HCG na začátku 16 000 jednotek a 6+4tt bez srdeční akce

llua
1. kvě 2017

Zdravím, všechny! Poprvé otvírám diskuzi na internetu. Ráda bych znala Váš názor. Zde je můj příběh: Jsem z toho takové celá nesvá a lituji toho, že jsem šla na kontrolu poměrně brzy. Poslední MS jsem měla 12.3. (možná 13.3.) MS trvala týden, mám delší cykly, takže jsem otěhotněla buď 23.3. nebo pak 26.3., popř. ještě později. Jelikož mám cykly cca co 33 dnů (někdo i 40 dnů), čekala jsem do 12.4., udělala jsem si těhot. test a vyšel pozitivně. 21.4. jsem šla k doktorovi. Nicméně viděl je gestační váček, ale nebyl si sám jistý zda to je váček nebo ne… a říkal, že bych měla být tak cca v 5 týdnů, což mi moc nesedí. Strašil mě hned zamlklým a hlavně mimoděložným těh. Vzal mi HCG měla jsem 16 000 jednotek, což je opravdu dost.. Na kontrolu jsem pak šla v úterý, tj. 25.4. a už ten gestační váček byl velký, byl tam i žloutkový váček a prý zahlédl i plod. Nicméně hcg vzrostlo za 3,5 dne na cca 35 000, což není prý moc, pry mělo být přes 70tis. jednotek, má se znásobovat každý den dvojnásobně, i když jsem četla, že prý obden, tak nevím, kde je pravda.... Na kontrolu jsem šla minulý pátek a viděl 5mm embryo, jde tam vidět vývoj. Měla jsem tam velkou krevní sraženinu (asi) a ta je už fuč. Jinak je bez srdeční akce :(, takže mě posílá na revizi a pro jistotu mám žádanku na kontrolu v nemocnici, zda nezačne bít srdíčko. Myslím, že je vše ale ok, jen mě hlodá to hcg, které by extrémně vysoké. Začínám uvažovat, zda ta sraženina nepohltila další zárodek ... Podle jeho papíru jsem 6+4, abych řekla nevím, jak se to počítá… pokud by se to počítalo od poslední ovulace (otěhotnění 24.3), bylo by to teď 5+2, pokud to dobře počítám. Jsem z toho jelen. Je to mé první otěhotnění, otěhotněla jsem hned po ustálení MS po vysazení antikoncepce. Takže se zadařilo, ale nevím, s jakým výsledkem. Jinak mě nic nebolí, nešpiním… naopak mám těhotenské příznaky, čím dál silnější 🙂 . Budu ráda za vaše příspěvky, co si o tom všem myslíte… děkuji moc.

misulka28
9. kvě 2017

Každopádně držím palce, aby druhé bylo v pořádku. Vím jak se cítíš, protože nyní prožívám to samé. Hcg 12000 v 6+2 a v děloze nic, možná náznak váčku. Znova jdu 15.5. jsem už asi vyrovnaná se vším.

llua
autor
9. kvě 2017

@misulka28 tak to ti budu držet palečky, ať ti to dobře dopadne. Je to hrozné to čekání, stále žiju v nejistotě. Jednou je to špatné, pak dobrý, pak špatný, jsem z toho už hotová :(. Já už se tak těšila, že zas uvidím to srdíčko a za 4 dny nic :(...

misulka28
9. kvě 2017

@llua Budu držet palce, aby druhý mimco bylo v pořádku. Zkus se nestresovat. Malému to škodí. Kdy jdeš znova? Kam chodíš?

llua
autor
10. kvě 2017

@misulka28 jdu na kontrolu 12.5.,tj.ted v patek. Snazim se byt v pohode...jen premyslim,zda jsem mohla udelat neco jinak,napr.jsem jela na kole,nebo vice chodila po horach..no uz chci,aby to bylo za mnou.Jinak u tebe si myslim,zda taky necekas dvojcata,treba se 15.5.projevi,drzim ti palce..

vanea
10. kvě 2017

@llua takovýma věcma se vůbec netrap, zdravé těhotenství takové věci musí přežít, pokud jsi vyloženě nekrvácela a neměla jsi ležet, tak to kolo ani hory ani nic jiného určitě neovlivnilo...srdíčko se bohužel opravdu hodně často zastaví, nebo ani nerozběhne, obvykle to má za příčinu vývojová vada celého plodu, nebo srdce..zní to sice šíleně, ale pokud se potvrdí, že se miminku/miminkám přestalo dařit, buď "ráda", že takhle brzy a nestalo se to třeba o pár týdnů později , to by bylo ještě smutnější :( každopádně držím palečky, ať to dopadne co nejlíp a hlavně ať jsi v pořádku ❤

marryjanew
10. kvě 2017

@llua něco si vyčítat nebo tak nemá smysl... jedna paní odsud mi doporučila přečíst si tento článek... http://bartak-alexandr.webnode.cz/news/proc-se-...

misulka28
10. kvě 2017

@llua Nepremyslej nad tím, jak říká paní nade mnou. Zdravé těhotenství to nijak neovlivňuje. V pátek dej vědět a budu držet palce. Ale je pravdou, že pokud se má něco stát je lepší b začátku než déle nebo na konci. Je to smutný ale taky si to alespoň tak říkám. Dvojčata? No asi bych je z toho všeho brala nejvíc, byt už doma jedny mám 👧👧

misulka28
12. kvě 2017

@llua Jak si dopadla?

llua
autor
12. kvě 2017

@misulka28 Tak na revizi mě neposlali... máme šanci, u toho druhého se objevila akce srdeční, ale celkem dost slabá, nicméně tam je, i se trošku zvětšil a je větší než které šlo vidět celou dobu. Takže tam jdu zase v pondělí a pokud neuvidí změnu, tak už na revizi půjdu. Paní doktorka je strašně příjemná, lidská, fakt super... tak zas víkend v nejistotě, ale jsem spíše připravená na to horší... Děkuji, že se zajímáte. Misulko, tak 15.5. se obě dozvíme co bude dál...

marryjanew
12. kvě 2017

@llua ahoj, taky jsem čekala jak jsi dopadla... no tak naděje je, to je super, určitě to bude v pořádku, musíš věřit 🙂 ale tak na revizi tě nepošle když srdíčku bude tlouct ne? i když teda pomaleji. To do té doby určitě dožene 🙂

no_title
12. kvě 2017

@llua v pondělí už bude bušit jako o závod 🙂 Srdeční akce je ze začátku slabší, když se sotva objeví, ale pak bude silnější 🙂

llua
autor
12. kvě 2017

Děkuji za podporu. Doufám, že to bude OK, byl by to už ale zázrak, ostatně jsem byla tolikrát poslána na revizi, že si už říkám, že ty mimča moje, dělají všechno proto, aby tady zůstala, tedy aspoň to jedno 🙂

eva118
12. kvě 2017

@llua u dvojčátek to někdy bývá tak, že pokud jsou dvouvaječná, proběhnou v jednom cyklu dvě ovulace, mohou mít odstup pár dní, takže druhý bojovníček je z té pozdější, srdíčko naskakuje a snad to dopadne dobře. Držím moc palce.

misulka28
12. kvě 2017

@llua Tak to je super zpráva. Šance žije. Buď v klidu a v pondělí už bude tlouct jak o závod ❤Uvidíš, vše dobře dopadne. Já jdu hned ráno cca na půl 9. Snad i já se dočkám srdíčka a vše jak má..

greese
12. kvě 2017

ahoj ja podle testu zjistila ze jsem tehotna..objednala sem se k dr ta mi udelala UZ ale nic nevidela..zacala strasit mimodeloznim..den na to sem sla do nemocnice..krev UZ nic nenasli...po tydnu opet do nemocnice krev UZ a hura konecne nasli mimco ..uleva.dr rikala ze jsem mela uvi dyl nez bych mela mit a proto to nevideli.. 14 dni na to sem sla na UZ a ejhle oni tam jsou dve 🙂 srdce bijou a ja cekam jednovajecna dvojcatka.. drz se a hodne stesti 🙂

misulka28
12. kvě 2017

@greese Prosím tě v kolikátem jsi byla tydnu, když jsi byla na utz, kolik si měla popr. Hcg? Jinak moc gtatuluju

greese
13. kvě 2017

@misulka28 hele hodnoty nevim to mi nerikali. a s tim tydnem to je tezky furt s tim hybali neco kolem 4 az 6 tt

llua
autor
15. kvě 2017

@misulka28 ahojky,jak jsi dopadla?

Ja dopadla spatne ☹ cekam az me vezmou na sal,ani jednomu srdicko nebilo :'(

greese
15. kvě 2017

@llua to me mrzi.. :( drz se.. snad uz se brzo zadari 😚

marryjanew
15. kvě 2017

@llua moc mě to mrzí :(

misulka28
15. kvě 2017

@llua To mě mrzí, v létě se určite podaří hned. Drž se.
Já jsem nedopadla nijak.. Protože jsem tam přes značnou virózu nedošla. A nechci to roznášet dál, kort mezi těhotné. Takže uvidím koncem týdne. Buď čtvrtek nebo pátek bude verdikt.

llua
autor
16. kvě 2017

@misulka28 ja si myslim,ze to bude vsechno v poradku, uvidis😉 Kolik ti je vlastne let?Me bude 29.

misulka28
16. kvě 2017

@llua Jak se cítíš? Bude mne 30. Takže relativně ještě nějaký čas máme, ale přála bych si, aby vše bylo teď ok.

llua
autor
20. kvě 2017

@misulka28 me bude pristi rok 30let🙂 taky jsem si to prala,ale priroda je mocnejsi nez nase touhy...drzim palce,aby to vse dopadlo tak,jak si prejes :-* napis,jinak jsem z MS kraje

misulka28
22. kvě 2017

@llua tak jsem relativně dopadla snad dobře. Plod je v pořádku, ale menší, odpovídá 9+2 místo 10+2. Na screening jdu 15.6. snad bude vše ok.

jirikmaminka
29. kvě 2019

Holky prosim napise i obvodak zadanku na krev na hcg gyndu mam daleko a nebo musim jako samoplatce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru