Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Ahoj, je tu někdo, kdo je v 7. týdnu? Jsem prvorodička a nerada bych udělala v něčem chybu🙂

aanisecek
30. čer 2020
tasimia
30. čer 2020

@aanisecek hele nejsem sice v 7tt, ale v čem si myslíš, ze uděláš chybu? 🙂

vladusa85
30. čer 2020

@aanisecek Ahoj, nejsem sice těhotná (snad), ale mám 2 děti.... být prvorodičkou je těžké, ale nebála bych se toho, není to zase tak strašné

aanisecek
autor
1. črc 2020

@tasimia prostě v něčem 🙈 chci začít trochu sportovat abych se zpevnila,ale nevím prostě co můžu co ne.doktorka mi k těhotenství vůbec nic neřekla,tak nevím jestli si mám dávat na něco pozor nebo tak.

tasimia
1. črc 2020

@aanisecek hele najdi si na netu cvičení pro těhotné - jsou tam fakt dobré tipy a co dělat nebo nedělat. Ale nevidím problém, proč by si nemohla, hlavní je to neprehanet.

jjasmina
1. črc 2020

Já se v prvním trimestru naopak šetřila, je to takový nejistý, co bude a člověk si pak něco zbytečně nevycita. Starosti má každá prvorodicka, taky jsem měla, nevěděla jsem jak to zvládnu apod, nakonec dobrý, malé jsou 4,5 měsíce a přežila

cherie24
1. črc 2020

@aanisecek pokud jsi předtim necvičila, tak teď rozhodně nezačínej. Sportovat i cvičit se může, ale jen pokud to do teď děláš. Pokud chceš něco dělat, choď na těhotenské cvičení nebo gravid jógu, ta je bezva. Zdravé je i plavání, ale až od 2. trimestru. Jestli děláš nějaký sport pokračuj v něm (samozřejmě rozumně), ale rozhodně nezačínej dělat nějaké nové aktivity, na které není tělo zvyklé. A taková rada teď na léto - rozhodně se nekoupej někde v rybníce a pochybných veřejných bazénech. 🙂

zlobr
1. črc 2020

Souhlasim naprosto s @cherie24 Pokud jsi doted nic nedelala,tak ani nezacinej...leda neco specialne pro tehotne. Mohla by sis ublizit. Hlavne pozitivni mysl a vsechno bude v poradku. Moc preju klidny prubeh🧡

1monicka1
2. črc 2020

Ja jsem také skoro v sedmém týdnu 🙂🙂 6+4 a jsem prvorodicka,ja se snažím jen dodržovat co se má a jinak jsem v pohodě jak se říká, co se má stát se stane,spíše by mě zajímal názor na kávu ,někde píšou vůbec a nekde zase že si šálek klidně můžu dát? Tak tedy nevím

kysloberga
2. črc 2020

Ahoj holky,ja jsem ted take v 7tt. A musim rict,ze jsem dost vyplasena (taky cekam 1. miminko). Pristi tyden jdu na 1. kontrolu,tak jsem z toho nervozni,snad bude vse v poradku 🙂

1monicka1
2. črc 2020

@kysloberga Tak to jsme dvě, ja jdu 13 a doufám, že to bude v pořádku,ale uvidíme, co se má stát se stane🙂

mona91
2. črc 2020

@1monicka1 kávu normálně můžeš jen to nepřehánět já třeba měla nařízeno kafe jelikož jsem půlku prvního těhotenství měla po námaze tlak 100/60 a v klidu 70/40 🤷‍♀️ Jasný něco jiného je když mas vysoký tlak náznaky preeklampsie ale to je až v pokrocilejsim stadiu teď na začátku ne. Obecně zásady jsou vyhnout se syrovému masu, plísňovým sýrům, zkaženym věcem (znám lidi co jedí často prošlé jogurty) a mít jídelníček co možná nejpestrejsi hodně zeleniny bílkovin vlákniny a dostatečný pitný režim 🙂

kysloberga
2. črc 2020

@1monicka1 Ja jdu prave v utery 7.7., tak jsem krapek nervozni,ale verim,ze to bude dobre 🙂 Ale citim se uplne dobre,obcas me jen zaboli v podbrisku a teda dost me boli prsa,ale jinak ani nevim,ze jsem tehotna 🙂 Uplne zezacatku jsem mela prujmy a rano zaludek na vode,ale to uz ustalo,jen obcas se mi navaluje z nekterych “vuni” 🙂

1monicka1
2. črc 2020

@mona91 to ja dodržuji,snažím se jak to jde,hodně také vitamíny a klid i když je občas stres, mam s toho trochu obavy aby vše bylo v pořádku. Jdu na kontrolu až 13.7 a tak se ukáže, jestli je to v pořádku nebo ne

1monicka1
2. črc 2020

@kysloberga to máš fajn,já si ještě počkám na 13.7 a uvidíme, zatím jsem taková v klidu, protože nechci být zklamaná, kdyby to náhodou nevyšlo, ale věřím a doufám, že ano

mona91
2. črc 2020

@1monicka1 naprosto chápu u prvního jsem byla nervózní jako pes u každé kontroly až pak od druhého screeningu když jsem cítila pohyby tak to bylo spis teseni. Já byla teď na druhé kontrole (můj gynekolog si zve dřív a víckrát) na první jen vacek na druhé už počínající akce a 3mm velké až jsem cumela.

kysloberga
2. črc 2020

@1monicka1 Ja se snazim byt v klidu,ale moc mi to nejde 🙂 Porad jsem krapek nervozni. Ale snazim se od toho odprostit,tak snad to dokazu 🙂 Tak 13. budu drzet pesti 🙂

kysloberga
2. črc 2020

@mona91 Ja jsem taky hrozne nervozni :( Nemas nejakou radu,jak se od toho odprostit? A muzu se zeptat jak probiha prvni kontrola v tehotenstvi? 🙂 Jinak drzim pesti!

1monicka1
2. črc 2020

@kysloberga Moc děkuji, mě to také moc nejde a budu také držet pěsti 🙂🙂ať se nám to zadaří🙂

jjasmina
2. črc 2020

@kysloberga Holky já se třeba zaměstnávala vším možným, hlavně mou pozornost odpoutávala záchodová mísa 😀 Kolijrát jsem si myslela, že je to moje poslední hodinka, jak jsem byla vyřízená. Jinak u mě na první prohlídce, odběry krve, vnitřní ultrazvuk a pak vyšetření na koze

1monicka1
2. črc 2020

@jjasmina ja už jsem byla i na krvi i na ultrazvuku a velké celkové vyšetření, vše ok ale jen bylo brzy tak nebylo nic vidět, teď toho 13 už by vše mělo být jasné, tak se musím také něčím zabavit😀😀😀

mona91
2. črc 2020

@kysloberga hele u prvního tehu se od toho odprostit ani moc nejde zkusit zabavit hlavu ale furt to tam je. Teď u druhého jsem furt v klidu nemám čas na to myslet až na ten včerejšek kdy mě přepadla panika když jsem zaparkovala před gyndou ze je něco spatne 😂 každý doktor to má trochu jinak ale základ je udělat ultrazvuk, my jsme už dyl takže určitě v tom sedmém týdnu už musí byt něco videt minimálně vacek. U syna jsem v šestém týdnu měla vacek se žlutým teliskem a akci až 8+3 a to jsem měla cyklus 28 dni (netusim kdy se to povedlo měla jsem jít na ivf). Teď podle Ms jsem 10tt ale reálné 6+5 protože jsem měla ovulaci až 33DC a byla tam dutinka na první pohled jen žloutkový vacek, pak se doktor zarazil se slovy moment (ve mě hrklo ze tam jsou dvě což je brzo rozeznat) a byla videt počínající akce a už takové C tak to změřil ze už to je embryo a má 3mm. Když by byla videt jen sliznice tak by měl doktor odebrat krev. Jinak je první kontrola jen s ultrazvukem a když je všechno v poradku tak té doktor objedná až na odběry k prvnímu screeningu (pokud ho dela u sebe v ordinaci muže se stát ze té posle jinam ze nemá tak dobrý ultrazvuk aB y ten screening udelal sám) Když by nebyla videt ještě akce tak si té objedná třeba za týden nebo za dva aby se potvrdila akce. Takhle to aspoň chodí u našeho doktora. Ale když jsem čekala syna tak teda v okoli jsem měla celkem 13 tehuli a každá měla trochu jiný postup a akorát jsme se navzájem znervoznovaly ze můj doktor udelal tohle můj to neudělal ale udelal tohle. To bych řekla ze na klidu nepridalo. Takže dobra rada ponaučení je jako ani rict si kdo jak to má ale mít porad na paměti ze každé těhotenství je jiné a každá jsme jiná! 🙂

kysloberga
2. črc 2020

@jjasmina No,tak mi nastesti (zatim) neni blbe 🙂 Tak uvidim,treba se po prvni kontrole trosku uklidnim 🙂

kysloberga
2. črc 2020

@mona91 Moc dekuji za vycerpavajici odpoved 🙂 Tak uvidim,jaka bude prvni kontrola,snad me to trosku uklidni 🙂

jjasmina
2. črc 2020

@kysloberga Určitě, no mě to začalo až v 10tt 😀 a drželo se to dloooouho

kysloberga
2. črc 2020

@jjasmina Nestras 😊 Mi bylo uplne na zacatku vzdycky rano blbe a mela jsem i dost prujem. Ale minuly tyden se to zlomilo a dobre,jen obcas mi vadi nejake “vune” 😃

kysloberga
2. črc 2020

@jjasmina Jo a hrozne me boli prsa 😔😃

aanisecek
autor
4. črc 2020

@1monicka1 když jsem byla na kontrole, tak jsem se zmiňovala že mám nízký tlak vždycky po ránu. Tak mi sestra řekla že malé kafe neuškodí že si ho klidně můžu udělat. Takže si myslím že asi tolik nevadí jen člověk nesmí kafovat 3×dene🙈

kysloberga
7. črc 2020

Ahoj holky,tak dnes jsem byla na 1. kontrole a vse je v poradku,jupiii 🙂 Srdicko bije jak dive 🙂 Akorat jsem dostala nejake cipky na vytok. Tak snad to bude takto vporadku i nadale 🙂 Jsem tak stastna 🙂

cherie24
7. črc 2020

@kysloberga není to na kvasinky? V těhu jsou bohužel docela časté. Ničemu to neškodí jen je to fakt příšerný opruz. 🙂

kysloberga
8. črc 2020

@cherie24 Jojo,jsou to nejake probioticke cipky 🙂 Ja na kvasinky i normalne dost trpim. Tak mi to dala radeji na preleceni...

Sem začni psát odpověď...

Odešli