Krevní sraženina /hematom/ v děloze, máte zkušenost?

jani_83
5. srp 2016

Ahoj všechny ženušky,

chtěla bych se zeptat, jestli máte nějaká zkušenost s krevní sraženinou v děloze ?? Jsem v 10. tt, před 10ti dny jsem byla na kontrole a zjistil mi ji gynekolog. Prý se má vstřebat, ale po 10 ti dnech je tam pořád a za týden mám další kontrolu. Mám trochu strach... Prý se stává, že občas praskne nějaká cévka a pak je "špinění", ale to nemám-doufám tedy, že bude vše OK.. 😔 Těh. průkazku mi dosud nedal, prý, že uvidíme.... :(

simsamsim
5. srp 2016

měla jsem hematom 6-8tt.. musela sem 3 týdny jen ležet, brala sem Ascorutin a Gynprodyl... po 3 týdnech kontrola a hematom už tam nebyl...

jani_83
autor
5. srp 2016

jaj, tak snad to bude v pořádku 🤐 Držim pakce i u Tebe !

simsamsim
5. srp 2016

držím pěsti, fakt to tu má pomalu každá druhá... 🙂 já už mám po screeningu a vše je OK 😉 takže mysli pozitivně a bude vše fajn 😉

brendamonique
5. srp 2016

Ahoj, všimla jsem si názvu a musím se poděli t a trochu tě uchlácholit 🙂 snad ... abys byla trochu klidnější - kamarádka měla hematom se třetím miminkem. Z ničeho nic začala během tehoteství krvácet a to dost silně - ihned na pohotovost, kde jí sdělili, že má hematom a to na placentě, jelikož si na ní malý asi nějak špatně ležel či tlačil. Ležela tedy na pozorování asi 2 měsíce v nemocnici - jelikož to již bylo v pokročilém stádiu, a hematom pořád přetrvával + do toho se začala otevírat. Těsně před porodem jí pustili a za asi 3 týdny rodila a to skoro rychlostí blesku v pořádku zdravého chlapečka. Jinak já krvácela ve 12 tt. nasadili mi Pambu a Ascorutin - párkrát jsem ještě zašpinila a raději sama od sebe polehávala, jelikož jsme také měla strach a nevěděla co se děje - ale nakonec vše do týdne ustalo - jen silné bolesti v podbřišku zůstaly až do porodu ... přenášela jsem - chlapeček je zdravý. Drž se vše bude dobré. Setkala jsem se s hodně maminkami co na začátku špinily. Šetři se a užívej těhotenství ve zdraví 🙂

pandice
5. srp 2016

měla jsem hematom, nebyl moc velký asi 15mm, vstřebával se celkem dlouho, na konci třetího měsíce jsem dostala utrogestan vaginálně 1x denně, potom se najednou nějak vstřebal, celou dobu jsem chodila do práce, krvácela jsem dvakrát, doktorka ale nepotvrdila přímou souvislost s tím hematomem, říkala, že mohou být i jiné příčiny

jani_83
autor
5. srp 2016

díky holky za odpověď a utěšení, snad bude vše v pořádku 🙂 kvácet nekrvácím a ani nešpiním ... a na gyndě mi řekl, že hlavně, že nic z toho není a není mi špatně, nebo to nebolí. 🙂 taky polehávám, co to jde po práci, dělám jen v kanclu, tak se nepředřu naštěstí 🙂 a občas si přijdu jako zimní medvěd, nedávno jsem spala 13 hodin :D a když si jdu lehnout na 20 minut, jsou z toho 3 hodiny ... 😝

brendamonique
5. srp 2016

@jani_83 Jen se naspi do zásoby, bude se to po porodu hodit 😀 hodně zdraví přeju 🙂

zabkapetka
6. srp 2016

Já teď prožívám něco dost podobného, v úterý jsem začala krvácet a zjistili mi taky sraženinu hned vedle prcka, bylo to den po potvrzení tlukotu srdíčka, takže moje nadšení vystřídaly obavy. Od úterý chvilkama odchází tmavá stará krev a chvilkama krvácím více červenou, jsem na neschopence (a to dělám taky v kanclu) a pobolívá mě břicho. Byla jsem teď v pátek na kontrole a sraženina je tam stále a ještě mám nález na čípku, který ale budou zkoumat až po tom, co přestanu krvácet. Mimi je v pořádku a od úterý i pěkně povyrostlo, kontrolu mám ve středu, ale i když se snažím držet v klidu, moc mi to nejde. Utrogestan jsem dostala 3x denně po 2 tabletách, takže i docela šílený dávkování, oproti tomu, co čtu, že dostávají ostatní nastávající maminky. Ale přesně tyhle diskuze mě uklidňují, že všechno bude prostě dobrý 🙂

jani_83
autor
9. srp 2016

Určitě bude vše dobré, už tomu věřím a děkuji Vám všem a Zabkapetka - Tobě také přeji hodně pohody a zdravíčka i pro maličké 🙂 😵

adelinkkaa
9. srp 2016

Ja mela od 6tt cca hematom kolem 3cm nad miminkem.celou dobu v pohode a ted ve 12tt jsem zacla lehce spinit.tak jsem si radsi zasla na gyndu a hematom prasknul a uz tam neni🙂 pry je v tehotenstvi relativne casty🙂

lenicka2323
16. bře 2017

Mamce poradte jsem v 16 tydnu a od zacatku mam kr.srazeninu a casto jsem krvacela nebo spinila dva dny zpet jsem zacla krvacet jela jsem do nemocnice a tam si me nechaly daly prasky a kapacku a pul srazeniny odeslo a dneska zas dal a nevim uz na cem jsem jeden dr.rekne ze to je dobre a druhy ze spatne uz nevim jak dal :/v patek mi muj dr rekl ze mimco je v minimalnim ohrozeni a tu me strasi vsim moznym ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru