Je běžné, že na UZ v 11 týdnu nevidím končetiny? A kde najdu placentu?

lery92
3. kvě 2019

Po včerejším hysteraku , kdy mě zklamal Angelsounds jsem dnes šla na gyndu .Srdíčko bije .Místo abych udělala hurá , jsem nyní už 2 hodiny pověšená na internetu a hledám odpověď na tyto otázky :
1)Kde na obrázku mohu spatřit placentu ?
2)Je běžné že v 11 tydnu nevidím končetiny?

Dokázali byste mi eventuálně pomocí a odpovědět ?Možná díky Vám v klidu usnu 😂😂😂
Děkuji , hysterka

lery92
autor
3. kvě 2019

@lery92 zde je obrázek 😂😂😂, já mám takový nervy že sem ho zapomněla přiložit

andrea2016
3. kvě 2019

Mimco se urcite ,,pri foceni" hodne mrskalo. Ale ma je tam! 😊Placentu si myslim, ze vidim. Ale treba odpovi nekdo odbornejsi. 😉

gruyerre
3. kvě 2019

Buď v klidu, máš úplně normální obrázek, nožičky tam jsou vidět, ručičky ne, ale to neznamená, že nejsou 😀 jako já se v tom moc nevyznám, ale myslím, že placenta je ta vyboulenina vlevo. Posílám svou fotku z 11.tydne,myslim,ze Te to uklidní 😀

kkacca
3. kvě 2019

V klidu, moje dítě má jenom jednu ruku 🙂))

patmouse
3. kvě 2019

@lery92 No,ja bych ti spis “poradila”, abys prestala takhle blbnout a zacla si tehotenstvi pokud mozno uzivat. Jestli vsechno takhle budes zkoumat a hlidat a ve vsem se stourat,tak se asi zblaznis driv,nez stihnes porodit. 😉 Nemyslim to ve zlem,ale zbytecne se stresujes a to mimcu urcite nic dobreho neprinasi 😉

kkacca
3. kvě 2019

Jo a mam taky angel sound a srdeční ozvy najdu max ráno, mam placentu vepredu a jak se najim a napiju, tak už jsem bez šance..

lachtanice86
3. kvě 2019

Dorucila bych ti vypnout net. Fakt blbnes

lery92
autor
3. kvě 2019

@patmouse já vím , ve středu jako na počátku nejsem , jen prostě mě zajímá jestli placenta je např někde ve předu což by asi vysvětlovalo že ho slyším poslední týdny a ta poslední třeba tři dny vůbec ...a končetiny jsem neviděla ,, mrskat " ani na tom USG ..je mi jasný že kdyby bylo něco blbě nepisu sem ..jediný co z obrázku poznám je hlava a toť vše

lery92
autor
3. kvě 2019

@gruyerre já si taky myslím že to vybouleny , ale nebyla sem si tím jistá , třeba na tvým obrázků to vybouleny není .Ne že bych tě chtěla strašit , ale zajímá mě ciste že zvědavosti , jak vlastně ti doktoři tu placentu najdou , na googlu pokaždý vyskočí jiný obrázek a placenta je popsána pokaždý jinde a jinak .😊Tak mě zajímalo třeba , zda se to určuje podle nakyho ,, projasnění " či tak

lery92
autor
3. kvě 2019

@kkacca no vidíš to sem třeba nezkousela , a taky se mi k ty placentě doktor nevyjádřil , takze možná ji mám taky vepředu 😊

gruyerre
3. kvě 2019

@lery92 já myslím, že moje placenta byla tam nahoře u hlavičky miminka, tam je pořádná vyboulenina 🙂. A vůbec mě nestrasis, to miminko na obrázku už je 3 roky starý zdravý díťátko 😀. Já jsem taky na každým ultrazvuku byla jako slepá. To bylo samý - tady má ručičku, tady má nosanek, vidíte? - Hmmm, nevidím 😀

anetka9
3. kvě 2019

@lery92 Mně se poprvé vyjádřil doktor k placentně až někdy ve 20tt, do té doby to stejně nejde moc poznat podle mě..pak už mi ji i ukazoval na ultrazvuku, v pokročilejším stádiu to je pak vidět, teda pro doktora, já to viděla jen při vaginálním, pak už jen fleky:D;) a neboj, máš úplně normální miminko, a to že občas neslyšíš skrz Angelsound, neznamená, že ji máš vepředu, navíc i v návodu je udáváno, že slyšet to bývá až od 12tt..🙂

pipi_puncocha
3. kvě 2019

@lery92 ono to takhle na fotce jde poznat dost blbě... Já jsem na kontrole měla na UZ krásné miminko se všema náležitostma, Dr. mi ukazoval placentu a tělesné části a na fotce to vypadá, že mu rostou končetiny z hlavy. 😂 věř tomu, že ti řeknou že je v pořádku, zpětné zkoumání nic nepřinese. Kdy máš screening? Třeba tě to pak trošku uklidní. 😉

calvac
3. kvě 2019

@lery92 Hlavne bud v klidu, opravdu za chvili zcvoknes. Navic nervy prenasis na mimco.

patmouse
4. kvě 2019

@lery92 Tak prave nejsnazsi bude se na dalsi kontrole na vse zeptat primo doktora. Doktori placentu a vsechny dalsi veci,co my na UTZ nevidime, najdou prave proto,ze jsou to doktori a nejakej patek na to studovali,chodili na praxe... 😉
Uz trochu chapu,proc nekteri lekari na kontrolach nedavaji fotky z UTZ 😃😉

patmouse
4. kvě 2019

@lery92 Ja mam treba gyndarku kamaradku a chodila jsem k ni,dycky mi dala x fotek,vsechno mi ukazala a rekla,co je ruka,co je oko,co je pupecnik,kde je placenta.....a kdyz jsem to doma chtela ukazat manzelovi,stejne jsem nevedela,kde co je... 😉

lery92
autor
4. kvě 2019

@pipi_puncocha screening na konci května , já bych byla v klidu jenže pokaždý co zvracím (a to je třeba i 7 krát denně) začnu krvácet .
Takže já sem tam bohužel z tohohle důvodu imrvere ..ten Angelsounds jsem si pořídila abych po každým zakrvaceni neběžela jak blbka k doktorce , protože mě samotný je to děsně trapný

@calvac snažím se v rámci toho co zazivam

@patmouse dekuju

slunecnice358
4. kvě 2019

@lery92 uklidní se. Výhoď AS. A nečti blbosti na netu a bude ti lépe. Držím pěsti. Ehm... pokud to nepomůže, obrať se na nějakého psycho odborníka.

kuliseks
4. kvě 2019

@lery92 staci se doktora zeptat na placentu, kdyz te to zajima 😉 a jinak doktori to poznaji, protoze to studovali, udelali zkousky a maji uz treba leta praxi. Tak se jim nesnaz lezt do remesla se svymi nervy a uzivej si tehotenstvi jako laik 😉 drz se 🙂

1772
4. kvě 2019

Placenta se utváří na na konci 1. trimestru. Do té doby vyživuje dítě tzv. žloutkový váček. Vak blan, pupečník a placenta přebírají funkci až kolem 12. týdne, takže na UZ nemusí být viditelné v 11. týdnu.

alkuska
4. kvě 2019

@1772 Tak to víš že tam jsou, máš to poplantané s tvorbou hormonů... Žloutkový váček plně vyživuje pouze hodně zezačátku (řekněme dva týdny), pak už se vyvine tzv. primitivní placenta a tak pořád roste a zlepšuje se. Zárodek se vyživuje placentou v podstatě od okamžiku, kdy mu začne tlouct srdce. Koncem druhého měsíce těhotenství už musí placenta pěkně fungovat a na UZ určitě vidět je.

mourovatakocka
4. kvě 2019

Ty budeš mít pěkně vynervované miminko.

alneka
4. kvě 2019

Musíš si uvědomit, že utz je 2D, tedy jde o řezy, placky. Nejde o fotku, jde o průřez. Tedy v určitém okamžiku může chybět i hlava, přesto ji mimino má 😉 A stejně je to i s končetinama. Placenta vidět není, teprve se utvořila plně, teď se může různě posouvat kontrolu od kontroly, jak všechno uvnitř rychle poroste. Na její polohu se klidně zeptej, ale lékař ti to dost možná ani nesdělí, pokud není problematicky uložená. A i na takový soud je příliš brzy, i kdyby byla přes celý čípek shora, vytáhne se.
Zvážila bych terapeuta, co ti pomůže zpracovat strachy. I kdyby šlo o jednu blbou návštěvu. S tímhle stavem mysli se v klidu konce nedožiješ. A mimino potřebuje klidnou matku.

makronka222
5. kvě 2019

Co budes delt az ti dite sni trochu pisku? Neblbni. Vypni mobil a jdi s chlapem ven

katherinka33
5. kvě 2019

Já myslím, že od minulých negativnich příspěvků, je tohle přemýšlení už jistý pokrok...

lery92
autor
5. kvě 2019

@katherinka33 děkuju 😊

lery92
autor
5. kvě 2019

@mourovatakocka a i kdyby tak co ti je do toho moralistko

lery92
autor
5. kvě 2019

@makronka222 začnu hystercit , to přesně chce morální ikona jako ty číst

merope
5. kvě 2019

@lery92 Jestli tě to uklidní, tak v porodnici mají mnohem lepší přístroje než angelsounds a srdíčko mi ve 33tt měli často problém najít i tím "kapesním" resp. našli tak asi na dvě ťuknutí a zase nic - na pořádnou kontrolu jsem lítala tak při každém druhém pokusu na klasický "velký" monitor. Hodně záleží, jak je zrovna mimčo položené a pokud se točí jak na obrtlíku, tak bys musela hledat složitě - a kde bylo před hodinou, nemusí být teď. Měla jsem placentu vepředu a otoky, navíc se mrňous měl sklony docela pohybovat.

calvac
5. kvě 2019

@lery92 Hele, ja myslim, ze mourovatakocka a makronka222 to nemyslely spatne. Mela bys byt fakt vic v klidu, vse spatne se prenasi na dite. Az prijdou horsi casy, fakt zblbnes.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru