Corona a PN. Šly byste v začátku těhu?

klchudik
9. zář 2020

Ahoj všem, ráda bych znala váš názor. Prosím, ale bez jakéhokoliv rýpání.
Jsem v 7 týdnu těhotenství (1. těhu) a zvažuji jestli jít či nejít na PN. Pracuji v oční optice a roušky u nás v práci ztrácí význam, protože lidi si je jak při měření, tak při zkoušení obruby musí sundat.
Jak byste řešili vy? Šli byste na PN?
Všem děkuji za odpovědi a nezlobte se za dotaz

mona91
10. zář 2020

@drep ano ja taky prakticky cely první trimestr seděla za tím okénkem ale taky se tam denně setkáváme s velmi agresivními pacienty nebo když je trauma tak tam ta sestra za okénkem zůstane úplně sama a co řeknu ten lidem když se mi tam někdo zastaví? Prosím vás vydrzet jsme tu sama a těhotná nebo když musím někoho zvednout položit na postel a jsem tam sama. Ano měli by mě preradit stejně jako by se neměli sloužit služby 24-72 hodin a co ani nespocitam kolikrát jsem v praci byla dyl jak 24 hodin v kuse. Nesmí se to ano nesmí ale bylo to nutné. Myslím si ze v našem státě by mělo byt mnoho věci jinak nebo by měli fungovat jak maj a nefungujou. Několik holek u nás byla v praví když byli těhotné a třeba taková epidemie spalnicek taky výborný a jak dopadli? 4 z 5 potratily.... já tu praci miluju i přes to ze se tam rvu kolikrát s lidma co jsou pod vlivem omamných látek a máme z toho šrámy všichni protože v tu chvíli i člověk co má 50kg i s posteli má sílu jako hrom. Jsou v životě fáze kdy by zdravotníci měli chvíli myslet primárně na sebe a ne na svou praci a to je dle mého i těhotenství.

michaela1990xx
10. zář 2020

@drep no jo, jenže realita je úplně jiná. U nás každou posílají rovnou na PN a ne jen když je korona. A reknu vám, že mi to nevadí, ja si to uzila. Ale zrovna s vámi jsem tu myslím uz podobnou diskuzi vedla.

michaela1990xx
10. zář 2020

Souhlasím s @mona91 Realita je úplně, ale úplně jiná. Spoustu věcí se nemůže a dělají se. Pak je z toho občas průšvih, tak se to dělá správně a pak to zase spadne do starých kolejí. Treba jedna sestra bez ošky na nocni na 38 lidi. To je průšvih raz dva. Nárok na poledni pauzu? Aha, co to je? Jak se můžeme najíst, kdyz prostě neni kdy, zajit si na zachod (nejlíp kdyby sme meli zavedený katetr), ale i přesto tu práci miluju. Jen chci poukázat na to, ze realita je jiná. Ale práce jako taková mi nevadí. Určitě se po MD do zdravotnictví vrátím.

emillyhk
10. zář 2020

Ahoj, taky jsem optik, takže přesně vím, že tomu opravdu blízkýmu kontaktu, kdy zákazník si tu roušku musí minimálně stáhnout nebo i prakticky sundat, se prostě nevyhneš... Já zjistila, že jsem těhotná někdy v květnu, takže v době, kdy už panika nebyla. Ale být celý den v roušce pro mě bylo peklo (ještě jsem ani netušila, že jsem těhu, a už jsem se v ní dusila). Manžel byl nervóznější než já... Za mě to nakonec vyřešilo to, že opravdu nejsem fyzicky schopná práce, tak jsem na PN. Ale jinak bych do práce chodila...

adelafri
10. zář 2020

Ja jsem v 9.tydnu... A o neschopence jsem take uvažovala, mam problem s dýcháním v rousce, 12 hodin fyzicky náročnější prace je preci jen těžké.
Ale nedokáži si predatavit byt doma pul roku s ničím a omezená... Ikdyz jsem po ZT a toto těhotenství se take nevyhlo špinění, doktorka o neschopence nerekla ani slovo..

