6+6tt, tak v jakém jsem týdnu?

denisamaz
26. dub 2016

Ahojte doktorka mi dnes rekla ze jsem 6+6 tt. Tak v jakem jsem vlastne tydnu, v sestem nebo sedmem..? Dekuji za rady.

baysha
26. dub 2016

V sedmém (první týden je 0+něco). Ale tohle číslo udává počet týdnů od poslední menstruace - doktoři to takhle nelogicky počítají. Takže ve skutečnosti jsi v pátém týdnu od oplodnění.

bajana
26. dub 2016

V siedmom. Sest mas ukoncenych a siedmy prebieha.

denisamaz
autor
26. dub 2016

@baysha dekuju.

denisamaz
autor
26. dub 2016

@bajana diky.

jackjacek
26. dub 2016

A měla si už na ultrazvuku srdíčko? 😉

denisamaz
autor
26. dub 2016

@jackjacek ano mela. 🙂

jackjacek
26. dub 2016

Jé...to je hezké,to gratuluji. Já už se nemůžu dočkat,jestli je vše v pořádku i u nás.Dneska jsem podle kalkulačky 6+4 a kdy si prosím měla poslední ms?

denisamaz
autor
26. dub 2016

@jackjacek posledni ms mi zacala 8.3.

jackjacek
26. dub 2016

@denisamaz mě 11.3. Tak když bych šla příští týden tak už by mohlo taky být vidět 😉

denisamaz
autor
26. dub 2016

@jackjacek snad ano a to jsme nwbyla ani na velkem ultrazvuku ale jen na obyc co mi delala v ordinaci a uz bylo videt...

jackjacek
26. dub 2016

@denisamaz super,děkuji

lenusaak
26. dub 2016

@jackjacek ja jsem 6+3 🙂 o den min🙂 na ultrazvuku 5+6 srdicko nebylo, jdu ted v pátek, kdy budu 6+6 tak jsem zvedava. Dneska akorát krvacím, tak mam navyšene davky progesteronu na udržení těhu..snad to je jen nejaka cévka..

prostejina
26. dub 2016

@lenusaak nedávno jsem četla tvůj příběh.. Moc ti fandim a preju ti, at vše dobře dopadne a mimco jen zlobí, aby ukázalo, kdo je tady panem 🙂 drz se!

jackjacek
27. dub 2016

@lenusaak jé tak to napiš jestli je vše v pořádku...držím pěsti 😉

denisamaz
autor
27. dub 2016

@lenusaak urcite bude vse ok.. drzim palce...😉

pajus13
27. dub 2016

Ahoj holky, tak jsem dnes byla na utz, jsem 6+5 🙂 byl videt jen gestacni a zloutkovy vacek, doktorka me vydesila ze tam jeste neni mimi. Myslite ze je nadeje ze by se jeste ukazalo? ☹

peicul
27. dub 2016

@pajus13 dle mě je to v pořádku, určitě se na další kontrole ukáže

zindra
28. dub 2016

Ahoj holky prosim vas v utery jsem byla na ulrazvuku tam mi rekli ze jsem v devatem tydnu.9+0 tt jak se to tedy pocita v kolikatem tedy jsem dekuji za odpověď

andreaandrejka
28. dub 2016

9+0 devátý týden
9+1 10 týden ( 9 týdnů a 1 den)

zindra
7. kvě 2016

Ahojky holky prosím vás kamarádka me prosí at vás poprosim o pomoc.12.3.mela nechráněný styk ale ne s pritelem.7.4.si dělala digitální test clearblue a tam ji to ukázalo 3+.V kolikatym je diky

andreaandrejka
7. kvě 2016

@zindra Tvoje kamaradka by se mela naucit cist pribalove letaky. Tam je jasne vysvetleno kteremu tydnu odpovida,pokud ji test ukazal 3+. Jinak presne ji to rekne az doktor podle ultrazvuku.

lenusaak
7. kvě 2016

@pajus13 nenech se vydesit..ja byla minulý týden 6+6 bylo videt to stejny co u Tebe, doktorka mi řekla, že to nejspíš nedopadlo. Jsem po IVF..dalši tyden jsem měla kontrolu v centru aby mi to potvrdili, to jsem dle menstruace byla 7+4 srdícko bilo a bobík tam byl, je o týden mladší, takže proto nic moje doktorka jeste neviděla. Doktoři v centru byli naštvani, nemají radi tyhle ukvapené závěry..takže naděje určo je....budou to kluci, ti jsou prý takový ,, brzdičky" 😀

lenusaak
7. kvě 2016

@pajus13 ted koukam, že uz je to z 27.dubna..jakpak si dopadla?

alishaa
13. črc 2016

@lenusaak ahojky, dostala jsem se sem na diskuzi, ale chtela jsem se jen zeptat, byla jsem dnes na kontrole, ale bohuzel nebylo vidět srdíčko, jsem 6+6 po IVF, tak jsem vystrasena, jestli to neni uplne spatne.. Na utz je vidět vacek s ebrym.strukturama, ale bez srdeční akce..pan doktor byl taky trochu zaskoceny, čekal ze uz uvidí srdíčko, tak jsem se dost vylekala a obrecela.. A samozřejmě rada vidím, ze jeste nemusí byt vse ztraceno. Na kontrolu jdu zase za týden, tak snad tam srdíčko bude🙏🙏❤️

lenusaak
13. črc 2016

@alishaa ahojky! nám to nakonec nedopadlo, srdíčko přestalo tlouct a v 10tt jsem potratila. Jenže u me to bylo celé takové zamotané. hodne jsem do toho krvácela celé těhotenství( žádné jenom špinení) a měli jsme nepravidelný žloutkový váček, což nakonec něco značilo, jen jsme si to nechtěli připustit. Jinak u me v CAR mi říkali, že v týdnu 6+ zdaleko srdíčko ještě nemusí být. Pro ně byl rozhodující až 8tt, v tom by už prý srdíčko mělo být. Takže určitě nezoufej !!!! hromada holek ještě neměly v 7tt 🙂)) držím palčáky !!!!!!!

alishaa
13. črc 2016

@lenusaak Ahoj Leni, to me strašně mrzí, ze to nedopadlo!! Přečetla jsem si ted i Tvůj článek, moc Ti za nej dekuju a smekám pred Tebou, jsi obrovsky statecna! Dokonce mame spoustu v tom našem "trápení" společného.. U nas je take problem na moji (i kdyz manžel me obrovsky podporuje a drží a vzdycky presne říká, ze jsme na to dva a ze to je problem nas obou) straně, take jsem sestricka (občas mi přijde, ze zdravotníci to maji vzdycky o neco "pestrejsi"🙈☺️).. Naše snažení začalo presne pred 4lety, oba zdraví, v relativně jeste dobrém veku, sportovci, žádný problem me ani nenapadl.. Jen jsem se kolem mých dvacetin trápila několik let s infekci moc.mechyre, tenkrát jsem si z toho tolik nedělala, ani ve snu by me nenapadlo, ze bych diky tomu mohla mit v budoucnu problem.. No po par měsících snazeni(vysadila jsem antikoncepci po dlouhých letech) jsme to pomalu začali řešit, mela jsem nepravidelný cyklus, zjistili anovulacni cykly) přišel verdikt PCOS, ktery se ale pak nepotvrdil, tělo se jen déle vzpamatovavalo z HA, ale šla jsem tedy na laparoskopii.. Tady uz byla zjištěna totální nepruchodnost a sactosalphings na jednom vejcovodu a minimální průchodnost s latenci na druhem..vejcovody ponechali, ale po půl roce se sactosalphings zvětšil a byl vidět i na utz a můj Dr mi doporučil druhou operaci a odstranění vejcovodu. Bohuzel museli odebrat oba dva😔 verdikt tedy zněl jasne, uz nam nezbývá nic jiného než IVF.. Ze zacatku jsem se trápila, ale pak jsem si uvědomila, ze mam obrovské stesti, ze mame tuto možnost. Byla jeste zjištěna leidenska mutace, naštěstí pouze heterozygot, takze pripadne pichani nizkomolekularu pri stimulaci. Nas Dr. Byl obrovsky pozitivní uz pri 1. IVF, ze se zadari, neměl byt důvod proč ne, jsme přeci oba jinak v pořádku.. Na stimulaci jsem reagovala dobre, 14vajicek, ale z toho dve krásný zůstaly po prodloužené kultivaci.. Jedno jsme hned zavedli, ale mimisek se bohuzel neudržel, zase přišlo obrovské zklamaní, ale relativně rychle zase chuť bojovat a jít si pro dalšího bojovnicka v přirozeném Ketu..tady jsem nevydržela a testovala jsem, 10den byl slaboulinky duch, ale zároveň jeste ten den krvácení..z kontroly hcg pak zněl verdikt jako biochemicke těhotenství..takze druhé obrovské zklamaní a čekal nas druhy proces IVF.. Tentokrat jsem se do něho "nehrnula", dopřála jsem si čas na odpočinek, pustila se do bylinek a pracovala na sobě, abych miminku a sobě co nejlépe připravila pudu a hlavne se hodila do klidu☺️.. Z duheho pokusu byla opet relativně velká uroda 16vajicek a bojovnicci zbyli po PK tři.. Jedno jsme nechali zavést..byla jsem klidná a mela jsem dobre tušení, jaká byla radost, kdyz jsem poprve vydržela (vzdycky jsem začala krvácet i pres utrogestan dříve než byla kontrola na krev) az do kontroly. Dva dny pred plánovanou krvi jsem nevydržela a udělala testik a jaká byla obrovská radost, kdyz se konečně po 4letech objevily krásné dve čárky..kontrola pak dopadla take dobre a byli jsme objednani na dnešek na utz..a to je zatim viz výše.. Modlím se, aby to mimousek nevzdal a Dohnal to, zároveň mam strašný strach a mam pocit, ze ten týden bude nekonečný, ale chci byt silna a mimouskovi věřit.. Tak snad to dobre dopadne.. Strašně moc ti držím palce at ti dal vse dobre dopadne a abychom se dočkaly vytouzeneho stesticka! A vubec pripadne neves hlavu z počtu folikulu, ono i kdyz jich je víc, tak stejne jich nemusí po PK zůstat..znám spoustu holcin, co mely jen třeba dve tři, z toho jedno dve embryjka po PK a krásné se chytla. Tak moc moc držím palce a pevné nervy, ale věřím, ze to dříve nebo později proste vybojujeme..i kdyz si říkám, kolik toho trápení vlastně jeste člověk musí unést, je to boj..ale my se nevzdame😉 měj se moc hezky!

lenusaak
14. črc 2016

@alishaa no ja nestačím koukat, kolik toho společného opravdu máme !!!!! To je až neuviřetelné. Sama sis teda dost zkusila taky ☹ Řekla bych, že tě trochu pronásleduji 🙂 od napsání článku se už taky něco změnilo. Mám za sebou další operaci , vejcovody mi teda neodstranili. Jeden, kde byl sactosalping , tak přerušili kontakt s dělohou a upálili, že z něho zbyla jakási zjizvená ,,potvora", takže by už problémy dělat neměl vůbec. Snažili se být co nejšetrnější a díky tomu vlastne byla pooperační rekonvalescence rychla- žádné drény ani žádné léky od bolesti, jako kdybych nikde nebyla 🙂))) Druhý byl průchozí minimálně, ale řekli, že by to byl zázrak přes něj otěhotnět a navíc je vysoké riziko mimoděložního. Ted momentálně podstupuji 2.IVF , stimuluju a cca za 4 týdny bude odběr. Já u prvního teda ten počet měla taky nic moc, na konci prodloužené kutlivace taky jen dvě. Ted mi upravili stimulaci s vyššími dávkami tak uvidíme co ze mě ,,vydolují" 🙂))
Takže má prcek ještě dva sourozence zamražené. Já veřím, že to dopadne. Ale jsou to ohromné nervy ☹ Po tom všem trápení a celá ta dlouhá a náročná cesta.. Já si z toho odnesla to, že i když to těhotenství nedopadlo, vím, že dokážu být těhotná a to je to důležité. Spousta holek nezažila ani toto po x transferech a jsou tak v nejistotě. A taky vím, že pokud se podaří druhé těhu, tak budu brečet strachem o něho a ani si to pomalu neužiju. ☹
Do přístího týdne budu držet všechny pěsti a prosím napiš, jak to dopadlo !!!!! tfuj tfuj !!!!!

nazka
14. črc 2016

@alishaa nechci se vám holky motat do diskuze, jen chci říct, že u mě bylo vidět srdíčko až na kontrole v 8+3 ;)

lenusaak
14. črc 2016

@nazka no tim líp 🙂 jde videt, že je to dost individuální a je zbytečné hazet brzo flintu do žita. 🙂

nazka
14. črc 2016

@lenusaak přesně tak 🙂 mně to srdíčko nebylo vidět přes venkovní utz.. mám zakloněnou dělohu, tak proto to bylo špatně viditelné. Na vnitřním to bylo lepší.
Jinak moc moc moc držím palečky, ať se vám podaří příští pokus!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru