Druhý sportovní kočárek - skladný do města a na dovču, lehký terén, rok a půl staré dítě. Jaký?

Zodpovězené
14. únor 2020

Ahoj,

řeším pořízení druhého sporťáku.

Po vesnici jezdíme s Concord Wanderer - vyhovuje mi po všech stránkách - až na váhu a neskladnost. Sháním tedy tipy na druhý sporťák, který budu vozit v autě. Používat ho budeme nejen na výpravy do města (tam by stačilo prakticky cokoliv), ale chci ho vzít i na dovolenou (očekávám rozbité chodníky, štěrk, vytlučenou asfaltku atp., ne náročný horský terén, prostě nedokonalý povrch).

Před CW jsem měla Peg Perego Book S (podvozek + vajíčko) a ten mi nevyhovoval, byl skvělý právě tak akorát na hladkou dlažbu obchoďáku, na jiném povrchu se mi zdálo, že se moc nadřu a z miminka vyklepu duši. Skladnost byla úžasná.

S prvním dítětem jsem jezdila s Prampol Zebra (obří a neskladný) a s golfkami Moon (?), to byla hrůza, nouzovka na dovolenou.

Potřebuji tedy sporťák pro cca rok a půl staré dítě, lehčí a skladnější než CW, vhodný do lehčího terénu (odpružení kol). Netrvám na otočné sedačce, i když momentálně vozím proti směru. Kvůli výšce partnera potřebuji polohovací madlo. Polohovací zádová i nožní opěrka. Ne korýtkové sezení.

Britax BM+ se mi zdá velký a nelíbí se mi. Valco Snap 4 nevypadá bytelně, ale neměla jsem v ruce, možná že Ultra TM je zpracováním jinde. PetiteMars Street Air se mi líbí, ale recenze rozporuplné. Joie Mytrax se mi též líbí. S Baby Jogger nemám zkušenosti.

Cenový limit pro bazarový kousek 5.000 Kč.

Moc děkuji za Tvůj čas a ochotu 🙂.

Ahoj!

Baby Jogger City Mini GT2 je tu za mňe nejlepší - nejprostornější, nejodolnější plus poměrně lehká a skladná volba. I bez tvých zkušeností - určitě ano, já bych si ho koupila.

Baby Jogger City Mini GT2

Do terénu - Valco spíše ne, aspoň z mého pohledu. Britax B-Motion 4 Plus mně osobně taky přijde velký a nemotorný, a ne každému sedne těžiště. Odpružení moc nenajdeš ani u Petite&Mars Street, ale jinak fajn kočárek - no odporučila bych nafukovačky, které ho ale udělají těžším.

Britax B-Motion 4 Plus

Petite&Mars Street

Joie Mytrax je taky povedený, ale už těžší.

Joie Mytrax

Proto bych si já opravdu nejspíše vybrala BJ. Nebo pak novinku Thule Spring.

Thule Spring

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.