Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jantarové korálky

Jantarové korálky se dětem pořizují hlavně při růstu zubů4, kdy by měly dětem napomáhat proti horečce1 a bolesti při prořezávání zoubků. Korálky by měly dítě také zklidnit, aby nebylo rozrušené, plačtivé a ukňourané. Účinky jantarových korálků mohou vyzkoušet také starší děti nebo dospělí na zlepšení koncentrace, proti revmatu, bolesti v krku či depresi.

Korálky nesmí dítě žvýkat a nosit co nejblíže k dětské pokožce (korálky by měly mít co nejkratší délku), pokud mají rodiče strach nechat dítě s korálky spát, aby se nestala nějaká nehoda, mohou mu korálky uvázat kolem ruky nebo nohy, kde je možné korálky schovat pod ponožku.

Účinky jantaru

Při zahřátí jantaru lidským teplem se z něj uvolňují éterické oleje, které:

Děti a jantarové korálky

Více o jantarových korálcích na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. http://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/zdravi/jantarove-koralky-proti-bolesti-zubu-placebo-nebo-lek_2...
  2. http://blogs.babycenter.com/products_and_prizes/amber-teething-necklaces-do-they-work/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s jantarovými korálky

Máš zkušenost s jantarovými korálky?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
pazibarb  18. lis 2014

Nasadila bych je všem dětem i dospělým :)

Naše Elí je má od 4.měsíce dodnes (2,5roku). Sundavat je zatím ani neplánuju, ačkoliv zuby má už dávno všechny, prostě jí slušej. Na korálky nedám dopustit, uvěřila jsem jejich síle nejen v otázce zmírňování bolesti při růstu zubů, ale i v otázce zmírňování bolesti všeobecně a proti teplotám a zánětům. Jsou super. Malá krom rýmičky nezná nemoce. Už si nepamatuji, kde přesně jsem je koupila, koukala jsem na Heuréku, kde byly tehdy aktuálně nejlevnější. Absolutně bych se nebála toho, že by někdo prodával padělek. Je to celkem nenákladná věc.

Nikdy jsem se nepídila po tom jak vznikají ty barevné "odrůdy". Jen jsem se vyhla těm štípaným a vzala kulaté, prostě proto, že jsem je neplánovala vubec nikdy sundavat (jen na kurzech plavání jsem musela) a bála se otlaků popřípadě štípání/píchání. I když to byl jen můj osobní pocit. Nikdy si nikdo na ten štípaný tvar nestěžoval. Malá je má za "součást těla", vubec je neřeší a pediatra mě za ně pochválila.

Při výběru bych se vyhla korálkům po někom. Všechny léčivé kameny do sebe údajně natahují bolesti a záněty svého nositele a když je vezme jiný na sebe, nemusí to fungovat, naopak to může škodit. Ale někdo na tu přírodu až taaak nevěří. To sama zatím nemám vyřešené.

Uvažuju o jantarovém šperku i pro sebe, protože, myslím, prevence proti následujícímu není nikdy dost.
Jantar napomáhá při:
• Bolesti zubů
• Bolesti uší
• Infekci
• Nachlazení
• Alergii
• Ekzémech
• Revmatické bolesti
• Nevolnosti
• Únavě
• Úzkosti a depresích
4 poděkování