

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Rakovník?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost