Krvácení od začátku těhotenství - pozitivní příběhy. Je tu někdo takový?

orwell29
24. led 2022

Ahoj, před dvěma týdny jsem zjistila, že jsem těhotná. V 4tt a něco jsem ale začala špinit a trochu krvácet. Doběhla jsem k doktorce s tím, že je to asi konečná. Doktorka sice na UTZ nic neviděla, vzala mi ale třikrát krev, přičemž se ukázalo, že HCG roste tak jak má. Podívala se na mě ještě jednou na UTZ, tam viděla malou dutinku a vyloučila mimoděložní. Objednala mě pak na 1. prohlídku, kterou mám další týden (teď jsem v 6TT), s tím, že na mě už teď stejně víc nevykouká. No jenže prostě pořád špiním, občas zakrvácím, jdou ze mě kousky sliznice. Ale nic mě nebolí, max občas píchne v podbříšku. Doktorka mi na to dala Ascorutin a to je vše. Vím, že je to teď buď a nebo a že se to možná rozjede v potrat. Mě by ale zajímaly Vaše příběhy, pokud jste špinění na začátku těhotenství měly taky a dopadlo to dobře. Je tu někdo takový?

anes24
24. led 2022

@orwell29 já spinila od 5 do 8 týdne, do toho bolest v podbřišku a vše v pořádku 🙂

martulka88
24. led 2022

Špinila jsem od cca 10tt do 20tt - dala mi ascorutin a utrogestan - zavádět.. Nyní jsem 36tt... Bude to buď a nebo no...

orwell29
autor
24. led 2022

@martulka88 díky a ten ascorutin a utrogestan ti pomohl, že jsi pak přestala úplně špinit?

martulka88
24. led 2022

@orwell29 Ano... Ale už chtěla po 3týdnech vysadit, ale nešlo to až do toho 20tt.... Ale u mne nespěchala s vysazením, jelikož jsem před rokem rodila mrtvého syna a od počátku toto těhotenství jsou problémy.

orwell29
autor
24. led 2022

@martulka88 díky za odpověď a je mi moc líto, čím jsi si prošla....ach jo, ten svět je nefér, lidem, kteří dítě chtějí se dějí takové věci a lidem, kteří o ně nestojí to šlape jak hodinky...

martulka88
24. led 2022

@orwell29 Bohužel, máš pravdu... Kolik lidí mají děti a neváží si toho.. U nás je to z a4 dny, co se nám narodil první syn.. A za 4 týdny to bude, co se narodí druhý... Ale stále je ve mne ten velký strach, aby se něco zase nestalo,..

lenkalubina
24. led 2022

@martulka88 čtu často vaše komentáře a četla jsem i váš příběh...je mi to moc líto! Vím přesně jaký to je pocit🥺 taky máme v nebi andílka Štěpánka ❤ teď už vám to určitě dobře dopadne, přeji hodně štěstí ☘

martulka88
24. led 2022

@lenkalubina Moc děkuji. Avšak je mi líto vaší ztráty. Snažím se s tím žít, ale je to těžké, to nepopírám. Jestě kor teď, když je "výročí".

moonulka
24. led 2022

V prvním těhotenství jsem dost špinila od začátku, dostala jsem také Ascorutin, špinění ustalo v 8tt, kdy ze mě vyšel také jakoby kus sliznice. Bylo to kvůli hematomu v děloze, ten by podle velikosti mohl při odloučení s sebou vzít i plod. U mě se to naštěstí nestalo a porodila jsem zdravou holčičku 🙂

handulkak
24. led 2022

Já jsem krvacela ve dvou ze třech těhotenství.

lenkalubina
24. led 2022

@martulka88 já budu mít teď 12.2.2022 teprve termín,kdy se měl narodit...už jsem byla celkem ok,ale opět jsem do toho spadla..byl to náš zázrak po 10 letech,kdy nám říkali,že dítě mít nebudeme..přeju vám zdravé miminko❤

martulka88
24. led 2022

@lenkalubina My jsme měli loni TP 12.2.21 a taky to dopadlo špatně - porodila jsem ho 28.1.... Tentokrát náš druhý syn je 28.2.22, ale bude CS - je moc velký na mě.. Bude dobře, jen to chce čas - já mám období ok a teď to na mne padá víc - nejen, že to bude rok, ale taky teď ten malý rarášek v bříšku a prostě je toho hodně. Já říkám, že už chci březen, ať jsou ty dva měsíce za námi.

kamce
24. led 2022

Ja jsem s dcerou krvacela pořád od 8tt. Teď bude mít 6 🙂

vladenkamaminka
25. led 2022

Špinila jsem a krvácela od 4.tydne až do 14. Dcera má dnes 8 let, nikdo nepřišel na to proč

ferda90
25. led 2022

@orwell29 Ahoj, já jsme taky v těhotenství soibila a jednou krvacela, hned jsem šla k dr, ale ta měla dovolenou, tak mě poslali na jinou kliniku, tam mě sestřička hned brala do ordinace přednostně a ptala se mě jak moc krvácím atd, ale mezi tím to přešlo. Dr se podívala a vše bylo ok, říkala, že to může být praskla cevka,dala mi tabletky na posílení cév+tabletky naam udržení těhotenství. Od té doby jsme měla klid. Nyní má syn skoro rok ❤️ Bála jsem se, ale všechno dobře dopadlo, u tebe to bude taky v pořádku neboj 😘

treasurka
25. led 2022

@orwell29 Taky, taky ... dneska je Emče půl roku 🙂

janaspo
25. led 2022

@orwell29 Přidám svou zkušenost... Jsem nyní podruhé těhotná a stejně jako v prvním těhotenství jsem skoro celý první trimestr silně krvacela. V prvním těhotenství jsem proto byla i hospitalizována... Ted jsem byla "klidnější" když to asi ve 4 týdnu začalo.... Měla jsem nasazený ascorutin a opravdu přísný klidový režim

aliishaa
25. led 2022

Já jsem měla první těhotenství naprosto bezproblémové. Druhé těhotenství - měla jsem jít na první velký UTZ na konci prvního trimestru, chtěla jsem tam vzít i manžela se starší dcerou, naštěstí to časově nevyšlo, protože doktorka nenašla srdeční akci. Bez jakéhokoliv předchozího varování, krvácení, prostě nic. V nemocnici to potvrdili, následovala revize, tuším, že jsem to jen tak tak stihla, později by revize nebyla možná. Třetí těhotenství - do prvního UTZ jsem si radši nic nepřipouštěla, naštěstí to dopadlo dobře, zaplatili jsme si i Harmony test, vše v pořádku. Následující víkend jsem měla narozeniny - ráno jsme vstali, muž s dcerou mi šli připravit dort k snídani, já si odskočila na wc - a průser, taková ta jasně červená barva, a ne málo. Chlap honem s dortem zase do lednice a jelo se do nemocnice. V autě už jsem se smiřovala s tím, že je zase konec. V nemocnici vše v pořádku, ale kontrola byla taková halabala a poslali mě domů s tím, že mám odpočívat a čekat, buď to dopadne nebo ne. Já z toho byla úplně v háji, že nikdo nic nedělá, žádné léky mi nedali... teď zpětně vím, že s tím většinou vážně nic nenadělají. Ale naštěstí to dopadlo dobře a třetí těhotenství došlo ke zdárnému konci. Bylo mi vysvětleno, že občas praskne nějaká cévka a je to relativně normální, přece jen to tělo pracuje, ale je to hrozný nápor na nervy. Moc držím palce!

drago49
25. led 2022

@orwell29 u staršího jsem krvacela kvůli hematomu docela dost, teď jsem 13tt a krvacela jsem kolem 5tt pak znovu kolem 9tt a zatím vše v pořádku

2hanah
25. led 2022

Úplně buďte vklidu, dala bych krk na to, že je to hematom v děloze, to se stává, ten musí odkrvácet a bude pokoj, embryu to převážně neublíží, je tam jen riziko, že kus sliznice by s sebou mohl strhnout plod, ale hlavně klid, já krvácela hrozně, vzbudila jsem se opravdu v kaluži krve v posteli, krvácela jsem od 9. až do 12.týdne a mám tříletého chlapečka. Moc držím pěsti, vím, člověk to nezná, tak se vyděsí a bojí, ale věřím, že to zvládnete♥️♥️♥️

tonsillitis
26. led 2022

@orwell29 krvácení začalo v 11tt... hodně silné... tak do nemocnice... všichni kolem vyděšení, hematom dvakrát větší než miminko... po měsíci a půl ležení přestalo i špinění a mimino už tady běhá po baráku 🙂 díky Bohu.

veronikav31
26. led 2022

Před dětmi jsem prošla více sam.potraty, u dcerky bylo těhotenství v pořádku, nakonec jsem rodila akutním císařem. U syna to už bylo jiné, od začátku špinění, krvácení tak silné, že jsem myslela, že je konec, od doktorky mi byl nařízen klid, původně jsem měla jít do nemocnice, ale dcerce bylo teprve 1,5 roku, tak jsem chtěla být doma, dostala jsem Pambu, jak tablety, tak i injekce, ty mi doma píchal přítel. Musel se postarat o dcerku, zůstal doma,já doma jen ležela, šla na wc,ohřát oběd,nic jiného nám nezbylo, pak už to bylo lepší, celý 1.trimestr byl rizikový. Pak už dobrý a ke konci mi zase hrozil dřívější porod, ale i to jsme ustáli a příští týden bude mít syn 4. narozeniny 😉

kecupka66
26. led 2022

@orwell29 začala jsem špinit v 6.týdnu a po dvou dnech z toho bylo megakrvácení..doběhla jsem s brekem k doktorovi a světě div se, prďolka byl pořád tam..pak jsem ještě několik dnů špinila a po 5 dnech mě chytl slepák..takže pod narkozu a operace. A fazolka to stejně zvládla a v srpnu se narodila..😊🤗😄 Držím palce, ať vše dobře dopadne!!😉🍀

orwell29
autor
24. únor 2022

Díky všem, jsem moc ráda za Vaše pozitivní příspěvky, které mohou pomoci dále. U mě to bohužel nakonec nedopadlo, ale věřím, že ne vždy krvácení musí značit špatný konec.

petulakopec
24. únor 2022

@orwell29 to mě moc mrzí 😔... posílám moře síly na překonání 🤗.... já si tím prošla teď 7.2. v 8 tt samovolný potrat, špinění následně krvácení .... Budu držet 🙏 aby se brzy zadařilo 🍀😘🤗..... já vyčkávám,kdy konečně budu mít hcg negativní

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru