Porodnice Třebíč

Třebíčská porodnice zabezpečuje kompletní péči v rozsahu gynekologicko porodnickém oboru. Ročně je zde vedeno okolo 1250 porodů.

Před porodem

Prohlídka porodnice
Předporodní kurzy
Vlastní porodní plán
Baby friendly nemocnice
Oddělení rizikového a patologického těhotenství
Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Vybavení a možnosti porodnice

Standardní porodní sály/boxy
Nadstandardní porodní sály/boxy a boxy
Standardní pokoje pro šestinedělí
Nadstandardní pokoje pro šestinedělí
Doprovod k porodu
Možnost ubytování doprovázející osoby
Zamluvení konkrétního porodníka/operatéra/asistenta

První, druhá a třetí doba porodní

Volba polohy při porodu
Volný pohyb po oddělení při porodu
Epidurální anestezie
Jiné prostředky proti bolesti
Císařský řez
Dotepání pupečníku

Novorozenec

Perinatologické centrum
Bonding při porodu
Rooming-in systém
Laktační poradna při šestinedělí
Dokrmování umělým mlékem v případě potřeby

Prohlídka porodnice

Je součástí předporodních kurzů. Kdykoli můžete přijít také na individuální prohlídku porodního sálu přímo do porodnice. V závislosti na vytíženosti porodních sálů vás porodní asistentky rády provedou.

Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Jakékoli své dotazy můžete konzultovat emailem na porodnice.trebic@nem-tr.cz.

Předporodní kurzy

Na předporodní kurzy6 můžete přijít od první poloviny těhotenství. Obsahem je psychická, ale i fyzická příprava k porodu. Zároveň s sebou můžete vzít svůj doprovod. Skládá se z tří lekcí, každá trvá dvě hodiny. Lekce jsou vedené zkušenou porodní asistentkou. Objednat se můžete ZDE.


Předporodní kurz PLUS pořádá přímo nemocnice Třebíč. Jedná se o jednu dvouhodinovou lekci, která vás připraví na porod a péči v období po porodu. Součástí je prohlídka porodnice. Objednat se můžete na telefonních číslech +420 604 296 249, +420 604 751 249, +420 739 142 804.

Porodní sály

Porodní sál tvoří celkem pět porodních pokojů. Tři pokoje jsou zcela oddělené a je na nich vše pro vaše maximální pohodlí - gymnastické míče, vaky, porodní stolička, vana a vlastní sociální zařízení. Jsou vybavené i pro pohodlí vašeho doprovodu, například rozkládacím křeslem.

Další dva pokoje jsou určené pro první dobu porodní a můžete na nich pohodlně strávit čas do porodu, pokud přijedete do porodnice příliš brzy.

Standardní pokoje

Standardní pokoje jsou dvoulůžkové a všechny jsou vybavené vlastním sociálním zařízením, lednicí a televizí. Samozřejmostí je rooming-in. Návštěvy se přijímají v jídelně oddělení šestinedělí, nikoli na pokojích. Doba návštěv není nijak omezena.

Nadstandardní pokoje

Jeden nadstandardní pokoj je jednolůžkový a poskytne vám tak dostatek soukromí. V případě zájmu je možné ubytovat i váš doprovod.

Doprovod k porodu

Doprovod u porodu137 je samozřejmostí.

Epidurální anestezie

Epidurální anestezie22 je k dispozici zdarma.

Bonding po porodu

Bonding33 po porodu je samozřejmostí, pokud ho umožňuje zdravotní stav váš, i vašeho miminka. Bonding vám bude umožněn i po bezproblémovém císařském řezu.

Co si přinést do porodnice

Doklady:

 • těhotenská průkazka a doklady o všech vyšetřeních,
 • občanský průkaz,
 • průkaz pojišťovny,
 • vdané maminky oddací list,
 • svobodné maminky prohlášení o určení otcovství.

Hygienické potřeby:

 • toaletní potřeby,
 • 2 ručníky.

Oblečení:

 • omyvatelné přezůvky,
 • župan, chcete-li mít svůj,
 • vložky,
 • toaletní papír,
 • papírové kapesníčky,
 • jednorázové kalhotky (prubanové),
 • vložky do podprsenky.

Může se hodit:

 • brýle, kontaktní čočky,
 • mobilní telefon, nabíječka,
 • psací potřeby,
 • léky, které užíváte.

Pro miminko:

 • jednorázové plenky,
 • vlhčené ubrousky,
 • ponožtičky, dudlík,
 • čerstvé vepřové sádlo ve skleničce.

Poplatky spojené s porodem

SlužbaSuma (CZK)
Předporodní kurz PLUS 300 Kč/pár
Edukace doprovodu k porodu 200 Kč
Nadstandardní pokoj na šestinedělí 600 Kč/noc

Adresa porodnice

Purkyňovo nám. 133/2
Třebíč

Kontakty

Primář: MUDr. Michal Málek,

Vedoucí sestra: Jarmila Dočkalová,

Ostatní kontakty

Oficiální stránky porodnice

Kde co najít v porodnici

Příjem budova M24. podlaží
Ambulancebudova M24. podlaží
CTG vyšetření budova M24. podlaží
Porodní sály budova M24. podlaží
Operační sály budova M24. podlaží
Oddělení šestinedělíbudova M24. podlaží
Primář klinikybudova M24. podlaží

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice Třebíč
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s porodnicí Třebíč

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Třebíč?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
mnoukavka  14. led 2022

Obrovské zklamání - jednou stačilo

Do porodnice jsem jela na 3x v jeden den, ač jsem byla po termínu, dostala jsem injekci na zastavení stahů, ty byly vyhodnoceny jako poslíčkové stahy, ač se intervaly zkracovaly, porod proto velmi komplikovaný. Porodní asistentky velice šikovné, za to paní doktorka u porodu zanedbala, co mohla. Nástřih hráze pro mě znamenal velkou ztrátu krve, obrovský tekoucí hematom a následnou operaci, neboť zašila tekoucí ránu. Na sále katastrofa, v domnění, že nevnímám, neodpustila si velmi neomalená slova. Co bylo však ještě horší, tak oddělení šestinedělí - sestřičky z gynekologie výborné, zato dětské sestry velmi nepříjemné, nerespektující možnosti maminky po komplikované operaci - pokud nejde kojení, je zle... Miminko mi hladovělo 2,5 dne, než jsem pro něj dostala příkrm. Na oddělení jsme s mimčem byli kvůli úbytku váhy (10 % je přirozené) drženi z dosud nepochopitelných důvodů. Zaplatila jsem si nadstandard, ne kvůli vybavení, ale abych byla na pokoji sama - bohužel v pokoji se netopilo, dostala jsem přímotop, jeden den nesvítila světla, z oken tekla voda a tvořila se plíseň.

Shrnutí: Porodní asistentky a sestřičky z gynekologie velmi příjemné, díky ostatním zkušenostem a zážitkům si druhé miminko pečlivě rozmyslím, a pokud bych do toho ještě jednou šla, tak rozhodně ne do třebíčské porodnice.
(3 fotky)
 • Příjemné porodní asistentky a sestřičky z gynekologie
 • Personál
 • Nedostatky nadstandardního pokoje
bimmka  11. říj 2015

Mohu jedině doporučit

V Třebíči jsem rodila obě své děti, a to již v novém pavilonu. A ani jedním slovem si nemohu stěžovat nejen na porodní sál, ale také na oddělení šestinedělí.

Syn byl vyvolávaný, porod zdlouhavý a pro mě naprosto vyčerpávající, ale do ničeho mě nenutili, netlačili a naopak se snažili poslouchat mé přání, co to jen šlo.

Druhý porod byl rychlejší a to díky PA, která mi s mým souhlasem aplikovala oxytocin. Bez něj bych nejspíš neporodila a trápila se tam opět dva dny, místo krásných 6-ti hodin, za což jsem ji velmi vděčná.

Luxusem na sále jsou sprchy, ze kterých na kontrolu dítěte stačí vystrčit pouze břicho.
Po porodu syna jej inhned ošetřili z důvodu mírného promodrání, ale po kyslíku mi byl přiložen k prsu a užili jsme si spolu krásné první 2 hodiny. Dcera byla přiložena ihned a pak až ošetřována.

Na oddělení šestinedělí se snaží co nejméně vyrušovat a jako druhorodička, která již ví, co a jak, jsem si pobyt docela užila a nabrala síly pro pozdější zápřah.

U syna mi to přišlo jako rychlovlak, kdy jsme pořádně nestačila pobrat co s mimčem dělat a jak zacházet, ale i tak při každém problému jsme se setkala s ochotou sestrer jak ženských tak dětských, a to v kteroukoli denní hodinu.
iviska  10. črc 2015

Má zkušenost s porodnicí v Třebíči

Obě děti jsem porodila v třebíčské porodnici.

První, dcerku, ještě ve staré budově porodnice. Porod byl koncem pánevním, celou dobu jsem byla pod "dozorem" porodních asistentek a lékařů. Samotný porod byl vyčerpávající, následná péče byla ze strany sester i lékařů vzorná. Nemohu si ani slůvkem stěžovat. Pokoje byly skromně vybaveny, sprchu a wc měly jen některé pokoje, další měly společné na patře. Ale to mne vůbec nevadilo. Nebyla jsem na žádné rekreaci. :-)

Druhý porod již proběhl v novém pavilonu pro matku a dítě. Moderní budova, kde součástí porodního boxu byla sprcha, vana, žebřiny na uvolnění, gymnastický míč, moderní lůžko. Bohužel, či bohudík, druhý porod byl takový fofr, že jsem si ten komfort ani neužila.

U obou porodů mi ihned miminko přiložili na tělo, proběhlo první přisátí a pomazlení se. Poté jsem se šla s pomocí sestry osprchovat, po sprše jsem dostala lehké jídlo.

Nezažila jsem ani v jednom případě neochotu, či ignoraci od sester či lékařů. Ochotně radili, pomáhali, vysvětlovali a pomáhali.

Pokud bych si měla někdy příště vybrat porodnici, zcela určitě bych opět rodila v té třebíčské.
vera_vila  30. dub 2013

Moje zkušenosti s třebíčskou porodnicí

Bohužel se porodnice v Třebíči proslavila ne zrovna chvályhodným příběhem záměny miminek, ale kdo ví, jak to vůbec bylo, každopádně mě se nic takového ani při jednom porodu nestalo a teď v nových krásných prostorách už snad ani k ničemu takovému dojít nemůže, protože miminko je ošetřováno přímo na porodním boxu a doprovod u toho může za 500 Kč asistovat a dokumentovat to (což bylo možné i na staré porodnici, že tatínek mohl jít se sestřičkami dozadu do místnosti, kde miminko ošetřovaly) nebo může maminka sama sledovat (pokud má sílu), co se s miminkem děje...

V nové budově porodnice jsem odrodila svého druhého syna Kubíka. Ani jsem to všechno úžasné vybavení boxů nestačila vyzkoušet, protože porod byl fofr :-) Každopádně je tam vše krásné, nové...

Veškeré popříjmové záležitosti probíhají pouze na porodním boxu, maminka se nemusí stále někam stěhovat, pokud porod trvá delší dobu.

Osobně jsem žádný porodní plán neměla, ani bych ho nestihla při tom fofru s PA probrat... Nevím, jestli to bylo jen tím fofrem, nebo už to přestali v porodnici řešit, ale jak jsem se bála klystýru, tak jsem žádný nedostala, na příjmu se mě akorát mimo ostatních otázek do papírů zeptaly, zda jsem oholená... Na nástřih se mě nikdo neptal, prostě ho dr. udělala, ale ani jsem to necítila...

Po porodu se mě zeptali, zda chci dítě na bříško, po jeho ošetření potom přikládají k prsu, potom si 2 hodiny maminka s miminkem (a třeba i tatínkem) užívají jeden druhého přímo na boxu, je možné kdykoliv v té době miminko znovu zkusit přiložit (případně pomůže sestra na zazvonění), sestřičky ochotně donesou něco na zub a k pití... Dětská sestra si zhruba po dvou hodinách miminko odveze na umytí a oblečení, maminka se jde osprchovat a pomalu se přesouvá na pokoj, kam jí miminko potom dovezou...

Návštěvy jsou přijímány v jídelně kvůli klidu maminek a miminek na pokojích, ale když se podaří a maminka je na pokoji sama, tak není problém mít návštěvu na pokoji. Nejsou stanoveny návštěvní hodiny, návštěva může přijít kdykoliv (kromě nočních hodin). Ke snídani dostanou maminky konvici čaje a mají možnost nalít si bílou kávu v jídelně, čaj je průběžně k dispozici po celý den u kuchyňky... Denně bylo k jídlu i ovoce (jablko, banán...), porce jídla jsou docela velké (já měla ze snídaně i svačinu)...

Ohledně personálu - osobně jsem se nesetkala s nikým nepříjemným nebo neochotným, právě naopak. Dětské i ženské sestry vždy přišly, představily se, zeptaly se, zda je vše v pořádku, nic nechybí, něco nepotřebujeme, chodily se ptát, kdykoliv byly k dispozici... Snad jediný doktor by mi vadil (nebudu jmenovat), nechtěla bych ho u porodu, kor když má v noci službu, protože to by byl asi hodně protivný a hodně nepříjemný (měla jsem s ním co do činění, když jsem ve 13tt po NT screeningu v noci začala krvácet a on nás nechal prvně půl hodiny čekat - asi se potřeboval prospat - pak mě vzal na ambulanci a vyšetřil mě stylem - nic tam nevidím, asi to bylo z čípku - nevzal mě ani na UTZ, aby zkontroloval miminko, nechal mi píchnout kanavit a řekl, ať si zajdu v pondělí za svou gyndr.), ale jinak byli všichni opravdu milí a ochotní...

K dispozici je erární košile, případně zapůjčí erární župan, 2 ručníky, balík vložek, 1 poporodní kalhotky, mimi kosmetika, zavinovačka, dětské košilky a látkové plínky na ublinkávání... Na požádání zapůjčí zimomřivějším miminkům i overálek a rukavičky... Jednorázové plenky, vlhčené ubrousky, toaletní papír, hyg. potřeby je třeba mít vlastní, já doporučuji ještě další 2 ručníky a aspoň jedny (raději dvoje) poporodní kalhotky navíc...

První den se miminko nekoupe (je omyté po porodu), druhý den koupe dětská sestra, třetí den si koupe miminko maminka, většinou čtvrtý den (pokud nejsou nějaké problémy a komplikace buď u dítka nebo u maminky) odchází maminka s miminkem domů... Koupání probíhá většinou přímo na pokoji... Když miminko trápí prdíky, sestřičky nabídnou espumisan, jsou ochotné i v noci mezi kojením miminka pohlídat na sesterně, aby se maminka mohla trochu prospat...

Ze své zkušenosti porodnici v Třebíči mohu jen doporučit...
4 lidé považují za užitečné