drep
10. zář 2020

@michaela1990xx aha, takže oficiální odpověď od vrchní sestry písemně je “jděte na pn, s podpisem mgr. Kateřina Novotná, vrchní sestra”? A o tom je. Mám opravdu hodně zkušeností se službama 48-72 hodin na resu. A víš co? Je to můj problém, že jsem je sloužila, nikdo mě tam s pistolí u hlavy nedržel. Jak se poprvé někdo ofiko ozval, tak je zrušili. Stejně jako ty těhotné sestry. M. Jim prokopala cestu. Oznámila těhotenství, tak jí doporučili PN. Tak řekla, že ne, nemá rizikové těhotenství. Tak ať se teda vrátil k res lůžku. Tak napsala oficiální oznámení a žádost, odcitovala zákon a druhý den seděla na mléčné kuchyňce. Asi to byl opruz (já taky nebyla v anesteziologické ambulanci v extázi), ale měla normální plat a normální život, o morálních aspektech nemluvě. Teď je těhotná znovu, po 35 a z ivf a už ani nikoho nepřekvapil, že dělá na ranní administrativu

michaela1990xx
10. zář 2020

@drep ale mne nevadilo, ze jsem byla poslána na PN 😊 Mne to vyhovovalo.

drep
10. zář 2020

@michaela1990xx Tak jsem fakt mocinky ráda, že ti vyhovovalo, že jsme ti my všichni zacálovali podvodnou neschopenku🤷‍♀️🙈

michaela1990xx
10. zář 2020

@drep tak super, mockrát děkuju 😊😀👍 Víte ja 10 let pracovala bez jediné neschopenky a myslím, že mezi náma je spoustu lidí, co marodi jen tak. Mela sem pozitivní mycoplasmata, chodila sem do prace (nevedela sem, ze to mam, ale příznaky byly) pozitivní campylobacter, taky sem chodila do prace, zanet mocaku, chřipka atd. A to samé kolegyně. Nemel by kdo chodit do práce, takže i nemocné sme se tam dobelhaly, zatly zuby a nějak to zvladly. Takze s čistým svědomím rikam, ze jsem těhotná a mela sem PN. A je mi jedno co si o tom myslíte, dal se obhajovat nebudu 😊

michaela1990xx
10. zář 2020

A samozřejmě sme ty nemoce pochytaly právě na pracovišti, nejspíš teda, kdyz ste v přímém kontaktu s nemocnyma, tak se prostě chtě nechte nakazite. Jo a to sem jeste zapomněla říct, že sem chodila rok, ja a moje kolegyně, k dr kvůli sledování podezření na tuberkulózu. Taky nakaza od pacienta.

ariadna12
10. zář 2020

@klchudik pokud nemate v dostatecne zasobe kvalitni respiratory, sla bych na PN.

michaela1990xx
10. zář 2020

@drep mela byste moralizovat u občanů, které platíme a nezaslouží si to. Stačí trochu empatie. Ale to jsem vám uz jednou v jedné diskuzi psala, ze z vás nesala žádná empatie(což jste sama i priznala) a tak se pro práci v nemocnici moc nehodíte. No ale ja zas dostávala v praci nadané, ze sem empaticka az moc 🤷‍♀️😀 Za me ke lepší mit empatii, kor v takovém zaměstnání, než byt bezpaterni a bez soucitu.

corry21
10. zář 2020

Nešla jsem, pracuju jako zdravotník k první linii. Ale já to moc hystericky neberu celou tuhle záležitost 🙂

ruzova_pastelka
10. zář 2020

@michaela1990xx To je opravdu bomba, když se o pacienty stará někdo nemocný a ještě se tím chlubí! Takže když jste byla nemocná, tak jste do práce chodila a jako zdravá těhotná ne? Chápete, k čemu je neschopenka?! A to jste zdravotník?! To je snad vtip, ne?

vineta
10. zář 2020

@ruzova_pastelka Takhle to ale bohužel ve špitálech chodí běžně, personál je obtížně nahraditelný a neměl by se kolikrát kdo starat o pacienty.

ruzova_pastelka
10. zář 2020

@vineta Jasně, a když otěhotněla a na devět měsíců odešla (i když tam mohla být), tak tam vůbec nechyběla. Ale to najednou jako zázrakem šlo...

Tohle prostě neberu, jak píše drep, co si zaměstnanci nechají líbit, to si nemocnice dovolí. A stačí jedna oficiální stížnost a je po porušování zákonů. Já taky v nemocnici pracovala. A tohle fakt není nic záslužného. To je fakt logika, abych nechyběla, tak nakazím i kolegy, aby nás onenocnělo a chybělo víc. A ideálně i pár pacientů, třeba umřou, ale hlavně, že já si nevzala neschopenku. Jo, super přístup...

vineta
10. zář 2020

@ruzova_pastelka Ono je to spíš většinou o tom, že v případě infekční nemoci to pokosí víc personálu najednou, takže tlak typu “však mi tolik není, Máňa na tom byla hůř, kdo by tu byl místo mě, já to nějak zvládnu”. V těhotenství pak převáží starost o sebe a nenarozené dítě a ostatní věci jdou stranou.

ruzova_pastelka
10. zář 2020

@vineta U nás občas chodily sestry s červenými nosy a nudlí k pacientům po transplantaci. Prostě šílenost. Já byla tehdy vyjukaný mladý trdlo, tak jsem jen zírala a mlčela, ale to, že se to děje, neznamená, že to není hodně špatně. Ono pak není divu, že jich onemocní víc, když se všichni chovají takhle.

michaela1990xx
10. zář 2020

@ruzova_pastelka přesně jak praví @vineta Kdyz o tom nic nevíte, tak mlčte 🖕😀

michaela1990xx
10. zář 2020

@ruzova_pastelka jak rikam, realita je jina, nez jak by to mělo být.

michaela1990xx
10. zář 2020

@ruzova_pastelka ale je to špatně, to každý vi, jenze neni personál. My sme tri teď na MD, není za nas náhrada a holky padají doslova na hubu. A ikdyz jedna onemocni, tak do prace chodí, protože by se rovnou mohlo zavrit odd.

michaela1990xx
10. zář 2020

A když bylo podezření, že pul personálu je nakaženo jednou nemoci, tak se nam stery nedelaly schvalne, protože nam bylo řečeno, že pokud bychom byly pozitivní, tak by neměl kdo pracovat. Takže takhle to funguje. Realita je jina, nez jak se píše na papíře. Takže kdyz nevíte, tak nemoralizujte 👊

michaela1990xx
10. zář 2020

Odcházím z diskuze, nemám na to čas. Tak se mějte a nerozčilujte se, dostanete infarkt a bude se o vás starat nemocný personal, což bohužel je normální v době, kdy tuhle práci nechce nikdo dělat 🙋‍♀️

elencze
10. zář 2020

@klchudik Udělej dle svého vědomí a svědomí. Pokud se opravdu bojíš, stejně na té neschopence nejspíš skončíš, protože se to projeví. Pokud se moc nebojíš a jen ti to doporučuje okolí, není důvod na ní chodit. Sama jsem šla na MD až 3 týdny před porodem, ale lékař mi sám řekl, že pokud bych se kdykoliv necítila, NP mi napíše.

mateju_sm
10. zář 2020

Sve tehotenstvi jsem zjistila v breznu, kdy cely tento humbuk zacal. Na PN jsem nesla, nevidela jsem k tomu duvod. Nakazit se muzete kdekoliv - predpokladam, ze se nezavrete na celou dobu doma a nebudete se izolovat od vsech lidi. Pokud chcete jit na PN, tak jdete, je to Vase vec, ale asi v diskuzi necekejte podporu. Ja treba neschvaluji PN v tehotenstvi, kdyz k ni neni zdravotni duvod - mam pocit, ze spousta zen sotva udela test uz premysli, jak nemuset pracovat. Pak se nedivme, ze se zamestnavatele nezenou prijimat zeny v reprodukcnim veku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru