Ahoj, je tu někdo, kdo je v 7. týdnu? Jsem prvorodička a nerada bych udělala v něčem chybu🙂

aanisecek
30. čer 2020
marti89
8. črc 2020

@aanisecek Sportování bych raději vynechala, lepší jsou meditační cvičení s posilováním pánevního dna (kvůli inkontinenci po porodu), cvičení může být dost namáhavý pro tělo, zvlášť pokud jsi předtím na to moc nebyla, aby to nebyla příliš velká zátěž a o miminko jsi zbytečně nepřišla. Přeci jen první 3 měsíce jsou dost nejisté na udržení.. Určitě se nedoporučuje od určité doby mýt okna a věšet záclony, aby se neutrhla placenta - prostě se nevytahovat do výšky.

aanisecek
autor
18. črc 2020

a nějakéj tipy na strie na bříško?abych neměla 🙈

nita1984
18. črc 2020

@aanisecek strie jsou genetické. S těmi nic neudělaš

nita1984
18. črc 2020

Jinak nejlepší je, chovat se úplně normálně. Těhotenství není nemoc a porod je fyzická zátěž, takže žádné extra šetření fakt není nutné. Já byla ještě den pred porodem v práci (A to fakt nesedim v kanceláři) a u druhého to plánuji úplně stejně.

aanisecek
autor
18. črc 2020

@nita1984 ano vím že těhotenství není nemoc, ale u mě zázrak že se to podařilo.už mi doktor říkal že asi bude lepší jít na umělé oplodnění že mi špatně fungují vaječníky takže já se asi spíš budu šetřit aby se něco nepokazilo.

kysloberga
18. črc 2020

@aanisecek Souhlasim s Vama,radeji se setrete. Takove ty reci,ze tehotenstvi neni nemoc atd. rikaji lidi,kteri kolem toho nezazili komplikace. Ja si taky rikala,ze budu fungovat normalne,ale bohuzel prisly problemy a od nedele lezim v nemocnici a nesmim se temer zvedat (pouze na wc,jidlo a sprchu). Takze urcite poslouchejte sve telo a jestli citite,ze potrebujete odpocinek,tak se na vse vyprdnete a proste se valejte 😉

nita1984
18. črc 2020

@kysloberga no, nemyslím si. Syn je 7. trabsfer z IVF. Právě proto vím, že je úplně jedno, co žena dělá, protože těhotenství nevyleží.

nita1984
18. črc 2020

@aanisecek tak o komunikacích zrovna mě nemusíte povídat 😆

marti89
18. črc 2020

@aanisecek Řiď se svými pocity - pokud se nebudeš cítit dobře, nebo se ti něco nebude zdát, jdi odpočívat.

První 3 měsíce by mohla být problém zvýšená námaha oproti normálu, popř. infekce (třeba teď z bazénu), ostatní je už spíš náhoda. Později bude záležet, jaké jsou případné komplikace (extrémní zvracení - můj případ, ale zvládli jsme to, špatně přichycená placenta - kamarádky případ, bohužel v 6. měsíci o miminko přišla, nadměrné tvrdnutí břicha a zkrácený děložní čípek - můj případ, jen díky ležení jsme vydrželi do 34. tt, genetické problémy při vývoji - to bohužel neovlivní nikdo, anamnéza samotné maminky - jestli netrpěla již před početím na chudokrevnost, trombózy žil, epilepsii, atd.).

Stát se toho může hodně, kdyby ses měla stresovat ze všeho, praskne ti hlava.. 😉 Nech to osudu, chovej se přirozeně a až bude bříško větší, najdi si rytmus, co ti bude vyhovovat (práce, úklid, vaření, poloha pro odpočinek a spánek)..

aanisecek
autor
19. črc 2020

@marti89 děkuji za rady🙂.poslouchám své tělo,ono si řekne 🙂

aanisecek
autor
19. črc 2020

@kysloberga juj tak to je nemilé😔 tak hlavně ať je vše v pořádku.lepsi je odpočívat doma,než v nemocnici.ale když situace jinak nedala.budu držet palce ať vše dopadne a vy a malé budete v pořádku🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru