Výsledky vyhledávání pro slovo “Tr”
Holky já se z chlapa zblázním. Včera jsem mu oznámila že půjdu na očkování aby děti měli normální život. A to co předvedl byl mazec. Normálně mi řekl že nechce abych šla. Že má strach že zůstane z dětmi sám. Prý kolegyně z práce byla na očkování dva dny po něm skončila v nemocnici. S vadou srdce . .. i já si ji pamatuji jako akční ženu (40) let . Doprace se už nevrátí .... 😢 Jenomže se nijak nemohu smířit s tím že děti budou doma a nikam .... Ach jo ...
Poslušně hlásím, že tým Tryskomyší je v akutním oslabení, čím je naše účast na víkendovém běžeckém "závodě" oslabená. Z tohoto důvodu urgentně hledám náhradu! Takže pokud ještě nemáš plán na víkend jsi pro každou pozornost a máš lehce něco na běháno, určitě se ozvi. Jedná se o odběhnuto o dvou úseků ( Lukavice-Moravičany 10, 2 km a Otrokovice- Napajedla 8,2 km). Běhu zdar!
Nemáte prosím někdo zkušenost s nějakým GPS chipem použitelným pro děti? Nechci hodinky. Ideálně jen nějaký náramek nebo přívěšek. Těšila jsem se na Air tag, ale má dosah jen 10 metru, tak to se hodi fakt max na ty klice doma 🙈
Ráda ženám předávám myšlenku, že po sobě nemáme chtít, aby bolest ze ztráty miminka zmizela rychle. Že to není možné. Když ztratíme někoho, koho jsme několik měsíců hluboce milovaly, těšily se na něj, plánovaly společnou budoucnost, nelze čekat, že se za stejnou dobu dokážeme smířit s tím, že nic z toho se nestane.
A zároveň souním s tím, že pokud jsme byly schopné cítit tak hlubokou lásku, dokážeme v sobě objevit i vnitřní sílu na to, vyrovnat se s bolestí naší ztráty. Je to jen druhá strana též mince.
Děkuji Lence Blažejové, že tyto myšlenky vyjádřila zase jinými slovy ve svém deníku Mému miminku.
A co vy? Došly jste už ke svému uzdravení?
🛵Ještě chvíli vás tou dovolenou budu spamovat. Ale mám pár super tipů.
Z týdne na Rhodosu jsme 4 dni měli "rentnutý" skútr a přejezdili jsme celý ostrov. Já se naučila jezdit taky. Navíc šlo hezky zjednat cenu a na 4 dny nás skútr o objemu 200cc vyšel ani ne 100€ včetně plného pojištění.
A s větrem ve vlasech jsme jezdili od pláže k další. Po všech krásných zákoutích...
Takže Rhodos ve dvou na motorce vřele doporučuji.
🛵♥️🛵♥️🛵♥️🛵
Jak už jsem někde psala, máme poměrně tvrdou vodu (ale v porovnání jinde, řekněme střed).
Zkusila jsem test, týden jsem nemyla/nestírala skleněnou sprchovou zástěnu. Po týdnu celkem fuj, fuj (viz fotka). Modlila jsem se, ať to jde hlavně dolů.
Prvně jsem vyčistila nanohoubičkou z obou stran, nechala uschnout, znovu nanohoubičkou a pak vyleštila fialovým Actifibre. A pak si oddechla, že to jde 🙏
Celkem mě to překvapilo, šlo to snadno, poměrně rychle, bez použití chemických prostředků. A to se mi na firmě #vileda moc líbí, že 90% produktů je bez použití chemických věcí. Strašně by mě štvalo mít na každou věc nějaký přípravek 🤦
Holky, prosím poraďte nějaký deodorant pro šestiletého kluka. Letos se nám z kluka stává asi chlap a jeho pot strašně čpí. A do toho mu začínají černat chlupy na nohách 😔
Holky jak to prosim vas delate, ze mate na Vanoce tak krasne vanocky, jak z casaku o peceni ?
Moje dnesni story: rikam si, letos upecu na Vanoce vanocku. Po par minutach se mi ten napad rozlezi a rikam si znovu, ze to bude chtit trenink neb jsem vanocku jeste nepekla. O 2h pozdeji mi uz kyne testo. Peclive studuju navody jak a z kolika plest. Vyhrava videonavod na ze 6 copu-zda se nejjednodusi. Po pul hodine marneho snazeni, jsem to vzdala a zpatlala to nejak k sobe 😂
TAKZE CEKAM TIPY A RADY!
Ps: chutove vyborna! 🙈
Jdu si k vám pro radu 🙂 malý bude nastupovat do školky, samozřejmě dávám dohromady, co bude potřebovat dle seznamu školky (schůzku mít nebudeme, dotazy se budou řešit až s nástupem). Ale nevím, kolik čeho přikoupit a nabalit tak, aby mu to stačilo třeba na týden. Kolik máte triček/tepláčků/ponožek atd. tak na ten týden? Předpokládám, že spotřeba přes den bude celkem velká, aspoň ze začátku 🙈😃 Děkuji😊

Zkušenosti s ELIS DESIGN
Dětský pokojíček, ve kterém se snoubí kvalita, funkčnost a originální design s prvky, které rozvíjí široké spektrum dětských dovedností. To je dokonalé prostředí pro děti, které láká k objevování. Když navíc jednotlivé kusy nábytku a doplňků spolu ladí, dokonale se doplňují a k tomu všemu ještě „rostou” spolu s dětmi, je to splněný sen o dětském pokojíku. Takové sny plní český výrobce kompletního, do detailu vyladěného, vybavení dětských pokojíčků a hraček ELIS DESIGN.
Aby toho nebylo málo, produkty ELIS DESIGN podporují seberozvoj dětí, jejich zvídavost a touhu objevovat, v duchu filozofie lékařky a pedagožky Marie Montessori. A vy je budete moci zanedlouho otestovat.
Co budeme testovat?
Montessori duhová houpačka 5in1 je jedním slovem multifunkční. Kdykoli se promění v houpačku, skrýš, sedačku, prolézačku, nebo skluzavku. Na hraní je vhodná pro děti od 1 do 6 let, ale s nosností 100 kg poslouží i jako sedačka pro pořádnýho chlapa. Houpačka je vyrobena z 18 mm silné, ručně opracované březové překližky s povrchem odolným vůči oděrkám a škrábancům.
ELIS DESIGN Activity board domeček1 vede děti k učení prostřednictvím vlastní zvídavosti a přirozené chuti objevovat a hrát si. Domeček složený ze 6 desek s různorodými prvky učí děti zručnosti, logice, trpělivosti, kreativitě či vnímání prostoru a času. Odolná a zároveň lehká březová překližka je omalována netoxickými barvami na vodní bázi. Všechny prvky jsou zanýtované a nehrozí uvolnění žádných drobných částí.
ELIS DESIGN Montessori Piklerové trojúhelník1 je šplhací pomůcka založená na teorii pediatričky Emmy Piklerové, která vyzdvihuje důležitost samostatného objevování pohybových možností. Umožňuje dětem pohybovou realizaci dle vlastních schopností a odvahy, čímž se přirozeně učí rozpoznat a respektovat své možnosti. Žebřík má bezpečnou výšku, příčky jsou akorát široké pro pohodlný úchop. S nosností až 80 kg může dítě doprovázet celé dětství.
Věděly jste, že o nástřih či natržení je potřeba pečovat?
Bolest při milování...
Únik moči...
Bolest pánve či zad...
To všechno může mít na svědomí malá ranka v pánevním dnu po porodu...
Porodní poranění se totiž hojí jizvou, kterážto je vazivovou tkání a ta se ráda stahuje. Kolem sebe tak může vytvářet zvýšené napětí svalových vláken, zatímco kousek dále jiná svalová vlákna zase naopak ochabují. Vzniká tak nerovnováha v zapojení svalů pánevního dna, v důsledku čehož může docházet k:
- úniku moči (dle rozsahu poranění ale i plynů či dokonce stolice)
- vzniku diastázy (rozestup přímých břišních svalů)
- bolestem zad, pánve či kyčlí
- neuspokojivému milostném životu (buď to bolí nebo jsou prožitky méně intenzivní)

Cestou necestou s kufrem z PEPCO
Řekněme si to hned na začátek. Není moc odvážlivců, kteří se odhodlali koupit si cestovní kufr v PEPCO, aniž by jim ho někdo doporučil, nebo ho potřebovali rychle a levně.
Já se k tomu odvážila a nelituji. Koupila jsem ho především proto, abych ho prostě vyzkoušela a mohla podat relevantní zprávu o tom, jestli se tato investice vyplatí, nebo ne. Ani jsem netušila, jak užitečný mi bude a jak efektivně jej využiji.
Pojďme tedy na to.
Kufr na první pohled působí malinko křehce. Proti značkovému, který doma mám má měkčí korpus. Zipy působí ale bytelně a kvalitně. Co jim lze vytknout je absence takové té dírky na zámek. Součástí kufru sice je i prvek s možností kódovaní, který slouží na uzamčení zipu, ale ten se mi nepovedlo otevřít, jelikož jej někdo zakódoval již v obchodě a tak se pro mě stal nepoužitelným. (Pokud někdo tuší, jak to „resetovat", sem s tím!)
Kolečka jsou zasazená do těla kufru, takže nejsou náchylná k ulomení, což se mi již jednou na mnohem dražším kufru stalo hned u prvního použití. (Dovedete si představit ty nervy...)
Kufr nabízí možnost rozšíření (jako snad každý textilní kufr), za pomoci přídavného zipu vedeného kolem korpusu. Což mě ale osobně chybělo je výsuvná konzole dolů, která by rozšířila základnu kufru tak, aby se v případě jeho rozšíření, nepřevažoval dopředu. Jelikož tam tato možnost chybí, dopředu se převažoval a člověk tak musí zvážit předem, jak rozmístí obsah kufru.
Zatěžkávací zkoušku absolvoval na výbornou. Sepisuji recenzi, ale už teď mohu říci, že za málo peněz nabízí dostatek muziky. 🤗
Jedna z výhod dospělého dítěte je,že máte parťáka na popití,vyslechne vás,máte se přitom komu vybrečet na rameni,když je vám ouzko na duši,víte,že vás spolehlivě dopraví domu a ráno,když se vzbudíte s hlavou jak střep,tak s komentářem:”A mami,co jsi jako čekala??Už ti neni dvacet😆”vám plácne mokrej hadr na čelo a jde vám uvařit česnečku…jo,je to fajn mít už velké dítě❤️
Na můj vkus máme v baráku docela tvrdou vodou (v bytě byla naopak až neskutečně měkká).
Tvrdá voda = věčně někde fleky. Na dlažbě pod skleněnými dveřmi sprchového koutu zůstává pravidelně bílý flek. Zkoušela jsem klasika vytřít, cif, líh, odlakovač, různé přípravky na vodní kámen a po zaschnutí stále flek. Jediné co pomohlo během minutky je nano houbička, je to zázrak.
Zkuste i na skleněné dveře a uvidíte, jak budou zase krásné bez fleků 👌
Bez mlíčka ani ránu! 🤗
Hrozně mě mrzí, že BEBA SUPREMEpro je pouze do 12-ti měsíců. Ještě stále doděláváme poslední balení a pak se musíme přesunout na BEBA COMFORT. Domča má naštěstí rád obě, a tak se zlobit určitě nebude. 😊💙
Momentálně dostává mlíčko 2x denně vždy před spaním. V poledne a večer. V tuto dobu již Davídek začal pomalu mlíčko odmítat a v roce a půl ho již nechtěl vůbec. Tak jen doufám, že tentokrát lahvičku nezandáme ještě hodně hodně dlouho. 🍼
Do kdy chtěly vaše děti mlíčko?
* Důležité upozornění: Kojení je pro Vaše miminko to nejlepší. Pokud již nemůžete kojit, vybírejte náhradní kojeneckou výživu po poradě se svým pediatrem.
Holky, prosím, DEDOLES, jak sedí velikosti? Jde mi o plavky, mají krásný a celkem levný sportovní, ale hlavně u vršku mám trochu obavy, aby neškrtilo, neplandalo... Máte někdo zkušenost?
Tento týden jsem měla dovolenou, a jelikož počasí nebylo nic moc, na čtvrtek jsem naplánovala návštěvu zábavného parku Galaxie. Děti se tam moc těšily. Po příchodu jsem měla nutkání odejít, tak plnou Galaxii jsem ještě nezažila, všechny stolečky obsazené a dospělí tam museli sedět i na zemi, ale u vstupu pouštěli pořád dál. Na nějaké bezpečnostní opatření, kontrolu testů a pod se tam vůbec nehrálo, takže trochu obava, abychom si z tama neodnesli Covid a neměli zkažený zbytek prázdnin. Covid tedy zatím nemáme, ale syn si tam zlomil nohu. Teď mi tu brečí, že místo toho, aby si o prázdninách užíval, bude muset sedět doma, jelikož má nechodici sádru. A mě je do breku taky. Vyčítám si, že jsem neuposlechla svoji intuici, která mi při pohledu na přeplněnou Galaxii říkala, že tam nemáme chodit.
Tento sympoš teď zaskakuje za moji sestru? Tak jo, to beru 😍
#fisherprice
Dnes jsem měla v plánu úplně jiný #vileda příspěvek, ale s tímhle se musím podělit 😂
Čas od času skončí muž v pátek dřív v práci a udělají si s Emíkem hezké odpoledne jen sami dva.
Muž přijel a povídá, doufám, že budeš sedět/ležet/číst si/dáš si kafe a nebudeš nic dělat! A fakt mě neštvi! Tak mu odpovídám, znáš mě, viď? A šibalsky u toho mrknu.
No nic, odjeli. Já vyndala myčku, upekla si piškot na řezy (o víkendu máme pouť), udělala si kafe a na terase hodila nohy nahoru.
Pak mě napadlo vytřít, nikdo doma, ideální stav na tuhle činnost. Jdu do technické místnosti pro mop. Všechny návleky sundané, náhradní ani jeden v celém baráku 😂😂😂
Tak mu volám, prý to všechno odvezl včetně žehličky na žehlení 🙈😁
Jako jo, zná mě za těch skoro 17 let ❤️
Jak to řešíte s dětmi, co nechtějí jíst?
Můj 4 letý syn už zdá se nejí ani tech pár jídel, co měl "rád"....teď je všechno ble
Kromě hranolek samozřejmě a sladkých nesmyslů, ale hlavní jídla jsou hrozný problém...nevím co s tím, když mu nedám nic, tak prostě nic nejí...třeba celý den a je mu to jedno....kdyz přijde, že má hlad a já mu nabídnu něco normálního, tak ne, prostě nic
No a mě se ho stejně nakonec večer zželí, protože jako malá jsem to nenáviděla a musela jíst i věci, po kterých se mi vyložene zvedal žaludek, tak si řikám...no třeba mu to fakt nechutná
Jenže nic mu nechutná :(
Holky, nemáte nějaký info, že by třeba el nino parfemy prodavaly fejky? Tenhle skraloup sebou tahne notino a i ja osobne jsem tam na fejk rasenky narazila. Chci si koupit vonavku, ktery je fak draha a nechci naletet. O notinu jsem ze zkusenosti vubec neuvazovala. Koukala jsem fakt jen treba na douglas nebo ofiko sisley stranky, ale na el ninu ji maji taky. O dost levnejs samozrejme, ale tam jsem o fejkach zatim nic nezaslechla🤷♀️



















