Univerzální dvojkombinace. Britax, Bugaboo nebo Joie?

Zodpovězené
20. čer 2019

Ahoj Eli,

chtěla bych poprosit o radu a názor.

Vybíráme kočárek pro první dítě, narodit se má na přelomu září a října. Ráda bych nějakou dvojkombinaci, abych pak nemusela dokupovat další sporťák a nejlépe takový, který by přečkal víc dětí. Ideálně aby byl lehký do města, dobře se skládal, ale i odpružený a dalo se s ním vyjet na procházku do lehčího terénu.

Momentálně máme favorita Britax Smile, tam jde sporťák otočit oběma směry, jinak by mi stačil i B-motion 4 a dokoupit hlubokou korbu, ale tam zase nejde sporťák otočit proti směru jízdy, což mi trochu vadí. Hodně je chválený i Go, ten se mi naživo moc nelíbil vzhledově, ale funkčně je asi fajn.

Uvažuju i nad Bugaboo Buffalo nebo Fox, ty se mi líbí nejvíc, měly by být i lehké, ale tam mě odrazuje korýtkové sezení, co někde píšou, že není dobré na páteř a jinde zas, že je ok...tak nevím? Vyšší cena by asi tolik nevadila, koupili bychom z druhé ruky nebo nový, co se pak dá výhodně prodat, to mi přijde fajn.

Nedávno jsem narazila taky na Joie Litetrax a Mytrax, což jsou sporťáky, ale měly by jít dokoupit i hluboké korby. Což mi přijde fajn, protože v hluboké stráví mimčo chvilku a se sporťákem se jezdí nejdéle. A cenově jsou taky dobré.

V diskuzích se taky dost objevuje Valco Snap 4/ultra, že je hodně lehký a taky by měla jít dokoupit ta hluboká korba. Nebo Babystyle Oyster?

Moc děkuju!

Ahoj!

Britax Go je, co se týče výdrže i pro dvě a více dětí, jednoznačně nejlepší volba. To s tím designem jsem už slyšela tolikrát ... 😃 ale, pokud chceš funkční kočárek, odráží to právě i jeho funkční design. Kombo hlavního kočárku Go a jakéhokoli lehkého golfáče nebo sporťáku někdy kolem dvou let dítěte je zaručeně něčím, co ti postačí při jednom i více dětech na celé kočárkovací období.

Britax Go

Britax Smile 2 je určitě dobrým kočárkem, ale přijde mi ne až tak skvělým, jako je Go - a přitom zabere dost místa i on. Určitě to není chybná volba, ale pokud bych vybírala mezi těmito dvěma, vyberu Go.

Britax Smile 2

Britax B-Motion 4 je podstatně nižší model a já osobně bych ho jako jediný kočárek nepreferovala - a už vůbec ne pro více dětí. Bude ti podle mě, alespoň zpočátku, chybět reverzní sezení (možná i polohování nožiček), a sedák je také opravdu veliký pro menší děťátko - může v něm být ztraceno. Blednutí stříšky a ne každému vyhovující těžiště jsou také věci, pro které mi přijde jako nižší model a pokud bys o něm stále přemýšlela, silně doporučuji předem vyzkoušet.

Britax B-Motion 4

Bugaboo Buffalo (ten se již nevyrábí, takže asi myslíš bazarový), resp. Bugaboo Fox - jsou určitě výborné možnosti také.

Bugaboo Buffalo

Bugaboo Fox

Co se korýtkové sezení týká, je to asi jako se sezením klasickým - má své výhody i nevýhody. Jednoznačně bych ho však nenazvala škodlivým, a také odborné názory se zde velmi odklánějí - polovina ti ho doporučí, polovina doporučí druhou možnost. Mám intenzivně odzkoušené (na mých třech synech) oba druhy sezení a vyhovovaly nám oba - každý trochu jinak. Pokud je kočárek dobrý a kvalitní, je dobré i korýtko - ne nadarmo je nazýváno jako ergonomická poloha (děťátko v děloze je také skrčené). Co se zejména Foxu týká, je to výborný a kvalitní kočárek s vysokou prodejní hodnotou, takže určitě neprohloupíš.

Joie Litetrax 4 i vyšší Joie Mytrax jsou dobré kočárky, u kterých se maminy když tak stěžují na přední hlučnější kola. Doporučím spíše Mytrax, protože tam lze sundat celé sedadlo (kvůli korbičce). Ale zase nastává problém jako u B-Motion, že ti otáčení sedáku může trochu chybět. Každopádně oproti Motion-u preferuji tento, protože nemá takový obrovský sedák, a tak bude pohodlný i pro menší děťátko.

Joie Litetrax 4

Joie Mytrax

Valco Baby Snap 4 i Valco Baby Snap Ultra jsou aktuálně velmi oblíbené městské kočárky, i když počítej s tím, že jsou spíše tvrdší. Já osobně, pokud již ze série Snap, tak Valco Baby Snap Ultra Trend - splní ti otáčení, má lepší potahové materiály a propracovanější funkce. Je to vhodná volba, pokud vysloveně jezdíš ve městě a hledáš co nejlehčí kočárek.

Valco Baby Snap 4

Valco Baby Snap Ultra Tailormade

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Babystyle Oyster Zero je podobným typem kočárku - lehký, dobře skladný, šikovný (zejména ve městě), navíc oproti Valcu i odpružený. Pokud potřebuješ něco na celé kočárkové období a preferuješ lehkou váhu, je to určitě jedna z nejlepších voleb, co se praktičnosti týká. Vybere si ho zejména mamina, zaměřující se na praktický sporťák, kterému podřídí ostatní součásti.

Babystyle Oyster Zero

Za mě osobně, Go nebo Fox jsou top, a Oyster Zero, nebo něco podobného když tak později, jestli budeš takový potřebovat… 😉

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.