1. screening, Gennet v Praze 7

zuzzka93
7. črc 2017

Ahoj v pondeli man absolvovat 1.screening v gennetu a jak se to blizi zacinam byt trochu nervozni. Jsem objednana u nejakeho pana doktora jmeno si nepamatuji. Prosim o zkusenosti. Jak ultrazvuk probiha? Vaginalne nebo pres brisko? Doprovod nevadi? Je moznost i urceni pohlavi? Chovaji se tam slusne ke klientum? Dekuji Zuzka

dolezalovalucie
7. črc 2017

@zuzzka93 Ahoj nervozni je snad uplne kazda,ktera ma jit,je to uplne normalni.Ja nemam zkušenost z Gennetu.Ale urcite si muzes vzit sebou doprovod,jeste jsem neslyšela,ze by to nekdy vadilo.Utz probiha většinou přes brisko,vaginalni podle me delaji jen když je horsi viditelnost.Ja cekam druhé a delali jen přes brisko.Urceni pohlavi je mozne pokud je mimco dobře natoćene ale uplne bych na to nespolehala,nam to ani u jednoho nerekli takhle brzo a i tak bych to brala s rezervou,neni to na 100procent.Ja mam tedy dobrou zkušenost lekar mi vždy vysvetlil co presne kontroluje a během utz na obrazovce vse ukazal a celou dobu opravdu rikal co dela.

eliza1
7. črc 2017

Ahoj, určitě si sebou můžeš někoho vzít a dělá se většinou jen přes břicho, kdyby dr moc neviděl zkusil by i vaginálně. Já jdu ted na 2 screening do gennetu a ještě jsem tam nebyla. jdu v uterý, kdybys nešla v pondělí ale až po mě tak v uterý můžu napsat jak se chovali... mám z nich taky obavy 🙂

lucie_j
7. črc 2017

Ahoj , při prvním těhotenství jsem byla v 1. i 2. trimestru na screeningu v gennetu sama a v pohodě. Jsou milý a ochtotní a hlavně lékaři na vysoké úrovni, ono je to prý poměrně složité v tom ultrazvuku odhalit všechna potencionální rizika. Mám to blíž do naší nemocnice, kde jsem rodila, ale na screening půjdu i v druhém těhotenství raději do gennetu. Na pohlaví je brzy, ale při ultrazvuku po 20. tt to už je vidět. Já sice hned na začátku hlásila, aby mi to neříkali, ale poznala jsem to sama. Jo a ultrzvuk samozdřejmě přes břicho.

lentilkah
7. črc 2017

Ahoj, ja jsem v Gennetu moc spokojena, chodim k dr.Hynkovi, je to profik, vse vysvetli a ukaze. Doprovod mit urcite muzes, UTZ se dela pres bricho, ale radeji pocitej i s vaginalnim, kdyby bylo neco hur videt. Pohlavi nam tipovat nechtel, ze radeji az pozdeji, kdy je vetsi jistota. Za 14 dni jdu na druhy screening a uz se moc tesim.

pabka
7. črc 2017

Nam v Gennetu na prvním screeningu pohlaví řekli 🙂

zuzzka93
autor
7. črc 2017

@pabka a u koho si byla ? Nevzpominas?☺

zuzzka93
autor
7. črc 2017

@eliza1 tak naopak dam v pondeli navecer vedet ja☺jdu tam na 14.00

eliza1
7. črc 2017

@zuzzka93 tak dej vědět ty 🙂 já tam mám být taky ve 14hod 🙂

luska__
7. črc 2017

@zuzzka93 ahoj 🙂 chodim tam a v pondělí mám uz 3. A poslední 🙂
Jsem na 13:15 a chodim k primarce Smetanovy.
Nemusíš se ničeho bat 🙂 je to krásný. Pěkne se ti věnuji, vše ti ukáží i partnerovi.
Pohlaví si nenech jeste říkat , abys pak nebyla při druhem překvapena.
Je jeste moc brzy a je to odhad- nikoliv přesný.
Za fotky se plati docela dost. Ale muzou ti je poslat za poplatek i na mail ( me tedy je poslali) jsem pacientka gennetu na porici.
Ultrazvuk bude jen přes bříško , daji to miminko poslechnout - me vyjely slzy jako hrachy! Přeju , aby vše bylo v naprostém pořádku.
Ja byla nervy bez sebe

pabka
7. črc 2017

@zuzzka93 nemůžu si zaboha vybavit jméno, ale byla to paní doktorka..

zmrz_lina
7. črc 2017

Byla jsem u dr. Kulovaného - i když jsem na něj četla kde co, k nám se choval skvěle, vše ukázal a vysvětlil. Prostředí kliniky je luxusní, já jsem se tam ale dobře necítila (to prostředí je až moc okázalé, že je vidět, že IVF a vše kolem je prostě v první řadě business jako kráva).

zuzzka93
autor
7. črc 2017

@zmrz_lina
@zmrz_lina ja si myslim ze jdu taky k tomuhe doktorovi,nejsem si ale jista.. Me to tam projde tak trochu hanlive receno jak tovarna na lidi ale verim ze jako pristroje a vse je moderni a na spickove urovni.dekuji ti☺

luska__
7. črc 2017

@zuzzka93 tak tohle vůbec přeci neni důležitý.
Hlavní je, ze jsou tam kapacity!!!
Denně se tam setkávají s kde čím , naprosto jsem tam tomu věřila.
Radši do továrny na lidi nez k obyc doktorovi,který děla 3 screeningy za týden.
Oni jich dělají denně tolik , ze mi vše okolo bylo jedno - a prostředí se mi líbilo. Cena je stejná jako kdekoliv jinde

katka22688
7. črc 2017

@zmrz_lina taky som u neho bola a dobre je profík ale to že dlouho sledoval srdíčko a pořád se k nemu vracal mi moc nepridalo. Bez slov, bez vysvětlení.. Nevím mne nesednul. Priste budu chtít nekoho jiného. Byla jsem v gennetu na Letné.

zuzzka93
autor
8. črc 2017

@katka22688 dekuji za nazor ,doufam ze to bude v pohode ... Toho se bojim je to nase prvni tak jsme ze vseho hned nervozni a divny chovani na jistote casto neprida ,hlavne ale at je s miminkem vse jak ma byt☺

katka22688
8. črc 2017

@zuzzka93 tiez to bolo naše prvé a keď tak spatky premýšľam.. Nemam z toho dobrý pocit. O miminko sme prišli v 33tt...tak proto přemýšlím proč a kde se stala chyba. Ale ty se neboj, ptej se na vše co te bude zajímat oni sú tam od toho.. Delej s tým a to co jim zdá automatické tak pro nás je to nové a cudzie.... Moc som sa poučila 🙂 tak ti přeji klidné a hlavně veselé tehulkovaní 🙂

eliza1
10. črc 2017

@zuzzka93 ahoj, tak co, jak to tam probíhalo? 🙂🙂

zuzzka93
autor
10. črc 2017

@eliza1 ahoj☺hele bylo to naprosto v pohode vysledky jsou dobre pan doktor mi porad rikal co dela vse vysvetlil tak jsem rada ☺

eliza1
10. črc 2017

@zuzzka93 tak to je paráda, takže byli i příjemný? a dostala jsi nějakou fotku?

lentilkah
10. črc 2017

@eliza1 O fotku si musis potom rict na recepci, 150,- chteji za vytistenou a tusim 75,- za poslani na mail.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru