Antidepresiva Citalon 20 mg, neublíží miminku?

adina23
8. lis 2017

Dobry den, potrebovala bych se zeptat?? Jsem v prvnim trimestru tehotenstvi beru antidepresiva citalon beru pulku prasku jestli opravdu neposkodi miminku?psychiatricka trvrdi ze by to nemelo ohrozit ale mam stale strach o miminko prosim poradte mi a napiste jestli nekdo vas ma zkusenosti.Dekuji

niski
8. lis 2017

určitě ne, brala jsem citalec 20 celé těhotenství a kojení a vše v pořádku

adina23
autor
8. lis 2017

@niski Dekuji moc trochu mne to uklidnilo snad se to narodi zdrave..jeste chci se vas zeptat?? Mate zkusenosti antibiotikou od nedele jsem dostala zanet mocovych mech.a beru Amikoslav 625 mg.Myslite ze je to bezpecni a ze by to nemelo ohrozit miminku?? Opet dekuji🙂

35_a_budu_mamka
8. lis 2017

@adina23 Amoksiklav v těhotenství můžete, nemusíte se bát😃

@adina23 miminko tato antidepresiva nepoškodí...

antibiotika by také měla být v pořádku, vidím, že jste už ve 12.tt, děťátko je tedy větší a odolnější a předpokládám, že lékaři jste o těhotenství řekla

spíš bych doporučila posilovat se celkově, protože jak zánět močových cest, tak potřeba antidepresiv vypovídají o tom, že jsou některé orgány oslabené...
to pak způsobuje i to, že se cítíme v psychické nepohodě (proto i ty velké obavy o miminko nebo sklon k úzkostem nebo depresím)..

můžete mi kdyžtak napsat, zabývám se přírodními alternativami, které jsou v těhotenství nejen neškodné, ale naopak miminku prospívají...

každopádně držím palce 🙂

niski
8. lis 2017

@adina23 antibiotika nevím, ale když zavoláte svojí gynekoložce, určitě poradí

adina23
autor
8. lis 2017

@35_a_budu_mamka dekuju mooc!!🙂

veronikao87
27. kvě 2019

@adina23 dobry den,mohu se zeptat,jak vám bylo na začátku bráni AD,dekuji

adina23
autor
27. kvě 2019

@veronikao87 Dobrý den, brala jsem antidepresiva půlku prášku a miminku opravdu se nic nestalo narodilo se mi zdravé dítě.Pokud jste těhotná a berete léky antidepresiva budte v klidu dítě bude v pořádku.Věřte mi a mému synovi už bude za chvili rok takže to letí.Doporučuji vitaminy a vitaminy kyselinu listovou.Přeji vám krásný den i slunečníkový den

veronikao87
27. kvě 2019

@adina23 “Vy jste zlata😊já prave zatim bojuju a žádná AD neberu,ale je mi teď čím dal hur,už druhy den mám vnitrni strach a velke buseni srdicka,opravdu mě to vyčerpává. Ve čtvrtek jsem objednana k psychiatricce. Prave mě zajima jak jste zvladla začátky na AD,bohužel hodně lidi píše,ze se stav o dost zhorší ze začátku. Dekuju a preji též krasny den😊”

sektt
27. kvě 2019

Já brala celé těhotenství Citalec 20 a narodil se mi zdravý chlapeček, který je neuvěřitelně vysmáté miminko a zdraví jak řípa, takže se toho vůbec nebojte.

veronikao87
27. kvě 2019

@sektt vy jste hodna😊 já už to asi nezvladam,mám teď dva dny tak velký pocit strachu,ze se bojim,ze se zblázním. Já AD ještě neberu,ale cítím,ze už to bez nich asi dal nezvládnu. Jak Vám prosím bylo na začátku než Vám zabraly a kdy jste pocítila aspoň nějakou úlevu? Dekuji moc😊

sektt
27. kvě 2019

@veronikao87dle mého názoru je lepší brát AD než se trápit, miminku to neublíží. Já jsem tedy měla AD už před těhotenstvím, ale minimální dávku a ve 2 měsíci jsme jí zvyšovala na tech 20. Po zvýšení dávky jsem nepociťovala žádné nežádoucí účinky ani zhoršení stavu, zlepšení nastalo cca po 3 týdnech.

veronikao87
27. kvě 2019

@sektt noo říkám si,ze v tomto stavu tomu miminku asi taky moc neprospěje a hlavně už se bojim i o své duševní zdravi,teď jak to trva už druhy den,je to silene,tak snad něco ve čtvrtek vymyslime s paní doktorkou. Jeste se zeptám, a když jste je začala brát úplně poprvé,slo to zvladnout? Chodím do prace,tak si neumím predstavit tyto stavy delší dobu nebo ještě horsi☹

sektt
27. kvě 2019

@veronika87 Když jsem je začala brát poprvé, tak jsem také neměla žádné vedlejší účinky ani zhoršení stavu, naopak se mi ulevilo, že mám konečně něco co mi pomůže. Nasazovala jsem rovnou Citalec v dávce 20 mg.

veronikao87
27. kvě 2019

@sektt jeee tak to jste měla velke stesti,takže Vám leky celkove pomohly? A berete je dále nebo myslíte,ze je sance z tohoto bludneho kruhu se dostat? Omlouvám se jestli moc ptám,jen nemám vůbec zkušenosti a když už někde něco ctu,jsou to spis sama negativa...lidi jako vy dodají aspoň trochu nadeje😊

sektt
27. kvě 2019

@veronikao87 Léky výrazně pomohly, díky lékům mi úzkosti úplně vymizely a objevili se znova až v těhotenství a to vlivem hormonů🙂 Já už léky beru 10 let a vím že je budu brát nejspíše už furt i když v minimální dávce, neboť radši budu brát léky a bude mi dobře, než se trápit. Z tohoto bludného kruhu se dá určitě dostat,taky jsem si na začátku těhotenství říkala, že už mi nikdy nebude dobře a teďka tu kolem mě leze 9 měsíční syn a já si užívám mateřskou jak můžu. Vůbec se nebojte, oni ty léky opravu pomáhají a člověku se pak uleví. Doporučuji psychoterapii, která také hodně pomáhá.

veronikao87
27. kvě 2019

@sektt boze dekuju za takhle pozitivni lidi jako jste vy...já se momentalne cítím úplně vycerpana a mám strach,ze se z tohoto stavu nedostanu a vase zkušenosti mě dávají velkou naději,ze muže být zase lip🙏Urcite se objednam i na psychoterapii,jen momentalne už cítím,ze jen povídání nestaci,ze sem tomu davala dlouho a snažila se už x způsoby to nějak prekonat no. Teď čekám jen na navstevu ve čtvrtek k psychiatricce a doufám,ze mi nějak pomuze,jelikož tyto dva dny jsou pro mě peklo.

sektt
27. kvě 2019

@veronikao87 nebojte bude zase dobře 🙂 oni jsou na začátku těhotenství i hodně rozjetý ty hormony a pak se to zklidní 🙂 a léků se vůbec nebojte, miminku nic neudělají 🙂

veronikao87
27. kvě 2019

@sektt no musím rict,ze takto mi v zivote ještě nebylo,proto mám z toho možná i takový strach a hlavně,když čekám miminko,nerada bych mu kvůli svym stavům nějak ublizila...asi bude opravdu lepsi prekonat i z strach z léku a verit,ze pomuzou a bude lip a hlavně,ze miminku se bude i dařit lepe,než v tomto stavu🙏

adina23
autor
28. kvě 2019

@veronikao87 Dobrý večer , ja antidepresiva léky beru 9 let a když jsem byla v takovým stavu před devíti lety objednala jsem k doktorce a ta mi předepsala léky musím vám říct že , od začátku mně bylo zle pak druhý den to přešlo stejně mi to trvalo nez to telo si zvyklo na léky.Chci časem nebo znovu zkusit postupně léky vysadit nebude to lehké.Uvidím.Držím vám palce at vám to dobře dopadne přejí vám krásný den.

sahenka
6. črc 2020

@veronikao87 ahojky, chcem sa opýtať či si nakoniec tie AD užívala a aké v akej dávke. Ja toto riešim teraz a mám dilemu

jancagab
6. srp 2021

Ahoj jsem v prvním trimestru těhotenství a brala jsem víc jak 2roky citalec 20 ale před těhotenstvím jsem úplně vysadila.. Tet se problémy vrátily...nemůžu dýchat mám velké úzkosti deprese no hrůzu nemám vůbec chuť do života ...doktorka mi z dělila ze citalec mám nasadit spet ..ale že mám počítat že dítě po porodu muže byt na dychacich přístrojích ...no jsem vyřízena ..nevím co mám dělat ..a když to nebudu brát ze skrz můj stav určité opět porodim před časně ..mate nějaká skusenost s citalec 20 v tehu?? Děkuji moc

niski
6. srp 2021

má se vysazovat až 14 dní před termínem, já jsem si tedy odepřela pouze jednu tabletku, protože hned další den se dcera narodila a bylo vše OK

adina23
autor
17. srp 2021

@jancagab Ahoj, od začátku jsem brala antidepresiva když jsem čekala Deniska pořád jsem se bála že to bude problém ono to tak nakonec není hrozné doktorka měla pravdu úplně vysadit bych ti nedoporučila.Ber léky znova klidně půlku taky jsem to dělala až porodíš to bude mazec bylo to strašné psychický jsem se zhroutila atd ..brala jsem léky celou tabletu a občas jsem zapomínala brát léky a po roce se mi to všechno změnilo znovu jsem brala půlku a po třech letech se mi podařilo úplně léky vysadit takže za prvé brala jsem léky půlku pak čtvrtku a vydržet to bylo to náročný...už léky neberu ale doporučuji ti aby jsi léky brala dokud dítě čekáš pokud máš stavy ...nenechavej to a neboj se dítě bude v pořádku 😊.Přeji ti hezký den 🙋

adina23
autor
17. srp 2021

@niski Dobrý den , paní co bere léky vůbec bych nedoporučila vysadit pokud má takové stavy doporučuji až po šesti nedělích teprve potom vysadit léky pomalu a postupně hezký den.

adina23
autor
17. srp 2021

@jancagab taky bys mimino stresovala a ono antidepresiva moc neublíží miminkům od začátku jsem se bála pořád jsem doktorku nevěřila pak když se mi narodil syn to bylo šílené takže radši ber léky taky se mi narodilo zdravé dítě já už mám velkého klučíka tříletého 😂.

niski
17. srp 2021

@adina23
@jancagab pochopitelně to bylo po konzultaci s psychiatrem - zprávu a doporučení si vyžádala sama porodnice, hned po porodu se ty antidepresiva zase nasazují zpět, je to kvůli té případné dechové nedostatečnosti novorozence

jancagab
18. srp 2021

@niski moc děkuji za odpověď hnet jsem klidnější

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru